Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przedsmak NFP

Przedsmak NFP

2021-08-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś przed nami spora dawka publikacji makroekonomicznych z USA. Trudno jednak oczekiwać, aby zmieniła ona jakoś istotnie obraz rynku i wyrwała inwestorów z sielankowego letargu. Z kolei ograniczenia w Chinach dają się we znaki na rynku ropy. Mieszanka danych napływających do nas w tym tygodniu jest bogata i nie jest łatwo wyłonić z niej klarowny obraz.
Większe znaczenie NFP

Większe znaczenie NFP

2021-08-03 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar utrzymuje swoją słabość wobec większości walut, chociaż warto odnotować "jastrzębią" wypowiedź jednego z przedstawicieli FED (Waller), którego zdaniem nie można wykluczyć podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku. W gronie najsilniejszych walut są Antypody - AUD zyskuje po komunikacie RBA, który zaskoczył podtrzymaniem planów redukcji skupu aktywów (pojawiały się głosy, że zostanie on opóźniony ze względu na trudną sytuację pandemiczną), ...

Jeden jastrząb wiosny nie czyni

Jeden jastrząb wiosny nie czyni

2021-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Z banków centralnych dociera coraz więcej jastrzębich sygnałów. Pomimo, iż nad rynkiem wciąż rozpościera się epidemiczna niepewność, to władze monetarne widzą poprawę w gospodarce i skłaniają się ku bardziej jastrzębim ruchom. We wtorek jastrzębi sygnał wysłał bank centralny Australii. RBA, ku zaskoczeniu rynku, nie zamierza odkładać w czasie taperingu (ograniczania skali skupu aktywów), pomimo obiektywnie nienajlepszej sytuacji epidemicznej w kraju.
Lekkie odbicie PLN na wakacyjnym rynku

Lekkie odbicie PLN na wakacyjnym rynku

2021-08-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze lekkie umocnienie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5581 PLN za euro, 3,8371 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2440 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3337 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,643% w przypadku obligacji 10-letnich.
Obligacje coraz droższe

Obligacje coraz droższe

2021-08-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Od początku kwietnia na rynku widzimy dwa silne trendy – rosnące ceny akcji oraz obligacji w USA. Te drugie zyskiwały ponownie wczoraj, prowadząc do osłabienia dolara. Złoty zyskał, ale dużo mniej niż inne waluty EM. Rosnące ceny obligacji tłumaczy się coraz częściej obawami o wyhamowywanie ożywienia gospodarczego. Publikowane w ostatnich dniach wskaźniki PMI dostarczają mieszanych dowodów w tym zakresie.
Większy ruch dopiero po 6 sierpnia?

Większy ruch dopiero po 6 sierpnia?

2021-08-02 Raport DM BOŚ z rynku walut
Nowy miesiąc zaczynamy od nieznacznego osłabienia dolara, co jest kontynuacją tendencji z zeszłego tygodnia, po tym jak posiedzenie FED po raz kolejny nie przyniosło "jastrzębiego" przełomu. Tym samym na rynki powraca schemat oparty o większe zainteresowanie walutami tych krajów, gdzie decydującym czynnikiem jest kwestia podwyżek stóp procentowych. I tak dzisiaj w gronie G-10 najmocniejsza jest korona norweska, gdzie zacieśnienie polityki spodziewane jest już jesienią.
Dolar traci na początku nowego tygodnia i miesiąca

Dolar traci na początku nowego tygodnia i miesiąca

2021-08-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Rozpoczyna się nowy tydzień i miesiąc handlowy. Po weekendzie obserwujemy nieznacznie osłabienie dolara, co wpisuje się w tendencję z minionego tygodnia. Ostatnie posiedzenie Fed nie przyniosło żadnych jastrzębich komentarzy i przełomu w sprawie taperingu, przez co amerykańska waluta traciła. W zasadzie takiego obrotu spraw można było się spodziewać, o czym też pisaliśmy w poprzednich komentarzach.
Niespodzianka CPI testem dla NBP

Niespodzianka CPI testem dla NBP

2021-08-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Pod koniec ubiegłego tygodnia nastroje rynkowe były minorowe. To efekt odradzającego się wirusa oraz zaostrzeń kontroli Chin wobec niektórych sektorów. Indeksy giełdowe kończyły ostatnią sesję lipca na czerwono a rentowności obligacji spadały. Dziś sentyment poprawia się. Zapędy regulacyjne Państwa Środka lekko ustąpiły i nawet nie najlepszy PMI z przemysłu nie pogorszył sentymentu. Piątek potwierdził, że cała Europa zmaga się z inflacją.
Najlepszy tydzień dla funta w tym roku

Najlepszy tydzień dla funta w tym roku

2021-07-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowy poranek przynosi kontynuację trendów zapoczątkowanych przez impuls ze strony Fed – a nawet pojawiających się jeszcze przed publikacją tego banku centralnego. A więc nadal mamy do czynienia z osłabianiem się amerykańskiego dolara, chociaż dzisiaj tempo zniżek już wyraźnie wyhamowało.
Wall Street potrzebuje wyższych liczb

Wall Street potrzebuje wyższych liczb

2021-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Gospodarka USA rozwija się w dobrym tempie. Oczekiwania rynkowe co do PKB w II kwartale były jednak zawieszone dużo wyżej. Brak pozytywnego zaskoczenia nie pozwoliło wyjść indeksom giełdowym w USA na historyczne szczyty. Co prawda wczorajsza sesja na Wall Street przebiegała w pozytywnych nastrojach, to jednak handel nocny na kontraktach pokazuje znaczne pogorszenie nastrojów. Negatywny sentyment w Azji z pewnością odbije się na innych rynkach.
Nieudany debiut Robinhooda

Nieudany debiut Robinhooda

2021-07-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Robinhood w świecie inwestycyjnym jest w ostatnim czasie synonimem sukcesu, choć nie pozbawionego kontrowersji. Właściciele aplikacji służącej do inwestowania postanowili wykorzystać sprzyjający okres do emisji akcji, ale inwestorzy nie zaliczą debiutu do udanych. Robinhood zrewolucjonizował handel akcjami wśród inwestorów detalicznych, oferując im brak prowizji za zakup i sprzedaż akcji, nastawiając się na uzyskiwanie dochodu z innych źródeł (głównie poprzez realizowanie handlu z dużymi funduszami i poprzez oferowanie intratnego handlu opcjami).
PLN nieco mocniejszy, inflacja za lipiec w kalendarzu

PLN nieco mocniejszy, inflacja za lipiec w kalendarzu

2021-07-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi eurodolara blisko 1,19 USD jednak widoczne jest również ponowne podbicie ryzyka w Azji. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5687 PLN za euro, 3,8465 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2471 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3747 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,712% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2021-07-29 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajszy wieczór na globalnych rynkach walutowych przyniósł podbicie zmienności, które zresztą nie było szczególnym zaskoczeniem. W środę bowiem inwestorzy na rynkach walutowych przez większość dnia wyczekiwali informacji ze strony Rezerwy Federalnej w kwestii dalszych planów związanych z polityką monetarną w USA.
Fed się nie spieszy

Fed się nie spieszy

2021-07-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rezerwa Federalna jest nadal mocno „gołębia”. Bardziej niż wielu obserwatorów rynku tego oczekiwało. Stopy procentowe pozostały bez zmian (0,00 – 0,25 proc, QE na poziomie 120 mld USD) a w wypowiedzi Prezesa Powella ciężko było znaleźć cokolwiek, co można byłoby zinterpretować jako sygnał normalizacji polityki pieniężnej. W ogólnym rozrachunku dolar osłabł, złoto zyskało. Na Wall Street nie widać była huraoptymizmu. NASDAQ nieznacznie zyskał a indeks szerokiego rynku SP500 na koniec dnia znalazł się minimalnie pod kreską.
Dolar traci po decyzji Fed

Dolar traci po decyzji Fed

2021-07-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Odnoszę wrażenie, że Jerome Powell chciałby, aby wczorajsze posiedzenie wcale się nie odbyło. Była to dla niego przykra okoliczność, podczas której musiał tłumaczyć się jedynie dlaczego Fed podgrzewa i tak przegrzewającą się gospodarkę. Zmian nie ma i dolar traci. Niby było wiadomo jaki będzie przekaz (pisałem o tym wczoraj), ale i tak budzi on niedowierzanie. Fed nadal nie widzi nawet potrzeby zasugerowania terminu rozpoczęcia ograniczania dodruku pieniądza.
Różnice między kryptowalutami a akcjami

Różnice między kryptowalutami a akcjami

2021-07-28 Poradnik inwestora
Kryptowaluty to z pewnością najdalej wysunięta granica inwestycji, która zdołała nawet przyciągnąć uwagę Wall Street. Ludzie dokonują inwestycji w blockchain, włączają kryptowaluty do swoich portfeli, a nawet dyskutują o kolejnych wielkich ICO. Pomimo kilku wzlotów i upadków, kryptowaluta nie wykazuje oznak zatrzymania, a nawet spowolnienia. W rzeczywistości, można śmiało nazwać kryptowalutę zjawiskiem dość mainstreamowym.
Dzień pod znakiem Fed

Dzień pod znakiem Fed

2021-07-28 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza sesja na globalnych rynkach walutowych będzie upływała pod znakiem jednego głównego wydarzenia – decyzji Fed w sprawie stóp procentowych i późniejszego komunikatu po posiedzeniu Fed.
W zasadzie cały tydzień na rynkach walutowych rozpoczął się w cieniu wyczekiwania na Fed w atmosferze powrotu nastawienia risk-off.
Rynki będą szukać paliwa w dzisiejszym FOMC

Rynki będą szukać paliwa w dzisiejszym FOMC

2021-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Na azjatyckiej sesji dominuje cały czas tryb risk-off. To oczywiście pokłosie obostrzeń regulacyjnych w Państwie Środka. Negatywny nastroje przekładają się na rynki w USA oraz Europie, choć spadki na Wall Street czy we Frankfurcie należy traktować na razie jako jedynie kosmetyczne korekty. Wpływ wydarzeń w Chinach na inne parkiety jest nadal mocno ograniczony. Rynki żyją dzisiejszym FOMC, gdzie kluczowym słowem będzie „substantial”.
Drugi Budapeszt nie w USA

Drugi Budapeszt nie w USA

2021-07-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Dwie podobne inflacje, dwie kompletnie różne decyzje banków centralnych. Bank Węgier podniósł wczoraj po raz kolejny stopy procentowe, Fed będzie szukać wymówek, aby nie zmniejszyć choćby skali dodruku pieniądza. W czerwcu inflacja na Węgrzech wyniosła 5,3%, zaś w USA 5,4% - sytuacja w zakresie cen wydaje się zatem podobna (są oczywiście różnice), jednak reakcje banków centralnych są skrajnie różne.
Nastawienie risk-off znów widoczne

Nastawienie risk-off znów widoczne

2021-07-27 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj na globalnych rynkach walutowych dostrzegalna jest ucieczka inwestorów do ryzyka. Na nowo siłę pokazuje amerykański dolar, jak również japoński jen – czyli waluty uznawane za najbardziej popularne bezpieczne przystanie. Tymczasem pozostałe waluty, w tym euro, waluty antypodów oraz waluty EM, pozostają dzisiaj pod presją podaży.