Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rakiety ominęły złotego
2018-04-16 Poranny komentarz walutowy XTBTematem numer jeden na rynkach finansowych w poniedziałkowy poranek jest uderzenie na cele Assada w Syrii. Jednak jest to głównie temat medialny ponieważ większych reakcji nie widać. Rosja wydaje się słaba, a to eskalacji na linii Waszyngton – Moskwa inwestorzy obawiali się najbardziej. Złoty nawet zyskał i względem franka jest najmocniejszy od 2014 roku.
Decyzja S&P wsparła złotego
2018-04-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚniespodziewanie podwyższyła perspektywę ratingu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1659 PLN za euro, 3,3782 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5105 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8124 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,039% (z 13.04) w przypadku papierów 10-letnich.
A tu co? A tu nic!
2018-04-16 Raport poranny FMCMDziwna wojna: Drolle de guerre, symulakra wojny, gra pozorów – analitycy geopolityczni mogą zapewne wyszukiwać rozmaite mniej lub bardziej adekwatne określenia. Rzeczywiście – z dużej chmury mały deszcz, jak na razie. Miały być palce na czerwonych guzikach, wojna światowa, gwałtowne reakcje etc.
Nic negatywnego w piątek 13
2018-04-13 Komentarz poranny TMS BrokersNastroje rynkowe na koniec tygodnia pozostają dobre. Mimo że ryzyka związane z wojną handlową i geopolityką (Syria) wciąż są obecne, ostatnie 24 godziny przynoszą raczej uspokajające komentarze, co wspiera apetyt na ryzyko. Nadchodzi jednak weekend, w którym zawsze coś może się wydarzyć, więc niezerowe są szanse na realizację zysków dla świętego spokoju.
Stabilizacja notowań ropy naftowej przy tegorocznych szczytach
2018-04-13 Komentarz surowcowy DM BOŚBieżący tydzień na rynku ropy naftowej jest wyjątkowo nerwowy. Na wykresie zdecydowanie przeważa strona popytowa: o ile jeszcze na początku tygodnia cena amerykańskiej ropy WTI oscylowała w okolicach 62 USD za baryłkę, to wczoraj sesja na rynku tego surowca zamknęła się na poziomie przekraczającym 67 USD za baryłkę. Dzisiaj rano zwyżka wyhamowała właśnie w okolicach tegorocznych szczytów cenowych.
Mocny złoty, stabilny juan, dolar próbuje zyskiwać
2018-04-13 Poranny Szkic walutowy AFSPrzed decyzją S&P ws. ratingu złoty wykazuje stabilność i siłę. Jeśli agencja miałaby zaskoczyć, to może to być wyłącznie pozytywna niespodzianka. Ostatnie informacje istotne z punktu widzenia oceny kredytowej Polski uzasadniają nie tylko podniesienie perspektywy, ale i samego ratingu, który sytuuje się najniżej spośród 3 największych agencji. Wątpimy jednak, by S&P zdecydowała się na taki krok.
Złoty mocny przed decyzją S&P
2018-04-13 Poranny komentarz walutowy XTBNa rynkach globalnych w piątek obserwujemy uspokojenie nastrojów. Co prawda cały czas możliwa jest eskalacja napięć geopolitycznych wobec ryzyka interwencji USA w Syrii, jednak inwestorów uspokajają informacje, że to wojskowi z dwóch stron tonują zapędy polityków. Na rynku złotego wydarzeniem będzie decyzja agencji S&P.
EUR/PLN coraz niżej, rating i dane w kalendarzu
2018-04-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN wobec EUR oraz CHF. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,1774 PLN za euro, 3,3896 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5202 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8238 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,995% w przypadku obligacji 10-letnich.
To jeszcze nie ta chwila
2018-04-13 Raport poranny FMCMSny o potędze... złotego: Wzorowy komentarz walutowy powinien chyba być bezosobowy, a osobiste wynurzenia, zwłaszcza w tonie spoufalenia z czytelnikiem, nie są w dobrym guście. Ten jeden raz można sobie jednak pozwolić: oto piszącemu niniejsze słowa śniło się dziś, zapewne pod wpływem ogólnej atmosfery medialnej tudzież męczącego dnia, ...
Polityka z Twittera
2018-04-12 Raport wieczorny FMCMZdanie Trumpa na różne tematy dystrybuowane jest przez niego (oraz przez jego PR-owców) w dużej mierze poprzez sławetne już konto twitterowe. Dziś mogliśmy tam przeczytać np., że wcale nie jest powiedziane, kiedy USA zaatakują Syrię – może wkrótce, a może nie.
Trump waha się w stosunku do Syrii
2018-04-12 Komentarz giełdowy XTBGeopolityka odgrywa obecnie największą rolę w kształtowaniu się trendów na rynkach finansowych. Pomimo tego, iż są to raczej ryzyka prowadzące do odwrotu inwestorów z rynku giełdowego, to podczas dzisiejszej sesji europejskiej oraz amerykańskiej obserwujemy dosyć dobre nastroje. Czy stoi za tym niepewność Donalda Trumpa co do kwestii Syrii?
Fed to za mało
2018-04-12 Komentarz poranny TMS BrokersOpublikowany wczoraj wieczorem protokół z posiedzenia FOMC ograniczył nieco skalę osłabienia dolara. Polityka monetarna Fed - a z pewnością komunikacja z rynkiem – dryfuje stopniowo
w bardziej jastrzębim kierunku i jest elementem rynkowej układanki pozytywnym dla amerykańskiej waluty.
w bardziej jastrzębim kierunku i jest elementem rynkowej układanki pozytywnym dla amerykańskiej waluty.
Zmagania subtelne i ostentacyjne
2018-04-12 Raport poranny FMCMNa wschodzie bez zmian? Na linii USA – Chiny dzieją się rzeczy ewidentne i rzeczy subtelne. Z jednej strony dochodziło, jak wiemy, do poważnych ruchów. To znaczy do obustronnego obkładania się cłami. A raczej do grożenia sobie tymi cłami, bo wciąż wszystko to ma taki właśnie charakter. Tym niemniej są to działania na swój sposób ostentacyjne, wyraźne.
Przebudzenie inflacji w USA. Złoty odporny na gołębią RPP.
2018-04-12 Poranny Szkic walutowy AFSInflacja w USA w stabilnym pędzie. Fed podtrzymuje restrykcyjne nastawienie w sprawozdaniu z posiedzenia. Dolara to jednak nie wzmacnia. Sentyment dla amerykańskiej waluty jest wciąż niekorzystny. Złoty nie reaguje na gołębie komentarze prezesa NBP. Wsparciem napływ kapitału na rodzimy rynek obligacji.
Ropa drożeje przed nalotami na Syrię
2018-04-12 Poranny komentarz walutowy XTBNie tylko wojny handlowe. Otwarcie kolejnego frontu przez amerykańskiego prezydenta już wywołało nerwowość na rynkach i przede wszystkim skokowy wzrost cen ropy naftowej. Nie wróży to dobrze koniunkturze rynkowej, szczególnie, że Fed zamierza kontynuować podnoszenie stóp procentowych, co pokazały wczorajsze minutes. Dziś podobny dokument opublikuje EBC.
PLN mocny, pomimo RPP
2018-04-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo wczorajszej gołębiej RPP. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1823 PLN za euro, 3,3849 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5266 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7993 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wieczór z walutami i polityką
2018-04-11 Raport poranny FMCMWieści z FOMC i innych miejsc: O 20:00 ukazał się zapis dyskusji na ostatnim posiedzeniu FOMC, czyli komitetu, który steruje polityką monetarną Rezerwy Federalnej. Ogólny nastrój wśród dyskutantów był dobry, w tym przynajmniej sensie, że oczekiwali oni pomyślnego rozwoju gospodarczego Stanów i wzrostu inflacji.
Syria może czasowo podbić globalne ryzyko
2018-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: SYRIA: Biały Dom podał wczoraj, że Donald Trump nie weźmie udziału w Szczycie Ameryk w Peru, który rozpocznie się , gdyż pozostanie w Waszyngtonie, aby koordynować akcję odwetową przeciwko Syrii. Z kolei europejska agencja kontrolująca ruch lotniczy Eurocontrol ostrzegła dzisiaj przed lotami we wschodniej części Morza Śródziemnego ze względu na ryzyko ostrzału rakietowego Syrii w ciągu najbliższych trzech dni.
Złoty może dzisiaj nieco stracić
2018-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutO ile od początku tygodnia polska waluta zyskiwała w ślad za poprawą nastrojów na rynkach akcji (oczekiwanie na odwilż w relacjach handlowych pomiędzy USA a Chinami), a przede wszystkim słabszym dolarem, o tyle dzisiaj mogą pojawić się elementy ryzyka, które zakłócą pozytywne przebiegi.
Napięcia polityczne na Bliskim Wschodzie wsparciem dla cen ropy
2018-04-11 Komentarz surowcowy DM BOŚBieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od dynamicznych zwyżek. O ile poniedziałkowy wzrost cen ropy mógł być kwestią technicznego odreagowania po przecenach z minionego tygodnia, to już wczorajsza zwyżka była poparta nowymi informacjami fundamentalnymi.