Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powstanie polski gigant paliwowy

Powstanie polski gigant paliwowy

2018-02-27 Komentarz giełdowy XTB
Na rynkach finansowych panują dzisiaj bardzo mieszane nastroje, pomimo tego, iż w pierwszy dzień tygodnia notowane były w większości wzrosty. Dzieje się jednak sporo na polskim rynku, w szczególności w przypadku sektora paliwowego, gdzie szykuje się wielkie przejęcie, które może doprowadzić do powstania giganta paliwowego. Rynek reaguje na te doniesienia mocno pozytywnie, co pozwala na zanotowanie zysku na najważniejszym warszawskim indeksie.
Dolar czeka na Powella

Dolar czeka na Powella

2018-02-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA: Przemawiając wczoraj w Parlamencie Europejskim szef Europejskiego Banku Centralnego przyznał, że o ile wzrost gospodarczy jest silniejszy, to inflacja powinna pokazać bardziej przekonywujące oznaki przyspieszenia.

USA na drodze do pozycji największego producenta ropy naftowej

USA na drodze do pozycji największego producenta ropy naftowej

2018-02-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rosły w ciągu ostatnich trzech sesji, a dzisiaj rano zwyżka ta wyhamowała. Cena amerykańskiej ropy WTI w rezultacie porusza się tuż poniżej poziomu 64 USD za baryłkę, czyli znajduje się na poziomach zbliżonych do tych sprzed trzech tygodni.
Teatr jednego aktora

Teatr jednego aktora

2018-02-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek walutowy nie wykazuje większych oznak życia, a inwestorzy koncentrują się na popołudniowym przemówieniu prezesa Fed. Przed Powellem szansa na naszkicowanie swojego stanowiska, choć nie musi to oznaczać ujawnienia zaskakujących poglądów na przyszłą ścieżkę podwyżek stóp procentowych.
Dobre humory przed wydarzeniem tygodnia

Dobre humory przed wydarzeniem tygodnia

2018-02-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek na rynkach globalnych minął w bardzo dobrych nastrojach. Na Wall Street oraz w Europie widzimy wzrosty cen akcji. Najwyraźniej zapanowało przekonanie, że dzisiejsze wystąpienie Jerome Powella nie jest powodem do obaw. Kurs złotego na początku tygodnia jest stabilny.
W pół do trzeciej

W pół do trzeciej

2018-02-27 Raport poranny FMCM
Na kogo i na co czekamy: Czekamy na pana Powella, nowego szefa Rezerwy Federalnej, który niedawno zastąpił Janet Yellen. A ściślej: czekamy na jego wystąpienie publiczne, mianowicie w Izbie Reprezentantów. Zacznie się ono o 16:00 naszego czasu, ale już o 14:30 poznamy tekst przemówienia. A zatem – pół godziny przed trzecią po południu warto spojrzeć... tak na przemowę, jak i na wykresy.
Złoty w cieniu wydarzeń globalnych

Złoty w cieniu wydarzeń globalnych

2018-02-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Po dynamicznym tąpnięciu wartości polskiego złotego w pierwszej połowie poprzedniego tygodnia, wartość rodzimej waluty się ustabilizowała. Notowania indeksu BOSSAPLN delikatnie odbiły w górę także wczoraj, jednak poruszają się wciąż poniżej poziomu 97 pkt.
Jutro ważne będą słowa Powella

Jutro ważne będą słowa Powella

2018-02-26 Raport wieczorny FMCM
Wieczór jak poranek?: W nocy i nad ranem, około trzeciej, eurodolar krążył w pobliżu 1,23 i niżej, nawet przy 1,2280. Wieczorem widzimy zbliżone poziomy – nawet jeśli po drodze euro pokazało trochę siły i podskoczyło do 1,2350.
Mario Draghi chwilowo popsuł nastroje w Europie

Mario Draghi chwilowo popsuł nastroje w Europie

2018-02-26 Komentarz giełdowy XTB
Wyjątkowo pozytywne zakończenie piątkowej sesji na Wall Street stworzyło dobry grunt pod dalsze wzrosty wraz z początkiem tego tygodnia. W tym tygodniu inwestorzy przede wszystkim wyczekiwać będą na jutrzejsze przemówienie nowego przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome Powella.
Powell, Włochy, Niemcy – wiele zmiennych dla EUR/USD w tym tygodniu

Powell, Włochy, Niemcy – wiele zmiennych dla EUR/USD w tym tygodniu

2018-02-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: CHINY: Tamtejsza prasa spekuluje o możliwej zmianie w chińskiej konstytucji, która pozwoliłaby prezydentowi Xi Jinping’owi rządzić dłużej, niż przez dwie kadencje. JAPONIA: Prezes Kuroda dał do zrozumienia, że nie widzi potrzeby rozważania zmian w polityce Banku Japonii. Szef banku centralnego nie odniósł się też zbytnio do obserwowanej siły jena w ostatnich tygodniach.
Remedium na wszystko

Remedium na wszystko

2018-02-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Niedzielne posunięcie Komunistycznej Partii Chin nie powinno być traktowane jako wysoce zaskakujące, bowiem o zamiarze zniesienia czasowego limitu prezydentury Xi Jinpinga mówiło się dość głośno pod koniec zeszłego roku. Zapewnienie stabilności politycznej w Państwie Środka jest powszechnie traktowane jako remedium na sukcesywnie narastające problemy, a tych zdecydowanie nie brakuje.
Zapowiedzi wieloletniej współpracy producentów ropy naftowej

Zapowiedzi wieloletniej współpracy producentów ropy naftowej

2018-02-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej dynamicznie rosły pod koniec minionego tygodnia. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy WTI przekroczyła poziom 63 USD za baryłkę, a dzisiaj rano porusza się w okolicach 63,50 USD za baryłkę.
W oczekiwaniu na wydarzenia wtorku

W oczekiwaniu na wydarzenia wtorku

2018-02-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Odbicie na giełdach w Azji w ślad za optymistyczną końcówką tygodnia na Wall Street przynosi stabilny handel na walutach z łagodnym osłabieniem dolara i umocnieniem EM. Złoty stabilny. Z początkiem marca jeszcze straci na wartości.
Program na dziś, program na jutro

Program na dziś, program na jutro

2018-02-26 Raport poranny FMCM
Eurodolar jest obecnie na poziomie 1,2315. Jeszcze w nocy notowano kursy rzędu 1,2280. Od tego czasu euro zyskało więc trochę na wartości, dzięki czemu wróciliśmy z grubsza do porannych kursów z piątku.
Expose Jerome Powella

Expose Jerome Powella

2018-02-26 Poranny komentarz walutowy XTB
Era Janet Yellen jako szefowej Fed zakończyła się. Od trzech tygodni najważniejszym bankiem centralnym na świecie włada Jerome Powell, jednak jak dotąd unikał kontaktu z mediami. Dlatego rynki będą niezwykle ciekawe jego wypowiedzi na temat stanu gospodarki i polityki pieniężnej w Kongresie.
To nie był dobry tydzień

To nie był dobry tydzień

2018-02-23 Komentarz giełdowy XTB
Inwestorzy bieżącego tygodnia raczej nie mogą zaliczyć do pozytywnego. Wciąż główne światowe indeksy znajdują się blisko lokalnych szczytów po ostatniej korekcie, ale widać że rynek nie ma siły, aby powrócić do wcześniejszego wzrostowego impetu.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-02-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu rynek dolara będzie przyglądał się przesłuchaniu nowego prezesa Fed przed Kongresem w USA z uwagą na niespodzianki odnośnie przyszłości polityki pieniężnej. Na polu danych różne odczyty inflacji i PKB będą stanowić tło. Europejskie aktywa mogą też odczuwać dodatkowe napięcia przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech.
Więcej czynników ryzyka dla euro

Więcej czynników ryzyka dla euro

2018-02-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Stany Zjednoczone: Indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board w styczniu znalazł się na poziomie 1% przy oczekiwaniach na poziomie 0,7% oraz poprzedniej wartości wynoszącej 0,6%. Indeks Kansas City Fed dla przemysłu w lutym znalazł się na poziomie 21 pkt., czyli wyższym od oczekiwań zakładających 18 pkt. i poprzedniej wartości na poziomie 16 pkt.
Konsekwencje niezdecydowania

Konsekwencje niezdecydowania

2018-02-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Niezdecydowane zachowanie USD w tym tygodniu rodzi zakłopotanie wśród uczestników rynku. Nie widzę przekonania zarówno po stronie zwolenników powrotu do sprzedaży dolara, jak i wierzących w jego silniejsze odbicie. Uważam natomiast, że im dłużej rynek nie będzie wiedział, co zrobić, tym większe zagrożenie dla apetytu na ryzyko.
Kontynuacja presji podażowej na złotym

Kontynuacja presji podażowej na złotym

2018-02-23 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnich dniach notowania polskiego złotego pozostawały pod presją podażową, co wynikało przede wszystkim z odrodzenia siły amerykańskiego dolara, jakiej oczekiwaliśmy już od początku tygodnia. Sytuacja ta została wzmocniona w następstwie środowych minutek FOMC, które ostatecznie w zdecydowany sposób wzmocniły dolara.