Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mocniejszy dolar i obawy przed Brexit’em ciążą PLN

Mocniejszy dolar i obawy przed Brexit’em ciążą PLN

2016-06-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na PLN oraz innych walut EM wraz z postępującym umocnieniem wyceny dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3338 PLN za euro, 3,8317 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9747 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5396 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polskiej walucie już ubywa siły

Polskiej walucie już ubywa siły

2016-06-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar się otrząsnął: Zakładaliśmy, że eurodolar po przetestowaniu okolic 1,14 dokonana korekty, przy czym okazała się ona nawet większa niż mogłoby się wydawać, jako że pokładaliśmy pewne nadzieje w okolicy 1,1325-30, będącej lokalnym wsparciem.

Brexit zaczyna być w cenie?

Brexit zaczyna być w cenie?

2016-06-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na dzisiejszy wieczór zaplanowana została debata pomiędzy liderem obozu eurosceptyków, byłym merem Londynu, Borisem Johnsonem, a urodzoną w Niemczech, minister pracy Giselą Stuart. Wpadka bądź wygrana Johnsona może zaważyć na decyzjach tych, którzy jeszcze nie zdecydowali jak zagłosują w referendum 23 czerwca, ...
Przerwana passa złotego, dolar wraca do gry?

Przerwana passa złotego, dolar wraca do gry?

2016-06-09 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja to wyraźny odwrót od tendencji panujących w ostatnich dniach. Na razie trudno ocenić czy powracamy do wcześniejszych trendów, czy to jedynie częściowa realizacja zysków po mocnych ruchach na rynku Forex od piątkowej sesji.
Eurodolar naznaczony korektą notowań

Eurodolar naznaczony korektą notowań

2016-06-09 Raport popołudniowy FMCM
Jak można było się spodziewać... W rzeczy samej – można było podejrzewać, że główna para walutowa, od niemal tygodnia sytuująca się nader wysoko, wreszcie ulegnie korekcie, czyli dolar się wzmocni. Wykres schodził mniej więcej do tych okolic, które już wcześniej uznaliśmy za wsparcie, tj. do ok. 1,1330.
Umacniający się złoty i stopy procentowe bez zmian

Umacniający się złoty i stopy procentowe bez zmian

2016-06-09 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na europejskich giełdach w środę przebiegały według ułożonego w ostatnich dniach schematu. Zauważalny był wyraźny podział pomiędzy rynkami wschodzącymi, a już rozwiniętymi rynkami zachodniej Europy. Dla przykładu, niemiecki DAX zakończył dzień, notując stratę sięgającą 0,69%, podobnie było we Francji, gdzie indeks CAC 40 stracił 0,61%.
Dolar nowozelandzki najmocniejszy o poranku

Dolar nowozelandzki najmocniejszy o poranku

2016-06-09 Rynki o poranku
Rada banku centralnego Nowej Zelandii, postanowiła w dniu wczorajszym o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie wynoszącym 2,25%. Reakcja rynku po komunikacie była dość gwałtowna, reagując mocnym, 115 pipsowym impulsem wzrostowym, na parze NZDUSD.
Słabość dolara dobiega do końca

Słabość dolara dobiega do końca

2016-06-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Opublikowane zostały dane nt. inflacji PPI i CPI za maj. W cenach producentów zmiana wyniosła -2,8 proc. r/r (jest o najmniejszy spadek od listopada 2014 r.), a w cenach konsumentów wzrost wyniósł 2,0 proc. r/r i był najniższy od 4 miesięcy.
Ze skrajności w skrajność

Ze skrajności w skrajność

2016-06-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Pełna wycena podwyżki stóp w USA przypada dopiero na 2017 rok. Nie ma co dyskutować z tezą, że ostatnie dane z rynku pracy były fatalne, ale odsunięcie oczekiwań odnośnie do terminu ruchu ze strony Fed wydaje się być przesadzoną reakcją.
Złoty beneficjentem wzrostu apetytu na ryzyko, jeszcze zyska

Złoty beneficjentem wzrostu apetytu na ryzyko, jeszcze zyska

2016-06-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Polska waluta świetnie radzi sobie w warunkach obniżonych oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz poprawionego klimatu wokół newralgicznych kwestii z rodzimego podwórka. Nadal kwotowany jest z dyskontem wobec kluczowych odpowiedników. Będzie dalej zyskiwał.
PLN mocniejszy wraz z innymi walutami EM

PLN mocniejszy wraz z innymi walutami EM

2016-06-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację wyceny PLN i innych walut rynków wschodzących po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3197 PLN za euro, 3,7894 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9519 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4993 PLN w relacji do funta szterlinga.
Sytuacja złotego, euro i dolara

Sytuacja złotego, euro i dolara

2016-06-09 Raport poranny FMCM
Główna para: Nad ranem napłynęły dane z Chin o inflacji za maj. CPI okazała się niższa niż prognozowano, bo miało być +2,3 proc. r/r, a było +2 proc., natomiast w przypadku PPI spodziewano się spadku o 3,3 proc. r/r, ale faktyczny wynik to -2,8 proc. r/r (czyli deflacyjny, ale jednak mniej).
Złoty silny – ale na jak długo?

Złoty silny – ale na jak długo?

2016-06-08 Raport popołudniowy FMCM
Szturm na czternastkę: Piątkowe popołudnie, poniedziałek, wtorek i początek środy upłynęły na eurodolarze zasadniczo w okolicach 1,1330 – 1,1390. Była to krótkotrwała konsolidacja, która właśnie dziś jest forsowana u góry. Rynek dobija już do 1,14 i oczywiście jest pewna szansa (czy też pewne ryzyko), że poziom ten zostanie trwale przebity.
Jen wróci do osłabienia?

Jen wróci do osłabienia?

2016-06-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
To pytanie zadawane jest w ostatnich dniach dość często, zwłaszcza po tym, jak japońscy oficjele zostali w poniedziałek rano zmuszeni do zajęcia stanowiska w kwestii ponownego umocnienia się jena – głównie w kontekście mocno spadającego USD/JPY po słabych danych Departamentu Pracy USA w piątek.
Dokąd zmierza złoty?

Dokąd zmierza złoty?

2016-06-08 Komentarz walutowy HFT Brokers
Nasza waluta pokazuje dużą siłę w ostatnich dniach i coraz wyraźniej umacnia się względem głównych dolara czy euro. Nie inaczej jest podczas dzisiejszej sesji. Tuż po godzinie 13:00 za dolara płaciliśmy już poniżej 3,81 złotego, a ze euro nieco ponad 4,33 złotego.
Nowe propozycje dla „frankowiczów” bez szczegółów

Nowe propozycje dla „frankowiczów” bez szczegółów

2016-06-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Prezydenckie propozycje dla zadłużonych w walutach rozwodnione i rozłożone w czasie. Bez wpływu na złotego, który zyskuje na bazie dobrych nastrojów dla rynków wschodzących po zmianie percepcji w kwestii przyszłości polityki pieniężnej w USA. Będzie dalej odzyskiwał straty. Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej przejdzie bez echa.
Spadek PLN wobec CHF po prezentacji projektu

Spadek PLN wobec CHF po prezentacji projektu

2016-06-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego na mocniejszych poziomach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3520 PLN za euro, 3,8270 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9674 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5655 PLN w relacji do funta szterlinga.
Japonia, Brytania, a w Polsce RPP

Japonia, Brytania, a w Polsce RPP

2016-06-08 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Eurodolar utrzymuje się w rejonach, w które wkroczył w piątek 3 czerwca po południu, po pamiętnych odczytach z amerykańskiego rynku pracy. Mamy aktualnie 1,1375 – ale dopiero mocny ruch powyżej 1,1380, w stronę 1,14 i wyżej, świadczyłby o tym, że dolar oddał ostatnią część pola i będziemy szli dalej na północ.
ECB nie widzi szybkiego powrotu inflacji do celu

ECB nie widzi szybkiego powrotu inflacji do celu

2016-06-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zdaniem Josefa Makucha z Europejskiego Banku Centralnego inflacja pozostanie poniżej celu banku centralnego na poziomie 2,0 proc. aż do 2020 r., chociaż jak dodał długoterminowe prognozy cechuje duża niepewność. Makuch przyznał, że 1,74 bln EUR jakie ECB wydał już na skup aktywów, a także wprowadzenie ujemnych stóp procentowych pozwoliło co najwyżej uniknąć ryzyka deflacji.
Dolar jeszcze się nie pozbierał

Dolar jeszcze się nie pozbierał

2016-06-07 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Dzisiejszy zakres wahań głównej pary walutowej – czyli eurodolara – to ok. 1,1340 – 1,1380. Zgadza się to z naszymi wczorajszymi i porannymi przewidywaniami co do tego, że czeka nas przynajmniej kilka dni konsolidacji, szczególnie że po 16:15 jesteśmy na dość pośrednim pułapie, ok. 1,1360-70.