Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Amerykańskie rentowności znowu w górę

Amerykańskie rentowności znowu w górę

2018-10-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Choć opublikowane wczorajszego wieczoru minutki Rezerwy Federalnej z wrześniowego posiedzenia nie wywarły żadnego, natychmiastowego wpływu na rynek, to efekt ten przyszedł nieco z opóźnieniem. W konsekwencji rentowność amerykańskich papierów skarbowych ponownie zawitała powyżej poziomu 3,2%. Taki ruch nie sprzyjał azjatyckim indeksom giełdowym. Z Polski poznaliśmy dość rozczarowujące dane na temat produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej.
Kolejna słaba publikacja makro bez wpływu na PLN

Kolejna słaba publikacja makro bez wpływu na PLN

2018-10-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego USD, co tłumaczone jest wczorajszą publikacją zapisków FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2896 PLN za euro, 3,7310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7485 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8867 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,210% w przypadku obligacji 10-letnich.

Czy FOMC ponownie zagrozi rynkom akcji?

Czy FOMC ponownie zagrozi rynkom akcji?

2018-10-17 Komentarz giełdowy XTB
Środowa sesja wygląda na to, że przynajmniej w europejskiej fazie nie przyniesie przełomu. Europejskie indeksy korygują delikatnie wczorajsze wzrosty, co również zostało podchwycone na otwarciu sesji za oceanem. Wieczorem czeka na nas jednak publikacja minutes FOMC, co może rzucić dodatkowe światło na oczekiwania inwestorów w kierunku kolejnych ruchów FED-u.
Funt pod presją przed szczytem UE

Funt pod presją przed szczytem UE

2018-10-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA/ BREXIT / DANE: Pojawiają się spekulacje bazujące na wypowiedziach dyplomatów m.in. z Niemiec i Francji, dające szanse na wypracowanie kompromisu ws. Brexitu w ciągu najbliższych tygodni. Podczas rozpoczynającego się dzisiaj szczytu UE nie będzie to raczej możliwe.
Zaskakujący spadek zapasów ropy naftowej w USA

Zaskakujący spadek zapasów ropy naftowej w USA

2018-10-17 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po ubiegłotygodniowych zniżkach, w tym tygodniu notowania ropy naftowej się ustabilizowały. Zarówno ceny europejskiej ropy Brent, jak i amerykańskiej ropy WTI, ostatnie sesje spędzają na konsolidacji. Presja na spadek notowań byłaby jednak prawdopodobnie większa, gdyby nie dane dotyczące zapasów ropy naftowej w USA, które wczoraj sprzyjały kupującym.
Przesyt

Przesyt

2018-10-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek walut G10 to dalej bałagan pod kątem wyboru kierunku, ale na pomoc przychodzi globalny rynek akcji, który zdaje się mieć dość korekty. To powinno sprzyjać walutom ryzykownym, a oznaki otrzepania się z wszelakich obaw o nasilenie czynników ryzyka może pozwolić na powrót uwagi na długofalowe czynniki fundamentalne. Dziś pomocne w tym będą odczyt inflacji z Wielkiej Brytanii i Eurolandu, raport z rynku nieruchomości USA i minutki FOMC.
Mocne raporty poprawiają nastroje

Mocne raporty poprawiają nastroje

2018-10-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień na walutach zaczął się nieco niemrawo, za to na rynkach akcji po ubiegłotygodniowej przecenie widzimy zdecydowane odreagowanie. Dotyczy to szczególnie Wall Street, gdzie rozpoczął się sezon publikacji wyników kwartalnych. Dziś rozpoczyna się unijny szczyt w Brukseli, który najprawdopodobniej nie przyniesie rozstrzygnięcia ws. Brexitu.
O polskim przemyśle - między innymi

O polskim przemyśle - między innymi

2018-10-17 Raport poranny FMCM
Rynkowe wieści: Co nas dzisiaj czeka? W Wielkiej Brytanii o 10:30 ukażą się dane o inflacji RPI, CPI i PPI za wrzesień, natomiast o 11:00 poznamy inflację HICP dla Strefy Euro. O godzinie 14:30 poznamy dane z USA o rozpoczętych budowach domów i pozwoleniach na budowę domów. O 16:30 Energy Information Administration określi tygodniową zmianę zapasów paliw.
Niska zmienność na PLN, dane dot. produkcji w kalendarzu

Niska zmienność na PLN, dane dot. produkcji w kalendarzu

2018-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podbicie dolara po wczorajszych wskazaniach makro z USA. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2846 PLN za euro, 3,7085 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7371 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8793 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,209% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zły ZEW z Niemiec

Zły ZEW z Niemiec

2018-10-16 Raport wieczorny FMCM
Jak było? Ano, źle było - w Niemczech mianowicie. Indeks instytutu ZEW, uważany powszechnie za jeden z ważniejszych i bardziej miarodajnych odczytów makro w tym kraju, wypadł mizernie. Oczekiwano spadku, ale z -10,6 pkt do -12 pkt. Tymczasem uzyskano -24,7 pkt. Grube rozczarowanie.
Odreagowujemy

Odreagowujemy

2018-10-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Bardzo złe nastroje z połowy ubiegłego tygodnia uległy w piątek ostudzeniu. Dwudniowe tąpnięcie w USA zmieniło się w odreagowanie, a wczoraj odezwała się znów presja podażowa, ale już bez paniki, skala spadków okazała się niewielka. Słabe były nadal spółki technologiczne.
Wyniki spółek za oceanem pozytywnie zaskakują

Wyniki spółek za oceanem pozytywnie zaskakują

2018-10-16 Komentarz giełdowy XTB
Na azjatyckich parkietach, po wczorajszych spadkach, byki dzisiaj trochę wyraźniej dają o sobie znać. Jednym z większych wygranych jest japoński indeks blue chipów, który zakończył sesję z ponad jednoprocentowym wzrostem. Mimo, że pojawiające się wzrosty na azjatyckich rynkach nie są zbyt spektakularne, dają pewne wytchnienie po wczorajszej sesji w czerwieni.
Trudny układ na rynkach

Trudny układ na rynkach

2018-10-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Premier Theresa May przyznała wczoraj, że nadal wierzy w to, że uda się znaleźć kompromis z UE w temacie ustaleń związanych z sytuacją po Brexicie, chociaż nie zmieniła swojej krytycznej opinii z weekendu odnośnie tego, co jest teraz na stole negocjacyjnym.
Rekordowa produkcja ropy naftowej z łupków w USA

Rekordowa produkcja ropy naftowej z łupków w USA

2018-10-16 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Pesymizm na globalnych rynkach akcji dał się we znaki także inwestorom na rynkach surowcowych. Pod presją znalazły się notowania ropy naftowej, której notowania są wrażliwe na oczekiwania dotyczące sytuacji w globalnej gospodarce. Obecnie cena europejskiej ropy Brent porusza się w okolicach 80 USD za baryłkę, natomiast notowania amerykańskiej ropy naftowej gatunku WTI przekraczają poziom 71 USD za baryłkę.
Zagubiony dolar

Zagubiony dolar

2018-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynkach zdaje się pozostawać aura nerwowości, która wiąże handel w miejscu i odbiera kierunek. Nie brakuje obszarów niepewności o spadki na giełdzie, rajd ropy naftowej i relacje polityczne (Włochy, Brexit, Arabia Saudyjska, Chiny). Szczególnie dolar wydaje się zagubiony pomimo przyjaznych oznak awersji do ryzyka.
Złoty pozostaje w konsolidacji

Złoty pozostaje w konsolidacji

2018-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego z uwagi na ograniczone ruchy na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2913 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7482 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8741 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,233% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nie będzie rozejmu z władcami?

Nie będzie rozejmu z władcami?

2018-10-16 Raport poranny FMCM
Brexitowe przepychanki i nie tylko: Nie będzie rozejmu z władcami - zaczynamy nawiązaniem do dość klasycznej powieści science-fiction Poula Andersona, by w ten sposób zasygnalizować kolejną fazę problemów związanych z Brexitem. Trochę to nieścisłe, bo nie o rozejm tu chodzi, a o rozwód - ale tak czy inaczej, wydaje się, że owo porozumienie nie będzie gładkie.
Napięcie na rynkach nadal się utrzymuje

Napięcie na rynkach nadal się utrzymuje

2018-10-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ UMOWY HANDLOWE/ JAPONIA: Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin dał wczoraj do zrozumienia, że nowe porozumienie handlowe z Japonią powinno zawierać klauzule zabraniające manipulacji kursem waluty. Podczas spotkania w MFW w Indonezji dodał, że USA będą chciały, aby takie zapisy penalizujące znalazły się w każdej umowie handlowej.
Miła niespodzianka w nieprzyjaznych okolicznościach

Miła niespodzianka w nieprzyjaznych okolicznościach

2018-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Poczucie nerwowości towarzyszy rynkom finansowym na starcie nowego tygodnia. Powodów do niepokojów nie brakuje od wojen handlowych, przez Włochy, Brexit po zaostrzanie polityki Fed. Ale jak wiemy z ubiegłego tygodnia, rynek ma tendencje do szybkiego bagatelizowania obaw, co jedynie gwarantuje nam zmienność bez jednoznacznego kierunku. To zła wiadomość dla złotego, który może wiele nie „ugrać” na niespodziewanej podwyżce ratingu Polski.
Ciężki poniedziałek dla europejskich rynków

Ciężki poniedziałek dla europejskich rynków

2018-10-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Ubiegły tydzień przyniósł załamanie nastrojów na globalnych rynkach i niewiele wskazuje na to, aby miały one się dziś gwałtownie poprawić. Europa dołożyła się do owego załamania, a sprawy wydają się iść w niekorzystnym kierunku.