Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty mocniejszy w poniedziałek

Złoty mocniejszy w poniedziałek

2016-04-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obawy związane z polityką (głosowanie nad rezolucją w Parlamencie Europejskim w sprawie TK), które ważyły na notowaniach polskiego złotego w zeszłym tygodniu, dzisiaj wyraźnie zelżały. Wpływ na to miała obserwowana poprawa nastrojów na rynkach akcji, wzrosty cen ropy, ...
Dolar może nieco odbić

Dolar może nieco odbić

2016-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4649 wobec 6,4733 w piątek. Opublikowane zostały dane nt. inflacji CPI i PPI. W pierwszym przypadku wyniosła ona w marcu 2,3 proc. r/r wobec szacunków 2,4-2,5 proc. r/r, a w ujęciu m/m spadła o 0,4 proc. przy medianie -0,3 proc.

Złoty i giełda zyskały m.in. przez napływ kapitału na rynki EM

Złoty i giełda zyskały m.in. przez napływ kapitału na rynki EM

2016-04-11 Rynki o poranku
Amerykańska waluta była w ostatnim czasie pod presją sprzedających m.in. za względu na zdecydowane cofnięcie w oczekiwaniach odnośnie przyszłych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Dalej bez miłości do dolara

Dalej bez miłości do dolara

2016-04-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Na starcie nowego tygodnia niechęć do USD wciąż pozostaje głównym tematem na rynku walutowym. Pierwsze godziny po weekendzie nie przyniosły wiele w kontekście zmian na rynku walutowym, ale nowe minima na USD/JPY (107,63) przykuwają uwagę.
Eurodolar – czyżby ruch na północ?

Eurodolar – czyżby ruch na północ?

2016-04-11 Raport poranny FMCM
Sytuacja głównej pary: Kilka razy wspominaliśmy o tym, że uznajemy za dość sensowną koncepcję trendu wzrostowego biegnącego przez minima z 2 i 28 marca. Jeśli wierzyć w taki obraz, to możemy powiedzieć, iż w finale ubiegłego tygodnia i u progu tygodnia nowego tendencja ta w jakiś sposób, przynajmniej w przybliżeniu – potwierdziła się.
Dobrze, czy źle, jen zgarnia wszystko

Dobrze, czy źle, jen zgarnia wszystko

2016-04-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po dość interesującym tygodniu wiemy, że USD wciąż nie może znaleźć miłości wśród inwestorów, a na wspierający sygnał z Fed będzie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. Wielkim zwycięzcą jest japoński jen, którego dodatkowo wspierają kłopoty szerokiego rynku z utrzymaniem pozytywnego sentymentu.
Finał z osłabionym złotem

Finał z osłabionym złotem

2016-04-09 Raport tygodniowy FMCM
Sytuacja eurodolara: W szerokim sensie sytuację na eurodolarze można postrzegać nawet jako kanał wzrostowy. To znaczy: jego początki można wyznaczyć u progu marca, górne ograniczenie testowano w przybliżeniu 10 i 17 marca, dolne około 28 marca.
Spada zainteresowanie dolarem

Spada zainteresowanie dolarem

2016-04-09 Komentarz HFT Brokers
Amerykańska waluta jest pod presją sprzedających m.in. za względu na zdecydowane cofnięcie w oczekiwaniach odnośnie przyszłych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy nie wierzą w ani jedną podwyżkę w tym roku i to nawet pomimo ostatnich projekcji.
Coraz goręcej w Wielkiej Brytanii

Coraz goręcej w Wielkiej Brytanii

2016-04-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Przedstawiciele japońskiego rządu grożą interwencją na rynku walutowym, ale czy jest to realne? Na razie wojna między rynkiem a Tokio toczy się na słowa, nie mniej jednak to, co dzieje się z jenem to klasyczna próba sił. Weekend przyniesie chwilę wytchnienia, może w przyszłym tygodniu dojdzie do jakichś rozstrzygnięć, ale ani rząd, ani Bank of Japan nie ma zbyt wielu armat.
Yellen nadal ostrożna

Yellen nadal ostrożna

2016-04-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4733 wobec 6,4704 wczoraj. Japonia: Ze strony decydentów mieliśmy szereg „werbalnych odniesień” do kursu jena. Minister finansów (Aso) przestrzegł przed „jednokierunkowym” ruchem JPY, dodając, ...
Słowami tej fali nie zatrzymasz

Słowami tej fali nie zatrzymasz

2016-04-08 Komentarz poranny TMS Brokers
USD/JPY korekcyjnie rośnie w kierunku 109,00. Warto odnotować wypowiedzi Ministra Finansów Aso, który zwrócił uwagę, że gwałtowne ruchy są niepożądane i w razie konieczności władze wkroczą z interwencją.
Niewielkie pole manewru EBC

Niewielkie pole manewru EBC

2016-04-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Publikacja zapisków z ostatniego posiedzenie EBC pokazuje, że bank ma niewielkie pole manewru, jeśli chodzi o dalsze łagodzenie. O dalszym losie euro zdecyduje zatem Fed. Jeżeli potwierdzą się oczekiwania rynku, że kolejna podwyżka stóp procentowych w USA nastąpi dopiero pod koniec roku, pojawi się przestrzeń do dalszego umocnienia wspólnej waluty wobec dolara.
Nowy czas na złotym

Nowy czas na złotym

2016-04-08 Raport poranny FMCM
Główna para: Na EUR/USD widzimy dziś rano poziom 1,1365 (w przybliżeniu). Wygląda na to, że wykres stabilizuje się od paru dni w zakresie 1,1330 – 1,1450 (lub nawet nieco węższym, ale podajemy tu skrajne wartości wahań).
Co dzisiejsza aprecjacja jena mówi inwestorom?

Co dzisiejsza aprecjacja jena mówi inwestorom?

2016-04-07 Rynki po południu
Czwartkowa sesja na rynku walutowym przyniosła historyczne zmiany w notowaniach par z jenem. Japońska waluta znalazła się pod silną presją kupujących, która nieustannie trwa nie tylko od początku dzisiejszego dnia, lecz także przez cały 2016 rok.
Polityka ciąży złotemu

Polityka ciąży złotemu

2016-04-07 Raport popołudniowy FMCM
Zerkając dzisiaj na region, to jest spokojnie. Tylko polski złoty znajduje się pod większą presją spadkową. Szukając przyczyn tego stanu nietrudno jest powiązać to ze spekulacjami nt. możliwej rezolucji Parlamentu Europejskiego „karcącej” Polskę za zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego, która może być głosowana już w przyszłym tygodniu (13 kwietnia).
Eurodolar balansuje na krawędzi

Eurodolar balansuje na krawędzi

2016-04-07 Raport popołudniowy FMCM
Splot kwestii: Na EUR/USD mieliśmy dziś 1,1450 – czyli przebicie szczytów z 1 kwietnia. To prawda, ale teraz jesteśmy przy 1,1365. Wpływ na to może mieć i zapewne ma postawa przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego. Oto bowiem Vitor Constancio ogłosił, że EBC gotów jest realizować "to wszystko, co konieczne", by podwyższyć inflację do celu.
Mocny ruch na USD/JPY

Mocny ruch na USD/JPY

2016-04-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4707 wobec 6,4754 wczoraj. Opublikowane zostały dane nt. stanu rezerw walutowych w marcu, które wyniosły 3,21 bln CNY wobec 3,20 bln CNY w lutym.
Od minutek do minutek

Od minutek do minutek

2016-04-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Ocena zapisu macowego posiedzenia FOMC będzie najprostsza jeśli zestawimy go z ostatnimi wypowiedziami Janet Yellen. Wniosek jest następujący: cały Komitet równie mocno jak Prezes obawia się zagrożeń o charakterze globalnym, ale jest wyraźna różnica dotycząca percepcji trwałości zjawisk inflacyjnych w gospodarce.
Popyt na jena nie słabnie

Popyt na jena nie słabnie

2016-04-07 Rynki o poranku
Ostatnie dni, a właściwie już miesiące należą do japońskiego jena. Jen zyskuje systematycznie od czerwca ubiegłego roku, ale w tym roku proces ten zdecydowanie przyspieszył. O ile w styczniu i do połowy lutego popyt na japońską walutę był całkowicie zrozumiały, o tyle teraz siła jena zaczyna zaskakiwać i staje się coraz mniej wygodna dla japońskiego rządu.
Euro zyskuje w oczekiwaniu na raport z posiedzenia EBC

Euro zyskuje w oczekiwaniu na raport z posiedzenia EBC

2016-04-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Euro nic nie robi sobie z publikacji minutes Fed, w których ujawnia się polaryzacja stanowisk w kwestii kolejnych podwyżek stóp procentowych. EUR/USD kieruje się na północ przygotowując test górnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji (1,15-1,16). Dziś raport z marcowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – powód do wzmożonej zmienności rynku walutowego.