Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa zaczyna tydzień od wzrostów

Ropa zaczyna tydzień od wzrostów

2016-06-06 Rynki po południu
Ropa notuje udany początek tygodnia, a jej cena ponownie zbliża się do magicznego poziomu 50 dolarów za baryłkę. We wzrostach pomagają informacje o podniesieniu cen sprzedaży ropę przez Arabię Saudyjską do USA i Azji. Saudyjczycy są coraz bardziej przekonani o tym, że popyt na ropę będzie stabilnie rósł, a ceny mogą dojść nawet w okolice 60 USD.
Zaskakujące dane zza wielkiej wody podzieliły Europę

Zaskakujące dane zza wielkiej wody podzieliły Europę

2016-06-06 Komentarz rynkowy Patron FX
Ostatni dzień minionego tygodnia przyniósł nieoczekiwaną zmianę wśród europejskich inwestorów. A wszystko za sprawą Amerykanów i opublikowanych w piątek danych z rynku pracy, tzw. payroll’sów. W maju w sektorze pozarolniczym zamiast prognozowanych 161 tyś. nowych miejsc pracy przybyło ich tylko 38 tys., a w sektorze prywatnym zamiast 154 tys. tylko 25 tys.

Yellen uratuje dolara? Szansa złotego na korektę?

Yellen uratuje dolara? Szansa złotego na korektę?

2016-06-06 Rynki o poranku
Szokująco słabe dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych doprowadziły do poważnej wyprzedaży dolara. Odczyt doprowadził do wyraźnego spadku oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w USA, rynek znowu ma zupełnie odmienne zdanie od członków FED, którzy jeszcze nie mieli okazji na ustosunkowanie się do danych w wyraźny sposób.
Nowy tydzień, nowa rzeczywistość

Nowy tydzień, nowa rzeczywistość

2016-06-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowy raport z rynku pracy ewidentnie rozczarował. Najniższemu przyrostowi zatrudnienia od 2010 roku towarzyszyła znaczna rewizja w dół danych za poprzednie dwa miesiące. Odczyt ISM okazał się niczym sól na świeże rany i w zarodku zdusił jakiekolwiek szanse za szybkie zanegowanie silnego ruch.
Słabe dane z USA na korzyść PLN, rynek patrzy na ustawę dot. CHF

Słabe dane z USA na korzyść PLN, rynek patrzy na ustawę dot. CHF

2016-06-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi neutralne otwarcie na PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3875 PLN za euro, 3,8642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9551 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6015 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,124% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar studzi się po szoku

Eurodolar studzi się po szoku

2016-06-06 Raport poranny FMCM
Wysoko w górze: Będzie to truizmem czy wręcz banałem, ale powiedzmy to dla pewności raz jeszcze – piątkowe dane z rynku pracy USA (liczone za maj) były szokiem dla rynków. To, że stopa bezrobocia spadła z 5 proc. do 4,7 proc. nie zrobiło na nikim wrażenia.
Zaskoczenie w finale tygodnia

Zaskoczenie w finale tygodnia

2016-06-04 Raport tygodniowy FMCM
Dolar nieoczekiwanie pobity: Jak zapewne wie już każdy, kto choćby pobieżnie zerknął na kursy, o wykresach nie wspominając, piątkowe popołudnie przynosi nam na eurodolarze kursy rzędu 1,1330 i nawet wyższe. Nie jest to banalna sprawa, biorąc pod uwagę, że jeszcze rano byliśmy przy 1,1150, zaś 30 maja testowano 1,11.
Wielkie rozczarowanie

Wielkie rozczarowanie

2016-06-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Jedynym pozytywnym aspektem dzisiejszych danych z rynku pracy USA jest to, że rozwiały wątpliwości w temacie czerwcowej podwyżki stóp procentowych Fed. Z drugiej strony gwałtowny spadek tempa zatrudnienia nie pasuje do innych danych z gospodarki i trudno go nie traktować jako chwilowej aberracji. Dlatego lipcowa podwyżka jest wciąż w grze.
Niepewne losy podwyżki w USA

Niepewne losy podwyżki w USA

2016-06-03 Rynki o poranku
W ubiegły piątek Janet Yellen dała zielone światło do podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Szefowa FED powiedziała, że w kolejnych miesiącach jest to możliwe, ostatecznie potwierdzając ostatnią komunikację członków FOMC.
Raport, od którego wiele zależy

Raport, od którego wiele zależy

2016-06-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed potrzebuje dobrych danych z rynku pracy, by podtrzymać oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych tego lata. Jednakże przy wciąż wysokim ryzyku Brexitu nawet bardzo dobre odczyty nie zagwarantują ruchu w czerwcu, ale zapewni pełną opcjonalność na lipiec. USD ma wiele do stracenia przy słabym odczycie.
PLN bez większych zmian, pomimo czynników podażowych

PLN bez większych zmian, pomimo czynników podażowych

2016-06-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, który konsoliduje po niedawnym, lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3831 PLN za euro, 3,9297 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9658 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6602 PLN w relacji do funta szterlinga.
W oczekiwaniu na pakiet ważnych informacji

W oczekiwaniu na pakiet ważnych informacji

2016-06-03 Raport poranny FMCM
Kurs eurodolara: Eurodolar zanotował w tym tygodniu korektę na rzecz euro – sięgała ona aż do 1,1220, gdzie można lokować opór. Poziom ten zresztą wytrzymał napór strony popytowej, co zbiegło się z wydźwiękiem wczorajszego wystąpienia Mario Draghiego. Mimo takich czynników jak np. trwający od paru miesięcy wzrost cen ropy i innych surowców, Draghi utrzymał gołębie nastawienie.
Mario Draghi już za nami

Mario Draghi już za nami

2016-06-02 Raport popołudniowy FMCM
W miarę spokojnie: Być może Mario Draghi ożywił nieco rynek, ale z pewnością nie można tu mówić o jakimś szoku, przełomie czy zaskoczeniu. Przed jego konferencją główna para zdążyła zanotować korektę sięgającą niemal 1,1220. Zapewne kryło się w tym podejrzenie, iż na wszelki wypadek lepiej ustawić wykres relatywnie wysoko, w razie gdyby Draghi miał zabrzmieć mniej gołębio niż zwykle.
OPEC przyćmił Draghiego

OPEC przyćmił Draghiego

2016-06-02 Rynki po południu
Za nami konferencja prasowa po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Zgodnie z przypuszczeniami posiedzenie nie przyniosło nowych decyzji monetarnych, a tym razem również samo wystąpienie Mario Draghiego było nieco nudne i przewidywalne. Uwaga rynku została skierowana gdzie indziej.
Przecena na rynkach i kłopoty w Warszawie

Przecena na rynkach i kłopoty w Warszawie

2016-06-02 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Na światowych parkietach środa przebiegła pod dyktando sprzedających akcje. O ile rynki rozwinięte radziły sobie z przeceną trochę lepiej, tak na parkietach rynków wschodzących widać było prawdziwą siłę „niedźwiedzi”.
Dzisiaj Draghi będzie „mieszał” na euro

Dzisiaj Draghi będzie „mieszał” na euro

2016-06-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs juana na poziomie 6,5688 wobec 6,5889 wczoraj (to pierwsze umocnienie juana od 4 dni). Tamtejszy wiceminister finansów stwierdził, że FED powinien lepiej komunikować swoje zamiary rynkom, ...
Draghi, OPEC i manipulacje rynkowe

Draghi, OPEC i manipulacje rynkowe

2016-06-02 Rynki o poranku
Czwartek przyniesie rynkowi aż trzy wydarzenia wagi ciężkiej. Po pierwsze poznamy decyzję EBC w sprawie stóp procentowych, po drugie ADP poda dane o zatrudnieniu, a po trzecie zakończy się posiedzenie OPEC. Teoretycznie zaskoczeń być nie powinno, ale to nie oznacza, że dzisiejsza sesja będzie spokojna.
Diabeł tkwi w szczegółach

Diabeł tkwi w szczegółach

2016-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Sentyment na rynkach podupadł i to wyraźnie szkodzi dolarowi, gdyż Fed potrzebuje klarownych oznak, że wszystko jest „OK”, aby podnieść stopy procentowe. ISM wyglądał imponująco na powierzchni, ale szczegóły były mniej zachęcające. W czwartek uwaga skupi się na konferencji prezesa ECB Draghiego i szczycie OPEC.
Draghi potrafi zaskakiwać

Draghi potrafi zaskakiwać

2016-06-02 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowymi emocjami można by obdzielić co najmniej cały tydzień. Wydarzeniem dnia jest posiedzenie EBC, który żadnych decyzji dotyczących stóp procentowych nie podejmie, ale to, co zadeklaruje Mario Draghi po spotkaniu może mieć wpływ na notowania euro.
PLN nieznacznie mocniejszy po PMI

PLN nieznacznie mocniejszy po PMI

2016-06-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszym, lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3853 PLN za euro, 3,9169 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9633 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6477 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,136% w przypadku obligacji 10-letnich.