Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Turbulencje na ratunek dolarowi

Turbulencje na ratunek dolarowi

2018-02-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar próbuje wyrwać się ze spirali wyprzedaży i ma na to znaczne szanse. Po ubiegłotygodniowym fiasku trwałego wyjścia EUR/USD nad 1,25, wczoraj przy okazji tąpnięcia na Wall Street to zdecydowanego zanegowania wzrostowego odbicia eurodolara ponad 1,2350.
Nieoczekiwany spadek zapasów ropy naftowej w USA

Nieoczekiwany spadek zapasów ropy naftowej w USA

2018-02-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznej korekcie wzrostowej notowań ropy naftowej w minionym tygodniu, cena tego surowca w bieżącym tygodniu znajduje się pod presją podaży. Dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach poziomu 61 USD za baryłkę.

Dolarowa trzy czterdziestka

Dolarowa trzy czterdziestka

2018-02-22 Raport poranny FMCM
Reakcja na Fed: Z początku rynek na zapiski Fed zareagował trochę niepewnie i dziwnie, podnosząc notowania głównej pary. Później jednak przyszła chwila refleksji i prawdopodobnie zwyciężyło przekonanie, że z protokołu wynika, iż podwyżki stóp są bardzo prawdopodobne w świetle relatywnie dobrych danych makro.
PLN słabszy po tym jak minutki FED podbiły dolara

PLN słabszy po tym jak minutki FED podbiły dolara

2018-02-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie słabszego złotego i innych walut EM na bazie dalszego umocnienia notowań dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1714 PLN za euro, 3,3967 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6175 PL względem franka szwajcarskiego oraz 4,7241 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,479% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dzień z danymi, wieczór z FOMC

Dzień z danymi, wieczór z FOMC

2018-02-21 Raport poranny FMCM
PMI i nie tylko: Zaprezentowano dziś odczyty PMI dla Europy, wstępne za luty. We Francji wynik dla przemysłu to 56,1 pkt przy prognozie 58 pkt, poprzednio notowano 58,4 pkt. Rezultat dla usług to zejście z 59,2 pkt do 57,9 pkt - oczekiwano 59 pkt.
Falstart Amerykanów i ostrzeżenie dla Europy

Falstart Amerykanów i ostrzeżenie dla Europy

2018-02-21 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy powrót Ameryki na rynek nie przyniósł pozytywnego akcentu. Zwłaszcza w przypadku indeksu Dow Jones, który spadł o 1%, głównie przez przecenę spółki Walmart. W Azji natomiast mieliśmy do czynienia z sesją wzrostową, chociaż oprócz Hongkongu wzrosty były raczej umiarkowane. W Europie dzisiejsza sesja pozostaje dość mieszana, a w drugiej części dnia główne indeksy próbują odrabiać niewielkie straty, do których po części przyczyniły się słabe odczyty PMI.
Ostrożnie z entuzjazmem

Ostrożnie z entuzjazmem

2018-02-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy braku danych i wydarzeń odbicie dolara jest drogą po linii najmniejszego oporu. Dziś uwagę przyciąga protokół FOMC, co do którego rynek może mieć jednak zbyt wygórowane oczekiwania. Funt został wciągnięty w szum informacyjny wokół Brexitu, który dziś mogą jednak przyćmić dane z rynku pracy.
Zapowiedzi rozmów o dalszej współpracy producentów ropy naftowej

Zapowiedzi rozmów o dalszej współpracy producentów ropy naftowej

2018-02-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznej korekcie wzrostowej notowań ropy naftowej w minionym tygodniu, cena tego surowca wczoraj zniżkowała, a dzisiaj ruch ten jest kontynuowany. Obecnie notowania amerykańskiej ropy WTI oscylują nieco powyżej poziomu 61 USD za baryłkę.
Nowe rozdanie, powrót obaw

Nowe rozdanie, powrót obaw

2018-02-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Najbliższe dni przyniosą naszym zdaniem nową falę wzrostu awersji do ryzyka na rynkach finansowych. Skutkować ona będzie wzmocnieniem dolara, odbiciem cen obligacji oraz słabszą postawą walut EM. Spadki ponownie dotkną indeksy akcji. Złoty nie zdoła utrzymać obecnej, mocnej pozycji.
Mocny start pierwszego kwartału

Mocny start pierwszego kwartału

2018-02-21 Poranny komentarz walutowy XTB
Styczniowe dane z polskiej gospodarki okazały się miłym zaskoczeniem. Mocniej od oczekiwań rosła sprzedaż, produkcja przemysłowa oraz budowlano montażowa. To wspiera dodatkowo stabilność notowań złotego. Na rynkach globalnych wtorek przyniósł ograniczoną zmienność, ale już dziś jedno z wydarzeń tygodnia – publikacja minutes ze styczniowego posiedzenia Fed.
Złoty koryguje poniedziałkowe wzrosty, FED minutes w kalendarzu

Złoty koryguje poniedziałkowe wzrosty, FED minutes w kalendarzu

2018-02-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowanie kursu PLN po podwyższonej zmienności na początku tygodnia. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1465 PLN za euro, 3,3649 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5889 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7027 PLN w reakcji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,511% w przypadku obligacji 10-letnich.
Cykl przewiduje na dziś PMI

Cykl przewiduje na dziś PMI

2018-02-21 Raport poranny FMCM
Jakie odczyty? W rytmicznym cyklu rynku forex i otaczającego go świata odczytów makro przyszedł czas na wstępne PMI za luty. O 9:00 poznamy odczyty dla przemysłu i usług Francji, o 9:30 przyjdzie czas na Niemcy, o 10:00 – na Strefę Euro.
Odwrót od ryzyka

Odwrót od ryzyka

2018-02-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Obie sesje tego tygodnia można nazwać sesjami na przeczekanie. O ile wczoraj było to uzasadnione faktem braku handlu w USA, to dziś za oceanem handel rozpoczął się, ale nie przełożyło się to na większe niż wczoraj obroty. Te były właściwie śladowe.
Wall Street nie podąża za Europą

Wall Street nie podąża za Europą

2018-02-20 Komentarz giełdowy XTB
Wall Street wraca do handlu po jednodniowej przerwie związanej z obchodami urodzin Jerzego Waszyngtona. Pomimo tego, że wczoraj sytuacja na rynkach finansowych była mieszana, dzisiaj europejscy inwestorzy rozpoczęli dzień w zdecydowanie lepszych nastrojach. To jednak nie przeniosło się na Wall Street. Pomimo genialnych danych z polskiej gospodarki, inwestorzy z polskiego rynku nie byli raczej zainteresowani podbijaniem wartości indeksów.
Spadek cen złota na skutek wzrostowej korekty na USD

Spadek cen złota na skutek wzrostowej korekty na USD

2018-02-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznych ubiegłotygodniowych zwyżkach, notowania złota odreagowują ten ruch, kierując się w dół od minionego piątku. Okolice 1360 USD za uncję po raz kolejny okazały się skutecznym technicznym oporem na wykresie kruszcu – po nieudanej próbie pokonania tej bariery w drugiej połowie minionego tygodnia, cena złota spadła dzisiaj rano do okolic 1340 USD za uncję.
Więcej tego samego

Więcej tego samego

2018-02-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Tradycyjnie przy poniedziałkowym święcie w USA, niemrawy dzień handlowy jest łatwy do zapomnienia. Wyższe rentowności długu USA we wtorek są wskazywane jako powód dla umocnienia USD, choć byłaby to nowość na nieskorelowanym rynku w 2018 r. Mamy do czynienia z realizacją zysków z braku innych impulsów do handlu, ale dziś może się zmienić.
Rynek długu w centrum uwagi

Rynek długu w centrum uwagi

2018-02-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Po bardzo spokojnym poniedziałku, dziś rozpoczyna się prawdziwy handel. W Polsce opublikowane zostaną styczniowe dane, ale na globalnych rynkach nacisk jest na sytuację na rynku długu. Z tej perspektywy widziane będą też wydarzenia tego tygodnia.
Dolar walczy mimo wszystko

Dolar walczy mimo wszystko

2018-02-20 Raport poranny FMCM
W dół – ale nie bardzo. Mamy na eurodolarze 1,2375. Wczoraj wieczorem, gdy pisaliśmy raport końcowy z dnia, notowano ok. 1,24 i więcej. Dolar zyskuje, ale tak naprawdę to wciąż walka o rejon wsparcia.
EUR/PLN znów blisko 4,13, dane GUS w kalendarzu

EUR/PLN znów blisko 4,13, dane GUS w kalendarzu

2018-02-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego, pomimo lekkiego wzrostu notowań dolara na szerokim rynku. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1340 PLN za euro, 3,3407 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,5838 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,6642PLN w relacji do funta szterlinga.
Na euro-złotym wyraźne zmiany

Na euro-złotym wyraźne zmiany

2018-02-20 Raport poranny FMCM
Co z główną parą? W kalendarium działo się dziś niewiele, nic ciekawego – mówiąc wprost i szczerze. Dopiero jutro zobaczymy ważniejszy wskaźnik, mianowicie indeks ZEW z Niemiec. Do tego dojdzie też wskaźnik zamówień wg CBI, ale to publikacja ważna dla funta, nie dla eurodolara.