Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Brexit kluczowym czynnikiem ryzyka

Brexit kluczowym czynnikiem ryzyka

2016-06-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach utrzymują się fatalne nastroje. Rośnie ryzyko wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Złoty powrócił do wycen z końca maja. Może dalej tracić. Jutro Fed nie zmieni stóp, a J. Yellen będzie brzmieć bardzo łagodnie. Nie zdoła to jednak poprawić nastrojów przed 23 czerwca.
Inwestorzy coraz bardziej obawiają się wyniku głosowania w Wielkiej Brytanii 23 czerwca.
Obawy związane z Brexit’em ciągną PLN w dół

Obawy związane z Brexit’em ciągną PLN w dół

2016-06-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po wyraźnie spadkowym początku tygodnia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4115 PLN za euro, 3,9096 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0569 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5410 PLN w relacji do funta szterlinga.

Złoty nadal w bardzo słabej formie

Złoty nadal w bardzo słabej formie

2016-06-14 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Wykres EUR/USD wczoraj po południu i wieczorem ruszył w górę, co jednak nie musi oznaczać jakiejś całkowitej zmiany atmosfery na kontr-dolarową. Wydaje się, że to raczej korekta – która doszła akurat do 1,13, a w ostatnich godzinach powoli zawraca w stronę 1,1280-90.
Złoty pod negatywną presją

Złoty pod negatywną presją

2016-06-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Słabość złotego w poniedziałek miała generalnie trzy powody – pierwszy to zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii i przewaga negatywnych sondaży, co nasiliło obawy związane ze skutkami potencjalnego Brexitu (gdyby tak zdecydowali wyborcy 23 czerwca) – drugi to raczej słabe odczyty ...
Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy

2016-06-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana na poziomie 6,5805 wobec 6,5593 (chińska waluta jest najsłabsza od 1 czerwca b.r.). W niedzielę poznaliśmy majowe dane makro z realnej gospodarki. Dynamika Inwestycji w aglomeracjach spowolniła do najniższego poziomu od kilku lat (9,6 proc. r/r wobec oczekiwanych 10,5 proc. r/r).
Tydzień pod znakiem banków centralnych

Tydzień pod znakiem banków centralnych

2016-06-13 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł na światowych rynkach kontynuację czwartkowego sentymentu w zakresie sprzedaży. Parkiety w Europie traciły momentami nawet ponad 2%. Zapanował nastój wielkiej niepewności, zarówno co do wyników brytyjskiego referendum w sprawie pozostania w Unii Europejskiej – głosowanie ma odbyć się ...
Wysoka awersja do ryzyka wraca, problemy rynku akcyjnego

Wysoka awersja do ryzyka wraca, problemy rynku akcyjnego

2016-06-13 Rynki o poranku
Widmo Brexitu krążyło nad rynkiem od kilku miesięcy, ale dopiero na dwa tygodnie przed samym referendum zdołało ono podnieść temperaturę na szerokim rynku. Co było potrzebne aby rynek wreszcie zaczął choćby brać pod uwagę możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Wygląda na to, że jeden sondaż, w którym bardzo wyraźną przewagę uzyskali zwolennicy Brexit.
Brexit przyćmił banki centralne

Brexit przyćmił banki centralne

2016-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Obawy o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej uderzają silniej niż kiedykolwiek wcześniej. Na niecałe dwa tygodnie przed referendum wyniki badań opinii coraz częściej wskazują na przewagę zwolenników brexitu, a zmartwień dokłada dynamika ewolucji poglądów Brytyjczyków.
Siła złotego wyparowała jak kamfora

Siła złotego wyparowała jak kamfora

2016-06-13 Raport poranny FMCM
Co na głównej? Główną parą walutową na tzw. rynkach finansowych jest oczywiście eurodolar – który dziś rano, w poniedziałek 13 czerwca, jest kwotowany w okolicach 1,1250. Utwierdza to nas oczywiście w przekonaniu, że generalnie piłka znów jest po stronie dolara, biorąc pod uwagę, że chwilowy rajd na północ zakończył się ostatnio w pobliżu 1,1415. Inna rzecz, że do 1,11 też jeszcze nie wróciliśmy.
Ciekawe perypetie eurodolara i polskiego złotego

Ciekawe perypetie eurodolara i polskiego złotego

2016-06-10 Raport poranny FMCM
Co z tym dolarem? Interesujące jest spojrzenie na wykres eurodolara w perspektywie mniej więcej półtorarocznej, licząc od drugiej połowy stycznia roku 2015. Formalnie rzecz biorąc, od tego czasu mamy szeroką i długotrwałą konsolidację. W przybliżeniu to zakres 1,05 – 1,15. Formalnie skrajne wartości to 1,0440 (marzec 2015) i ok. 1,1710 (sierpień 2015).
Dolar znów w cenie

Dolar znów w cenie

2016-06-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Japonia: Inflacja PPI wyniosła w maju 4,2 proc. r/r (jak oczekiwano, choć dynamika spadku jest największa od końca 2009 r. Rentowności 10-letnich i 20-letnich obligacji osiągnęły najniższe poziomy w historii. Minister gospodarki Ishihara przestrzegł, że potencjalny Brexit może zaszkodzić japońskim firmom operującym w Wielkiej Brytanii.
Pierwsze symptomy odrodzenia dolara

Pierwsze symptomy odrodzenia dolara

2016-06-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Prysł apetyt na ryzykowne aktywa i waluty, dolar amerykański odzyskał rezon. Więcej w tym korekty napędzanej awersją do ryzyka niż aprecjacji wynikającej z sytuacji fundamentalnej. Rynek amerykańskich obligacji skarbowych nadal znajduje się w newralgicznej sytuacji.
Spokojna końcówka najlepszego tygodnia złotego w tym roku

Spokojna końcówka najlepszego tygodnia złotego w tym roku

2016-06-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki odreagowały gwałtowny wzrost popytu na ryzykowne aktywa, co zahamowało deprecjację dolara, zwyżkę cen akcji i surowców, a także aprecjację walut emerging markets. Traktujemy te zmiany jako odreagowanie, a nie zakończenie tendencji. Z początkiem tygodnia nastroje ponownie się poprawią, a złoty zyska.
Mocniejszy dolar i obawy przed Brexit’em ciążą PLN

Mocniejszy dolar i obawy przed Brexit’em ciążą PLN

2016-06-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na PLN oraz innych walut EM wraz z postępującym umocnieniem wyceny dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3338 PLN za euro, 3,8317 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9747 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5396 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polskiej walucie już ubywa siły

Polskiej walucie już ubywa siły

2016-06-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar się otrząsnął: Zakładaliśmy, że eurodolar po przetestowaniu okolic 1,14 dokonana korekty, przy czym okazała się ona nawet większa niż mogłoby się wydawać, jako że pokładaliśmy pewne nadzieje w okolicy 1,1325-30, będącej lokalnym wsparciem.
Brexit zaczyna być w cenie?

Brexit zaczyna być w cenie?

2016-06-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na dzisiejszy wieczór zaplanowana została debata pomiędzy liderem obozu eurosceptyków, byłym merem Londynu, Borisem Johnsonem, a urodzoną w Niemczech, minister pracy Giselą Stuart. Wpadka bądź wygrana Johnsona może zaważyć na decyzjach tych, którzy jeszcze nie zdecydowali jak zagłosują w referendum 23 czerwca, ...
Przerwana passa złotego, dolar wraca do gry?

Przerwana passa złotego, dolar wraca do gry?

2016-06-09 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja to wyraźny odwrót od tendencji panujących w ostatnich dniach. Na razie trudno ocenić czy powracamy do wcześniejszych trendów, czy to jedynie częściowa realizacja zysków po mocnych ruchach na rynku Forex od piątkowej sesji.
Eurodolar naznaczony korektą notowań

Eurodolar naznaczony korektą notowań

2016-06-09 Raport popołudniowy FMCM
Jak można było się spodziewać... W rzeczy samej – można było podejrzewać, że główna para walutowa, od niemal tygodnia sytuująca się nader wysoko, wreszcie ulegnie korekcie, czyli dolar się wzmocni. Wykres schodził mniej więcej do tych okolic, które już wcześniej uznaliśmy za wsparcie, tj. do ok. 1,1330.
Umacniający się złoty i stopy procentowe bez zmian

Umacniający się złoty i stopy procentowe bez zmian

2016-06-09 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na europejskich giełdach w środę przebiegały według ułożonego w ostatnich dniach schematu. Zauważalny był wyraźny podział pomiędzy rynkami wschodzącymi, a już rozwiniętymi rynkami zachodniej Europy. Dla przykładu, niemiecki DAX zakończył dzień, notując stratę sięgającą 0,69%, podobnie było we Francji, gdzie indeks CAC 40 stracił 0,61%.
Dolar nowozelandzki najmocniejszy o poranku

Dolar nowozelandzki najmocniejszy o poranku

2016-06-09 Rynki o poranku
Rada banku centralnego Nowej Zelandii, postanowiła w dniu wczorajszym o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie wynoszącym 2,25%. Reakcja rynku po komunikacie była dość gwałtowna, reagując mocnym, 115 pipsowym impulsem wzrostowym, na parze NZDUSD.