Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nie dajmy się nabrać na dobre dane

Nie dajmy się nabrać na dobre dane

2016-04-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszy kwietnia to prima aprilis, ale na rynkach finansowych nie ma miejsca na żarty. Dziś dominuje skupienie w oczekiwaniu na marcowy raport z rynku pracy USA. Jego szanse na poprawę pozycji USD wyraźnie zmalały w ostatnich dniach.
PMI, amerykański rynek pracy i waluty

PMI, amerykański rynek pracy i waluty

2016-04-01 Raport poranny FMCM
Ruchy eurodolara: Co będzie dziś istotne? Dwa tematy, o których powyżej stoi w tytule naszego raportu. Pojawi się sporo odczytów PMI dla przemysłu (finalnych za marzec). Znamy już np. dane z Chin. Wskaźnik liczony przez Markit wyniósł tam 49,7 pkt (poprzednio 48 pkt), a drugi, "rządowy" – uplasował się na poziomie 50,2 pkt (poprzednio 49 pkt).

Pierwsze oznaki ożywienia w Europie?

Pierwsze oznaki ożywienia w Europie?

2016-03-31 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja stoi pod znakiem odczytów inflacyjnych dla gospodarek europejskich – od rana poznaliśmy już dane z Francji i Hiszpanii, a przed nami jeszcze odczyty z Włoch i całej strefy euro, a także z Polski.
Skromna korekta rekordowego osłabienia

Skromna korekta rekordowego osłabienia

2016-03-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Gołębi zwrot wykonany w marcu przez Fed sprawił, że w horyzoncie miesiąca dolar wyraźnie osłabił się do pozostałych walut G-10. Na poziomie indeksu dolarowego w XXI wieku było tylko piętnaście miesięcy z większą miesięczną deprecjacją, w marcu silniej został przeceniony ostatnio w 1995 roku. Końcówka kwartału to także silny rajd ryzykownych aktywów: indeksów i towarów.
EBC dotarł do bariery. W USA podwyżka co pół roku?

EBC dotarł do bariery. W USA podwyżka co pół roku?

2016-03-31 Poranny Szkic walutowy AFS
Przyspieszenie inflacji w Niemczech wiąże ręce M. Draghiemu w kwestii dalszego obniżania stóp procentowych. Z koli w USA spowoduje, że Fed podniesie oprocentowanie dwukrotnie w tym roku, a nie jak oczekuje teraz rynek tylko raz o 25 pkt bazowych. Da to potencjał do wznowienia aprecjacji dolara w dalszej części roku.
Zmiana obrazu na EUR/PLN?

Zmiana obrazu na EUR/PLN?

2016-03-31 Raport poranny FMCM
Euro do dolara, dolar do euro: Na głównej parze walutowej mamy ok. 1,1320. Jak można postrzegać tę sytuację z technicznego punktu widzenia? Można połączyć minima dzienne z 2, 9 i np. 16 marca – by uzyskać stromą linię trendu wzrostowego.
Szeroka wyprzedaż dolara

Szeroka wyprzedaż dolara

2016-03-30 Rynki po południu
Indeks dolara spadł dziś do godziny 16:23 poniżej 95 pkt. co oznacza, że zbliżył się do dołka z połowy miesiąca, który znajduje się przy poziomie 94,578 pkt. Oznacza to, że inwestorzy wyprzedają amerykańską walutę na szerokim rynku, a wszystko za sprawą m.in. wczorajszych wypowiedzi szefowej FED – Janet Yellen.
Evans mniej „gołębi” niż Yellen, dolar odrabia straty

Evans mniej „gołębi” niż Yellen, dolar odrabia straty

2016-03-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W wywiadzie udzielonym telewizji CNBC szef oddziału FED w Chicago, mający zwyczajową łatkę „gołębia” dał wprawdzie do zrozumienia, że globalne ryzyka wciąż się utrzymują, ale jednocześnie zaznaczył, że małe jest prawdopodobieństwo powrotu do spadków inflacji, a gospodarka mogłaby znieść minimum dwie podwyżki stóp w tym roku.
Złoty zaczyna słabnąć

Złoty zaczyna słabnąć

2016-03-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak jak można było tego oczekiwać – złoty, ale i też pozostałe rynki wschodzące dostały wczoraj wsparcie ze strony szefowej FED, która oddaliła perspektywę kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. To przełożyło się na osłabienie dolara, który w kraju spadł rano poniżej ostatniego minimum przy 3,7650 osiągając nowe minimum przy 3,7420.
Eurodolar powyżej trzynastki

Eurodolar powyżej trzynastki

2016-03-30 Raport poranny FMCM
Główna para: Tak naprawdę bywały dziś kursy niższe niż 1,13 – mianowicie rankiem notowano minima rzędu 1,1285. Sugerowaliśmy jednak wtedy, że całkiem możliwe jest, iż gracze spróbują docisnąć pedał gazu, niejako korzystając z okazji, jaką było gołębie wystąpienie Yellen – i osłabią jeszcze dolara.
Yellen nokautuje dolara

Yellen nokautuje dolara

2016-03-30 Rynki o poranku
Szefowa Rezerwy Federalnej postanowiła zaskoczyć wszystkich podczas wczorajszego wystąpienia w Nowym Jorku. Ostatnie komunikaty poszczególnych członków FOMC były dosyć niejednoznaczne, więc Yellen postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i dała dość jasny przekaz – FED nie będzie spieszył się z podwyżkami.
Mantra rozjaśnia obraz

Mantra rozjaśnia obraz

2016-03-30 Komentarz poranny TMS Brokers
W kilka minut Janet Yellen powtarzając swoją stałą mantrę (zagrożenia zewnętrzne, zapewnienie o ostrożności przy podnoszeniu stóp) wymazała wpływ ubiegłotygodniowych wypowiedzi drugorzędnych członków FOMC mącących obraz gołębiego Fedu. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami okazały się one bardzo kruchym fundamentem umocnienia USD.
Yellen gołębio, wspiera popyt na ryzyko

Yellen gołębio, wspiera popyt na ryzyko

2016-03-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Po wczorajszych wypowiedziach J. Yellen inwestorzy wyraźnie zmniejszyli oczekiwania na podwyżki stóp procentowych Fed. Nastroje na rynkach poprawiły się, a optymizm utrzyma się co najmniej do piątkowych publikacji z USA.
Yellen potwierdziła gołębi kierunek

Yellen potwierdziła gołębi kierunek

2016-03-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar wysoko: Janet Yellen wypowiedziała się wczoraj wieczorem (naszego czasu) w Economic Club of the New York. Jej wystąpienie powszechnie odebrano jako dość gołębie, a zatem również jako potwierdzenie gołębiego stanowiska zaprezentowanego podczas ostatniego posiedzenia Fed.
Niepewność inwestorów przed wystąpieniem Janet Yellen

Niepewność inwestorów przed wystąpieniem Janet Yellen

2016-03-29 Rynki po południu
Rynek po świętach wydaje się być ociężały. Inwestorzy na głównych europejskich giełdach rozpoczęli dzień w optymistycznych nastrojach, jednak przerwa świąteczna najwyraźniej im nie służy, bo jeszcze przed godziną 12:00 grawitacja ściągnęła indeksy na ziemię i wróciliśmy do szarej rzeczywistości.
Waluty spokojnie oczekują na Yellen

Waluty spokojnie oczekują na Yellen

2016-03-29 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: EUR/USD zachowuje się dziś dość spokojnie, przy czym w ciągu sesji (europejskiej) przewagę powoli zdobywa euro. Minima notowane rano to ok. 1,1170, teraz jesteśmy powyżej 1,12, było już 1,1220.
Pogorszenie nastrojów na rynku surowcowym

Pogorszenie nastrojów na rynku surowcowym

2016-03-29 Rynki o poranku
Po lepszym okresie dla inwestorów na rynku surowcowym nadeszło pogorszenie nastrojów, widoczne w notowaniach wielu towarów. Czwarty dzień z rzędu cena ropy naftowej spada i przez cały czas w przypadku ropy typu WTI jesteśmy świadkami ceny niższej od 40 USD. We wtorkowy poranek, przed godziną 10:00, za jedną baryłkę ropy WTI płaciliśmy 38,81 USD.
Bez powodów, by Yellen zabrzmiała jastrzębio

Bez powodów, by Yellen zabrzmiała jastrzębio

2016-03-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Powracających po długim weekendzie inwestorów z Europy przywitają słabsze USD i JPY oraz niezdecydowany rynek akcji. Ropa jest pod umiarkowaną presją. Dobrze ma się za to złoty. We wtorek rynek czeka na wystąpienie prezes Fed Janet Yellen.
Neutralny początek handlu po Wielkanocy

Neutralny początek handlu po Wielkanocy

2016-03-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Pod nieobecność graczy z Europy, w poniedziałek nastroję na rynkach uległy poprawie. O tym czy będzie to trwała tendencja zdecydują pierwsze godziny handlu po otwarciu giełd na Starym Kontynencie. Kluczowe wydarzenia tygodnia rozegrają się w piątek. Kumulacja ważnych publikacji zapowiada wzrost zmienności.
Jeszcze jeden atak na 4,25?

Jeszcze jeden atak na 4,25?

2016-03-29 Raport poranny FMCM
Co słychać na głównej parze? 24 i 25 marca upłynęły w wąskiej konsolidacji, tj. w zakresie 1,1145 – 1,1185 (mniej więcej, w istocie 25 marca obszar wahań był nawet skromniejszy). Wczoraj eurodolar postąpił do góry, świeca była biała, a więc wzrostowa, notowano wyjście ponad 1,12. Aktualnie jednak znów mamy 1,1185.