Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Otwarta droga do dalszych wzrostów
2008-05-08 Komentarz ExpanderaPodczas wczorajszej sesji główny indeks amerykańskiej giełdy Dow Jones obniżył się o 206,48 pkt., czyli o 1,59 proc. i zakończył sesję na poziomie 12.814,35 pkt. Szerszy wskaźnik giełdowy Standard & Poor's 500 spadł o 25,69 pkt., czyli 1,81 proc., do 1.392,57.
Europejska waluta coraz słabsza
2008-05-08 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła duże umocnienie złotego w stosunku do waluty europejskiej. Jedną z przyczyn takiego zachowania rynku była podana informacja o zgodzie na wejście Słowacji do strefy euro. Spowodowało to wzrost optymizmu wśród inwestorów i zwiększenie popytu zarówno na walutę słowacką jak i polską.
Popyt na dolara działa coraz śmielej
2008-05-08 Raport poranny FMCMEURUSD coraz niżej: Za nami kolejny dzień pod dyktando popytu na dolara. Słabe wyniki gospodarki europejskiej, które w ostatnim czasie docierają na rynek coraz silniej oddziałują na wyobraźnię inwestorów, którzy coraz śmielej zaczynają liczyć na obniżki stóp procentowych w Strefie Euro.
Koniec nadziei na poprawę sytuacji?
2008-05-08 X-Trade Brokers DailyChoć na przestrzeni minionego półtora miesiąca nie wydarzyło się nic szczególnego, na rynkach akcji mieliśmy do czynienia z naprawdę solidnym odreagowaniem, a nawet mini-hossą. Indeksy giełdowe takie jak S&P500 w pierwszych dniach maja notowały już prawie 15% zwyżkę wobec dołków z 17 marca.
Popyt przyszedł z zagranicy
2008-05-08 Komentarz poranny DM IDMSAW środę na naszym rynku pojawił się bardzo silny popyt, którego źródłem jest najprawdopodobniej zagranica. Świadczy o tym nagły skok obrotów oraz jednoczesne umacnianie się złotego. Mamy za sobą spory wzrost przy wzmożonym obrocie, dzięki czemu tą sesję można nazwać przełomową.
Dolar kontynuuje umocnienie
2008-05-08 Poranny Szkic Walutowy AFSDolar kontynuuje umocnienie i kurs EURUSD osiągnął już poziom najniższy od 8 tygodni: 1,5325. Wszystko wskutek wczorajszych słabszych od prognoz publikacji danych makroekonomicznych z Eurolandu. Inwestorzy oczekują, że tak słabe odczyty skłonią ECB do zmiany retoryki i do otwarcia furtki obniżkom stóp procentowych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Czyżby dolar wracał do łask?
2008-05-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSPo wczorajszym osłabieniu wskutek publikacji wyników Fannie Mae i późniejszym odzyskaniu pola przez amerykańską walutę wskutek komentarzy szefa Fed z Kansas o konieczności walki z narastającą presją inflacyjną, dolar kontynuował dziś rozpoczętą przed długim weekendem dobrą passę.
Minister finansów: złoty w ERM2 od 2009 r. może
2008-05-07 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: ''Ze względu na turbulencje na światowych rynkach wejście Polski do ERM2 jest jeszcze odległe, ale nadal możliwe w 2009 r.'' - powiedział Jacek Rostkowski, minister finansów. Wygląda jednak na to, że przystąpienie Polski do przedsionka euro, jak nazywa się korytarz wahań złotego, w 2009 r. jest jednak bardziej teoretyczną możliwością niż rzeczywistą.
Dobre perspektywy dla złotego
2008-05-07 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWszystkie dzisiejsze publikacje danych makroekonomicznych wpływały na spadki kursu eurodolara. Dane z Eurolandu pokazały po raz kolejny pogorszenie sytuacji w tym regionie, a informacje ze Stanów Zjednoczonych nie przestają inwestorów pozytywnie zaskakiwać.
GPW mocno do góry
2008-05-07 Komentarz giełdowy Gold FinanceDzisiejsza sesja na GPW od początku dnia należała do byków. Indeks WIG20 już na początku przełamał poziom 3000 punktów i przez cały dzień systematycznie piął się w górę. Sytuacja na szerokim rynku także wyglądała optymistycznie, chociaż wzrosty nie były już tak imponujące, jak w przypadku warszawskich blue chipów.
Korona wspiera złotego
2008-05-07 Puls Walutowy FIT DMDzisiaj w południe Komisja Europejska ostatecznie zdecyduje, czy Słowacja będzie mogła przyjąć euro od 1 stycznia 2009 r. W oczekiwaniu na tę informację kurs korony dość wyraźnie zyskuje względem euro (EUR/SKK) zbliżając się do istotnej bariery 32,00.
Krok po kroku do własnego M
2008-05-07 Analiza Gold FinancePierwsze kroki: Sprawą, wydawałoby się banalną, jednak niezbędną do rozpoczęcia procesu kredytowego jest znalezienie odpowiedniej nieruchomości. Może się to okazać elementem najbardziej czasochłonnym, ale bez jej wskazania Bank nie przedstawi nam docelowych warunków kredytu.
Lepsza sutuacja naświatowych giełdach
2008-05-07 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajsza sesja w USA zakończyła pozytywnym rozstrzygnięciem dla giełdowych byków i to pomimo niekorzystnych tendencji dla rynku akcji płynących ze strony drożejącej w dalszym ciągu ropy naftowej. Po sesji wyniki podały spółki Walt Disney oraa Cisco.
Wszystko wokół rynku kredytowego
2008-05-07 X-Trade Brokers DailyWczorajsze dane makroekonomiczne o nieco lepszej aktywności w europejskich usługach, czy wyższych cenach producentów przeszły niemal niezauważone na tle informacji ze strony instytucji finansowych, gdzie na wynikach ciągle ciążą odpisy z tytułu kredytów hipotecznych.
Spokój przed jutrzejszą decyzją ECB
2008-05-07 Komentarz poranny TMS BrokersNa rynku złotego w dalszym ciągu panuje niska zmienność. Kurs pary EUR/PLN przez niemal całą wczorajszą sesję testował silne wsparcie 3,4350. Dzisiaj o godz. 9.00 wartość euro wyrażana w złotych kształtowała się na poziomie 3,4360. W kolejnych godzinach będzie naszym zdaniem podejmować kolejne próby pokonania wspomnianej bariery.
Będzie trudniej o kredyty w bankach
2008-05-07 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Prawie połowa banków, które wzięły udział w ankiecie NBP (a wzięły w niej udział 24 największe banki) zamierza podnieść kryteria przyznawania kredytów. I hipotecznych i konsumpcyjnych. Sprawę referuje dziś "Gazeta Wyborcza", ale jest to kolejny sygnał, że sektor finansowy obawia się o pogorszenie sytuacji na rynku nieruchomości.
Aktywność nadal bardzo niska
2008-05-07 Komentarz poranny DM IDMSAWbrew oczekiwaniom, udany debiut Cyfrowego Polsatu nie przyciągnął na GPW nowego kapitału zagranicznego i wczorajsza sesja ponownie odbyła się w bardzo spokojnej atmosferze, a indeksy giełdowe zmieniły swoje wartości w niewielkim stopniu.
Dolar nie oddał pola
2008-05-07 Raport poranny FMCMSytuacja EURUSD wydaje się sprzyjać spadkom: Wczorajszy dzień odzwierciedlił mieszankę uczuć, które obecnie targają inwestorami w odniesieniu do sytuacji na rynku EURUSD. Z jednej strony kłopoty amerykańskiej gospodarki rodzą nadzieję na dalsze cięcie stóp przez FED, a z drugiej oznaki spowolnienia w Europie wspierają oczekiwania wobec EBC, by ten złagodził nieco kurs polityki pieniężnej.
Szansa na dalsze wzrosty na giełdach
2008-05-07 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja nie przyniosła na naszym parkiecie większych zmian, mimo że w trakcie dnia pozostałe giełdy europejskie dość mocno spadały w ślad za kontraktami na amerykańskie indeksy. Rano wyniki podał szwajcarski bank UBS i okazały się one gorsze od prognoz, ale to nie UBS przyczynił się do powrotu pesymizmu w ciągu dnia.
Wczoraj dolar nieznacznie stracił na wartości
2008-05-07 Poranny Szkic Walutowy AFSW dniu wczorajszym dolar, zgodnie z naszymi przewidywaniami, nieznacznie stracił na wartości, jednak na rynku nie zaszły istotne wydarzenia. Czynnikiem osłabiającym dolara były słabsze wyniki Fannie Mae – amerykańskiej instytucji finansowej ubezpieczającej emitowane przez różne podmioty obligacje.