Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

To raczej nie będzie spokojny tydzień

To raczej nie będzie spokojny tydzień

2018-03-26 Komentarz giełdowy XTB
Po gorącej końcówce poprzedniego tygodnia weekend dał inwestorom czas na przemyślenia i ocenę obecnej sytuacji, a przede wszystkim na określenie faktycznych konsekwencji jakie może wywołać obecna polityka handlowa Stanów Zjednoczonych.
Dolar słabnie na głównych układach

Dolar słabnie na głównych układach

2018-03-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: ROSJA: Bank Rosji obniżył w piątek główną stopę procentową o 25 p.b. do 7,50 proc. jak oczekiwano. Podczas konferencji prasowej szefowa tej instytucji dała do zrozumienia, że to jeszcze nie koniec cyklu luzowania.

Cena ropy naftowej przy tegorocznych maksimach

Cena ropy naftowej przy tegorocznych maksimach

2018-03-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej należał zdecydowanie do strony popytowej. Cena surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych w piątek dotarła niemal do poziomu 66 USD za baryłkę. Dzisiaj rano poziom ten został na chwilę pokonany, a cena ropy WTI przekroczyła poziom 66,50 USD za baryłkę, docierając tym samym do okolic tegorocznych maksimów, wyznaczonych na przełomie stycznia i lutego.
Burze, deszcze, grzmoty

Burze, deszcze, grzmoty

2018-03-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Jesteśmy zdania, że eskalacja protekcjonizmu nie przerodzi się w totalną wojnę handlową i z dużej chmury będzie mały deszcz. Dla rynków oprócz deszczu liczą się też grzmoty i błyskawice. Ryzyko leży w retoryce negocjacyjnej zainteresowanych stron i medialnej otoczce w momentach, kiedy trudno będzie o inny temat do dyskusji.
Taktyka kija i marchewki

Taktyka kija i marchewki

2018-03-26 Komentarz walutowy XTB
Ostatnie dwa miesiące na globalnych rynkach akcji były fatalne, co znalazło ujście przede wszystkim w spadkach indeksów giełdowych, ale nie pozostało też kompletnie bez wpływu na złotego. Zasadniczy powód to obawy o konsekwencje nieobliczalnej polityki prezydenta USA.
Między innymi PKB USA

Między innymi PKB USA

2018-03-26 Raport poranny FMCM
Ten tydzień: Dzisiejsze kalendarium nie jest zbyt obfite w odczyty. Za nami już zresztą publikacja na temat PKB Francji za IV kw. 2017 – wynik to +0,7 proc. k/k, lepszy od oczekiwanej wartości +0,6 proc. k/k. O 10:30 publicznie wypowie się p. Weidmann, szef Bundesbanku, zaś o 17:30 usłyszymy W. Dudleya z Fed. O 21:30 poznamy słowa pani Mester, innej członkini FOMC. I to właściwie wszystko, pomijając fakt, że o 16:30 ukaże się odczyt indeksu Dallas Fed dla sektora przemysłowego.
PLN bez większych zmian, pomimo niepewności na szerokim rynku

PLN bez większych zmian, pomimo niepewności na szerokim rynku

2018-03-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, jednak układ technicznych wskazuje na możliwe lekkie podbicie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2293 PLN za euro, 3,4189 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6088 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8317 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,241% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ucieczka inwestorów z rynku akcji

Ucieczka inwestorów z rynku akcji

2018-03-23 Komentarz giełdowy XTB
To był fatalny tydzień dla ryzykowanych aktywów, w tym przede wszystkim dla akcji, co obrazują wyniki najważniejszych indeksów giełdowych. Japoński Nikkei zakończył tydzień spadkiem prawie 5%, w Europie niemiecki DAX30 jest obecnie 3,5% na minusie, natomiast reprezentujący USA indeks S&P500 traci na ten moment już 3,7%.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-03-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu dane makro prawdopodobnie pozostaną w cieniu debaty o szansach na zaostrzenie wojen handlowych i narastających ryzykach geopolitycznych. W tym kontekście szczególna uwaga może dotyczyć indeksów zaufania konsumentów w strefie euro i USA. Szacunki inflacji będą wskazówką dla przyszłych decyzji EBC, Fed i RPP.
Trump coraz bardziej utrudnia życie inwestorom

Trump coraz bardziej utrudnia życie inwestorom

2018-03-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA: Bank Anglii nie zmienił wczoraj poziomu stopy procentowej (0,50 proc.), jak oczekiwano. Nieoczekiwanie za podwyżką zagłosowali McCafferty i Saunders. W samym komunikacie nie dokonano większych zmian – w ocenie MPC obecne tempo zacieśniania polityki pozostaje odpowiednie dla realizacji celu odbicia inflacji, a ewentualne podwyżki powinny być stopniowe.
Szalona noc sponsorowana przez Trumpa

Szalona noc sponsorowana przez Trumpa

2018-03-23 Komentarz poranny TMS Brokers
USA i Chiny przerzucają się zapowiedziami ceł importowych. Trump wymienia doradcę ds. bez. narodowego na zwolennika twardej polityki międzynarodowej, co przywraca niepokój o przyszłe stosunki z Koreą Płn. i Iranem. Reakcja rynku jest jednoznaczna: USD/JPY pod 105, indeksy w Azji wykrwawiają się, ropa zyskuje.
Wzrost cen ropy naftowej po wypowiedzi saudyjskiego ministra

Wzrost cen ropy naftowej po wypowiedzi saudyjskiego ministra

2018-03-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej zdecydowanie dominuje strona popytowa. Mimo wczorajszej zniżki, notowania tego surowca w USA dzisiaj rano znów radzą sobie nieźle – cena ropy WTI porusza się ponownie w okolicach 65 USD za baryłkę.
Trump sieje strach na rynkach

Trump sieje strach na rynkach

2018-03-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Tak jak można było się spodziewać istotne zmiany personalne w Białym Domu nie były przypadkowe. Plotki o zaostrzeniu kursu wobec Chin potwierdziły się, wczoraj prezydent USA zapowiedział wprowadzenie taryf na import z tego kraju o wartości 60 mld USD. Choć nie znamy jeszcze detali, rynki już reagują bardzo nerwowo.
Bliżej wojny handlowej

Bliżej wojny handlowej

2018-03-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Nowe amerykańskie cła na import z Chin. Skromna odpowiedź Pekinu. Wyłączenia dla krajów UE w taryfach na stal i aluminium. Kolejne sygnały hamowania w Europie. Dymisja McMastera. Silna przecena indeksów akcji. Waluty stabilne. Złoty zyskuje.
PLN bez większych zmian, pomimo podbicia awersji do ryzyka

PLN bez większych zmian, pomimo podbicia awersji do ryzyka

2018-03-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na notowaniach PLN, pomimo skokowego podbicia awersji do ryzyka na rynkach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2218 PLN za euro, 3,4240 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6195 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8294 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,242% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polskie bezrobocie, amerykańskie zamówienia

Polskie bezrobocie, amerykańskie zamówienia

2018-03-23 Raport poranny FMCM
Piątkowe kalendarium: O 13:00 ukaże się kwartalny biuletyn Banku Anglii, zaś o 13:10 będziemy mogli wysłuchać, co ma do powiedzenia p. Bostic, szef Fed w Atlancie. O 13:30 osoby zainteresowane dolarem kanadyjskim mogą spojrzeć na dane z tego kraju o inflacji CPI i sprzedaży detalicznej.
Czy wojny handlowe oznaczają koniec hossy?

Czy wojny handlowe oznaczają koniec hossy?

2018-03-22 Komentarz giełdowy XTB
Donald Trump w ostatnich tygodniach dał się poznać jako twardy zawodnik na arenie handlu narodowego. Najpierw zdecydował się na nałożenie ceł importowych na stal oraz aluminium a dzisiaj ma dojść do podpisania pierwszych bezpośrednich taryf, skierowanych przeciwko Chinom. Rynki mocno obawiają się, że będzie to początek wojny handlowej, podczas której każdy będzie chciał dbać o swoje interesy, ale niestety nikt na tym nie zyska.
Powell nie pomógł dolarowi, rynek czeka na ruch Trumpa

Powell nie pomógł dolarowi, rynek czeka na ruch Trumpa

2018-03-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: KANADA: Prasa spekulowała wczoraj, że administracja Trumpa byłaby skłonna porzucić postulat zakładający, że auta eksportowane z Meksyku i Kanady do USA powinny składać się z co najmniej 50 proc. podzespołów wytworzonych w USA. Była to jeden z trudniejszych tematów w renegocjacjach traktatu NAFTA.
Klątwa szefa Fed

Klątwa szefa Fed

2018-03-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Decyzja Fed jest odbierana gołębio i USD traci, a rynek przeskakuje na kolejny temat, którym prawdopodobnie staną się napięcia w relacjach handlowych USA i Chin. To stawa aktywa ryzykowne w trudnym położeniu i grozi szybkim wygaszaniem odbicia z ostatnich kilkunastu godzin.
Dolar tańszy po podwyżce stóp

Dolar tańszy po podwyżce stóp

2018-03-22 Poranny komentarz walutowy XTB
Pierwsze posiedzenie Fed pod wodzą nowego prezesa za nami. Zgodnie z oczekiwaniami zobaczyliśmy podwyżkę stóp, ale rynek liczył również na mocniejsze zaakcentowanie potrzeby podnoszenia stóp w kolejnych miesiącach. Tymczasem dość neutralna postawa Jeroma Powella skutkowała osłabieniem dolara. Dziś nie mniej interesujące wydarzenie w postaci decyzji Banku Anglii.