Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Cena ropy Brent przy tegorocznych szczytach

Cena ropy Brent przy tegorocznych szczytach

2018-09-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po spokojnym rozpoczęciu bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej przyspieszyły wzrosty. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy naftowej WTI dotarła na nowo do poziomu 70 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent otarły się wczoraj o poziom 80 USD za baryłkę. Tym samym, cena ropy Brent znajduje się już z powrotem w okolicach tegorocznych maksimów.
Złoty – czekamy na decyzje banków centralnych

Złoty – czekamy na decyzje banków centralnych

2018-09-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy handel nie przynosi większych zmian w poziomie notowań złotego, chociaż widać próby schodzenia w dół z USDPLN. Trzeba jednak zaznaczyć, że do złamania okolic 3,70 i przetestowania poziomu 3,6935 doszło jeszcze wczoraj wieczorem, po tym jak dolar osłabił się na głównych crossach po pojawieniu się informacji o chęci wznowienia rozmów handlowych z Chinami przez USA, ...

Nadzieje na zaproszenie

Nadzieje na zaproszenie

2018-09-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Powiew optymizmu wokół tematu sporów handlowych przyniósł korektę siły USD i przetasowania w pozycjach przed wydarzeniami kolejnych kilkunastu godzin. Przed nami wielki dzień z decyzjami banków centralnych Eurolandu, Wielkiej Brytanii, ale też Turcji oraz z odczytem CPI z USA.
Dzień banków centralnych

Dzień banków centralnych

2018-09-13 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatnie godziny przyniosły wiele istotnych z rynkowego punktu widzenia informacji. Jedną z ważniejszych było przegłosowanie przez Parlament Europejski rezolucji pozwalającej uruchomić artykuł 7 wobec Węgier. Ze Stanów Zjednoczonych poznaliśmy zaskakująco słabe dane odnośnie do inflacji producenckiej.
EBC i dane o inflacji impulsem do wzrostu zmienności

EBC i dane o inflacji impulsem do wzrostu zmienności

2018-09-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek sesji w czwartek z kontynuacją odreagowania na walutach peryferyjnych, co dobrze wróży zachowaniu złotego przed południem. Po 14.30 ruchy cen uzależnione będą od interpretacji danych o inflacji CPI z USA oraz słów M. Draghiego na konferencji prasowej po posiedzeniu EBC. Oczekiwana wyższa zmienność kursów.
Czy Apple utrzyma dominację w erze wojny handlowej?

Czy Apple utrzyma dominację w erze wojny handlowej?

2018-09-12 Komentarz giełdowy XTB
Rynek ponownie zaczął postrzegać wojny handlowe jako problemy dnia codziennego i na wielu rynkach obserwowaliśmy umiarkowane wzrosty. Podczas gdy nie widać czynnika, który miałby zadecydować o zawiązaniu nowej silnej wzrostowej fali, to jednak warto zwrócić uwagę na spółki, które miały największy wpływ na budowanie rynku byka w ostatnich latach.
Bilans popołudnia: zapomniane, ważne PPI

Bilans popołudnia: zapomniane, ważne PPI

2018-09-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie godziny nie przynoszą większych zmian na rynku. W obszarze G-10 inwestorzy czekają na jutrzejsze posiedzenia Banku Anglii, oraz Europejskiego Banku Centralnego (większe zainteresowanie będzie budzić to drugie), a także kolejne informacje w temacie relacji USA-Chiny, oraz te dotyczące Brexitu. W grupie EM kluczowe będzie oczywiście jutrzejsze posiedzenie Banku Turcji. Powyższe dwa zdania w pewnym sensie tłumaczą, dlaczego zmienność w środę nie jest duża.
Gdzie jest pies przewodnik?

Gdzie jest pies przewodnik?

2018-09-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT / BOE: Szef Komisji Europejskiej dał do zrozumienia, że Wielka Brytania nie powinna oczekiwać nadzwyczajnego złagodzenia stanowiska przez Brukselę w kluczowych tematach, tak aby przyspieszyć zawarcie porozumienia, chociaż najpewniej w przyszłą środę podczas posiedzenia UE w Salzburgu, szef unijnych negocjatorów może otrzymać specjalne pełnomocnictwa mające ułatwić rozmowy.
Złoty czeka na bodziec

Złoty czeka na bodziec

2018-09-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Obserwowana jeszcze wczoraj rano próba umocnienia złotego została w kolejnych godzinach wymazana, głównie za sprawą obserwowanego umocnienia się dolara na głównych zestawieniach. W międzyczasie nie pojawiły się żadne istotne informacje, wydaje się, zatem, że inwestorzy na rynkach wschodzących zwyczajnie czekają na splot korzystnych informacji, ...
Krok w przód, krok w tył

Krok w przód, krok w tył

2018-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Burze i huragany szaleją po świecie. Te tradycyjne na Atlantyku i Pacyfiku, oraz metaforyczne związane z wojnami handlowymi i polityczną karuzelą wokół Brexitu. Aura niepewności zblokowała inwestorów i na głównych parach nie widać jasnego kierunku.
Zawieszenie broni

Zawieszenie broni

2018-09-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Środowy poranek na walutach jest bardzo spokojny. W grupie głównych walut zmiany nie przekraczają 0,2%, na rynkach wschodzących jest podobnie. Tak jakby inwestorzy zapomnieli o Turcji, cłach na Chiny czy wyborach w Brazylii. Ale to tylko zawieszenie broni.
API: Znaczący spadek zapasów ropy naftowej w USA

API: Znaczący spadek zapasów ropy naftowej w USA

2018-09-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po słabym poprzednim tygodniu, bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi ożywienie strony popytowej. Na wykresie europejskiej ropy Brent widać je już od piątku, a wczoraj nastąpiło przyspieszenie zwyżek i wybicie się notowań ponad poziom 79 USD za baryłkę. Tym samym, cena ropy Brent dotarła do okolic tegorocznych maksimów i silnego technicznego poziomu oporu.
Bullard, Brainard i dane przemysłowe

Bullard, Brainard i dane przemysłowe

2018-09-12 Raport poranny FMCM
Sytuacja na wykresie: EUR/USD klaruje się przy 1,1590. Jest zatem w obrębie konsolidacji, która ciągnie się od drugiej połowy maja, a która krótkotrwale została przerwana w sierpniu, gdy dolar na pewien czas umocnił się wyjątkowo silnie, przez co notowania schodziły do 1,13.
 Czerwień dominuje na wszystkich parkietach

Czerwień dominuje na wszystkich parkietach

2018-09-11 Komentarz giełdowy XTB
Powoli zbliżamy się do połowy miesiąca, która zdecydowanie nie należy do udanych dla giełdowych inwestorów. Wrzesień z reguły nie jest najlepszym miesiącem dla rynków akcji, a ostatnie dwa tygodnie wydają się to tylko potwierdzać. Co czeka nas w najbliższym czasie?
Fluktuacje dolara wpływają na złotego

Fluktuacje dolara wpływają na złotego

2018-09-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zaczęło się dobrze – we wtorek rano dolar tracił na wartości kontynuując ruch z poniedziałku, co wspierało też złotego (USDPLN zszedł poniżej 3,70, a EURPLN flirtował wokół 4,30) – ale później było już tylko gorzej. Rynek szuka pretekstów w temacie relacji handlowych pomiędzy USA, a Chinami.
Kruche podstawy ruchu dolara?

Kruche podstawy ruchu dolara?

2018-09-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT / DANE: Szef unijnych negocjatorów Michel Barnier powiedział wczoraj, że „realistyczne” jest osiągnięcie porozumienia z Wielką Brytanią w ciągu 6-8 tygodni, co może zwiększać szanse na jego zawarcie podczas szczytu UE 18-19 października. Niemniej wcześniej The Guardian sugerował, że deadline’m będzie kolejny szczyt, jaki mógłby odbyć się w listopadzie (11-13.11).
Słaby dolar wspiera rynki EM

Słaby dolar wspiera rynki EM

2018-09-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Schemat jest ten sam – im mocniejszy dolar, tym większa negatywna presja na rynki wschodzące (odpływ kapitałów) i odwrotnie. Dzisiaj podobnie jak wczoraj widzimy ten drugi schemat. Efektem tego jest obserwowane umocnienie złotego, który wypada najlepiej w regionie, chociaż to korona czeska, czy też węgierski forint powinny zachowywać się lepiej ze względu na odczyty sierpniowej inflacji, które pobiły oczekiwania (dzisiaj rano nadeszły dane z Budapesztu).
Wzrost eksportu amerykańskiej ropy naftowej

Wzrost eksportu amerykańskiej ropy naftowej

2018-09-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej panuje dwugłos. Z jednej strony, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI kontynuują osuwanie się na południe i poruszają się wciąż poniżej poziomu 68 USD za baryłkę. Z drugiej strony, cena europejskiej ropy Brent odbija w górę, zbliżając się już do okolic 78 USD za baryłkę.
Według schematu

Według schematu

2018-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Dyskusja o przyszłości Brexitu zepchnęła w cień rozterki rynku związane z kondycją gospodarek wschodzących i wojnami handlowymi. Funt odbija, a zanim euro; lepiej mają się aktywa ryzykowne. Problemy jednak nie wyparowały, więc nie można tracić czujności.
Funt zyskuje w nadziei na porozumienie

Funt zyskuje w nadziei na porozumienie

2018-09-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek był na rynkach dość spokojny. Złoty, podobnie jak inne waluty rynków wschodzących, nieco zyskiwały przy jednocześnie słabszym dolarze. Wyróżniał się funt, zyskujący w nadziei na osiągnięcie porozumienia w terminie.