Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Apetyt na ryzyko: tryb włączony
2018-04-06 Poranny Szkic walutowy AFSOpada kurz po odwetowej decyzji Chin w sprawie ceł. Odbicie na akcjach. Juan jednak traci. Złoty na razie nie wpisuje się w tę tendencję, próbuje zyskiwać. Dolar stabilny przed danymi z rynku pracy. Obawy związane z wojną handlową szybko ustępują sprawdzonym regułom, które sugerują grę przeciwko przesłaniu dominującemu w mediach oraz nastrojom panującym wśród małych graczy.
PLN bez większych zmian, pomimo zamieszania USA-Chiny
2018-04-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, piątkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1936 PLN za euro, 3,4272 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5587 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7972 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,112% w przypadku obligacji 10-letnich.
Jak zawsze w pierwszy piątek
2018-04-06 Raport poranny FMCMPewien standard: Rynek forex biegnie rytmem wytyczanym w dużej mierze przez kluczowe odczyty makroekonomiczne. Zresztą przekładają się one także na to, co się dzieje na giełdach czy na parkietach handu obligacjami.
Dolar odbił, ale ważne mogą okazać się jutrzejsze dane
2018-04-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / CHINY/ WOJNY HANDLOWE: Wczoraj po południu prezydent Trump napisał na Twitterze, że USA nie są w fazie wojny handlowej z Chinami, gdyż ta została przegrana dawno temu, a teraz jej skutkiem jest ogromny deficyt handlowy, oraz kradzież własności intelektualnej i nie można na to dalej pozwolić.
Fakty i uproszczony obraz
2018-04-05 Raport poranny FMCMCo się czyni, co się ogłasza: Uproszczony obraz jest taki, że Chiny i USA wzajemnie obłożyły się potężnymi cłami. Teraz na rogatkach Pekinu i Waszyngtonu stoją groźni celnicy, pobierając myto od zagranicznych kupców. Zwykli obywatele ograniczają swoje dotychczasowe zakupy lub płacą za nie więcej. Wszystkim jest źle, pogrążamy się w wojnie handlowej – i tak dalej.
Raport o zapasach w USA wsparciem dla cen ropy naftowej
2018-04-05 Komentarz surowcowy DM BOŚWczorajsza sesja na rynku ropy naftowej rozpoczęła się zniżką notowań tego surowca. W trakcie środowej sesji notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI spadły chwilowo do okolic 62 USD za baryłkę. Dopiero w późniejszych godzinach cena tego surowca zaczęła odrabiać straty, kończąc sesję w miarę neutralnie.
Brak rychłych skutków dla handlu warunkiem wystarczającym
2018-04-05 Komentarz poranny TMS BrokersFakt, że prześciganie się w ogłaszaniu ceł importowych przez USA i Chiny jak na razie nie skutkuje ich automatycznym nakładaniem, wystarcza rynkom do odzyskania równowagi. Wall Street przechodzi z piekła do nieba, co uspokaja nastroje na rynku walutowym z główną korzyścią dla USD.
Niska inflacja wyklucza podwyżki stóp
2018-04-05 Poranny komentarz walutowy XTBJeszcze całkiem niedawno część uczestników rynków finansowych nie wierzyła w scenariusz braku podwyżki stóp procentowych w Polsce w tym roku, a tymczasem okazuje się, że stopy mogą faktycznie nie wzrosnąć nawet w roku przyszłym. Inflacja po raz drugi okazała się znacznie niższa od oczekiwań i nie będzie to służyć notowaniom złotego.
Eskalacja napięcia
2018-04-05 Poranny Szkic walutowy AFSSporo nowych impulsów i możliwości poprawy pozycji dolara, ale ten wciąż w konsolidacji. Oczekiwana przez nas poprawa nastrojów na giełdach powinna uruchomić nową falę deprecjacji waluty USA. W ślad za tym zyskiwać będzie złoty. Niższa inflacja (w marcu spadła do 1,3 proc. r/r) i wydłużenie okresu stabilnych stóp NBP są czynnikami uwzględnionymi w kursie.
CPI przyczynił się do lekkiej presji na PLN
2018-04-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2044 PLN za euro, 3,4249 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5617 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8151 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,116% w przypadku papierów 10-letnich.
Co tak naprawdę może wstrząsnąć rynkami?
2018-04-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / FED: Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, że odchodzącego na emeryturę szefa oddziału FED w Nowym Jorku (William Dudley) zastąpi obecny szef FED w San Francisco, John Williams. Obejmie on stanowisko 18 czerwca.
Tak, jak miało być
2018-04-03 Raport wieczorny FMCMMożemy sobie winszować: Zaiste, stało się tak, jak zakładaliśmy pod koniec marca, gdy wykres eurodolara ocierał się o rejon 1,2450-70. Przewidywaliśmy wówczas, że na razie wystarczy owej aprecjacji euro, a kolejne dni przyniosą wyraźne wzmocnienie dolara. Innymi słowy, notowania miałyby pójść w stronę dolnego ograniczenia konsolidacji, która obowiązuje od ok. 2,5 miesiąca.
Niedźwiedź zmęczony
2018-04-03 Komentarz giełdowy DM BOŚObawy o możliwość rozpętania wojny celnej między USA i Chinami znów pociągnęły wczoraj w dół notowania amerykańskich akcji. DJIA sięgnął w trakcie sesji dołka z 9 lutego, po czym odrobił 1/3 strat. Straty okazały się pokaźne: DJIA -1,9 proc. S&P500 -2,2 proc.
Tesla odrabia część strat
2018-04-03 Komentarz giełdowy XTBWiadomość o wprowadzeniu przez Chiny ceł odwetowych na część towarów importowanych ze Stanów Zjednoczonych popsuła nastroje inwestorów, co przełożyło się na silne spadki indeksów z Wall Street w trakcie wczorajszej sesji. Kontynuowana była również przecena spółek technologicznych, a Tesla zakończyła kolejny dzień dużą, bo ponad pięcioprocentową stratą.
Nowy tydzień zaczęliśmy od nieznacznych spadków dolara
2018-04-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / AMAZON: Prezydent Trump ponowił w poniedziałek swoje wcześniejsze „ataki”, tym razem dając do zrozumienia, że firma ma uprzywilejowaną pozycję w relacjach na rynku przesyłek pocztowych, a także płaci zaniżone podatki. W ostatnim tygodniu Trump aż cztery razy tweetował nt. Amazona. To wszystko negatywnie odbija się na nastrojach wokół spółek technologicznych w USA.
Niemiłe złego początki
2018-04-03 Komentarz poranny TMS BrokersKwartał rozpoczyna się od kolejnego epizodu wyprzedaży ryzykownych aktywów. S&P500 spadł
w poniedziałek 2,2 proc. pogrążany przez sektor technologiczny. Indeks Nasdaq wymazał jednocześnie całość tegorocznej zwyżki. Od intradayowego szczytu (65,40) kurs baryłki WTI runął na ponad 2,5 USD.
w poniedziałek 2,2 proc. pogrążany przez sektor technologiczny. Indeks Nasdaq wymazał jednocześnie całość tegorocznej zwyżki. Od intradayowego szczytu (65,40) kurs baryłki WTI runął na ponad 2,5 USD.
Spadkowy początek miesiąca na rynku ropy naftowej
2018-04-03 Komentarz surowcowy DM BOŚCeny ropy naftowej rozpoczęły kwiecień od dynamicznej zniżki. Notowania surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych zostały wczoraj przecenione o niemal 3%, kończąc sesję w okolicach 63 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy WTI delikatnie odbija w górę, jednak zakres zwyżki jest niewielki.
Strach na początku kwartału
2018-04-03 Poranny komentarz walutowy XTBChoć większość europejskich parkietów była wczoraj zamknięta, to w Stanach Zjednoczonych sesja odbywała się normalnie, jednakże tamtejsi inwestorzy nie mogą zaliczyć jej do udanej. Indeksy za oceanem zanotowały pokaźne spadki, co wiązane było z kilkoma czynnikami jak choćby implementacja ceł na import niektórych towarów z USA do Chin, czy też odczyt przemysłowego indeksu ISM za marzec.
Skrót dobrze znany
2018-04-03 Raport poranny FMCMWracamy na rynek: Część świata była aktywna już wczoraj. Stąd np. w USA mogliśmy poznać ciekawe dane za marzec: mianowicie przemysłowe indeksy PMI i ISM. PMI to właśnie ów tytułowy "dobrze znany skrót". Wskaźnik ten mierzy nastroje panujące wśród menedżerów dużych firm, bazując na planach tychże menedżerów co do kwestii takich jak przychody ich firm, zatowarowanie, zatrudnienie etc.
PLN bez większej reakcji na podbicie awersji do ryzyka
2018-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie PLN. Wczorajsze podbicie awersji do ryzyka miało znikome przełożenie na notowania złotego, gdzie inwestorzy z Polski nie byli aktywni na rynku. PLN kwotowany jest następująco: 4,2087 PLN za euro, 3,4211 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5791 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7984 PLN w relacji do funta szterlinga.