Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przy czternastce

Przy czternastce

2016-04-07 Raport poranny FMCM
Sprawy eurodolara: Na eurodolarze nie doszło do żadnego drastycznego ruchu począwszy od wczorajszego wieczoru, gdy analizowaliśmy sytuację krótko po publikacji zapisków FOMC. Wykres jest obecnie przy 1,14 – chwilami minimalnie poniżej tej granicy, na razie nie dzieje się zbyt wiele.
Dzień FOMC i RPP

Dzień FOMC i RPP

2016-04-06 Raport wieczorny FMCM
Mester i FOMC: Loretta Mester z Fed w Cleveland przedstawiła dziś szerokie, dość rozbudowane przemówienie, które w pewnym sensie było jastrzębie. Mester przyznała, że choć w marcu głosowała za decyzją o pozostawieniu stóp na poziomie uformowanym w grudniu, to jednak generalnie jest za tym, by w ciągu tego roku powoli odchodzić od polityki akomodacyjnej.

RPP nie zmienia polityki pieniężnej

RPP nie zmienia polityki pieniężnej

2016-04-06 Rynki po południu
Trwający w polskiej gospodarce okres deflacji jest najdłuższy od około 60 lat. To jednak nie jest dostateczny argument dla Rady Polityki Pieniężnej, który sprawiłby, że poziom stóp procentowych w Polsce zostałby obniżony.
RPP i FED powinny pomóc złotemu

RPP i FED powinny pomóc złotemu

2016-04-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Środa upływała pod znakiem próby dalszego osłabienia złotego, co było wynikiem utrzymujących się niepewnych nastrojów na globalnych rynkach akcji, dalszego umocnienia się japońskiego jena, oraz rosnących obaw związanych z czerwcowym referendum w Wielkiej Brytanii, po tym jak ujawniono wątek dotyczący udziału ojca premiera Camerona w aferze panamskiej.
Inwestorzy bardziej boją się Brexitu

Inwestorzy bardziej boją się Brexitu

2016-04-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Do referendum zostało 10 tygodni (23 czerwca), ale biznes i duzi gracze coraz bardziej obawiają się jego skutków, bo ryzyka potencjalnego Brexitu wciąż nie zostały wycenione. Tymczasem sondaże opinii publicznej są cały czas mieszane, co grozi pewną przypadkowością ostatecznego wyniku, na którego wpływ mogą mieć też negatywne emocje.
Wieczorne zapiski FED powinny osłabić dolara

Wieczorne zapiski FED powinny osłabić dolara

2016-04-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana na poziomie 6,4754 wobec 6,4663 wczoraj. Indeks PMI dla usług wzrósł do 52,2 pkt. wobec 51,2 pkt. wcześniej, zbiorczy indeks Composite wyniósł 51,3 pkt. wobec 49,4 pkt. wcześniej (to najwyższy poziom od 11 miesięcy).
To jeszcze nie koniec korekty

To jeszcze nie koniec korekty

2016-04-06 Komentarz poranny TMS Brokers
PMI dla chińskich usług wzrósł w ślad za wskaźnikiem dla przemysłu publikowanym w ubiegłym tygodniu. Wyjście Shanghai Composite w pewnym punkcie dzisiejszej sesji na trzymiesięczne maksima i ustabilizowanie kursu juana wpisuje się w tezę, że z rynków wyparowała panika i strach o kondycję gospodarki Państwa Środka.
Pogorszenie nastrojów przed decyzją RPP

Pogorszenie nastrojów przed decyzją RPP

2016-04-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki ponownie obawiają się o światową koniunkturę. W obszarach objętych najbardziej ambitną polityką monetarnego łagodzenia doniesienia z gospodarek nie nastrajają optymistycznie. W Stanach Zjednoczonych dane są nadal zmienne, co podtrzymuje wysokie prawdopodobieństwo recesji w horyzoncie 1-2 lat.
Eurodolar w rozterce, ale raczej na południe?

Eurodolar w rozterce, ale raczej na południe?

2016-04-06 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Eurodolar wybiegał wczoraj chwilami trochę ponad poziom 1,14, a teraz jest przy 1,1370 i nowa świeca wstępnie rysuje się jako czarna, choć oczywiście może się to jeszcze zupełnie zmienić. Patrząc na szczyty dzienne, począwszy od piątkowego, można mniemać, że mimo wszystko powoli schodzimy w dół.
EUR/PLN znów ucieka

EUR/PLN znów ucieka

2016-04-05 Raport popołudniowy FMCM
Nadal mamy brak zdecydowania na głównej parze walutowej. Innymi słowy, rynek nie bardzo chce czy potrafi się zdecydować na to, w którą stronę ruszyć. Oto bowiem z jednej strony mieliśmy dziś minima takie jak w piątek – czyli ok. 1,1340 – ale z drugiej strony wykres wychodził też ponad 1,14 i w zasadzie nadal jest w tej okolicy.
Złoty traci wraz ze spadkiem apetytu na ryzyko

Złoty traci wraz ze spadkiem apetytu na ryzyko

2016-04-05 Rynki po południu
Odwrót inwestorów od ryzykownych aktywów doprowadził m.in. do umocnienia japońskiego jena, który w relacji do amerykańskiego dolara znalazł się na najniższych poziomach od października 2014 roku, pokonując barierę 111,00. Dzisiejsze minimum do godziny 17:08 to 110,27.
Dolar nie oddaje tak łatwo pola

Dolar nie oddaje tak łatwo pola

2016-04-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek upływa pod znakiem mocniejszego dolara, chociaż nie można tego powiedzieć o relacjach USD/JPY i USD/CHF. Niemniej sam fakt, że tzw. bezpieczne aktywa dzisiaj zyskują (w górę idzie też złoto) może mówić o naturze i przyczynach tego ruchu. Szerzej pisaliśmy o tym w rannym komentarzu wskazując na „winę” w postaci przekazów płynących od przedstawicieli FED.
Kolejna fala pogorszenia nastrojów

Kolejna fala pogorszenia nastrojów

2016-04-05 Rynki o poranku
Początek wtorkowej sesji przynosi pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych. Indeksy giełdowe na całym świecie ponownie poruszają się w rytm notowań ropy naftowej, która ustala sentyment na wielu rynkach. Po raz pierwszy od ponad miesiąca za baryłkę ropy WTI płacimy mniej niż 36 USD, natomiast baryłka ropy Brent jest wyceniana na 37,45 USD.
Światło ostrzegawcze dla kupujących złotego

Światło ostrzegawcze dla kupujących złotego

2016-04-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Tryb awersji do ryzyka przejął stery na rynkach finansowych spychając niżej indeksy giełdowe i waluty surowcowe. Dziś AUD próbuje się bronić wsparty stanowiskiem RBA. Ostrzeżenie Polski przez agencję Moody’s nie powinno być zaskoczeniem, ale przypomina, że w czynnikach ryzyka dla złotego nie brakuje tych negatywnych, które w ostatnich tygodniach pozostawały uśpione.
Ostrzeżenie dla Polski od Moody’s

Ostrzeżenie dla Polski od Moody’s

2016-04-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Polska na cenzurowanym agencji ratingowych. Dobre wyniki gospodarki poddają w wątpliwość sens obniżania oceny wiarygodności, ale ostrzeżeń nie można lekceważyć. Majowa publikacja raportu Moody’s istotnym czynnikiem ryzyka dla złotego.
Dolar pozostaje dość słaby

Dolar pozostaje dość słaby

2016-04-05 Raport poranny FMCM
Główny wykres: Gdy piszemy te słowa, wartość pary EUR/USD oscyluje w okolicach 1,14. Wygląda na to, że inwestorzy nie za bardzo wzięli sobie do serca wczorajszą wypowiedź Erica Rosengrena, która przecież była dość jastrzębia.
Piątkowy bałagan (dzięki ropie)

Piątkowy bałagan (dzięki ropie)

2016-04-01 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na prima aprilis to raport z rynku pracy USA zrobił sobie żart z inwestorów, nie dostarczając twardych argumentów ani dla kupujących, ani dla sprzedających dolara. Żart z byków na rynku ropy zrobiła sobie też Arabia Saudyjska, techniczne wycofując się z deklaracji zamrożenia wydobycia.
Tydzień sfinalizowany amerykańskimi odczytami

Tydzień sfinalizowany amerykańskimi odczytami

2016-04-01 Raport tygodniowy FMCM
Los głównej pary: W tym tygodniu mieliśmy, jeśli chodzi o eurodolara, dwa główne momenty czy też punkty w harmonogramie. Po pierwsze, we wtorek wypowiedziała się Janet Yellen, zasadniczo potwierdzające swoje gołębie stanowisko, sceptyczne wobec wizji rychłego podwyższania stóp, jak też i dokonywania wielu podwyżek.
W oczekiwaniu na NFP

W oczekiwaniu na NFP

2016-04-01 Rynki o poranku
Nowy miesiąc na rynkach finansowych rozpoczyna się od mocnego uderzenia. O godzinie 14:30 poznamy najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy, które obok poziomu inflacji, są główną determinantą decyzji ws. poziomu stóp procentowych podejmowanych przez FED.
Zbyt łagodne podejście rynku do podwyżek stóp w USA

Zbyt łagodne podejście rynku do podwyżek stóp w USA

2016-04-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Oceniamy, że rynek zbyt nisko wycenia obecnie ścieżkę podnoszenia stóp procentowych przez Fed. Rodzi to ryzyko wzmożonej zmienności i gwałtownego odwrócenia dotychczasowych tendencji, kiedy inwestorzy będą musieli skonfrontować się z rzeczywistością wyższego oprocentowania.