Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kto został poddany korekcie?

Kto został poddany korekcie?

2018-03-02 Raport poranny FMCM
Eurodolar doszedł wczoraj nawet do poziomów rzędu 1,2155. Późnym popołudniem i wieczorem wykres został jednak skorygowany, co było sensowne tak czy inaczej, tj. nawet z czysto technicznego punktu widzenia. Po prostu życie rynku forex ma swój rytm i zyski trzeba w miarę regularnie realizować.
Słaby początek nowego miesiąca

Słaby początek nowego miesiąca

2018-03-01 Komentarz giełdowy XTB
Końcówka tygodnia na giełdach zapowiada się bardzo ciekawie. W Stanach Zjednoczonych inwestorzy wciąż bacznie obserwują zmiany rentowności, a tamtejsze giełdy znajdują się pod presją ostatniego jastrzębiego przemówienia Powella.

Dolar czeka na powtórkę z Powella, pod polityczną presją funt i euro

Dolar czeka na powtórkę z Powella, pod polityczną presją funt i euro

2018-03-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: JAPONIA: Wydatki kapitałowe firm (CAPEX) po wyłączeniu oprogramowania wzrosły w IV kwartale o 4,7 proc. r/r (szacowano 2,7 proc. r/r). Dane pełne to wzrost o 4,3 proc. r/r przy prognozie 3,0 proc. r/r. Zyski form rosły jednak wolniej (zaledwie o 0,9 proc. r/r).
Kolejne rekordy produkcji ropy w USA za sprawą wydobycia z łupków

Kolejne rekordy produkcji ropy w USA za sprawą wydobycia z łupków

2018-03-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznym ruchu wzrostowym w drugiej połowie lutego, w ostatnich dniach notowania ropy naftowej pozostały pod presją strony podażowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszła wczoraj poniżej poziomu 62 USD za baryłkę i dzisiaj rano porusza się blisko środowego zamknięcia.
Akt trzeci

Akt trzeci

2018-03-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Otwieramy trzeci akt 2018 r., pozostawiając za sobą najgorszy miesiąc na Wall Street od dwóch lat. Dolar pozostaje mocny, choć pozostaje ostrożny w optymizmie. Jeśli motywem marca staną się wojny handlowe i obawy o protekcjonizm Białego Domu, USD nie musi być wygranym.
Mocniejszy dolar i worek danych

Mocniejszy dolar i worek danych

2018-03-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień przynosi zauważalne umocnienie dolara. Dane ze strefy euro są mieszane, za to amerykańskie raporty wskazują, że USA jest u szczytu koniunktury. To sprawia, że Fed nie ma wyboru, musi podnosić stopy procentowe. Dziś kolejna seria raportów makroekonomicznych.
Rynki w fazie przetasowań

Rynki w fazie przetasowań

2018-03-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Oczekujemy ponownego wzrostu zmienności na rynkach w związku z przetasowaniami w portfelach, jakie zajdą w reakcji na ostrzejszą politykę pieniężną Fed. Akcje spadną, a dolar się umocni. Stracą waluty EM, także złoty.
Na dolarowym pograniczu

Na dolarowym pograniczu

2018-03-01 Raport poranny FMCM
Co w programie? Na głównej parze, czyli na EUR/USD, mamy aktualnie – przed dziewiątą rano – ok. 1,22. Tak więc testowane są wcześniejsze minima z lutego, można to też określić jako test dolnych ograniczeń szerokiej konsolidacji, ciągnącej się od drugiej połowy stycznia i mającej swój górny limit w pobliżu 1,2550.
Złoty bez większych zmian, PMI w kalendarzu

Złoty bez większych zmian, PMI w kalendarzu

2018-03-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, pomimo kontynuacji zwyżki koszyka USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1760 PLN za euro, 3,4271 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6229 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7101 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,376% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polska na piątkę z plusem

Polska na piątkę z plusem

2018-02-28 Komentarz wieczorny TMS Brokers
W ostatnich trzech miesiącach minionego roku rodzima gospodarka rozwijała się w zawrotnym tempie 5,1 proc., notując tym samym najbardziej pokaźny przyrost produktu od przeszło sześciu lat. Do niekwestionowanego sukcesu polskiej gospodarki przyczyniły się wysokie poziomy popytu wewnętrznego, który trafił w prognozowane przez nas we wrześniu 6,1 proc.
Sygnał ostrzegawczy z chińskiej gospodarki

Sygnał ostrzegawczy z chińskiej gospodarki

2018-02-28 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień na giełdach nie jest łatwy dla inwestorów, gdyż ci zdyskontować muszą wiele nowych informacji, które potencjalnie mogą mieć duże znaczenie przy średnioterminowych perspektywach dla rynków finansów. Nadal na rynkach można odczuć echa wczorajszego wystąpienia Powella - nowego przewodniczącego FED, ...
Dolar może rozegrać nawet 3-tygodniowe odbicie

Dolar może rozegrać nawet 3-tygodniowe odbicie

2018-02-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Podczas wczorajszych zeznań przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów szef FED stwierdził, że opowiada się za dalszymi stopniowymi podwyżkami stóp procentowych, a inflacja w tym roku może przyspieszyć i w średnim terminie ustabilizować się wokół celu na poziomie 2 proc.
Ropa pod presją rozczarowujących danych z Azji

Ropa pod presją rozczarowujących danych z Azji

2018-02-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej wczoraj dynamicznie zawróciły w dół. Tym samym, cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszła z powrotem poniżej poziomu 63 USD za baryłkę i dzisiaj rano porusza się blisko wtorkowego zamknięcia.
Nowy szef FED wspiera dolara

Nowy szef FED wspiera dolara

2018-02-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Wydarzeniem ostatnich godzin na szerokim rynku było z pewnością pierwsze wystąpienie nowego szefa Rezerwy Federalnej J. Powella w amerykańskim Kongresie. Choć na pierwszy rzut oka treść jego przemówienia nie wyglądała na diametralnie różniącą się od retoryki prezentowanej przez Janet Yellen, ...
Powell wygasza apetyt na ryzyko

Powell wygasza apetyt na ryzyko

2018-02-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Wydarzenia ostatnich tygodni utwierdzają szefa Fed w przekonaniu, że gospodarka będzie się rozwijać w tempie gwarantującym utrzymanie pełnego zatrudnienia i powrót inflacji do celu. To oznacza dalsze podwyżki stóp procentowych. Rynek zaczyna rozważać 4 ruchy w tym roku. To zła wiadomość dla akcji, dobra dla dolara. Złoty w odwrocie.
Po pierwsze: nie szkodzić

Po pierwsze: nie szkodzić

2018-02-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Jerome Powell nie powiedział podczas swojego inauguracyjnego wystąpienia przed Kongresem nic, co mogłoby uderzyć w rosnące wśród inwestorów przekonanie, że jego kadencja będzie stać pod znakiem bardziej zdecydowanej normalizacji polityki monetarnej.
Dolne rewiry eurodolarowej konsolidacji

Dolne rewiry eurodolarowej konsolidacji

2018-02-28 Raport poranny FMCM
Dziś w programie PKB: Wczoraj czytaliśmy (i wysłuchaliśmy) wystąpienie Jerome Powella, szefa Rezerwy Federalnej – i wynikało z niego, że zasadniczo amerykańska bankowość centralna ma zamiar kontynuować politykę zacieśniania monetarnego.
PLN bez większych zmian, dolar drożeje po Powell'u

PLN bez większych zmian, dolar drożeje po Powell'u

2018-02-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego USD co znajduje odzwierciedlenie w presji podażowej na walutach EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1719 PLN za euro, 3,4155 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6303 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7441 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,359% w przypadku obligacji 10-letnich.
Powell the Hawk

Powell the Hawk

2018-02-27 Raport wieczorny FMCM
Wzmocnienie dolara: A zatem Jerome Powell przemówił w Izbie Reprezentantów. Zresztą, jego wystąpienie zaczęło działać na rynek już dużo wcześniej, po 14:30 – tj. po tym, jak zostało opublikowane. Później, gdy zostało wygłoszone o 16:00, reakcja była już skromniejsza, acz zgodna z wykreowanym wcześniej kierunkiem.
Stany (znowu) skradły show

Stany (znowu) skradły show

2018-02-27 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Wtorkowe wystąpienie Jerome Powella nie należało do szczególnie porywających. Retoryka nowego szefa Systemu Rezerwy Federalnej idealnie wpisuje się w ramy ustanowione w trakcie kadencji Janet Yellen, które zakładają szereg ostrożnych podwyżek stóp procentowych. Zespół Powella zdecydowanie będzie „miał co podnosić”.