Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

To wciąż jeszcze eurodolarowa konsolidacja

To wciąż jeszcze eurodolarowa konsolidacja

2016-07-22 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: W ostatnich dniach – w tym wczoraj – widać było na eurodolarze silne testowanie linii 1,10. Sugerowało to, że przebijana jest (dołem) konsolidacja utrzymująca się od końcówki czerwca. Obserwowano zejścia w rejony 1,0980.
EBC bez wstrząsu

EBC bez wstrząsu

2016-07-21 Raport popołudniowy FMCM
Co z eurodolarem? Głównym punktem dnia było dziś wystąpienie Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego, które odbyło się (rozpoczęło, mówiąc ściślej) o 14:30. Z początku eurodolar wzrósł, czyli euro zyskało na wartości kosztem dolara, wykres dochodził nawet do 1,1055. Później jednak przyszedł spadek.

Euro słabsze po ECB, rynki czekają na FED

Euro słabsze po ECB, rynki czekają na FED

2016-07-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie argumentacja Europejskiego Banku Centralnego mogła dzisiaj dać odwrotny efekt – podczas konferencji prasowej Mario Draghi przyznał, że potrzeba będzie miesięcy, aby oszacować wpływ Brexitu na gospodarkę, który wcale nie musi być duży.
Sporo nadziei wokół polityki banków centralnych

Sporo nadziei wokół polityki banków centralnych

2016-07-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Sesja w nocy była dość spokojna z paroma wyjątkami, ale generalnie rynek stara się utrzymać względny optymizm. EUR czeka na ECB dziś po południu, za to NZD już szykuje się na posiedzenie RBNZ za trzy tygodnie. USD/JPY walczy o ważne poziomy.
Jaka odpowiedź EBC na Brexit?

Jaka odpowiedź EBC na Brexit?

2016-07-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Wydarzeniem dnia jest dziś posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Możliwości zareagowania na Brexit ma bardzo ograniczone. Czyżby zatem skończyło się na słownych interwencjach? Wszystko na to wskazuje. Złotemu działania ze strony Banku zaszkodzić nie mogą. Będzie dalej zyskiwał na wartości.
PLN stabilny, rynek czeka na EBC

PLN stabilny, rynek czeka na EBC

2016-07-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na tle głównych waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3680 PLN za euro, 3,9550 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0192 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2367 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,917% w przypadku obligacji 10-letnich.
EBC, Wyspy, Turcja, USA

EBC, Wyspy, Turcja, USA

2016-07-21 Raport poranny FMCM
Co w programie? W tytule raportu hurtem wymieniliśmy kilka wątków, ale ma to swoje uzasadnienie. Co do Wielkiej Brytanii, to o 10:30 poznamy tamtejszą dynamikę sprzedaży detalicznej za czerwiec, prognozy to -0,6 proc. m/m oraz +5 proc. r/r.
Prawne potyczki mogą opóźnić proces Brexitu

Prawne potyczki mogą opóźnić proces Brexitu

2016-07-20 Rynki o poranku
Wielka Brytania głosując w czerwcowym referendum za odstąpieniem od Unii Europejskiej zaczęła poruszać się po niebadanych wcześniej wodach. O ile w Traktacie Lizbońskim istnieje prawny zapis (w postaci artykułu 50) mówiący, jak postępować w takiej sytuacji, o tyle jego interpretacja przez brytyjski system prawny nie jest już taka klarowna jak mogłoby się wydawać.
Czekanie niegroźne dla dolara

Czekanie niegroźne dla dolara

2016-07-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W gronie G-10 najsłabszą walutą ostatniego tygodnia jest dolar nowozelandzki. NZD/USD spadł z do 0,70. Fala wyprzedaży została wywołana przez decyzję banku centralnego o publikacji nadzwyczajnego raportu o kondycji gospodarki. Zostało to zinterpretowane jako krok w kierunku obniżki stóp na sierpniowym posiedzeniu. I to krok bardzo zdecydowany.
Dolar najmocniejszy od 4 miesięcy

Dolar najmocniejszy od 4 miesięcy

2016-07-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Pomimo mocnego na świecie dolara oraz zaaprobowania przez rząd projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny w negatywnej dla budżetu formie, złoty utrzymał większość zysków wypracowanych na początku tygodnia. Będzie dalej zyskiwał. Jutro ważne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Środki reagowania na Brexit Draghi ma jednak mocno ograniczone.
Korekta umocnienia PLN, rynek czeka na EBC

Korekta umocnienia PLN, rynek czeka na EBC

2016-07-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN po wczorajszych, lekkich spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3809 PLN za euro, 3,9787 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0300 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2063 PLN w relacji do funta szterlinga.
Główna para mimo wszystko nadal w konsolidacji

Główna para mimo wszystko nadal w konsolidacji

2016-07-20 Raport poranny FMCM
Jaki kurs na eurodolarze? To prawda, że tak wczoraj, jak i dziś (tzn. dziś w nocy czy też nad ranem) wykres eurodolara otarł się w przybliżeniu o poziom 1,10. Oznaczało to więc, podobnie jak 8 lipca, test dolnego ograniczenia konsolidacji uformowanej po 28 czerwca.
Turecka lira pozostaje słaba, ale to AUD najbardziej dzisiaj traci

Turecka lira pozostaje słaba, ale to AUD najbardziej dzisiaj traci

2016-07-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na dzisiejszym spotkaniu Bank Turcji zdecydował się obniżyć o 25 p.b. stopę po której banki udzielają pożyczek – obecnie wynosi ona 8,75 proc. Ta decyzja nie jest zaskoczeniem – taki był konsensus – a bank centralny od kilku miesięcy regularnie zawęża korytarz stóp procentowych. Główna, tygodniowa stopa repo wynosi 7,5 proc., a stopa pożyczkowa 7,25 proc.
ZEW niepokoju z Niemiec

ZEW niepokoju z Niemiec

2016-07-19 Raport popołudniowy FMCM
Po odczytach: Publikacje w kalendarium makroekonomicznym mają bardzo różny charakter. To znaczy: mamy tam odczyty, które dość wiarygodnie mierzą autentyczną wartość produkcji czy sprzedaży albo też liczbę czegoś (np. dokonanych transakcji). Mamy i te, które mierzą tzw. nastroje.
Pierwsze próby rozgrywania dolara

Pierwsze próby rozgrywania dolara

2016-07-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Australia: Opublikowane przez RBA zapiski z lipcowego posiedzenia wskazały wprawdzie, że zdaniem członków tego gremium Brexit ma na razie niewielki wpływ na gospodarkę, proces jej transformacji w stronę sektorów mniej uzależnionych od surowców jest zaawansowany, ...
Ryzyko wychodzi z mody

Ryzyko wychodzi z mody

2016-07-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek tygodnia to wyraźny spadek apetytu na ryzykowne aktywa i waluty widoczny szczególnie w notowaniach walut Antypodów i surowców. NZD/USD w tydzień obniżył się ponad 4 proc. i spadł niemal do 0,70. W dużej mierze presja wynika ze zbliżającej się publikacji nadzwyczajnego raportu o kondycji gospodarki.
Złoty odrabia straty, nadal słabszy, niż konkurenci

Złoty odrabia straty, nadal słabszy, niż konkurenci

2016-07-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty zmniejszył dystans do walut podobnych gospodarek po pozytywnej decyzji agencji Fitch. Dziś jednak potencjalne ryzyko dla jego wyceny stwarza decyzja Rady Ministrów w sprawie ustawy obniżającej wiek emerytalny. Możliwe pogorszenie perspektyw finansowych kraju. Czynniki globalne nadal sprzyjają aprecjacji złotego.
Niezwykle udany początek tygodnia na PLN

Niezwykle udany początek tygodnia na PLN

2016-07-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym wyraźnym wzroście. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3684 PLN za euro, 3,9459 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0125 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2090 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek przyniesie więcej danych niż poniedziałek

Wtorek przyniesie więcej danych niż poniedziałek

2016-07-19 Raport poranny FMCM
Na głównej parze? Eurodolar jest teraz w okolicach 1,1080, co oznacza, że trochę wzrósł w porównaniu z poziomami notowanymi w nocy czy nad ranem. Ostatecznie jednak jest to dalsze utrzymywanie konsolidacji, której początki sięgają końcówki czerwca, tj. pierwszych dni po brytyjskim referendum, kiedy to wartość eurodolara gwałtownie się obniżyła.
Dzień, w którym polepszyło się złotemu

Dzień, w którym polepszyło się złotemu

2016-07-18 Raport poranny FMCM
Klimat na głównej parze jest spokojny: Na eurodolarze działo się dziś – przynajmniej do tej pory – niewiele. W gruncie rzeczy zakres wahań dziennych to ok. 1,1035 – 1,1070. Dolar nadal jest więc relatywnie mocny, nawet jeśli tendencja na rzecz wzrostu jego wartości, ...