Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Akcje nie lubią wysokich rentowności

Akcje nie lubią wysokich rentowności

2018-10-04 Komentarz giełdowy XTB
Jeszcze wczoraj indeksy z Wall Street notowały silne wzrosty, gdzie błyszczał przede wszystkim indeks Dow Jones Industrial Average, który zbliżył się do kolejnego ważnego okrągłego poziomu 27000 punktów. Niemniej wzrosty nie trwały zbyt długo i dzisiaj kontynuowane jest cofnięcie z wczorajszej końcówki sesji.
Dolara ciągną rosnące rentowności obligacji

Dolara ciągną rosnące rentowności obligacji

2018-10-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / ISM/ FED: Opublikowany wczoraj po południu indeks ISM dla usług za wrzesień przyspieszył do 61,6 pkt. z 58,5 pkt. w sierpniu (szacowano spadek do 58 pkt.). W górę poszły pozostałe subindeksy, w tym zatrudnienia do 62,4 pkt. z 56,7 pkt.

Radzili nad polityką pieniężną...

Radzili nad polityką pieniężną...

2018-10-04 Raport poranny FMCM
Forex na świecie: Raport ADP od dawna ma zwyczaj mocno rozmijać się z późniejszymi o parę dni rządowymi payrollsami, ale dla formalności trzeba powiedzieć, że wczorajszy odczyt był pozytywny. Zatrudnienie we wrześniu wzrosło o 230 tys. posad, gdy oczekiwano 185 tys.
Sekretny układ Rosji i Arabii Saudyjskiej o zwiększeniu wydobycia ropy

Sekretny układ Rosji i Arabii Saudyjskiej o zwiększeniu wydobycia ropy

2018-10-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej pną się coraz wyżej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wybija się na nowe tegoroczne szczyty, przekraczając obecnie poziom 76 USD za baryłkę. Z kolei notowania ropy naftowej Brent kosztują obecnie niemalże dokładnie 10 dolarów więcej na baryłce, poruszając się tuż powyżej poziomu 86 USD za baryłkę.
Koniec apatii

Koniec apatii

2018-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar znów szybuje, a wiatru dodaje mu skok rentowności obligacji skarbowych USA. Optymizm wokół włoskiego budżetu starczył na krótko, a dynamika waluty i długu USA rodzi niepokoje wśród gospodarek wschodzących. I jakby nie patrzeć, w dobie awersji do ryzyka, to dolar jest najbezpieczniejszą przystanią.
Dobre dane szkodzą złotemu

Dobre dane szkodzą złotemu

2018-10-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Dobra koniunktura w USA nie jest w tym roku zaskoczeniem. Zaskoczeniem staje się jednak rosnący rozdźwięk pomiędzy koniunkturą w USA i resztą świata. To pcha przewartościowanego dolara jeszcze wyżej, a rosnące stopy procentowe w USA zwiększają zagrożenie dla światowej gospodarki.
Mocniejszy dolar podbija presję na PLN

Mocniejszy dolar podbija presję na PLN

2018-10-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny obrót na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego dolara, co wywiera presję na waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3008 PLN za euro, 3,7505 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7793 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8479 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,28% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar nadal utrzymuje pozycję

Dolar nadal utrzymuje pozycję

2018-10-03 Raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta nie daje za wygraną – w grupie G-10 dolar przegrywa tylko w relacji z funtem, nieco który zyskał po tym jak konwencja Partii Konserwatywnej ostatecznie nie zakwestionowała przywództwa premier May, chociaż to było jasne już wczoraj po wystąpieniu Borisa Johnsona.
Wall Street korzysta z dobrych danych

Wall Street korzysta z dobrych danych

2018-10-03 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiaj na większości rynków widać bardzo dobre nastroje finansowe. W Europie wzrosty nierzadko przekraczały 1,0%, choć wyjątkiem od reguły był niemiecki indeks DAX, gdzie spadki sięgały nawet 0,5%. W przypadku USA na uwagę zasługuje przede wszystkim indeks Dow Jones Industrial Average, który otworzył się na rekordowym poziomie.
Strona popytowa silna na rynku ropy

Strona popytowa silna na rynku ropy

2018-10-03 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej ostatnio znajdują się pod wyraźną presją popytu. Cena europejskiej ropy Brent sięgnęła 4-letnich maksimów, docierając do poziomu 85 USD za baryłkę. Z kolei notowania ropy naftowej WTI oscylują w okolicach tegorocznych szczytów, czyli rejonu 75 USD za baryłkę. W przypadku obu gatunków ropy naftowej, po dynamicznej poniedziałkowej zwyżce notowania wpadły w konsolidację. Świadczy to o utrzymującej się sile strony popytowej na rynku ropy naftowej.
Pole minowe z nagłówków

Pole minowe z nagłówków

2018-10-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Startuje nowy dzień, ale temat pozostaje ten sam: Włochy. Tym razem jednak rynki za dobrą monetę przyjmują deklarację Rzymu, że deficyt budżetowy będzie się kurczył, co daje nadzieję na wczesne zażegnanie sporu z Brukselą. EUR odbija, poprawia się apetyt na ryzyko. Na jak długo?
Szansa na umocnienie złotego?

Szansa na umocnienie złotego?

2018-10-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Początek października nie był udany dla polskiego złotego. Obawy i budżet we Włoszech mocno zaciążyły notowaniom europejskich walut. Nastroje inwestorów są zmienne i już niewielkie ustępstwa Rzymu spowodowały odreagowanie, ale problem zasadniczo pozostał. W Polsce z kolei poznamy decyzję ws. poziomu stóp procentowych. Wczoraj mocno zwyżkowały też ceny metali szlachetnych.
Doniesienia z Włoch poprawiły nieco nastroje, również na PLN

Doniesienia z Włoch poprawiły nieco nastroje, również na PLN

2018-10-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekką poprawę nastrojów co pozwala ograniczyć niedawne spadki na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2949 PLN za euro, 3,7111 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7700 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8189 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego dług wynoszą 3,253% w przypadku obligacji 10-letnich.
Piętnastka czyli dolna granica

Piętnastka czyli dolna granica

2018-10-02 Raport wieczorny FMCM
Here we are, here we came - do poziomu 1,15 na eurodolarze, przynajmniej w przybliżeniu, bo o dalsze miejsca po przecinku można się oczywiście spierać. Dolar był zatem dziś bardzo mocny, nawet jeśli wieczorem klaruje się raczej przy 1,1545.
Włochy popsuły nastroje

Włochy popsuły nastroje

2018-10-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Zachowanie indeksów amerykańskich nakazywałoby rynkom wzrosty, ale zarówno Azja jak i Europa nie podzielały dziś optymizmu. Choć S&P500 zakończył wczoraj notowania 0,4 proc. wzrostem, to w Azji zielono już nie było, a dziś Europa pogrążyła się w czerwonym kolorze.
Dolar zaczyna się korygować

Dolar zaczyna się korygować

2018-10-02 Raport DM BOŚ z rynku walut
W rannym komentarzu zwracałem uwagę, że reakcja rynków na włoskie problemy się przedłuża, chociaż takie zachowanie nie musi być uzasadnione. Początek handlu w USA pokazuje, że inwestorzy amerykańscy nie widzą zbytnio kolejnych włoskich wątków do rozegrania – przekrzykiwania polityków to za mało, a przed nami przynajmniej miesiąc zanim do projektu włoskiego budżetu ustosunkuje się Komisja Europejska.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2018-10-02 Komentarz giełdowy XTB
Wtorek przebiega w bardzo podobnej atmosferze jak ostatnie sesje, co w szczególności możemy zaobserwować na rynkach giełdowych. Brak wyraźnego kierunku widoczny jest również na Książęcej, na której handel w ostatnich dniach na największych spółkach przebiega w dosyć szarpany sposób.
Włochom byłoby lepiej bez euro, a euro bez Włoch

Włochom byłoby lepiej bez euro, a euro bez Włoch

2018-10-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro jest niżej i przyciąga awersję do ryzyka, gdyż problemy z budżetem Włoch skupiają na sobie uwagę, szczególnie z komentarzami, że Włochom byłoby lepiej z własną walutą. Dopóki inwestorzy nie znajdą lepszego tematu do dyskusji, może czekać nas przejściowy okres turbulencji.
Polski przemysł traci impet

Polski przemysł traci impet

2018-10-02 Poranny komentarz walutowy XTB
We wrześniu przemysłowy indeks PMI po raz kolejny obniżył się, spadając już w pobliże poziomu oddzielającego ekspansję gospodarczą od spowolnienia (50 punktów). Choć dane te mogą być nieco martwiące, to generalnie wpisują się one w szerszy obraz przemysłu w całej Europie.
Ropa, NAFTA i różne opinie

Ropa, NAFTA i różne opinie

2018-10-02 Raport poranny FMCM
Światowe przetasowania: John Normand z banku JPMorgan Chase stwierdził (w wywiadzie dla agencji Bloomberg), że dolar kanadyjski i peso meksykańskie zyskają na tym, iż USA, Kanada i Meksyk niejako reaktywowały pakt NAFTA w odświeżonej formie, nazwanej USMCA.