Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pozytywna sytuacja na giełdach po decyzjach banków

Pozytywna sytuacja na giełdach po decyzjach banków

2008-04-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczoraj indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzień od spadków w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia związane z posiedzeniami banków centralnych w Wielkiej Brytanii oraz ECB. Tutaj dla nikogo nie było zaskoczeniem, że BOE obniżył stopy procentowe o 25 punktów bazowych do 5 proc, a Europejski Bank Centralny pozostawił stopy na poziomie 4 proc.
Korekta na USD/CHF

Korekta na USD/CHF

2008-04-11 X-Trade Brokers Puls Rynku
Przedpołudniowe notowania upływają pod znakiem osłabienie dolara w relacji do szwajcarskiego franka. O godzinie 10:59 kurs USD/CHF testował poziom 1,0028, wobec osiągniętego rano maksimum na 1,0088. Tę zniżkę należy traktować jako odreagowanie czwartkowych popołudniowych wzrostów, które wywindowały kurs USD/CHF z dziennego minimum na 0,9887 do 1,0071 pod koniec wczorajszego dnia.

Złoty nabrał impetu

Złoty nabrał impetu

2008-04-11 Raport poranny FMCM
Złotówka mocno ruszyła w górę i jak na razie nie traci impetu. Pod naporem popytu złotówka pokonuje kolejne poziomy, a jej największym sprzymierzeńcem jest poprawa nastrojów inwestorów i związany z nią powrót apetytu na ryzyko, natomiast spore znaczenie ma również sytuacja na rynku EURUSD, który nie wykazuje większych oznak słabnięcia trendu wzrostowego.
Perspektywy dla dolara nadal słabe

Perspektywy dla dolara nadal słabe

2008-04-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Słabnąca od rana waluta amerykańska wspiera kontynuację aprecjacji naszej waluty. Umocnienie złotego nie ustaje na razie na sile i według ministra gospodarki Waldemara Pawlaka jest to argumentem za szybkim przyjęciem euro. Właśnie w relacji do euro nasza waluta wykonała wczoraj duży ruch z poziomu 3,45 do 3,42 i dziś na tej parze należy raczej oczekiwać stabilizacji niż kolejnych rekordów.
Czy słaby dolar w końcu zaszkodzi inflacji?

Czy słaby dolar w końcu zaszkodzi inflacji?

2008-04-11 X-Trade Brokers Daily
Dziś w USA podane będą odczyty cen importu oraz wstępne dane o nastrojach konsumentów za marzec. Pisaliśmy już o tym, że historycznie rzecz ujmując, osłabienie dolara w bardzo niewielkim stopniu przekłada się na wzrost cen importu i w jeszcze mniejszym na wskaźnik cen konsumenta.
Dziś spotkanie G7, kryzys tematem numer jeden

Dziś spotkanie G7, kryzys tematem numer jeden

2008-04-11 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W piątek w Waszyngtonie odbędzie się spotkanie ministrów finansów grupy najbardziej uprzemysłowionych państw świata. Ekonomiści są sceptyczni co do ich możliwości rozwiązania kryzysu. Głównym tematem rozmów mogą być rozważania na temat nowych regulacji, które nie pozwolą na wywołanie podobnych kryzysów w przyszłości.
Zamiera handel na GPW

Zamiera handel na GPW

2008-04-11 Komentarz Expandera
Sytuacja na rynkach akcji staje się coraz bardziej męcząca. Widać to po niskich obrotach. Sprawa szczególnie na naszym parkiecie przybiera skrajną formę. Wczoraj właściciela zmieniły akcje za mniej niż 850 mln zł. Z tego powodu, podobnie jak dwie poprzednie, sesja nie miała najmniejszego znaczenia.
Giełdy bez kierunku

Giełdy bez kierunku

2008-04-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze spadki na europejskich parkietach i powrót popytu w godzinach popołudniowych pokazują jak trudno będzie wyjść giełdom z konsolidacji. U nas WIG20 pozostał wyżej poziomu 2970pkt. Dziś nastroje są z kolei lepsze i możemy znajdować się przy górnym ograniczeniu, czyli poziomie 3070pkt.
Kolejny rekord eurodolara

Kolejny rekord eurodolara

2008-04-11 Komentarz walutowy Money Expert
W czwartek najistotniejszą informacją na rynku finansowym była decyzja Europejskiego Banku Centralnego o pozostawieniu stóp procentowych w strefie euro na niezmienionym poziomie. Trwa więc „jastrzębia” polityka EBC w odniesieniu do kwestii monetarnych w Eurolandzie.
WIG20 w trendzie bocznym

WIG20 w trendzie bocznym

2008-04-11 X-Trade Brokers Puls Rynku
Poprawa klimatu inwestycyjnego na głównych światowych parkietach, powinna w piątek umożliwić indeksowi WIG20, grupującemu duże spółki, powrót powyżej psychologicznego poziomu 3000 pkt. Taki powrót jednak w żadnym stopniu nie zmieni krótkoterminowej sytuacji technicznej.
Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2008-04-11 X-Trade Brokers Puls Rynku
Czwartek był na rynkach finansowych dniem banków centralnych. Decyzję ws. stóp procentowych podejmował Bank Anglii i Europejski Bank Centralny. W obu przypadkach zaskoczenia nie było. Główna stopa procentowa na Wyspach została obniżona o 25 punktów bazowych do 5 proc., natomiast w strefie euro utrzymana na poziomie 4 proc.
Tydzień w kierunku bocznym

Tydzień w kierunku bocznym

2008-04-11 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowe notowania zakończyły się na GPW spadkami indeksów, które były odpowiedzią na analogiczne zachowanie giełd światowych. Sesja należała do mało emocjonujących, gdyż właściwie cały ruch spadkowy skończył się przed południem i po dotarciu przez WIG20 w okolice technicznego wsparcia mieliśmy do czynienia z zastojem do końca sesji.
Banki centralne nie zaskoczyły, wzrósł deficyt handlowy USA

Banki centralne nie zaskoczyły, wzrósł deficyt handlowy USA

2008-04-10 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami Bank Anglii obniżył główną stopę procentową o 25 pkt bazowych do 5,0 proc., a Europejski Bank Centralny utrzymał ją na poziomie 4,0 proc. Kryzys na rynkach finansowych może mieć większy i dłuższy wpływ na realną sferę gospodarki niż sądziliśmy - powiedział Jean Cloude Trichet na konferencji po posiedzeniu ECB.
Nowe rekordy eurodolara

Nowe rekordy eurodolara

2008-04-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Duża zmienność, nowe rekordy eurodolara, dalsze umocnienie złotego- dzisiejsza sesja w przeciwieństwie do wczorajszej dostarczyła wielu emocji. Silne osłabienie na walucie amerykańskiej mogliśmy obserwować już od wczorajszego popołudnia.
Znikome obroty na GPW

Znikome obroty na GPW

2008-04-10 Komentarz giedowy Gold Finance
Europejskie indeksy od rana spadały za sprawą niewielkiej przeceny na rynku amerykańskim, która miała miejsce wczoraj. Na parkietach w całej Europie dominował kolor czerwony z powodu obaw inwestorów o przyszłe zyski spółek.
(Na razie) zbyt mało na kolejną falę wzrostową (EURUSD)

(Na razie) zbyt mało na kolejną falę wzrostową (EURUSD)

2008-04-10 Komentarz X-Trade Brokers
Wyraźne wybicie ponad poziom 1,59 na parze EURUSD musiałoby nieść poważne konsekwencje co do dalszego rozwoju sytuacji na foreksie i chyba tych konsekwencji przestraszył się rynek, który od wczoraj grał przeciwko dolarowi oczekując jastrzębich wieści z ECB.
Ciekawy dzień na EUR/USD

Ciekawy dzień na EUR/USD

2008-04-10 X-Trade Brokers Puls Rynku
Nowy rekord wszech czasów i duża zmienność, tak najkrócej można scharakteryzować czwartek na rynku eurodolara. Przed południem kurs EUR/USD, „startując” z poziomu 1,5812, wspiął się do 1,5911 dolara, tym samym pokonując wcześniejszy rekord wszech czasów na poziomie 1,5901 dolara.
Mieszane dane z USA

Mieszane dane z USA

2008-04-10 X-Trade Brokers Puls Rynku
Deficyt w handlu zagranicznym Stanów Zjednoczonych wzrósł w lutym o 5,6 proc. do 62,3 mld USD z poziomu 59 mld USD deficytu (po korekcie) odnotowanych w styczniu. Dane opublikowane przez Departament Handlu są gorsze od średniej rynkowych prognoz, która wynosiła 57,4 mld USD deficytu.
Stopy w strefie euro bez zmian

Stopy w strefie euro bez zmian

2008-04-10 X-Trade Brokers Puls Rynku
Europejski Bank Centralny, zgodnie z rynkowi oczekiwaniami, nie zmienił stóp procentowych w strefie euro. Obecnie główna stopa kształtuje się na poziomie 4 proc. Ostatni raz stopy w strefie euro zostały zmienione na posiedzeniu 6 czerwca 2007 roku.
Bank Anglii obniżył stopy

Bank Anglii obniżył stopy

2008-04-10 X-Trade Brokers Puls Rynku
Bank Anglii, zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, obniżył w dniu dzisiejszym stopy procentowe o 25 punktów bazowych, sprowadzając główną stopę do poziomu 5 proc. To najniższy jej poziom od stycznia 2007 roku, gdy została podwyższona z 5 proc. do 5,25 proc.