Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wędrówki euro, dolara i złotego

Wędrówki euro, dolara i złotego

2016-06-17 Raport poranny FMCM
W którą stronę? Na wykresie eurodolara jesteśmy przy 1,1255-60. Wczorajsza sesja była czasem niemałych zawirowań – z jednej strony notowano niemalże 1,13, a z drugiej sprowadzano wykres do 1,1130. Rośnie napięcie przed referendum w sprawie Brexitu, a przecież duża część sondaży mówi, że istnieje przewaga przeciwników Unii, czyli zwolenników opuszczenia jej przez Brytanię.
Polski złoty w szalonym tańcu

Polski złoty w szalonym tańcu

2016-06-16 Raport popołudniowy FMCM
Spore wahania eurodolara: Zakres wahań głównej pary walutowej był dziś spory – od 1,1295 (maksima) do 1,1130 (minima). Ostatecznie jednak wygrywa dolar, jako że jesteśmy przy 1,1185-90, a więc dość nisko, jeśli brać pod uwagę ostatnich kilka sesji.

Awersja do ryzyka na rynkach

Awersja do ryzyka na rynkach

2016-06-16 Rynki po południu
Czwartek stoi pod znakiem awersji do ryzyka z kapitałem uciekającym ze światowych parkietów oraz funta brytyjskiego i lokowanym w aktywa uznawane za bezpieczne dla takiego okresu, jakiego doświadczamy w obecnie. Przeanalizujmy zatem rynek forex pod kątem walut, które wzbudzają w inwestorach największe oraz najmniejsze zaufanie w tak niepewnym czasie jak obecnie.
Jednokierunkowy rynek

Jednokierunkowy rynek

2016-06-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W rannym raporcie zwróciliśmy uwagę, że argumentem przemawiającym za dalszym umocnieniem dolara jest obecnie tylko strach przed potencjalnym Brexitem, gdyż w takim układzie amerykańska waluta będzie bardziej perspektywiczną przystanią, niż tradycyjnie jen, czy frank.
Nie było zaskoczenia. Stopy procentowane w USA bez zmian

Nie było zaskoczenia. Stopy procentowane w USA bez zmian

2016-06-16 Komentarz rynkowy Patron FX
Podczas wczorajszych notowań, uwaga inwestorów była skierowana głównie na wieczorne decyzje amerykańskiej Rezerwy Federalnej i komunikat, który okazał się treściwy oraz krótki. Stóp procentowych w USA nie zmieniono, a ewentualne podwyżki w przyszłości będą zależeć od nadchodzących danych makroekonomicznych.
Odwracanie wcześniejszych oczekiwań

Odwracanie wcześniejszych oczekiwań

2016-06-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Na zakończonym wczoraj posiedzeniu FED utrzymał parametry polityki monetarnej. Obniżone zostały jednak prognozy wzrostu gospodarki na ten i przyszły rok (do 2,0 proc.). Istotne zmiany nastąpiły także w kwestii oczekiwań, co do kształtowania się poziomu stóp procentowych w przyszłości.
Lekkie odreagowanie na rynkach wsparło PLN

Lekkie odreagowanie na rynkach wsparło PLN

2016-06-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po tym jak złoty przerwał serię 4-spadkowych sesji z rzędu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4263 PLN za euro, 3,9211 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0898 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5554 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po publikacjach FOMC eurodolar nieco wyżej

Po publikacjach FOMC eurodolar nieco wyżej

2016-06-16 Raport poranny FMCM
Co wczoraj, a co dziś? Kwestię tego, co zrobił i ogłosił FOMC (komitet sterujący polityką monetarną amerykańskiej Rezerwy Federalnej) omówiliśmy wczoraj w raporcie wieczornym. Zasadniczo sprawy mają się tak: FOMC nie zmienił (w szczególności nie podwyższył) stóp procentowych, obniżyła się mediana prognoz wzrostu PKB na lata 2016 i 2017, spadły też oczekiwania członków Komitetu co do tego, jakie będą stopy w przyszłości.
Już po amerykańskim wydarzeniu

Już po amerykańskim wydarzeniu

2016-06-15 Raport wieczorny FMCM
Komunikat i decyzja: Lektura komunikatów banków centralnych, a zwłaszcza EBC i Fed, to niewdzięczne zadanie. Dzisiejszy 'press release' Fed i tak był dość krótki i treściwy. Gremium przyznało, że najnowsze dane z rynku pracy były słabe, jakkolwiek równocześnie podkreślono, że nasilił się wzrost na rynku nieruchomości, a poza tym ogólnie wydaje się, iż ruszył wzrost gospodarczy.
FED zaskoczy rynki?

FED zaskoczy rynki?

2016-06-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni USD/CNY na poziomie 6,6001 wobec 6,5791 wczoraj (juan jest najsłabszy od 2011 r.). Dane nt. rezerw walutowych wskazały na ich pierwszy od 3 miesięcy spadek i to do najniższego poziomu od grudnia 2011 r. (3,19 bln USD).
Dziś FED jest ważniejszy niż Brexit

Dziś FED jest ważniejszy niż Brexit

2016-06-15 Rynki o poranku
W ostatnich dniach rynek ekscytuje się kolejnymi sondażami z Wielkiej Brytanii, ale dziś palmę pierwszeństwa przejmuje FED. Czerwcowe posiedzenie było typowane jako jedno z 3 posiedzeń w tym roku, na którym mogą zostać podniesione stopy procentowe. Splot niekorzystnych wydarzeń odsunął jednak taką perspektywę, co wcale nie oznacza, że dziś będzie nudno.
Trudne zadanie przed Fed w obliczu brytyjskiego referendum

Trudne zadanie przed Fed w obliczu brytyjskiego referendum

2016-06-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Słaby odczyt danych z rynku pracy oraz niepewność związana z przyszłością Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej wstrzyma dziś Fed przed podwyżką stóp, ale J. Yellen będzie chciała pozostawić lipcową opcję w grze. Retoryka przekazu nie ulegnie większym zmianom.
Fed nie zwątpił w sens podwyżek

Fed nie zwątpił w sens podwyżek

2016-06-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś poza kolejnymi doniesieniami z Wielkiej Brytanii inwestorzy zwrócą uwagę na wynik posiedzenia Fed. Po kilku dniach ostrej przeceny na ryzykownych rynkach, prawdopodobna jest stabilizacja nastrojów. Nastroje nadal pozostaną jednak bardzo zmienne i chimeryczne – najbliższy tydzień z pewnością będzie bardzo nerwowy.
PLN pod presją, inwestorzy szacują ryzyko Brexit’u

PLN pod presją, inwestorzy szacują ryzyko Brexit’u

2016-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po trzech sesjach dynamicznych spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4299 PLN za euro, 3,9513 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0965 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5873 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polski orzeł jeszcze nie odrobił strat

Polski orzeł jeszcze nie odrobił strat

2016-06-15 Raport poranny FMCM
Jak zwykle o 20:00: To dziś Rezerwa Federalna podejmie czerwcową decyzję na temat amerykańskich stóp procentowych, tzn. na temat zakresu wahań stopy funduszy federalnych. Formalnie rzecz biorąc, decyzję podejmie oczywiście FOMC – czyli komitet sterujący polityką banku centralnego USA.
Rośnie napięcie, spada kurs PLN

Rośnie napięcie, spada kurs PLN

2016-06-14 Raport popołudniowy FMCM
Ryzyko – dużo i jeszcze więcej: Eurodolar jest dziś po 15:00 w okolicach 1,1235, a był jeszcze niżej, pod 1,1210. Zupełnie nie pomogły dobre dane ze Strefy Euro o kwietniowej produkcji przemysłowej. Wzrosła o 1,1 proc. m/m oraz o 2 proc. r/r. To bardzo dobre wyniki, skoro prognozowano +0,5 proc. m/m i +1,1 proc. r/r.
Brexit wspiera też dolara

Brexit wspiera też dolara

2016-06-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana na poziomie 6,5791 wobec 6,5805 wczoraj. Szef banku centralnego (Zhou Xiaochuan) stwierdził, że PBOC pozostaje w ścisłym kontakcie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w tematach związanych z perspektywami dla chińskiej gospodarki.
Niepokój związany z Brexitem rośnie

Niepokój związany z Brexitem rośnie

2016-06-14 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Po piątkowych stratach, jakie zostały wygenerowane na nowojorskich indeksach, w poniedziałek dołączyły do wyprzedaży ryzykownych aktywów rynki azjatyckie. Japoński Nikkei stracił na koniec sesji 3,51%, a giełda w Hong Kongu (indeks Hang Seng) spadła o 2,52%.
Złoty traci przez Brexit

Złoty traci przez Brexit

2016-06-14 Rynki o poranku
Polska waluta przeżywa bardzo trudne chwile. Nie nacieszyliśmy się zbyt długo powrotem kapitału na rynki wschodzące po słabych danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Już w połowie ubiegłego tygodnia kapitał zaczął przesuwać się w stronę dolara, a kolejne sondaże z Wielkiej Brytanii tylko spotęgowały ten trend.
Nastroje coraz bliższe paniki

Nastroje coraz bliższe paniki

2016-06-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Przybliżające się referendum w Wielkiej Brytanii totalnie zdominowało nastroje na początku tygodnia. Oznacza to nic innego jak tylko potężny wybuch awersji do ryzyka, który napędza przeceny na giełdach (piąta spadkowa sesja w Europie), zniżki ropy (cztery dni zniżek, odpadnięcie od szczytu o prawie 7 proc.), natomiast winduje złoto i sprzyja aprecjacji jena i franka.