Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Strategie oparte o VIX powodem załamania notowań?

Strategie oparte o VIX powodem załamania notowań?

2018-02-07 Komentarz giełdowy XTB
Po szalonym początku tygodnia środa przynosi na giełdach pewne wytchnienie, a główne światowe indeksy kontynuują wzrosty po wczorajszej najlepszej od 15 miesięcy sesji na Wall Street. Inwestorzy wykorzystują zatem wcześniejsze silniejsze spadki cen akcji jako dobrą okazję do kupna i fakt ten nie powinien dziwić biorąc pod uwagę genezę, przebieg i rozmiar korekty.
Pewna jest tylko niepewność

Pewna jest tylko niepewność

2018-02-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Historycznie bardzo długi okres skompresowanej, niskiej zmienności, tradycyjnie kończy się jej potężnym wybuchem. W obliczu silnych przetasowań sentymentu i załamania na Wall Street, które nie miało wiele wspólnego z sytuacją fundamentalną, uczestnicy rynku wystawieni są na próbę wystrzału zmienności. To obraz notowań, o którym inwestorzy przyzwyczajeni do pełzającej, ślimaczej hossy na rynkach akcji dawno zapomnieli.

Parę głosów z Fed, w Polsce RPP

Parę głosów z Fed, w Polsce RPP

2018-02-07 Raport poranny FMCM
Na rynku dziś: O ósmej zaprezentowano odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech za grudzień. O ile zamówienia w przemyśle, przedstawione wczoraj, wypadły bardzo dobrze, o tyle dzisiejsza publikacja była słaba: -0,6 proc. m/m oraz +6,5 proc. r/r, gdy zakładano -0,5 proc. m/m oraz +6,8 proc. r/r.
Rynki złapały oddech

Rynki złapały oddech

2018-02-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Po poniedziałkowej panice wtorek przyniósł uspokojenie nastrojów rynkowych. W USA indeksy zakończyły wczorajszą sesję na plusie, także Europa odrabia straty. Jednak za wcześnie aby powiedzieć, że wszystko na pewno wróciło do „normy”, bo szaleńcze wzrosty na giełdach w styczniu normą z pewnością również nie były. Cieszy stabilność złotego, który dziś czeka na decyzję RPP.
Odreagowanie na akcjach. Czas na waluty?

Odreagowanie na akcjach. Czas na waluty?

2018-02-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Na Wall Street odbicie indeksów, ale czy to koniec zawirowań na rynkach? Spekulanci z długimi pozycjami zaciekle bronią euro. Przecena wspólnej waluty to jedynie kwestia czasu. Wraz z nią straci również złoty.
Załamanie cen akcji w USA zostało we wtorek zatrzymane. Doszło do silnego odbicia. W ślad za Wall Street nie podążyły dziś jednak giełdy w Azji, gdzie indeksy zachowywały się stabilnie.
PLN bez większych zmian, ograniczenie paniki na rynkach

PLN bez większych zmian, ograniczenie paniki na rynkach

2018-02-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego z uwagi na wyhamowanie zwyżki USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1536 PLN za euro, 3,3541 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5861 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6810 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,527% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar szuka wyjścia?

Eurodolar szuka wyjścia?

2018-02-06 rRaport wieczorny FMCM
Skala ruchów: Rano, przed godziną dziesiątą, wykres głównej pary walutowej szybował w okolicach 1,2435. To zdecydowanie zbyt nisko, by mówić o przebiciu górą konsolidacji, która trwa od więcej niż 10 dni. W takim razie spróbowano drugiego chwytu – wyjścia dołem.
Koniec spadków coraz bliżej

Koniec spadków coraz bliżej

2018-02-06 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Ciekawy początek wtorkowych notowań przy Wall Street skutecznie zwiększył szansę powrotu bardziej ryzykownych aktywów do łask inwestorów. Powyższy fakt najsilniej uderza w wycenę franka szwajcarskiego, który jednocześnie notuje 0,6 proc. osłabienie wobec dolara oraz wypycha parę EUR/CHF nad dość problematyczny poziom 1,1600.
Korekta w USA stała się faktem

Korekta w USA stała się faktem

2018-02-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Ostatnia fala wzrostowa w USA trwała wiele miesięcy. Nie licząc sierpniowej półki, indeksy niemal nieprzerwanie ciągnęły w górę od maja ub.r. Kolejne linie trendu posuwały się pod coraz większym kątem. To musiało się kiedyś skończyć i skończyło się solidną, przeczyszczającą korektą.
Korekta czy coś więcej?

Korekta czy coś więcej?

2018-02-06 Komentarz giełdowy XTB
Na światowych rynkach akcji trwa wyprzedaż. Kilkuprocentowe spadki dotknęły giełdy od Stanów Zjednoczonych, przez Azję, aż po Europę. Pomimo obserwowanych od pewnego czasu niepokojących sygnałów takich jak wzrost rentowności obligacji chyba nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, a przynajmniej o takiej skali i tempie.
Złoty a rzeź na globalnym rynku akcji

Złoty a rzeź na globalnym rynku akcji

2018-02-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Oczy inwestorów w ostatnich godzinach były zdecydowanie zwrócone w stronę globalnego rynku akcji, gdzie doświadczyliśmy potężnej wyprzedaży. Nastroje nie były najlepsze już na początku tygodnia, choć w poniedziałek tuż po otwarciu w USA obserwowaliśmy jeszcze pewne próby powrotu giełdowych byków.
Suma wszystkich strachów

Suma wszystkich strachów

2018-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Pogrom na globalnym rynku akcji dławi apetyt na ryzyko, ciągnąc kapitał do bezpiecznych przystani. Zyskuje złoto, dług, jen i frank, a tracą waluty surowcowe. Dolar korzysta na domykaniu krótkich pozycji po fatalnym dla niego styczniu. Start wtorkowego handlu przynosi uspokojenie, ale trzeba pozostać czujnym, czy czasem nie jesteśmy w oku cyklonu.
Tąpnięcie na giełdach zagranicznych bez znaczącego wpływu na PLN

Tąpnięcie na giełdach zagranicznych bez znaczącego wpływu na PLN

2018-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynkach finansowych przynosi podtrzymanie wyraźnego podbicia układów risk-off zwyczajowo niekorzystnych również dla walut EM, PLN pozostaje jednak relatywnie stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1630 PLN za euro, 3,3662 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6093 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6956 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,532% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar o poranku

Eurodolar o poranku

2018-02-06 Raport poranny FMCM
Wykres głównej pary plasuje się teraz w rejonie 1,2380 – czyli w przybliżeniu jest to wsparcie konsolidacji obowiązującej od 25 stycznia, której górne ograniczenie przebiega przy 1,2530. Zatem dolar został umocniony. Wpływ na to miały dobre dane z rynku pracy USA, zaprezentowane w piątek, jak również późniejsze jastrzębie wypowiedzi panów Kaplana i Willamsa z Fed.
Stany wchodzą na wysokie obroty

Stany wchodzą na wysokie obroty

2018-02-05 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Gwoździem poniedziałkowej sesji próbował zostać fenomenalny indeks ISM dla amerykańskiego sektora usługowego, który nieoczekiwanie wspiął się na swoje dziesięcioletnie maksima (59,9 pkt, konsensus: 56,7 pkt). Inwestorzy wyraźnie zlekceważyli dobry prognostyk przed wyższymi szacunkami tempa wzrostu za najbliższe kwartały, wskazujący na najsilniejszy skok zamówień od blisko siedmiu lat oraz zatrudnienie niespotykane od 1997 roku.
Spokojnie, to tylko korekta

Spokojnie, to tylko korekta

2018-02-05 Komentarz giełdowy XTB
Przecena na rynku akcji pogłębia się z początkiem tygodnia, jednak po tak dobrym rozpoczęciu roku inwestorzy próbują usprawiedliwić obecną sytuację nazywając trwającą korektę "zdrową". Samo jednak przekonanie inwestorów giełdowych o tym, że obecny ruch jest jedynie korektą może spowodować wydłużenie się takiej korekty w czasie i zasięgu.
Dwadzieścia cztery, dwadzieścia pięć

Dwadzieścia cztery, dwadzieścia pięć

2018-02-02 Raport tygodniowy FMCM
Cóż to się stało? Stało się w pewnym sensie niewiele. Eurodolar nadal balansuje w okolicach dwóch granic, które niewprost zasygnalizowaliśmy w tytule niniejszego sprawozdania. Mowa o liniach 1,24 i 1,25, choć w kontekście całego tygodnia, a tym bardziej kilkunastu ostatnich sesji, wypadałoby wziąć pod uwagę także poziom 1,23.
Rozczarowanie na Wall Street

Rozczarowanie na Wall Street

2018-02-02 Komentarz giełdowy XTB
Dobiegający końca tydzień dostarczył inwestorom wiele emocji. Na rynku walutowym pod ścisłą obserwacją był dolar, dla którego istotne były zarówno wydarzenia makroekonomiczne jak i polityczne. Na rynku akcji natomiast szczególną rolę odgrywały wyniki amerykańskich spółek jak i pogarszający się sentyment na europejskich parkietach.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-02-02 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu decyzje banków centralnych w Europie i na Antypodach wychodzą na pierwszy plan. Ryzyka przeważają po stronie gołębich komunikatów, co może uderzyć w wysokie wyceny lokalnych walut. ISM dla usług i bilans handlowy z USA mogą mieć wpływ na dolara. Raporty z rynków pracy Nowej Zelandii i Kanady także przyciągną uwagę.
Dolar ubija dno?

Dolar ubija dno?

2018-02-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: ISM dla przemysłu spadł w styczniu mniej, niż oczekiwano, bo do 59,1 pkt. z 59,3 pkt. Wyraźnie w górę poszedł subindeks cen płaconych (72,7 pkt.), ale gorzej wypadł subindeks nowych zamówień 65,4 pkt.), czy też zatrudnienia (54,2 pkt.).