Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zero litości dla dolara

Zero litości dla dolara

2018-01-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar jest najsłabszy do głównych walut od ponad trzech lat, co wygląda na powrót do tendencji z przełomu roku i trudno z tym walczyć. Słabość dolara pomaga euro rozruszać się przed decyzją EBC, wyciąga funta na poziomy niewidziane od czasu referendum ws. Brexitu, a jenowi pozwala zignorować przekaz Banku Japonii. Dziś PMI z Eurolandu, rynek pracy z Wielkiej Brytanii, inflacja z Nowej Zelandii.
Spadek cen miedzi po danych dotyczących zapasów

Spadek cen miedzi po danych dotyczących zapasów

2018-01-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek 2018 roku na rynku miedzi jest okresem przecen. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych praktycznie od początku stycznia osuwają się w dół – o ile na przełomie lat 2017 i 2018 poruszały się w okolicach 3,30 USD za funt, to obecnie oscylują w rejonie 3,10-3,15 USD za funt. Mocnym ciosem ze strony podażowej był wczorajszy spadek cen miedzi o niemal 3%. Dzisiaj rano notowania tego surowca rosną, odreagowując tę przecenę.

Wreszcie ruch na eurodolarze

Wreszcie ruch na eurodolarze

2018-01-24 Raport poranny FMCM
Hop, w górę! Główna para walutowa zalicza dziś nawet poziomy rzędu 1,2335 – tak właśnie jest o poranku. Jakiś wpływ na to mogą mieć wiadomości z USA. Co prawda rynek nie przejmował się jakoś szczególnie government shutdownem (niedawno zakończonym), ...
Rekord WIG. Dane bez wpływu na notowania.

Rekord WIG. Dane bez wpływu na notowania.

2018-01-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Najwyższy w historii poziom WIG okraszony spadkiem USDPLN trwale poniżej 3,40. Perspektywy zachowania złotego w horyzoncie najbliższych kilku tygodni nie są jednak najlepsze. Spodziewamy się odbicia kursów. Dolar wkrótce zacznie odrabiać straty.
Stracona wiara w dolara

Stracona wiara w dolara

2018-01-24 Poranny komentarz walutowy XTB
Pomimo faktu, że w Stanach Zjednoczonych zakończyliśmy kilkudniowy okres paraliżu rządu federalnego, czynnik ten nie stanowił żadnego punktu zwrotnego dla notowań amerykańskiej waluty, czego nomen omen można się było spodziewać. Co więcej, wyprzedaż dolara była kontynuowana w ostatnich godzinach, w rezultacie główna para walutowa osiągnęła najwyższy poziom od połowy grudnia 2014 roku.
Optymizm dotyczący popytu na ropę naftową

Optymizm dotyczący popytu na ropę naftową

2018-01-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
O ropie naftowej w ostatnich miesiącach pisano wiele w kontekście podaży tego surowca, głównie ze względu na kwestię porozumienia naftowego OPEC oraz niektórych krajów spoza kartelu, w tym Rosji. Narzucenie limitów wydobycia ropy naftowej sprawiało, że notowania ropy pięły się w górę, a dodatkowym wsparciem okazała się niestabilna sytuacja polityczna w państwach będących ważnymi producentami tego surowca, m.in. Wenezueli, Iranie, Nigerii czy Libii.
Bank Japonii uczy ekonomii

Bank Japonii uczy ekonomii

2018-01-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank Japonii naprostował rynek, uciszając plotki o prędkiej zmianie nastawienia. JPY traci, ale po nocy najbardziej wyróżnia się AUD, ściągany w dół przez spadki cen rudy żelaza. EUR drzemie
w oczekiwaniu na czwartek i EBC, a uporanie się Kongresu USA z government shutdown ma zero wpływu na USD i nastroje.
Odwieszenie rządu w USA. Optymizm prognoz MFW.

Odwieszenie rządu w USA. Optymizm prognoz MFW.

2018-01-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Kongres przegłosował, a prezydent D. Trump podpisał ustawy wydłużające finansowanie rządu do 8 lutego. Za 3 tygodnie kolejna batalia Republikanów z Demokratami. Duży optymizm w prognozach Międzynarodowego Funduszu Walutowego w przeddzień Forum w Davos. Bank Japonii zaostrza retorykę, z korzyścią dla jena. Złoty stabilny. Spodziewane odbicie notowań walut.
Szaleństwo na Wall Street

Szaleństwo na Wall Street

2018-01-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Styczniowe szaleństwo na amerykańskiej giełdzie trwa w najlepsze. Wczoraj akcje znów drożały, pociągając za sobą wzrosty również na innych rynkach. Pomaga to utrzymać mocnego złotego, choć jednocześnie stanowi rosnące zagrożenie korektą.
Złoty konsoliduje czekając na nowe impulsy

Złoty konsoliduje czekając na nowe impulsy

2018-01-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na większości zestawień, w tym również tych dotyczących złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,4004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5325 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7506 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,328% w przypadku obligacji 10-letnich.
Długoterminowe trendy pod lupą

Długoterminowe trendy pod lupą

2018-01-22 Raport wieczorny FMCM
Parę słów o minionych latach: Nie było dziś danych makro, które mogłyby być istotne dla eurodolara. W USA trwa cokolwiek mało ciekawy govt. shutdown, czyli formalny brak aktywności instytucji federalnych wywołany tym, że Kongres nie uchwalił nowego finansowania (budżetu). Żadnej apokalipsy jednak nie widać, również na wykresie. Mamy 1,2250 – notowania krążą w rejonie 1,22 – 1,2315.
Nudny jak government shutdown

Nudny jak government shutdown

2018-01-22 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Farsa związana z senacką przepychanką pomiędzy Demokratami oraz Republikanami dobiegła końca. Osiągnięcie konsensusu zostało wyraźnie zlekceważone przez rynek walutowy, który w dalszej mierze oczekuje na pojawienie się bardziej konkretnych sygnałów warunkujących obserwowane nastroje.
Wzrosty utrzymują się pomimo impasu w USA

Wzrosty utrzymują się pomimo impasu w USA

2018-01-22 Komentarz giełdowy XTB
Inwestorzy rozpoczynają tydzień od informacji o zawieszeniu działalności amerykańskiego rządu, co jest wynikiem piątkowego nieudanego głosowania w Senacie nad przyjęciem prowizorium budżetowego. Od soboty zatem pracownicy federalni nie mogą przychodzi do pracy, jednak taki paraliż administracji rządowej nie jest dla rynków finansowych nowością.
GBP/USD znów przed ważnym testem

GBP/USD znów przed ważnym testem

2018-01-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieco cieplejsze słowa prezydenta Francji, jakie padły podczas wywiadu z brytyjskim dziennikarzem na początku weekendu, zwiększają nieco szanse na „łagodniejszy” scenariusz Brexitu, chociaż jak zaznaczył Emmanuel Macron wiele będzie zależeć od woli obu stron podczas procesu negocjacji.
Paraliż w USA bez większego wpływu na dolara

Paraliż w USA bez większego wpływu na dolara

2018-01-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Po tym jak w piątek wieczorem Senat nie zdołał przyjąć prowizorium budżetowego pozwalającego na finansowanie urzędów państwowych, od soboty mamy częściowy paraliż instytucji państwa (tzw. goverment shutdown).
Zapowiedzi przedłużonej kooperacji krajów OPEC

Zapowiedzi przedłużonej kooperacji krajów OPEC

2018-01-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poprzedni tydzień na wykresie ropy naftowej przyniósł przewagę stronie podażowej. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI systematycznie, aczkolwiek niezbyt gwałtownie, spadała, docierając na koniec tygodnia do okolic 63,40-63,50 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy naftowej wyhamowała spadki i porusza się blisko piątkowego zamknięcia.
Euro i dolar w tym samym przedziale

Euro i dolar w tym samym przedziale

2018-01-22 Raport poranny FMCM
Shutdown w USA, koalicja w Niemczech? Według medialnych doniesień SPD zgodziła się na koalicję z CDU/CSU, dzięki czemu Niemcy prawdopodobnie będą miały w marcu nowy rząd. Nie można jednak powiedzieć, by decyzja w łonie socjaldemokratów została podjęta jakąś potężną większością głosów, zresztą umowę koalicyjną musi jeszcze zaklepać masowa baza członkowska partii.
Spokojnie, to tylko government shutdown

Spokojnie, to tylko government shutdown

2018-01-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Paraliż prac administracji rządowej USA nie przynosi mocnego uderzenia w sentyment względem dolara. Jeszcze. Kilka tygodni przestoju będzie złą wiadomością dla gospodarki. Euro niewiele zarobiło na zwiększeniu szans na przerwanie impasu politycznego w Niemczech, gdyż rynek czeka na posiedzenie EBC w czwartek.
Rynki niewzruszone zamknięciem rządu

Rynki niewzruszone zamknięciem rządu

2018-01-22 Poranny komentarz walutowy XTB
Polityczny teatr zwyciężył nad sprawnym funkcjonowaniem administracji i dlatego poniedziałek jest już trzecim dniem, kiedy w USA rząd nie pracuje normalnie. Rynki jednak rozumieją tę grę i reagują bardzo spokojnie. W Polsce w piątek poznaliśmy serię danych z gospodarki za grudzień i były one nieco rozczarowujące. Jednak cały czwarty kwartał wypadł mimo wszystko nadzwyczaj dobrze.
PLN bez zmian, rynek patrzy na dolara

PLN bez zmian, rynek patrzy na dolara

2018-01-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego USD oraz brak większych zmian na notowaniach PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1703 PLN za euro, 3,4106 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5413 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7275 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,321% w przypadku obligacji 10-letnich.