Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Taktyczne przegrupowania…

Taktyczne przegrupowania…

2019-10-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / DANE /FED: Publikowane w czwartek po południu dane makro nie wypadły źle. Wprawdzie rozczarowały i tak dość zmienne dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku (spadek o 1,1 proc. m/m, oraz o -0,5 proc. m/m po wyczyszczeniu z zamówień obronnych i transportowych), to jednak wstępne szacunki indeksów PMI odnotowały odbicie (przemysłowy znalazł się na najwyższym poziomie od pół roku).
Zawiedzione nadzieje

Zawiedzione nadzieje

2019-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wszelkie szanse, by podsycić rajd ryzyka w tym tygodniu, nie znalazły świeżej iskry. Nie mamy dostawy świeżych informacji z rozmów handlowych USA-Chiny, proces wdrażania brexitu natrafił na przeszkody, a dane z Eurolandu nie imponują. Potencjał do pozytywnych zaskoczeń dalej jest, ale póki nie ma dowodów, rynki utknęły w miejscu.

Chiny negocjują twardo

Chiny negocjują twardo

2019-10-25 Poranny komentarz walutowy XTB
Temat Brexitu jest nadal bardzo żywy na rynkach, choć wydaje się, że w tym tygodniu nie będzie już żadnych rozstrzygnięć. Rozstrzygnięć nie przyniosło też wczorajsze posiedzenie EBC – ostatnie pod przewodnictwem Mario Draghiego. Rynki mają natomiast nadzieje, że bardziej produktywne będą dzisiejsze rozmowy telefoniczne pomiędzy USA a Chinami.
Draghi, PMI, GfK, Ifo i Michigan

Draghi, PMI, GfK, Ifo i Michigan

2019-10-25 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze nie było wczoraj może jakiegoś potężnego zejścia, niemniej dolar się umocnił. O ile rankiem notowano nawet i 1,1160-65, o tyle po danych makro, a nade wszystko po wystąpieniu Mario Draghiego - uzyskano poziomy rzędu 1,1095-1,11. Teraz jesteśmy przy 1,1105-10.
Możliwa korekta na PLN, kontynuacja chaosu w Wlk. Brytanii

Możliwa korekta na PLN, kontynuacja chaosu w Wlk. Brytanii

2019-10-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji na PLN z uwagi na spadki na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2770 PLN za euro, 3,8533 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8795 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9459 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,971% w przypadku obligacji 10-letnich.
Chwiejne podstawy…

Chwiejne podstawy…

2019-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Według doniesień z wtorkowego wieczora wszyscy członkowie UE popierają wydłużenie Brexitu i to raczej o trzy miesiące, czyli do końca stycznia 2020 r. Jedynie Francja obstaje przy terminie 15 listopada. Oficjalna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w piątek.
Ostatnie podrygi Draghiego

Ostatnie podrygi Draghiego

2019-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Tak, dziś wreszcie nie o brexicie. Kiedy Wielka Brytania do jutra czeka na werdykt UE w sprawie przyznania nowej daty „rozwodu”, rynki mogą skupić uwagę na czymś innym. Dziś prezes EBC Draghi po raz ostatni poprowadzi konferencję prasową po posiedzeniu Rady Zarządzającej. Ostatnim razem podjęto nowe decyzje w sprawie ekspansji fiskalnej, które jednak spotkały się z wewnętrzną krytyką, a w międzyczasie dane z gospodarki rozczarowały. Draghi może mieć ciężkie zadanie przekonać wszystkich, że kończy kadencję sukcesem.
Ostatni akt Draghiego

Ostatni akt Draghiego

2019-10-24 Poranny komentarz walutowy XTB
Czwartkowa konferencja prasowa będzie ostatnią w roli prezesa Europejskiego Banku centralnego dla Mario Draghiego. Kadencja ta nie należała do łatwych, ale prawdopodobnie jego następczyni będzie musiała stawić czoła jeszcze większym wyzwaniom. Poza posiedzeniem EBC przed nami decyzje banków centralnych Szwecji, Norwegii oraz Turcji, a także zestaw indeksów PMI za październik.
Bezumownego Brexitu nie będzie, ale…

Bezumownego Brexitu nie będzie, ale…

2019-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Amerykański sekretarz ds. handlu, Wilbur Ross, cytowany przez Financial Times, oceniając szanse na osiągnięcie porozumienia handlowego z Chinami stwierdził, że są one nieco ponad 50 proc., chociaż jak dodał, niektóre sprawy bywają rozwiązywane na ostatnią chwilę.
Nie tak prędko

Nie tak prędko

2019-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zyskał aprobatę parlamentu dla wypracowanego przez siebie porozumienia z UE, jednak posłowie sprzeciwili się ekspresowym pracom nad ustawą wdrażającą brexit, w rezultacie wyjście z UE 31 października staje się niemożliwe. Dojdzie do kolejnego odroczenia, pytanie na jak długo? Mimo tego bezumowny brexit pozostaje nierealną opcją, więc funt powinien utrzymać wysokie poziomy.
Impasu ws. Brexitu ciąg dalszy, wybory na horyzoncie

Impasu ws. Brexitu ciąg dalszy, wybory na horyzoncie

2019-10-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Wtorek w brytyjskim parlamencie był kolejnym burzliwym dniem, który przyniósł jednak więcej nowych znaków zapytania niż odpowiedzi. Jeszcze kilka dni temu notowania brytyjskiej waluty pięły się na coraz wyższe poziomy w oczekiwaniu na szybkie pozbycie się czynnika niepewności. Teraz jednak nadchodzi kolejne zejście na ziemię i zderzenie z rzeczywistością. Z kolei z kraju poznaliśmy ostatnią publikację makro za wrzesień, która dopełniła obrazu całego kwartału.
Stabilizacja PLN, zamieszanie wokół Brexitu

Stabilizacja PLN, zamieszanie wokół Brexitu

2019-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia zmienności na szerokim rynku (z uwagi na kontynuację zamieszania wokół Brexitu). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2702 PLN za euro, 3,8409 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8794 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9392 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,976% w przypadku obligacji 10-letnich.
Liczenie głosów, liczenie dni

Liczenie głosów, liczenie dni

2019-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki wypełniają się optymizmem wokół procesu brexitu i rozmów handlowych USA-Chiny, dodatkowo zachęcone perspektywą obniżki stóp procentowych Fed za tydzień. Apetyt na ryzyko rozwija się jednak powoli, czekając na mocniejszy impuls. Głosowania w Westminsterze są pierwsze w kolejności.
Poniedziałek nie przyniósł wiele nowego w temacie brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow zgodnie z przewidywaniami nie zezwolił na ponowne głosowanie nad projektem porozumieniem brexitu.
Parlamentarny maraton

Parlamentarny maraton

2019-10-22 Poranny komentarz walutowy XTB
W tym tygodniu trudno będzie uciec od tematu Brexitu. Wydaje się, że jesteśmy bliżej jakiegokolwiek rozstrzygnięcia niż kiedykolwiek wcześniej, jednak losy porozumienia będą ważyć się co najmniej do czwartku. Rynki są przekonane, że wszystko skończy się pomyślnie i porozumienie zostanie przyjęte.
W obliczu polskich danych makro

W obliczu polskich danych makro

2019-10-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar i jego sprawy: Główna para walutowa przez cały październik szła w górę. Oczywiście daleko jej jeszcze do maksimów z końca lipca (bo te wypadły powyżej 1,14), a aprecjacja euro nawet wyhamowała, niemniej trzymamy się wysoko: przy 1,1150-55.
Jedno się skończy, drugie się zacznie…

Jedno się skończy, drugie się zacznie…

2019-10-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Wicepremier Liu He powtórzył, że Chiny są gotowe na rozmowy w innych tematach, kluczowych dla osiągnięcia porozumienia handlowego przy założeniu wzajemnego poszanowania. Według wcześniejszych doniesień kolejna runda negocjacji miała rozpocząć się w tym tygodniu.
Johnson, mistrz chaosu

Johnson, mistrz chaosu

2019-10-21 Poranny komentarz walutowy XTB
To chyba nie mogło inaczej wyglądać. Wystarczyło powiedzieć „tak” i sprawa Brexitu stałaby się (względnie) jasna. Choć brytyjski parlament zebrał się w sobotę, aby ratyfikować porozumienie rozwodowe, nadal nie wiadomo, co z członkostwem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
Zawsze znajdzie się trzecie wyjście

Zawsze znajdzie się trzecie wyjście

2019-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś miał być albo dzień rajdu funta, albo jego załamanie. Nic z tego się nie wydarzyło, gdyż brytyjski parlament odłożył na późniejszy termin głosowanie nad porozumieniem brexitu. Jednak wciąż pozytywny scenariusz jest możliwy i najbardziej prawdopodobny, a weekendowe wydarzenia skutecznie niwelują ryzyko chaotycznego rozwodu z UE na koniec października.
PLN pozostaje stabilny, kontynuacja zamieszania wokół Brexitu

PLN pozostaje stabilny, kontynuacja zamieszania wokół Brexitu

2019-10-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu przynosi podtrzymanie wzrostów na EUR/USD, co wspiera popyt na waluty EM, w tym PLN. Brak jest nerwowej reakcji na, spodziewane, odrzucenie umowy Brexitu. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2804 PLN za euro, 3,8362 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8925 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9631 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,015% (18/10) w przypadku papierów 10-letnich.
Eurodolar jest wysoko

Eurodolar jest wysoko

2019-10-21 Raport poranny FMCM
Obraz nowego tygodnia: Eurodolar wyzwolił się z sub-tendencji spadkowej trwającej od szczytów z końca czerwca (zakreślonych na 1,1410-15). W początkach października notowania spadły do 1,09 (mniej więcej), ale potem euro zyskiwało, a dolar z natury rzeczy tracił.