Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Katharsis

Katharsis

2017-11-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Po chwilach trwogi przychodzi moment oczyszczenia. Środowe apogeum awersji do ryzyka w nocy zaczęło być korygowane. Japoński Nikkei2225 przerwa serię pięciu spadkowych sesji. Odwraca się USD/JPY, EUR/USD i złoto, waluty rynków wschodzących mają się lepiej. Spokój może być złudny, szczególnie jeśli Europa i USA będą miały odmienne zdanie.
Powolne odradzanie inflacji w USA

Powolne odradzanie inflacji w USA

2017-11-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Dynamika cen w USA rośnie wolno, ale presja inflacyjna (m.in. w związku ze znaczącym wzrostem notowań ropy naftowej) narasta. Tak jak prawdopodobieństwo tego, że po podwyżce stóp w grudniu Fed po raz kolejny podniesie je w marcu.

PLN bez większych zmian, inwestorzy patrzą na USD

PLN bez większych zmian, inwestorzy patrzą na USD

2017-11-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi lokalną stabilizację PLN po wczorajszej próbie umocnienia. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2415 PLN za euro, 3,5977 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6371 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7409 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,452% w przypadku obligacji 10-letnich.
Co się stało po 14:30?

Co się stało po 14:30?

2017-11-15 Raport wieczorny FMCM
Eurodolar wyżej i niżej: Dzisiejsze maksima na eurodolarze to nawet 1,1860 – ale wieczorem rynek pozycjonuje się przy 1,18, a zatem dużo niżej, w pobliżu wartości notowanych wczesnym rankiem. Zmiana nastąpiła po 14:30, kiedy to opublikowano parę odczytów z USA.
Sprzedaż detaliczna skradła show

Sprzedaż detaliczna skradła show

2017-11-15 Komentarz wieczorny TMS Brokers
W dość obfitym kalendarzu makroekonomicznym uwagę inwestorów usilnie zwracała popołudniowa paczka danych ze Stanów Zjednoczonych. Miano niekwestionowanej gwiazdy miały zyskać październikowe szacunki inflacji, których miesięczne dynamiki uplasowały się na konsensualnych poziomach 0,1 proc. dla wskaźnika podstawowego CPI oraz 0,2 proc. dla wskaźnika bazowego.
Czerwień zadomowiła się na giełdach

Czerwień zadomowiła się na giełdach

2017-11-15 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy nie tyle kontynuację wczorajszych ruchów, a wzmocnienie spadków, co może stanowić zalążek przynajmniej umiarkowanej korekty na rynkach kapitałowych z całego globy. Podczas dzisiejszej sesji wśród najważniejszych rynków na świecie nie widać w zasadzie w ogóle zielonego koloru.
Cięcie prognoz popytu na ropę naftową przez MAE

Cięcie prognoz popytu na ropę naftową przez MAE

2017-11-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję spokojnie, jednak poranne delikatne zniżki później przekształciły się w gwałtowny, niemal 2-procentowy spadek cen tego surowca. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI dotarły do okolic 55 USD za baryłkę, które służą obecnie za techniczne wsparcie na wykresie tego surowca.
Mocny PKB niezbyt pomógł złotemu

Mocny PKB niezbyt pomógł złotemu

2017-11-15 Komentarz walutowy XTB
Polska gospodarka w III kwartale osiągnęła 3. najwyższy wynik pod względem tempa wzrostu PKB w Unii Europejskiej. Przyspieszające ożywienie gospodarcze to oczywiście dobry znak, niemniej reakcje złotego były stosunkowo stłumione i losy polskiej waluty w dalszym ciągu zależą od czynników zewnętrznych.
Korekta na półmetku

Korekta na półmetku

2017-11-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Silne korekty cen metali przemysłowych i surowców energetycznych odgrywają istotną rolę
w widocznym już na pierwszy rzut oka pogorszeniu się sentymentu, także na rynkach akcji. Widzimy pole do głębszego cofnięcia się rozgrzanych w poprzednich miesiącach do czerwoności rynków ryzykownych aktywów.
Irracjonalny entuzjazm czy wspinaczka po ścianie strachu?

Irracjonalny entuzjazm czy wspinaczka po ścianie strachu?

2017-11-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki mają powody do optymizmu, bo światowa gospodarka rozwija się w szybkim tempie. To jednak w okresach największej euforii dochodzi do krachów i załamania cen. Trzeba o tym pamiętać planując obecnie nowe inwestycje.
Dane brytyjskie i inne

Dane brytyjskie i inne

2017-11-15 Raport poranny FMCM
Poza Polską: Wrześniowa produkcja przemysłowa w Japonii wzrosła o 2,6 proc. r/r, a spadła m/m o 1 proc., rezultaty były (nieznacznie, ale jednak) lepsze od prognoz. USD/JPY w nocy notował poziom 113,5 – ale szybko zszedł w rejon 113,03, tak więc jen się wzmocnił.
Mieszane sygnały

Mieszane sygnały

2017-11-14 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsze poważne już spadki w Europie wstrząsnęły naszym rynkiem tak poważnie, że obserwowaliśmy wyprzedaż na szerokim rynku. WIG20 spadł najmniej, udało mu się wybronić na poziomie 2450 pkt, ale gdyby nie ten fakt moglibyśmy zobaczyć sporo niższe poziomy.
WIG20 zielonym punktem w Europie

WIG20 zielonym punktem w Europie

2017-11-14 Komentarz giełowy XTB
Wyprzedaż akcji przeszła dzisiaj z Azj na Europę i wydaje się, że nie ominie ona także Stanów Zjednoczonych. Jednym z niewielu indeksów, które bronią się dzisiaj przed przeceną jest WIG20 (+0,2%).
Dolar pozostaje słaby

Dolar pozostaje słaby

2017-11-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin wyraził nadzieję, że Izba Reprezentantów przegłosuje w tym tygodniu ustawę podatkową – według prasy może mieć ono miejsce nie wcześniej, niż w czwartek. Tymczasem wczoraj wieczorem prezydent Trump przyznał, że jest dumny z dotychczasowej pracy Kongresmenów.
Dwuznaczne dane fundamentalne na rynku ropy naftowej

Dwuznaczne dane fundamentalne na rynku ropy naftowej

2017-11-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie dni na rynku ropy naftowej upływają pod znakiem spokojnego, ale systematycznego ruchu notowań tego surowca w dół. Ceny ropy tym samym delikatnie korygują dynamiczną zwyżkę z pierwszych kilku dni listopada. Notowania amerykańskiej ropy WTI, które tydzień temu zbliżały się do poziomu 58 USD za baryłkę, obecnie oscylują w okolicach 56,50 USD za baryłkę.
Karuzela nagłówków

Karuzela nagłówków

2017-11-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po ospałym poniedziałku przyszedł czas na prawdziwą kanonadę wydarzeń. Aż jedenastu członków czołowych banków centralnych zabierze dzisiaj głos z główną uwagą na prezesach ECB, Fed, BoE i BoJ. Niezaplanowane komentarze zawsze są możliwe, więc uwaga na nagłe zwroty akcji.
Ciekawa sesja, oczekiwany wzrost zmienności

Ciekawa sesja, oczekiwany wzrost zmienności

2017-11-14 Poranny Szkic walutowy AFS
O 11.00 rozpoczyna się panel z udziałem J. Yellen, M. Draghiego, H. Kurody i M. Carneya. To wydarzenie najwyższej wagi. Czy szefowie 4 najważniejszych banków centralnych świata zdecydują się ostrzec inwestorów przed braniem nadmiernego ryzyko? Spodziewamy się wzrostu zmienności dziś i na kolejnych sesjach.
Kalendarz pełen danych makro

Kalendarz pełen danych makro

2017-11-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Notowania polskiego złotego rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie: wczoraj na tym rynku panowała konsolidacja. Kluczowe odczyty makroekonomiczne, zwłaszcza popołudniowe dane dotyczące inflacji CPI w Polsce, nie zaskoczyły inwestorów, dlatego reakcja na nie była przytłumiona. W rezultacie, notowania indeksu BOSSAPLN spokojnie oscylowały w okolicach 93,15-93,45 pkt.
Ważny tydzień dla złotego

Ważny tydzień dla złotego

2017-11-14 Komentarz walutowy XTB
Nowy tydzień na rynkach finansowych nabiera rozpędu, a to oznacza coraz większa ilość publikowanych danych makroekonomicznych, również z polskiej gospodarki. Ponadto warto zwrócić uwagę, że szeroki rynek będzie dzisiaj skupiony przede wszystkim na Wielkiej Brytanii i danych inflacyjnych, które będą szczególnie godne uwagi zważywszy na ostatnią podwyżkę stóp procentowych.
Seria danych makro

Seria danych makro

2017-11-14 Raport poranny FMCM
Eurodolar dość wysoko: W gruncie rzeczy główna para walutowa balansuje teraz na pograniczu dawnej konsolidacji, tj. na jej dolnej barierze. To rejon 1,1670. Na razie jednak ta bariera jako tako się broni i kurs nie ucieka gwałtownie.