Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.
eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rosnące obawy przed Deltą

Rosnące obawy przed Deltą

2021-07-01 Raport DM BOŚ z rynku walut
Nowy miesiąc na rynku FX zaczyna się z nieco mocniejszym dolarem, choć nie na szerokim rynku. Co ciekawe to silniejsze są tylko niektóre waluty rynków wschodzących, które w ostatnich dniach mocniej traciły jak rubel, lira, czy rand, co wskazuje raczej na korekcyjny charakter ruchu. Siła dolara w grupie walut G-10 sygnalizuje raczej pozycjonowanie się pod istotne publikacje, które poznamy dzisiaj (ISM dla przemysłu), oraz jutro (dane Departamentu Pracy).
Więcej jakości w kalendarzu

Więcej jakości w kalendarzu

2021-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar zwycięsko zakończył kwartał, co jednak przy braku istotnych wydarzeń raczej jest skutkiem portfelowych przetasowań. Od dziś kalendarz makro wyraźnie nabiera jakości, podkręcając dyskusję o przyszłej ścieżce polityki monetarnej. Złoty stabilny w obliczu mieszanych danych. Pozycjonowanie na koniec miesiąca pomogło dolarowi umocnić się do głównych walut. Brak istotnych wydarzeń w pierwszej części tygodnia skłoniło inwestorów do szukania byle informacji mogącej nadać chociaż odrobine kierunku.

Ocean pieniądza

Ocean pieniądza

2021-07-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Osiem miliardów dolarów zabrakło do tego, aby licznik wczorajszych operacji reverse repo wykonywanych przez nowojorski Fed przekroczył bilion. Choć Chistopher Waller mówił wczoraj o potrzebie zdjęcia nogi z gazu, niewiele się zmieni. Operacje reverse repo służą głównie do tego, aby krótkoterminowa stopa procentowa w USA nie spadła poniżej określonego poziomu.
Czekając na ważne dane

Czekając na ważne dane

2021-06-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Utrzymujące się nadal nisko (poniżej 1,50 proc. dla 10-letnich papierów) rentowności amerykańskich obligacji rządowych dobrze tłumaczą odporność indeksów na Wall Street na obawy związane z wariantem Delta - od kilku dni liderem zwyżek pozostaje technologiczny Nasdaq. Pomału wkraczamy jednak w okres ważnych odczytów makro z USA, które mogą nieco zmienić ten układ (kluczowe będą tu piątkowe wyliczenia Departamentu Pracy).
Nie szukajmy przyczyn na siłę

Nie szukajmy przyczyn na siłę

2021-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Emocji na rynkach w tym tygodniu jest zdecydowanie mniej niż na boiskach, mimo że nie brakuje prób podniesienia znaczenia niektórych czynników ryzyka. Dolar jest silniejszy, co wygląda na redukcję ryzyka na koniec miesiąca i kwartału, podczas gdy rynek obligacji i akcji zachowuje spokój. Trudne są okresy, kiedy rynki są w fazie wyczekiwania na kluczowe informacje, a jednak traderzy, inwestorzy i komentarzowy rynkowi muszą przyjść do pracy i czymś się zająć.
Dzień publikacji danych

Dzień publikacji danych

2021-06-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Gdyby tylko rynki finansowe żyły jeszcze publikacjami danych miałyby dziś prawdziwą ucztę. W Polsce poznamy wstępne dane o czerwcowej inflacji, jednak nie one są najważniejsze. Uwaga zwrócona jest przede wszystkim na amerykański rynek pracy. Zacznijmy jednak od Chin, gdyż jest to kierunek, który jest przez rynki zazwyczaj bagatelizowany, o ile nie dzieje się tam coś naprawdę szczególnego.
Zyskowne rewizje?

Zyskowne rewizje?

2021-06-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek przynosi umocnienie dolara na szerokim rynku, chociaż dynamika zmian nie jest duża. To efekt schłodzenia nastrojów w Azji, która coraz bardziej obawia się ekonomicznych skutków szerzenia się nowej mutacji COVID (wolniejsze i spóźnione ożywienie). Niemniej indeksy na Wall Street pozostają blisko szczytów, a rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji powróciły poniżej 1,50 proc. - to może ograniczać perspektywy dalszego umocnienia dolara.
1-4-3-3 ważniejsze niż 1,19

1-4-3-3 ważniejsze niż 1,19

2021-06-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynkach nie widać zapału do wzmożonej aktywności. Z braku lepszych tematów Azja skupiła uwagę na rozprzestrzenianiu się szczepu Delta wirusa Covid-19, ale w Europie temat raczej zostanie wyciszony. Jest bardziej prawdopodobne, że traderzy w Londynie i Frankfurcie będą przede wszystkim rozmawiać o dzisiejszym meczu.
Wall Street cieszy się z… wirusa

Wall Street cieszy się z… wirusa

2021-06-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Mówi się, że pieniądze nie mają uczuć. Jednak niezwykle rzadko dochodzi do sytuacji, gdy rynki „cieszą się” wprost z ludzkiego nieszczęścia. Do takiej sytuacji doprowadziła nieodpowiedzialna polityka Fed. Poniedziałek stał pod hasłem „delta plus”. Wielomiesięczny rekord infekcji w Wielkiej Brytanii, która jest przecież europejskim liderem jeśli chodzi o tempo szczepień, zasiał obawy, że szykuje nam się kolejna fala zachorowań, a co za tym idzie – kolejne restrykcje.
Na rynkach chłodniej niż na dworze

Na rynkach chłodniej niż na dworze

2021-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Stabilizacja zagościła na rynkach finansowych bez oznak gorączkowej rewizji oczekiwań dotyczących ożywienia gospodarczego (w obliczu zagrożenia szczepem Delta) i ścieżki polityki monetarnej Fed i innych. Nowe rekordy indeksów sugerują, że warunki rynkowe są pozytywne i inwestorzy preferują podtrzymywać ten stan do czasu pojawienia się nowego katalizatora. Przed nami możliwy tydzień sennego wyczekiwania na piątkowy raport NFP.
Dolar nie poddaje się presji

Dolar nie poddaje się presji

2021-06-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Na rynkach akcji po posiedzeniu Fed nie ma już śladu – indeksy na Wall Street są już na nowych rekordowych poziomach. Jednak dolar utrzymuje większość umocnienia, a problemy innych walut są dla niego szansą. Zgodnie z oczekiwaniami chór wystąpień przedstawicieli Fed w ubiegłym tygodniu robił wszystko, aby zatrzeć negatywny ślad po czerwcowym posiedzeniu i dokładnie tak się stało – indeksy na Wall Street szybko powędrowały na nowe maksima.
PCE Core, jest się czego obawiać?

PCE Core, jest się czego obawiać?

2021-06-25 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar powrócił do słabości wspierany przez utrzymujący się lekki tryb risk-on na rynkach. Uwagę zwracają doniesienia o zawarciu porozumienia przez prezydenta Bidena z ponadpartyjną grupą 10 senatorów, co do "ram" pakietu infrastrukturalnego - wydatki mają sięgnąć 953 mld USD. Szanse na jego szybką legislację są jednak tonowane przez lidera mniejszości republikańskiej McConnella. To pozwoliło jednak indeksom na Wall Street zamknąć czwartkowy handel na nowych szczytach.
W pozytywnym tonie

W pozytywnym tonie

2021-06-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W piątek pozytywny nastrój jest przeciągany na kolejny dzień, kiedy proryzykowny ton nadały nowe rekordy indeksów na Wall Street. Katalizatorem są doniesienia z USA o osiągnięciu porozumienia w sprawie planów infrastrukturalnych. Dobry klimat wspiera aktywa ryzykowne, choć zmienność na FX jest niska. Prezydent Biden ogłosił, że osiągnął ponadpartyjne porozumienie z 10 senatorami w sprawie „ram” planu inwestycji infrastrukturalnych.
Delta, czy się tym przejmować?

Delta, czy się tym przejmować?

2021-06-24 Raport DM BOŚ z rynku walut
Brak zdecydowania na rynku dolara trwa nadal, w czwartek rano amerykańska waluta jest słabsza, choć zmiany są minimalne. Opublikowane wczoraj po południu nieco słabsze szacunki indeksów PMI dla USA (mocniejsze cofniecie w usługach w czerwcu), zostały zestawione z "jastrzębimi" komentarzami członków FED - Roberta Kaplana i Raphaela Bostica, którzy dali do zrozumienia, że jesień może być dobrym okresem na decyzję o ograniczeniu skali skupu aktywów (tapering).
Dane znaczą tyle, ile mają wpływu na decyzje banków centralnych

Dane znaczą tyle, ile mają wpływu na decyzje banków centralnych

2021-06-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza reakcja na dane z Eurolandu i USA pokazuje, gdzie aktualnie koncentruje się uwaga inwestorów. Ostrożne stanowisko EBC skazuje lepsze dane z Europy na bycie ignorowanymi, podczas gdy wahania wskaźników z USA podsycają debatę o przyszłych ruchach Fed. Słabość USD po gorszym PMI została jednak zblokowana jastrzębimi wzmianki przedstawicieli Fed.
Kiedy Bank Anglii podniesie stopy?

Kiedy Bank Anglii podniesie stopy?

2021-06-24 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnim czasie więcej zaczyna mówić się o podwyżkach stóp procentowych i to paradoksalnie za sprawą Fed, który od takiej podwyżki jest nadal bardzo daleko. Czy dziś głos w tej sprawie dołoży Bank Anglii? Funt był wiosną faworytem inwestorów, gdyż problemy dolara (nadpłynność) w połączeniu z szybkim tempem szczepień na Wyspach dawały jasną perspektywę normalizacji.
PLN bez większych zmian, podwyżki stóp w regionie CEE

PLN bez większych zmian, podwyżki stóp w regionie CEE

2021-06-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi bardziej znaczących zmian w układzie sił – eurodolar konsoliduje przy 1,1930 USD podczas gdy PLN notuje podwyższoną zmienność blisko 4,50 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5282 PLN za euro, 3,7974 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1274 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2903 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,797% w przypadku obligacji 10-letnich.
Lokalni w grze...

Lokalni w grze...

2021-06-23 Raport DM BOŚ z rynku walut
Środa przynosi mieszany bilans dla dolara, niezależnie od faktu, że podczas wczorajszych zeznań w Kongresie prezes FED wybrzmiał raczej "gołębio". Powell dał do zrozumienia, że przy podejmowaniu decyzji będzie brał też pod uwagę sytuację na rynku pracy, a tutaj nadal wymagane są "szerokie i włączające" działania aktywizujące. To nieco ograniczyło obawy przed wcześniejszym zwrotem w polityce przez FED, chociaż tak naprawdę wiele będzie zależeć od publikacji makro, jakie zobaczymy w lipcu.
Potęga interpretacji

Potęga interpretacji

2021-06-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezes Fed Powell nie powiedział wczoraj nic nowego, ale to wystarczyło, by załagodzić zeszłotygodniowe strachy związane z jastrzębim zwrotem FOMC. Odbicie apetytu na ryzyko utrzymuje się, a dziś uwagę od Fed mogą odciągnąć wstępne odczyty PMI z Europy o USA. Złoty jest silniejszy, a w tle podwyżki stóp procentowych w regionie. Im więcej komentarzy przedstawicieli Fed, tym większa waga ich słów kosztem przejmowania się „kropkami” z projekcji stóp procentowych.
Węgry już podnoszą stopy procentowe

Węgry już podnoszą stopy procentowe

2021-06-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Jak zapowiadali tak zrobili – Węgrzy podnieśli stopy procentowe, a do tego komunikują kolejne ruchy, które mają nie dopuścić do przegrzania gospodarki i sprowadzić inflację na niższe poziomy. To odosobnione działanie, dlatego przekłada się na umocnienie forinta. Główna stopa procentowa wynosi teraz na Węgrzech 0,9% - wczoraj Bank Węgier zdecydował o jej podwyższeniu o 30 punktów bazowych, czyli minimalnie więcej niż oczekiwano. Dodatkowo Węgrzy sugerują, że na jednym ruchu się nie skończy.