Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.
eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przeformatowanie...

Przeformatowanie...

2021-08-09 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar kontynuuje umocnienie widoczne w piątek po południu po publikacji danych Departamentu Pracy, które nasiliły spekulacje, co do jesiennego taperingu w wydaniu FED (NFP 943 tys. przy rewizji w górę czerwcowych danych do 938 tys.). Dzisiaj po południu zaplanowane zostały wystąpienia Raphaela Bostica i Toma Barkina, członków FED mających w tym roku prawo głosu w FOMC.
NFP to tylko część układanki

NFP to tylko część układanki

2021-08-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Piątkowy raport z rynku pracy wypadł powyżej oczekiwań. Psychologiczny poziom 1 mln nowych miejsc pracy co prawda nie został osiągnięty, ale odczyt na poziomie 943 tys. to solidny wynik. Znacznie natomiast spadła stopa bezrobocia do 5,4 proc. to było większym zaskoczeniem dla rynku. Dolar umocnił się. EUR/USD spadł do poziomu poniżej 1,1750. Złoto z kolei znalazło się przez moment poniżej 1700 USD za uncję. Teraz widzimy dynamiczne odreagowanie.

Dane z USA zmieniają perspektywy dolara

Dane z USA zmieniają perspektywy dolara

2021-08-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Wydawało się, że czekają nas bardzo nudne kolejne tygodnie oraz brak zmian perspektyw pod względem polityki monetarnej. Sytuacja została jednak zmącona poprzez publikacje świetnych danych z amerykańskiego rynku pracy, których w zasadzie nikt się nie spodziewał. Czy Fed został tym samym zmuszony do wcześniejszych zmian? Zmiana zatrudnienia w USA wyniosła 943 tys. przy oczekiwaniu na poziomie 870 tys. oraz przy poprzednim poziomie 850 tys.
Dolar niezaprzeczalnie dominuje...

Dolar niezaprzeczalnie dominuje...

2021-08-06 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dane Departamentu Pracy USA nie są może rewelacyjne, ale są dobre. NFP na poziomie 943 tys. wobec 900 tys. to już coraz bliżej okrągłej bariery 1 mln etatów, a sytuację poprawia też rewizja czerwcowych danych w górę do 938 tys. z 850 tys. W efekcie mamy dwa miesiące z rzędu z figurami bliskimi 1 mln, co dla takich osób jak Christopher Waller z FED byłoby wystarczającą argumentacją za tym, aby we wrześniu zadecydować o tzw. taperingu, czyli ograniczeniu skupu aktywów.
Jastrzębie głosy ze strony przedstawicieli Fed

Jastrzębie głosy ze strony przedstawicieli Fed

2021-08-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Nastroje na rynkach finansowych w minionym tygodniu zostały ukształtowane przez jastrzębie głosy ze strony przedstawicieli Fed podparte solidnym wynikiem zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Trudno oczekiwać, aby ubogi w publikacje makroekonomiczne następny tydzień diametralnie odmienił nastroje inwestorów, jednak w kalendarzu znalazło się miejsce dla interesujących publikacji.
Szum w mediach

Szum w mediach

2021-08-06 Raport DM BOŚ z rynku walut
W piątek dolar zyskuje na szerokim rynku w oczekiwaniu na popołudniowe odczyty Departamentu Pracy USA, ale zmiany nie są duże. Po ostatnich komentarzach ze strony niektórych członków FED (Waller, Clarida, Daly) rynek traktuje dzisiejsze dane jako kluczowe i mogące nadać ton dyskusji podczas zaplanowanego na koniec sierpnia corocznego sympozjum organizowanego przez FED w Jackson Hole.
NFP ważny jak za dawnych lat

NFP ważny jak za dawnych lat

2021-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś rynki żyją raportem NFP. Można powiedzieć, że nic więcej się nie liczy. Dane z rynku pracy ponownie stały się publikacją numer jeden. Przed pandemią nie wywoływały aż tak duży emocji, kiedy to rynek pracy był w bardzo dobrej kondycji. Teraz ponownie powodują dużą zmienność na dolarze i mogą dać kierunek w średnioterminowej wycenie amerykańskiej waluty.
Na co zwrócić uwagę w NFP?

Na co zwrócić uwagę w NFP?

2021-08-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś przed nami jeden z kluczowych raportów – dane z amerykańskiego rynku pracy. Wzrost zatrudnienia jest chyba jedynym elementem niepasującym do układanki przedstawiającej przegrzewającą się gospodarkę i stąd Fed uczynił z niego wyznacznik dla swojej polityki. Dane o 14:30. Liczba miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce w czerwcu była nadal o niemal 7 milionów niższa niż przed pandemią.
Zmiana paradygmatów...

Zmiana paradygmatów...

2021-08-05 Raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przynosi mieszane wskazania dla dolara, chociaż widać powracającą tendencję w stronę jego osłabienia. Wczoraj wieczorem do "jastrzębich" wypowiedzi Wallera (z poniedziałku) i Claridy (z wczorajszego popołudnia) dołączyła też Daly stwierdzając, że FED powinien zdecydować o ograniczeniu skali skupu aktywów w końcu tego roku, lub na początku przyszłego, choć jak dodała, wiele będzie zależeć od bieżących danych makro.
Co zrobi Bank Anglii?

Co zrobi Bank Anglii?

2021-08-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed jutrzejszym odczytem NFP (dane z amerykańskiego rynku pracy) rośnie napięcie. Wczorajsze słowa Richarda Claridy wywołały większą zmienność na dolarze. Tymczasem równie interesująco zapowiada się posiedzenie Banku Anglii. Zostanie także dziś opublikowany kwartalny raport BoE nt. inflacji. Na „Wyspach” rosną ceny a dwóch członków MPC pod koniec lipca opowiedziało się za wcześniejszym skupem aktywów. Oznacza to, że GBP może być w centrum uwagi.
Mieszane dane i komentarze

Mieszane dane i komentarze

2021-08-05 Poranny komentarz walutowy XTB
Środa przyniosła ciekawą mieszankę danych z USA oraz wypowiedzi przedstawicieli Fed. Dolar zyskał, ale wpływ na giełdy był znikomy. Wiele wskazuje na to, że polityka banku centralnego nie zmieni się w najbliższym czasie. Wyraźnie rozczarował raport ADP pokazując wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym jedynie o 330 tys., nawet nie połowa tego, czego oczekiwał rynek (700 tys.).
Czy Clarida zaskoczy?

Czy Clarida zaskoczy?

2021-08-04 Raport DM BOŚ z rynku walut
Słabość dolara na szerokim rynku wciąż się utrzymuje, obserwowana wczoraj po południu próba jego podbicia okazała się mało trwała. Niemniej zmienność nie jest duża (poza nielicznymi wyjątkami), co każe spodziewać się schematu w którym rynek przejdzie w fazę wyczekiwania przed piątkowymi danymi Departamentu Pracy USA. Dzisiaj w centrum zainteresowania znajdą się usługowe odczyty indeksów PMI/ISM za lipiec.
Koszty pracy kluczowe dla Fed

Koszty pracy kluczowe dla Fed

2021-08-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy bez wątpienia są wydarzeniem tygodnia. Dziś jednak otrzymamy przedsmak tych wydarzeń w postaci raportu ADP na temat zatrudnienia w USA. Oczekiwania zawieszone są na poziomie 682,5 tys. nowych miejsc pracy. Zmienności na dolarze może się pojawić ale dopiero wówczas, kiedy publikacja odbiegałaby w znacznym stopniu od konsensusu. Wówczas rynek zacząłby spekulować na temat piątkowego wyniku.
Przedsmak NFP

Przedsmak NFP

2021-08-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś przed nami spora dawka publikacji makroekonomicznych z USA. Trudno jednak oczekiwać, aby zmieniła ona jakoś istotnie obraz rynku i wyrwała inwestorów z sielankowego letargu. Z kolei ograniczenia w Chinach dają się we znaki na rynku ropy. Mieszanka danych napływających do nas w tym tygodniu jest bogata i nie jest łatwo wyłonić z niej klarowny obraz.
Większe znaczenie NFP

Większe znaczenie NFP

2021-08-03 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar utrzymuje swoją słabość wobec większości walut, chociaż warto odnotować "jastrzębią" wypowiedź jednego z przedstawicieli FED (Waller), którego zdaniem nie można wykluczyć podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku. W gronie najsilniejszych walut są Antypody - AUD zyskuje po komunikacie RBA, który zaskoczył podtrzymaniem planów redukcji skupu aktywów (pojawiały się głosy, że zostanie on opóźniony ze względu na trudną sytuację pandemiczną), ...
Jeden jastrząb wiosny nie czyni

Jeden jastrząb wiosny nie czyni

2021-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Z banków centralnych dociera coraz więcej jastrzębich sygnałów. Pomimo, iż nad rynkiem wciąż rozpościera się epidemiczna niepewność, to władze monetarne widzą poprawę w gospodarce i skłaniają się ku bardziej jastrzębim ruchom. We wtorek jastrzębi sygnał wysłał bank centralny Australii. RBA, ku zaskoczeniu rynku, nie zamierza odkładać w czasie taperingu (ograniczania skali skupu aktywów), pomimo obiektywnie nienajlepszej sytuacji epidemicznej w kraju.
Lekkie odbicie PLN na wakacyjnym rynku

Lekkie odbicie PLN na wakacyjnym rynku

2021-08-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze lekkie umocnienie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5581 PLN za euro, 3,8371 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2440 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3337 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,643% w przypadku obligacji 10-letnich.
Obligacje coraz droższe

Obligacje coraz droższe

2021-08-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Od początku kwietnia na rynku widzimy dwa silne trendy – rosnące ceny akcji oraz obligacji w USA. Te drugie zyskiwały ponownie wczoraj, prowadząc do osłabienia dolara. Złoty zyskał, ale dużo mniej niż inne waluty EM. Rosnące ceny obligacji tłumaczy się coraz częściej obawami o wyhamowywanie ożywienia gospodarczego. Publikowane w ostatnich dniach wskaźniki PMI dostarczają mieszanych dowodów w tym zakresie.
Większy ruch dopiero po 6 sierpnia?

Większy ruch dopiero po 6 sierpnia?

2021-08-02 Raport DM BOŚ z rynku walut
Nowy miesiąc zaczynamy od nieznacznego osłabienia dolara, co jest kontynuacją tendencji z zeszłego tygodnia, po tym jak posiedzenie FED po raz kolejny nie przyniosło "jastrzębiego" przełomu. Tym samym na rynki powraca schemat oparty o większe zainteresowanie walutami tych krajów, gdzie decydującym czynnikiem jest kwestia podwyżek stóp procentowych. I tak dzisiaj w gronie G-10 najmocniejsza jest korona norweska, gdzie zacieśnienie polityki spodziewane jest już jesienią.
Dolar traci na początku nowego tygodnia i miesiąca

Dolar traci na początku nowego tygodnia i miesiąca

2021-08-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Rozpoczyna się nowy tydzień i miesiąc handlowy. Po weekendzie obserwujemy nieznacznie osłabienie dolara, co wpisuje się w tendencję z minionego tygodnia. Ostatnie posiedzenie Fed nie przyniosło żadnych jastrzębich komentarzy i przełomu w sprawie taperingu, przez co amerykańska waluta traciła. W zasadzie takiego obrotu spraw można było się spodziewać, o czym też pisaliśmy w poprzednich komentarzach.