Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty zyskał już 6 gr wobec euro

Złoty zyskał już 6 gr wobec euro

2018-07-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3504 PLN za euro, 3,7228 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7454 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9193 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,206% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar zaczyna wytracać impet wzrostowy

Dolar zaczyna wytracać impet wzrostowy

2018-07-05 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA: Bloomberg cytując źródła w Europejskim Banku Centralnym podał, że niektórzy członkowie tego gremium uważają, że podwyżka stóp we wrześniu lub październiku 2019 r. nadal jest „na stole”, chociaż rynki finansowe wyceniają taki ruch na grudzień 2019 r.

Niewielkie ruchy głównej pary

Niewielkie ruchy głównej pary

2018-07-04 Raport wieczorny FMCM
Sytuacja na rynku: Nie było dziś handlu w USA z powodu Święta Niepodległości. Rynek nie wykorzystał tego do przepchnięcia jakichś dramatycznych ruchów, przynajmniej nie na eurodolarze. W porównaniu z ostatnim piątkiem, z poniedziałkiem czy nawet dniem wczorajszym - zmiany kursu były małe. Maksima z dnia to ok. 1,1680, minima to 1,1630. Teraz jesteśmy mniej więcej w połowie drogi.
Sprzedaż w Eurolandzie, zamówienia w USA

Sprzedaż w Eurolandzie, zamówienia w USA

2018-07-03 Raport poranny FMCM
Gra w odbijanego: Eurodolar porusza się w konsolidacji. Można oczywiście próbować szukać podkładki fundamentalnej pod każdy ruch w górę czy w dół, łącząc go z różnymi, nieraz skromnymi, newsami i odczytami makro, jakich codziennie trochę spływa. Wydaje się jednak, że to trochę niepotrzebne dorabianie teorii do zdarzeń losowych w skali mikro.
Złoty będzie jak Belgia

Złoty będzie jak Belgia

2018-07-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Zawirowania na globalnych rynkach nie oszczędzają złotego i wczoraj EUR/PLN przełamał 4,41 i znalazł się najwyżej od początku 2017 r. Choć na pierwszy rzut oka słabość złotego i innych walut regionu wygląda na skoordynowaną ucieczkę inwestorów z rynków wschodzących, są pewne różnice między Polską a resztą, które pozwalają zakładać, że czynniki zewnętrzne wygasną złoty z łatwością zacznie dorabiać straty.
Porozumienie w Niemczech szansą dla złotego

Porozumienie w Niemczech szansą dla złotego

2018-07-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Lipiec nie zaczął się dobrze dla notowań złotego. Wyprzedaż na giełdach, euro pod presją, ucieczka z rynków wschodzących – wszystkie te czynniki sprawiły, że złoty nadal tracił mimo pozornego braku podstaw do takiego ruchu. Ogłoszone wczoraj wieczorem porozumienie na niemieckiej scenie politycznej jest szansą na uspokojenie sytuacji, ale nie stanowi gwarancji umocnienie polskiej waluty.
słaby początek nowego kwartału

słaby początek nowego kwartału

2018-07-02 Komentarz giełdowy XTB
Powoli ku końcowi zbliża się pierwsza sesja wakacyjnego kwartału na Starym Kontynencie. Europejskie indeksy ponownie zbliżyły się w okolice zeszłotygodniowych minimów, co sugeruje, że początek nowego miesiąca nie przyniósł znaczących zmian rynkowego sentymentu w stosunku do sytuacji z ostatnich tygodni.
Notowania eurodolara wciąż pod spadkową presją

Notowania eurodolara wciąż pod spadkową presją

2018-07-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Japonia: Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Japonii, przygotowywany przez Nomura i Markit Economics, wyniósł w czerwcu 53 pkt. wobec 52,8 pkt. na koniec wcześniejszego miesiąca.
PMI rozpoczyna ten tydzień

PMI rozpoczyna ten tydzień

2018-07-02 Raport poranny FMCM
Klasyczny wskaźnik: Wskaźnik PMI, który mierzy nastroje (a de facto plany i zapatrywania) menedżerów dużych firm, to jedno z ważniejszych narzędzi makroekonomicznych, w każdym razie spośród tych, które obserwowane są przez inwestorów z rynku forex.
Cztery tematy do dyskusji po weekendzie

Cztery tematy do dyskusji po weekendzie

2018-07-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozpoczynamy drugą połowę roku, ale na razie nie zapowiada się, że będzie spokojniej. Po weekendzie na rynkach utrzymuje się awersja do ryzyka ze źródłami niepokojów w USA, Chinach i Niemczech. Wojna handlowa, polityka, tweety Sami-Wiece-Kogo. Po staremu.
Wojna o ceny paliw

Wojna o ceny paliw

2018-07-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Porozumienie OPEC w sprawie zwiększenia wydobycia ropy tylko na krótko obniżyło ceny ropy naftowej na świecie. W poniedziałek rano tematem numer jeden na rynkach jest presja Trumpa na Arabię Saudyjską aby ta faktycznie wpłynęła na ceny. Sprawa nie jest jednak taka prosta, a konsekwencje drogiej ropy odczuwalne są też na innych rynkach.
EUR/PLN najwyżej od 1,5-roku

EUR/PLN najwyżej od 1,5-roku

2018-07-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenach kluczowych par czy też PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3715 PLN za euro, 3,7523 PLN wobec dolara, 3,7754 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9414 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,229% w przypadku obligacji 10-letnich.
Szczyt UE nie przysłoni tematu wojen handlowych

Szczyt UE nie przysłoni tematu wojen handlowych

2018-06-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szczyt UE nie przysłoni tematu wojen handlowych, to tam należy szukać szans na przełom
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Departament Stanu zapowiedział, że jeszcze dzisiaj opublikowany zostanie raport dotyczący relacji z Chinami. Tymczasem chińska prasa podała, że rząd planuje potencjalne ograniczenia dotyczące inwestycji zagranicznych firm, które mogłyby wejść w życie 28 lipca.
W górę, w dół - konsolidacja

W górę, w dół - konsolidacja

2018-06-29 Raport poranny FMCM
Oto i eurodolar: Kurs głównej pary to aktualnie, gdy piszemy te słowa krótko przed godziną 10:00 w piątek 29 czerwca, ok. 1,1630. W pobliżu 1,15 (powiedzmy, że w rejonie 1,1515 - 1,1550, szczegóły są tu drugorzędne) mamy wsparcie. To wsparcie wczoraj zadziałało i w związku z tym euro znów zyskuje.
Szczyt UE wspiera złotego

Szczyt UE wspiera złotego

2018-06-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Podczas szczytu Unii Europejskiego w Brukseli liderzy 28 państw doszli do porozumienia w kwestii kryzysu migracyjnego nękającego najbogatsze kraje starego kontynentu. Informacje te zostały potwierdzone przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Taki obrót spraw zdecydowanie sprzyja wspólnej walucie, gdyż ogranicza ryzyko nowych wyborów w Niemczech. Polska waluta naturalnie korzysta na słabszym dolarze o poranku.
Porozumienie na szczycie szansą na odbicie PLN

Porozumienie na szczycie szansą na odbicie PLN

2018-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi lekkie odreagowanie na wycenach wraz z osiągnięciem porozumienia dot. polityki imigracyjnej na szczycie UE. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3600 PLN za euro, 3,7420 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7635 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9067 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,256% w przypadku obligacji 10-letnich.
Słaby dzień dla funta

Słaby dzień dla funta

2018-06-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W grupie najważniejszych walut funt jest dzisiaj jedną z tych, która zachowuje się najsłabiej. To wynik narastających obaw, co do dalszego scenariusza Brexitu. Spekuluje się że unijni politycy obecni na rozpoczynającym się szczycie UE mogą „przestrzec” premier May przed ryzykiem scenariusza Brexitu bez osiągnięcia porozumienia, co będzie tylko potęgować obawy dotyczące formuły dalszych relacji z Unią.
Dolar wciąż korzysta z trybu risk-off

Dolar wciąż korzysta z trybu risk-off

2018-06-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Biały Dom przedstawił wczoraj po południu propozycje wzmocnienia roli agencji ds. inwestycji zagranicznych CFIUS w temacie zagrożeń transferu technologii, oraz własności intelektualnej przez Chiny, co może zmniejszyć obawy, że zastosowane zostaną bardziej radykalne rozwiązania zmierzające do ograniczenia inwestycji w amerykańskie przedsiębiorstwa.
EBC nie boi się mocnego euro

EBC nie boi się mocnego euro

2018-06-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Notowania wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara kontynuują umiarkowane spadki w czwartkowy poranek, co w dużej mierze podyktowane jest ponownie odradzającą się siłą USD w obliczu ograniczonego apetytu na ryzyko.
Wysokie miejsce w rankingu nie chroni przed klęską

Wysokie miejsce w rankingu nie chroni przed klęską

2018-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki drżą przed wizją, że negocjacyjne gierki Trumpa w końcu osłabią globalny wzrost gospodarczy. Pojawiają się głosy, że wyborcze hasło „America First” stanie się przepowiednią wejścia największej gospodarki świata jako pierwszej w stan recesji (i pociągnie resztę globu). Inwestorzy są zaniepokojeni, co podsyca awersję do ryzyka. Wygrywa USD i JPY, traci cała reszta.