Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
GPW w dół
2008-06-02 Komentarz giełdowy Gold FinancePoniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się spadkami, którym towarzyszył niewielki obrót. Słabość byków na warszawskim parkiecie zarysowała się już w poprzednim tygodniu, a poniedziałek potwierdził, że słabsze zachowanie indeksów w ostatnich dniach nie było przypadkowe. Strona popytowa miała dzisiaj trudne zadanie, ponieważ nastroje na innych światowych rynkach były mało optymistyczne.
Złotówka pod wpływem EUR/USD
2008-06-02 Raport popołudniowy FMCMLepsze dane z sektorów produkcyjnych: W dniu dzisiejszym mieliśmy do czynienia zarówno z wzrostami jak i spadkami kursu EUR/USD. W pierwszych godzinach handlu inwestorzy poznali wartość wskaźnika PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro.
Dolar zyskał po danych z USA
2008-06-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuIndeksu ISM, który mierzy aktywność w amerykańskim przemyśle, w maju wzrósł do poziomu 49,6 pkt. z 48,6 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy prognozowali, że spadnie on do 48 pkt. Lepsze od oczekiwań okazały się również kwietniowe dane o wydatkach budowlanych w USA. Spadły one o 0,4 proc., wobec oczekiwanego spadku o 0,6 proc.
Giełdy w dół, USD/JPY w dół
2008-06-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuPoniedziałkowa sesja na głównych europejskich parkietach upływa pod znakiem spadków. Po godzinie 14-tej frankfurcki DAX tracił 1,1 proc., paryski CAC40 -1,5 proc., a londyński FTSE100 1 proc. Giełdy w dół ciągnie sektor bankowy i lotniczy.
Dane o sektorze produkcyjnym w USA w centrum uwagi
2008-06-02 Codzienny Puls Rynku IDM SAKońcówka miesiąca nie stanowiła specjalnej zachęty dla kupujących akcje w Stanach Zjednoczonych. Nie było tradycyjnego window dressing, co nie jest zbyt dobrym prognostykiem na początek nowego miesiąca. Z indeksów amerykańskich najbardziej wyróżnił się Nasdaq – rosnąc o 0,57 proc.
Ważny tydzień dla dolara
2008-06-02 Komentarz poranny TMS BrokersPoznane w ubiegłym tygodniu dane makroekonomiczne z Polski pomogły umocnić się złotemu. Nasza waluta zyskiwała w stosunku do euro oraz franka szwajcarskiego. Para EUR/PLN kończyła tydzień na poziomie 3,3700, 3 grosze niżej niż tygodniowe maksima.
Maj miesiącem marazmu
2008-06-02 Komentarz poranny TMS BrokersMaj dobiegł już na szczęście końca i nowy miesiąc można rozpocząć z nadzieją, że przyniesie on większe zmiany na warszawskim parkiecie. Maj był to już czwarty miesiąc konsolidacji, tym razem jednak bardzo wąskiej. W ostatnich dniach miesiąca pojawiła się większa aktywność wskazując na zbliżający się większy ruch na giełdzie. WIG20 stracił 0,6 proc, a WIG 0,1 proc.
Dane i wydarzenia – Kiedy miejsce na podwyżkę?
2008-06-02 X-Trade Brokers DailyW ostatnim czasie przedstawiciele najważniejszych banków centralnych sporo mówili o konieczności przeciwdziałaniu trwałemu wzrostowi oczekiwań inflacyjnych. Długa lista publikowanych w tym tygodniu danych będzie zatem nie tylko dawać wskazówki co do szans na poprawę sytuacji gospodarczej, ale także wskazywać, kiedy bankierzy będą mieli miejsce na podniesienie stóp procentowych.
Stopy procentowe w Polsce bez zmian
2008-06-02 Raport poranny FMCMNiepokojące sygnały z Niemiec: Zeszły tydzień minął pod znakiem osłabiającego się euro. Największe impulsy do wyprzedaży wspólnej waluty pochodziły z największej europejskiej gospodarki, czyli Niemiec. Wtorkowa publikacja nastrojów konsumentów w Niemczech okazała się gorsza od oczekiwań rynku, co spowodowało zwiększenie przez inwestorów podaży euro.
WIG20 kieruje się na 2800
2008-06-02 Komentarz poranny DM IDMSADzięki nagłemu skokowi obrotów w środę i czwartek, ostatnie dni przyniosły nieco więcej emocji na GPW, choć sytuacja na rynku właściwie się nie zmieniła. Maj był kolejnym miesiącem, który nie wprowadził w rynkowej stagnacji istotnych zmian.
Przegląda weekendowej prasy
2008-06-02 Poranny Szkic Walutowy AFSNajważniejsze wiadomości, które pojawiły się na rynku przez weekend to komunikat brytyjskiego banku Bradford and Bingley o odejściu ze stanowiska jego prezesa, a także plotki, że krótko po tym, jak bank oznajmił, że będzie potrzebować dodatkowego kapitału, planowane jest jeszcze jedno takie przedsięwzięcie.
Tydzień może rozpocząć się od wzrostów
2008-06-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuNastroje na globalnych rynkach akcji, gdyby próbować je określić na podstawie piątkowego zachowania Wall Street (S&P500 +0,15 proc.; Nasdaq Composite +0,57 proc.) i dzisiejszych sesji w Azji (Nikkei +0,71 proc.) nie są najgorsze. Tym samym można na tej podstawie wnioskować, że poniedziałkowa sesja na GPW może przynieść lekkie wzrosty indeksów.
Tydzień aprecjacji dolara
2008-05-30 Komentarz tygodniowy TMS BrokersMiniony tydzień na rynku krajowym przyniósł umocnienie złotego względem euro. Kurs EUR/PLN bez problemu zszedł poniżej istotnej bariery 3,40. Po trzydniowej konsolidacji w pobliżu tego poziomu,wartość euro wyrażana w złotych spadła do 3,37.
Widoczna słabość popytu
2008-05-30 Komentarz giełdowy Gold FinancePiątkowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów, indeksom już na początku dnia udało się odrobić straty z fatalnego zakończenia wczorajszych notowań. Dobre nastroje wśród graczy utrzymywały się po wczorajszym pozytywnym zakończeniu sesji na Wall Street, związanej z oddaleniem się cen ropy od rekordowych poziomów.
Złoty umacnia się po dobrych danych
2008-05-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersRosnąca presja inflacyjna w strefie euro okazała się w piątek niewystarczająca aby powstrzymać spadki na eurodolarze. To już czwarty dzień z rzędu spadków i wszystko wskazuje na to, że mogą one być kontynuowane w przyszłym tygodniu. Wstępne dane o inflacje w Eurolandzie pokazały jej wzrost w maju do poziomu 3,6 proc w ujęciu rocznym.
Spadek i wzrost EUR/USD
2008-05-30 X-Trade Brokers - Puls RynkuW piątek po południu kurs EUR/USD zyskuje na wartości, po tym jak rano spadł do 1,5460 dolara, w następstwie publikacji danych o 1,7 proc. spadku kwietniowej sprzedaży detalicznej w Niemczech (oczekiwano wzrostu o 0,6 proc. m/m).
Inflacja w strefie euro w centrum uwagi
2008-05-30 Codzienny Puls Rynku IDM SASesje na Wall Street ponownie zakończyły dzień zwyżkami indeksów. Wzrostom znów sprzyjała taniejąca ropa naftowa, pomocne były także informacje płynące ze spółek. Akcjonariusze Bear Stearns wyrazili zgodę na przejęcie przez JP Morgan, co polepszyło notowania całego sektora finansowego.
Dziś PKB w Polsce i inflacja w strefie euro
2008-05-30 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Po danych bieżących ze stycznia, lutego i marca ekonomiści są spokojni o utrzymanie wysokiego tempa wzrostu PKB w Polsce. Oczekują oni wzrostu o 5,8 proc., a analitycy NBP nawet 6,0 proc. Na rozstrzygnięcie nie będziemy czekali długo - dane GUS poda już o godz. 10.00 rano.
Czwarty dzień aprecjacji dolara
2008-05-30 Komentarz poranny TMS BrokersCzwartkowa sesja przyniosła kontynuację wzrostów na parze USD/PLN. Duże umocnienie dolara do złotego wynika głównie z zachowania rynku zagranicznego. Obserwowana tam dynamiczna korekta na parze EUR/USD sprowadził kurs w ciągu 4 dni z poziomu 1,58 do poziomu 1,55.
Inflacja w strefie euro ponownie rekordowa
2008-05-30 X-Trade Brokers - Puls RynkuWzrost inflacji CPI w maju w strefie euro szacowany jest na poziome 3,6 proc. rok do roku, wobec 3,3 proc. odnotowanych w kwietniu. Dane te są wyższe od prognoz, które zakładały dynamikę cen na poziomie 3,5 proc.