Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar namieszał w ustawieniach

Dolar namieszał w ustawieniach

2018-09-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane wczoraj po południu dane nt. indeksu Philly FED we wrześniu wypadły lepiej od szacunków – wzrost do 22,9 pkt. z 11,9 pkt. przy prognozie 17 pkt. Optymistyczne były też dane nt. cotygodniowego bezrobocia (spadek do 201 tys. wniosków z 204 tys. przy szacunkach 210 tys.), oraz sprzedaż domów na rynku wtórnym (w sierpniu 5,34 mln).
Cena ropy naftowej w dół po nawoływaniach prezydenta USA do OPEC

Cena ropy naftowej w dół po nawoływaniach prezydenta USA do OPEC

2018-09-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej przeważa strona popytowa. Niemniej, pod koniec tygodnia nastroje na tym rynku stają się mniej wyraziste. Wczoraj cena ropy zniżkowała, co sprowadziło notowania ropy Brent poniżej poziomu 79 USD za baryłkę, natomiast cenę amerykańskiej ropy WTI przybliżyło do poziomu 70 USD za baryłkę.

Nowa wizja tureckiej gospodarki

Nowa wizja tureckiej gospodarki

2018-09-21 Poranny komentarz walutowy XTB
Po dramatycznym spadku kursu tureckiej liry, tamtejsze ministerstwo finansów zaprezentowało wczoraj plan gospodarczy, który ma na celu wyciągnięcie gospodarki ze skutków kryzysu walutowego. Niemniej jednak jak na razie plan ten nie znalazł wielu entuzjastów, co w konsekwencji spotkało się z umiarkowaną wyprzedażą liry.
W ciepłych promieniach jesiennego słońca

W ciepłych promieniach jesiennego słońca

2018-09-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Chwilo trwaj! Wszyscy zdają sobie sprawę, że to mogą być już ostatnie tak piękne, słoneczne, ciepłe dni. Ba! Dokładnie na to wskazują wszystkie prognozy straszące rychłym popsuciem się aury. Dlatego też należy do maksimum wykorzystać sprzyjające okoliczności. Dokładnie tak samo zachowują się uczestnicy rynku.
Słabszy dolar znów wspiera PLN

Słabszy dolar znów wspiera PLN

2018-09-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, pomimo spadku kwotowań USD do 2-miesięcznych minimów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2883 PLN za euro, 3,6400 PLN wobec dolara, 3,7965 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 3,8302 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,254% w przypadku obligacji 10-letnich.
Spokój sprzyja inwestorom

Spokój sprzyja inwestorom

2018-09-20 Komentarz giełdowy XTB
Brak eskalacji wojny handlowej służy inwestorom. Wczorajsza sesja była raczej niespokojna, kiedy to odbywały się kolejne spekulacje na temat kierunku wojny handlowej toczonej przez Stany Zjednoczone oraz Chiny. Dzisiaj jednak dochodzi do kolejnych sygnałów wskazujących na możliwy krok w kierunku rozwiązania całego problemu.
Spadek zapasów ropy naftowej w USA

Spadek zapasów ropy naftowej w USA

2018-09-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi na razie zdecydowaną przewagę strony popytowej. W przypadku ropy naftowej Brent, notowania rozpoczęły tydzień spokojnie, jednak cena tego gatunku ropy już we wtorek odbiła w górę i do dzisiejszego poranka porusza się w górę. Obecnie notowania ropy Brent zbliżyły się do ważnej psychologicznej bariery na poziomie 80 USD za baryłkę.
Brytyjska sprzedaż i protokół RPP

Brytyjska sprzedaż i protokół RPP

2018-09-20 Raport poranny FMCM
Czego się dowiemy? W nocy pomyślne wiadomości napłynęły z Nowej Zelandii: dynamika PKB za II kw. 2018 wyniosła +1 proc. k/k oraz +2,8 proc. r/r, choć oczekiwano odpowiednio +0,7 proc. i +2,5 proc. My tymczasem czekamy na kolejne dane.
Po wstępnym uniesieniu

Po wstępnym uniesieniu

2018-09-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki trzymają się świeżo nabytego optymizmu, choć wstępny rajd aktywów ryzykownych powoli zaczyna wytracać pęd. Inwestorzy zaczynają się rozglądać w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: co dalej? A porównywanie fundamentów zaczyna się kłócić z obecnym obrazem rynku.
Szwajcaria ma się dobrze

Szwajcaria ma się dobrze

2018-09-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Kolejny czwartek przynosi aż trzy istotne decyzje banków centralnych. Co prawda tym razem nie ma ani tak nieprzewidywalnej decyzji jak Banku Turcji, ani tak dużego kalibru jak EBC, jednak posiedzenia będą z pewnością ciekawe. Nas interesuje przede wszystkim bank centralny Szwajcarii.
Słabsze wskazanie makro wyhamowało PLN

Słabsze wskazanie makro wyhamowało PLN

2018-09-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu PLN wraz ze słabszymi wskazaniami makro z kraju. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2911 PLN za euro, 36753 PLN wobec dolara amerykańskiego., 3,7965 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8303 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,235% w przypadku obligacji 10-letnich.
Brexitowe przetasowania i nie tylko

Brexitowe przetasowania i nie tylko

2018-09-20 Raport poranny FMCM
Angielskie chmury: Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, stwierdził dziś, iż UE i Zjednoczone Królestwo są w gruncie rzeczy bardzo daleko od porozumienia brexitowego. Leo Varadkar, irlandzki polityk, premier tego kraju, powiedział natomiast, że porozumienie jest równie odległe jak w marcu. Mówi się też, tak podają media, iż premier May prawdopodobnie odrzuci ofertę Barniera, głównego negocjatora unijnego, w kwestii irlandzkiej granicy po Brexicie.
Bilans popołudnia – delikatnie w stronę dolara

Bilans popołudnia – delikatnie w stronę dolara

2018-09-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie godziny przynoszą nieznaczny zwrot w stronę amerykańskiej waluty. W komentarzu opublikowanym przed południem zwracałem uwagę, że dolarowe byki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. W przypadku euro i funta cofnięcie może być wynikiem plotek, jakoby podczas nieformalnego szczytu unijnych przywódców w Salzburgu, ...
Rynki wyczekują negocjacji handlowych

Rynki wyczekują negocjacji handlowych

2018-09-19 Komentarz giełdowy XTB
Ostatnie miesiące upływają rynkom w rytm nowych wieści na temat potyczek handlowych. Ostatni ruch ze strony Trumpa oraz odwet ze strony Chin był już wyceniony wcześniej, co widać po reakcji rynków. Czy negocjacje handlowe przyniosą jednak powrót pesymizmu?
Dolarowe byki jeszcze dadzą odpowiedź?

Dolarowe byki jeszcze dadzą odpowiedź?

2018-09-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Z poniedziałku na wtorek Biały Dom oznajmił, że nałoży wyższe cła na chińskie produkty warte 200 mld USD począwszy od 24 września. Nowa stawka to 10 proc., ale od stycznia ma ona wzrosnąć do 25 proc. W odpowiedzi Pekin zdecydował się wprowadzić również od 24 września wyższe stawki na import amerykańskich produktów o wartości 60 mld USD (od lipca obowiązują już wyższe stawki na produkty warte 50 mld USD rocznego importu).
Decyzja o cłach uderzających w import amerykańskiego gazu

Decyzja o cłach uderzających w import amerykańskiego gazu

2018-09-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
GAZ ZIEMNY: Ostatnie miesiące na rynku gazu ziemnego były dość spokojne. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych poruszała się w szerokiej konsolidacji w okolicach 2,75-3,00 USD za mln BTU. Niemniej, w tym tygodniu inwestorzy mogli liczyć – przynajmniej na razie – na więcej emocji.
Celne ciosy zadane

Celne ciosy zadane

2018-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Chiny i USA ponownie zaostrzyły politykę handlową, ale inwestorzy starają się rozgrywać wydarzenia z mentalnością szklanki do połowy pełnej. Na długo to nie wystarczy, ale przejściowo skutkuje realizacją zysków na strategiach korzystających z awersji do ryzyka. Akcje rosną, dług słabnie, USD traci, zyskują AUD i NZD. Risk-on.
Mocne wzrosty w Azji

Mocne wzrosty w Azji

2018-09-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień na rynkach jest zaiste niesłychany. Można mieć wrażenie, że żyjemy w podwójnej rzeczywistości. Z jednej strony mamy zaostrzający się niemal codziennie konflikt handlowy, z drugiej zaś niemal euforyczne nastroje na rynkach finansowych. Jak długo potrwa taka sytuacja?
Chiny pójdą na ustępstwa w wojnie celnej?

Chiny pójdą na ustępstwa w wojnie celnej?

2018-09-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Reakcja Chińczyków na kolejną rundę amerykańskich ceł wskazuje na chęć deeskalacji napięcia. Niesymetryczna odpowiedź i wysłanie delegacji na rozmowy do USA to znak, że Pekin pójdzie na ustępstwa i dojdzie do ocieplenia wzajemnych relacji. To pozytywny sygnał dla rynków finansowych i nastawienia do ryzyka.
Złoty kontynuuje lekkie wzrosty, dynamika pozostaje ograniczona

Złoty kontynuuje lekkie wzrosty, dynamika pozostaje ograniczona

2018-09-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, chociaż skala umocnienia i jego dynamika pozostają ograniczone. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2847 PLN za euro, 3,6714 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8067 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8255 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,254% w przypadku obligacji 10-letnich.