Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś w kalendarium raczej niewiele

Dziś w kalendarium raczej niewiele

2018-03-12 Raport poranny FMCM
Egzotyczny wątek: Dziś w kalendarium niewiele danych makro – zaś te, które się pojawią, raczej nie wstrząsną głównymi rynkami czy aktywami. Można oczywiście wspomnieć o bilansie handlu zagranicznego Rumunii czy saldzie rachunku bieżącego Turcji (obie publikacje poznamy o 8:00), ale jeśli już patrzeć na niszowe gospodarki, to ważniejsza będzie godzina 13:00.
Rytm boczny

Rytm boczny

2018-03-10 Raport tygodniowy FMCM
Słowo o eurodolarze: Precyzyjniej byłoby mówić o trendzie bocznym, albo o rytmie trendu bocznego – ale pozwoliliśmy sobie na mały skrót myślowy. Eurodolar błądzi w konsolidacji od połowy stycznia, zakres wahań to ok. 1,2160 – 1,2550.

Trump nie taki straszny?

Trump nie taki straszny?

2018-03-09 Komentarz giełdowy XTB
Donald Trump postawił na swoim i wprowadza w życie kontrowersyjny plan nakładający dodatkowe taryfy na import stali oraz aluminium. Rynek obawiał się tego w ostatnim czasie ze względu na to, iż może to być pierwszy krok do wybuchu wojny handlowej na świecie. Okazuje się jednak, że rynki są dzisiaj w wyśmienitych nastrojach.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-03-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po napakowanym wydarzeniami mijającym tygodniu po weekendzie przychodzi czas na zwolnienie tempa i mniejszą liczbę danych. Inflacja będzie na pierwszym planie z najważniejszym odczytem w USA, od którego może zależeć przyszłość polityki Fed. W czwartek poznamy decyzje banków centralnych z Norwegii i Szwajcarii.
Trump za nami, płace przed nami

Trump za nami, płace przed nami

2018-03-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA: Po zakończonym wczoraj posiedzeniu Europejski Bank Centralny dokonał korekty w treści komunikatu – miesięczna wartość programu QE nie będzie mogła zostać zwiększona w razie potrzeby, ale sam program będzie mógł zostać wydłużony w czasie, jeżeli takowa się pojawi. Podczas konferencji prasowej Mario Draghi był jednak dość ostrożny w słowach.
Tak jak co miesiąc

Tak jak co miesiąc

2018-03-09 Raport poranny FMCM
Pół godziny przed trzecią ...po południu. Wtedy poznamy tzw. non-farm payrolls, to znaczy dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych, te oficjalne (w odróżnieniu od raportu prywatnej firmy ADP, który został podany w środę i wypadł pozytywnie).
Jak obiecał, tak zrobił

Jak obiecał, tak zrobił

2018-03-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Donald Trump dotrzymał słowa i zatwierdził cła na import stali i aluminium. Decyzja została podjęta pomimo sprzeciwu doradców, przedstawiciele Partii Republikańskiej i potępiona przez głównych partnerów handlowych. Dla rynków nie jest istotne, że cła (na razie) obejmują wąską grupę towarów.
Kim na osłodę rynkom

Kim na osłodę rynkom

2018-03-09 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnim czasie w amerykańskiej polityce dzieją się rzeczy trochę niezwykłe. Wczoraj prezydent Trump podpisywał cła na stal i aluminium, ale to inwestorzy już przetrawili i świętowali nieoczekiwaną zgodę na spotkanie z Kim-Jong Unem. Czy odwilż w stosunkach z Koreą Północną faktycznie pomoże rynkom?
Złoto pod presją silnego dolara

Złoto pod presją silnego dolara

2018-03-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień pokazuje, że strona popytowa na rynku złota wciąż jest słaba. Mimo wzrostowej sesji we wtorek, nastroje zmieniły się już kolejnego dnia i do dzisiejszego poranka na rynku tym przeważają niedźwiedzie. Tym samym, cena złota zeszła poniżej poziomu 1320 USD za uncję, docierając do najniższych wartości od ponad tygodnia.
EBC zaostrza, Draghi łagodzi

EBC zaostrza, Draghi łagodzi

2018-03-09 Poranny Szkic walutowy AFS
EBC ostrożnie wycofuje najłagodniejsze sformułowania, ale prezes M. Draghi nie zrzuca gołębiego płaszcza. Euro słabnie, a dolar zyskuje, bo prognozy tempa zaostrzania polityki pieniężnej w USA zostaną podwyższone. Dzisiejsze dane z rynku pracy powinny potwierdzić jastrzębie nastawienie Fed na posiedzeniu 21 marca.
Komunikat ECB i decyzja Trumpa o cłach

Komunikat ECB i decyzja Trumpa o cłach

2018-03-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ TRUMP / WOJNY HANDLOWE: Prezydent Trump może jeszcze dzisiaj po południu podpisać dekret nt. taryf celnych na aluminium i stal, poinformowały wczoraj źródła w Białym Domu. Rozważane jest 30-dniowe wyłączenie spod nich importu z Meksyku i Kanady, co ma związek z prowadzonymi negocjacjami ws. traktatu NAFTA.
Złoty słabszy przez retorykę RPP

Złoty słabszy przez retorykę RPP

2018-03-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatecznie rynek zinterpretował wczorajszy przekaz po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej negatywnie dla polskiej waluty. Zaszkodziły „gołębie” komentarze przedstawicieli tego gremium tonujące oczekiwania związane z możliwością podwyżki stóp procentowych na przełomie 2018/19 i oddalające perspektywę zacieśnienia dalej na 2019 r.
Spadek importu miedzi do Chin w lutym

Spadek importu miedzi do Chin w lutym

2018-03-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Nastroje inwestorów na rynku miedzi wczoraj nieco się pogorszyły, za co w pewnej mierze odpowiadało odbicie w górę notowań amerykańskiego dolara. Dzisiaj rano notowania miedzi również znajdują się pod presją podaży, a cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się w okolicach 3,10-3,11 USD za funt.
Czekając na cios

Czekając na cios

2018-03-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki zostały ostatnio ostro poturbowane przez protekcjonistyczne pohukiwania i groźby ze strony Donalda Trumpa. Położenie silnego akcentu przez prezydenta USA na kwestie polityki handlowej hamują mocniejsze odbicie dolara.
Na euro-złotym moment zmiany

Na euro-złotym moment zmiany

2018-03-07 Raport wieczorny FMCM
ADP wypadł elegancko: Automatic Data Processing, prywatna firma z branży ekonomiczno-finansowej, przedstawiła swoje oszacowanie zmiany zatrudnienia w USA w lutym tego roku. Wynik to 235 tys. nowych posad, gdy tymczasem oczekiwano 195 tys. Ba, podwyższono też wynik ze stycznia – z 234 tys. do 244 tys.
Trump nie daje za wygraną

Trump nie daje za wygraną

2018-03-07 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy dzień na giełdach przebiegał dość spokojnie i w umiarkowanie dobrych nastrojach. To jednak zmieniło się już po zakończeniu sesji na Wall Street, kiedy na rynek trafiła informacja o rezygnacji Gary’ego Cohna z funkcji doradcy ekonomicznego Donalda Trumpa.
Cohn nie przekonał Trumpa

Cohn nie przekonał Trumpa

2018-03-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Szanse na wycofanie się prezydenta USA z ceł na import stali i aluminium spadły do minimum po informacji o szykowanej rezygnacji głównego „globalisty” G. Cohna. UE zapowiada środki odwetowe. Spośród krajów G10 Stany Zjednoczone są w najmniejszym stopniu uzależnione od handlu. Czy to poprawi fundamentalną pozycję dolara?
Kolejna podwyżka prognoz produkcji ropy w USA

Kolejna podwyżka prognoz produkcji ropy w USA

2018-03-07 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po poniedziałkowej zwyżce cen ropy naftowej, wtorek na tym rynku przyniósł zmianę nastrojów i spadek cen tego surowca. Notowania amerykańskiej ropy WTI nie utrzymały się powyżej poziomu 63 USD za baryłkę, a dzisiaj rano kontynuują delikatne spadki i oscylują już w okolicach 62 USD za baryłkę.
Zamieszania w Białym Domu ciąg dalszy

Zamieszania w Białym Domu ciąg dalszy

2018-03-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczoraj pisaliśmy o tym, że populistyczny ruch Trumpa mający wprowadzić cło na import stali i aluminium ma przeciwników również w jego obozie politycznym. Najlepiej potwierdziła tor rezygnacja Garego Cohna, uważanego za głos rozsądku w administracji prezydenta. Nic dziwnego, że rynkom to się nie spodobało.
Odbicie samą tylko luką

Odbicie samą tylko luką

2018-03-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Zdecydowane odbicie wczoraj za oceanem przełożyło się na dobry sentyment w Azji. Przed sesją mieliśmy zatem stan przypływu. Było oczywiste, ze rynek otworzy się wyżej, ale taki wzrost jest najłatwiejszy. Byki właściwie nie muszą atakować, zbierać po drodze wystawionej podaży na coraz wyższych półkach cenowych.