Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inflacja nie zaskoczyła, nie zawiódł Trump

Inflacja nie zaskoczyła, nie zawiódł Trump

2018-03-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Inflacja w USA nie daje powodów do niepokojów. Na razie. Oczekiwane silne odbicie w II kw. Dolar słabszy po dymisji R. Tillersona. W centrum uwagi dziś publiczna wypowiedź prezesa EBC M. Draghiego oraz kolejne publikacje z amerykańskiej gospodarki.
Złoty w obliczu technicznego wsparcia

Złoty w obliczu technicznego wsparcia

2018-03-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W ostatnich dniach polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Notowania rodzimej waluty spadały względem głównych globalnych walut. Odzwierciedlił to indeks BOSSAPLN, którego wartość wczoraj dotarła do okolic 96 pkt., czyli do najniższego poziomu od początku marca.

Dane makro mogą wpłynąć na eurodolara

Dane makro mogą wpłynąć na eurodolara

2018-03-14 Raport poranny FMCM
Główna para: Sam tytuł naszego raportu nie jest specjalnie odkrywczy, bo zawsze można tak powiedzieć. Ale nie zawsze mamy takie dane w harmonogramie. Na przykład poniedziałek był niemal pusty pod względem pozycji mogących zmienić losy eurodolara.
Jutro ciekawe dane z USA i Europy

Jutro ciekawe dane z USA i Europy

2018-03-13 Raport poranny FMCM
Notowania głównej pary: Eurodolar w godzinach porannych błądził w okolicach 1,2315 – 1,2340. Sytuacja była niepewna, dopiero po 13:30 zaczęły się poważniejsze zmiany. Kurs wybił na północ, by po 17:00 osiągnąć 1,24.
Rexit - Rex Tillerson przestaje być sekretarzem stanu USA

Rexit - Rex Tillerson przestaje być sekretarzem stanu USA

2018-03-13 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Obawy o stabilność Białego Domu po dymisji sekretarza skarbu stały we wtorek za pogorszeniem sentymentu na rynkach. Dolar tracił do niemal wszystkich walut G10, słabszy jest złoty. Giełdy w Europie i USA pogrążyły się w czerwieni, traci ropa, zyskuje złoto.
USA osłabiły Europę w końcówce

USA osłabiły Europę w końcówce

2018-03-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
O ile wczoraj nasz rynek zaskoczył pozytywnie, to dziś już tej siły rynku nie było widać. Wobec neutralnego otoczenia udało się wczoraj bykom zanotować 1 proc. wzrost, ale nie został on potwierdzony obrotem. Wolumen był nawet niższy od średniej.
Roszada w Białym Domu zaszkodziła dolarowi

Roszada w Białym Domu zaszkodziła dolarowi

2018-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowana dzisiaj o godz. 13:30 polskiego czasu (wcześniejsze dopasowanie do czasu letniego w USA) inflacja CPI za luty wypadła dokładnie w punkt oczekiwań. Szeroka miara wskazała na wzrost o 0,2 proc. m/m i 2,2 proc. r/r, a wartość bazowa wyniosła 0,2 proc. m/m i 1,8 proc. r/r.
Dolar czeka na inflację CPI z USA

Dolar czeka na inflację CPI z USA

2018-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA: Sekretarz w ministerstwie odpowiedzialnym za Brexit, Robin Walker powiedział wczoraj mediom, że jesteśmy „bardzo blisko” osiągnięcia kolejnego etapu porozumienia z Komisją Europejską.
Złoty nieco słabszy

Złoty nieco słabszy

2018-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po poniedziałkowym osłabieniu, wtorkowy handel zaczynamy na zbliżonych poziomach. EUR/PLN pozostaje ponad poziomem 4,20, a USD/PLN oscyluje wokół 3,4150. Lekkie osłabienie notują również pozostałe waluty regionu.
Prognozy rekordowej produkcji ropy z łupków w USA w kwietniu

Prognozy rekordowej produkcji ropy z łupków w USA w kwietniu

2018-03-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej przynosi pogorszenie nastrojów. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj spadła o ponad 1%, zbliżając się z powrotem do poziomu 61 USD za baryłkę, a dzisiaj rano nadal utrzymuje się pod presją podaży.
Dolar mocniejszy po CPI?

Dolar mocniejszy po CPI?

2018-03-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Pojawiają się sygnały niedoboru dolarów. Jego umocnienie to naszym zdaniem kwestia czasu. W ślad za tym, tracił będzie złoty. Dziś wyniki inflacji CPI w USA za luty. Prognozy relatywnie nisko. Możliwe zaskoczenie odczytem powyżej konsensusu.
Inflacja już nie straszna?

Inflacja już nie straszna?

2018-03-13 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnich dniach nastroje rynkowe uległy wyraźnej poprawie. Jedną z przyczyn był piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy, który pokazał potężny wzrost zatrudnienia, ale jednocześnie umiarkowane tempo wzrostu płac. Obawy przed publikacją danych o inflacji są zatem znacznie mniejsze niż przed miesiącem.
Słabość i siła dolara

Słabość i siła dolara

2018-03-13 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: W jakiejś mierze dolar jest silny – bo przecież wykres górnej pary nie bada rejonów typu 1,2530-50, co przecież miało miejsce w styczniu i lutym (w skrajnych momentach). Ale jest i słaby, bo notowania plasują się przy 1,2330, znacznie powyżej dołka z przełomu lutego i marca, który wykreowano przy 1,2160-70.
Poniedziałek bez rewolucji

Poniedziałek bez rewolucji

2018-03-12 Raport wieczorny FMCM
Eurodolar pozycjonuje się wieczorem, przed godziną 22:00, w okolicach 1,2335. W minimach dziennych notowano poziomy rzędu 1,2290, obecne zaś wartości zbliżone są do szczytów z godziny dziewiątej rano.
Mniejsze zagrożenie inflacją

Mniejsze zagrożenie inflacją

2018-03-12 Komentarz giełdowy XTB
Bardzo silny wzrost rentowności i ryzyko szybszej normalizacji polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych doprowadziło do wyraźnej korekty na światowych indeksach giełdowych. Dużą część strat udało się odrobić, ale inwestorzy wciąż nie wydają się być w tak dobrych nastrojach jak przez większość 2017 roku.
Złoty zyskał na globalnym sentymencie

Złoty zyskał na globalnym sentymencie

2018-03-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowe dane Departamentu Pracy USA stworzyły korzystną konfigurację dla rynków akcji - wzrost etatów poza sektorem rolniczym wyniósł w lutym aż 313 tys., a wcześniejsze dane zrewidowano w górę, podczas kiedy dynamika płac była poniżej spodziewanej wartości i wyniosła 2,6 proc. r/r – gdyż ograniczyła spekulacje związane z ewentualną, czwartą podwyżką stóp przez FED w tym roku.
Konsolidacja notowań ropy po piątkowych wzrostach

Konsolidacja notowań ropy po piątkowych wzrostach

2018-03-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się silnym wzrostowym akcentem. W piątek notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI zwyżkowały o ponad 3%, odbijając się w górę od psychologicznej bariery na poziomie 60 USD za baryłkę i docierając na koniec dnia do poziomów tuż poniżej 62 USD za baryłkę.
Raport na podtrzymanie apetytu na ryzyko

Raport na podtrzymanie apetytu na ryzyko

2018-03-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Akcje w górę, ale dolar stabilny w reakcji na mocny raport z rynku pracy i wzrost oczekiwań na 4 podwyżki stóp Fed. Widzimy ograniczony potencjał wzrostu euro wobec podstawowych walut. Złoty pozostanie w korelacji z euro. Uważamy, że nie zakończył jeszcze fazy krótkoterminowego osłabiania się.
Płace w USA rozczarowały

Płace w USA rozczarowały

2018-03-12 Komentarz walutowy XTB
Piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy okazał się bardzo solidny jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę nowych etatów jaka została wykreowana w ubiegłym miesiącu, niemniej jednak najważniejszy punkt publikacji, jakim jest dynamika płac, nieco rozczarował ograniczając coraz bardziej rozgrzane oczekiwania rynków, iż Rezerwa Federalna może podnieść stopy nawet cztery razy w tym roku.
Dziś w kalendarium raczej niewiele

Dziś w kalendarium raczej niewiele

2018-03-12 Raport poranny FMCM
Egzotyczny wątek: Dziś w kalendarium niewiele danych makro – zaś te, które się pojawią, raczej nie wstrząsną głównymi rynkami czy aktywami. Można oczywiście wspomnieć o bilansie handlu zagranicznego Rumunii czy saldzie rachunku bieżącego Turcji (obie publikacje poznamy o 8:00), ale jeśli już patrzeć na niszowe gospodarki, to ważniejsza będzie godzina 13:00.