Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wsparcie na EUR/USD, opór na USD/PLN

Wsparcie na EUR/USD, opór na USD/PLN

2019-11-14 Raport poranny FMCM
Dziś w programie: Eurodolar pozostaje w rejonie 1,10. To dość charakterystyczny poziom, psychologicznie dobry jako wsparcie. Były zejścia nieznacznie niżej w dniu wczorajszym, ale nie doszło do jakiegoś spektakularnego przebicia - które mogłoby zaowocować wędrówką do 1,09, do minimów z przełomu września i października.
Czwartek będzie obfitować w dane makro

Czwartek będzie obfitować w dane makro

2019-11-13 Raport wieczorny FMCM
Eurodolar pozycjonuje się aktualnie w rejonie poziomu 1,1005. Dość nisko, ale był dziś i niżej, nawet przy 1,0995. Dolar jest więc dość mocny, aczkolwiek proces aprecjacji przyhamował, jak się wydaje. Nie jest jasne, czy zejdziemy niżej, choć jeśli tak, to lekko otwarta jest droga do 1,09, do dołków sprzed półtora miesiąca.

Był Trump, czas na Powell’a

Był Trump, czas na Powell’a

2019-11-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Wczorajsze wystąpienie Donalda Trumpa w nowojorskim Klubie Ekonomicznym nie wniosło wiele – prezydent powtórzył, że strony są bliskie podpisania umowy „fazy pierwszej”, ale tylko wtedy, jeżeli będzie ona korzystna dla USA. Dodał, że jeżeli umowa nie zostanie zawarta w najbliższych tygodniach, to USA wprowadzą planowane wyższe cła na chińskie produkty.
Chile straszy inwestorów

Chile straszy inwestorów

2019-11-13 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnich dziesięcioleciach sytuacja w Ameryce Południowej rzadko kiedy pozostawała stabilna przez dłuższy okres czasu. Raz po raz któraś z gospodarek zaskakiwała inwertorów powodując często panikę rynkową. Tym razem jest to Chile.
Donald Trump gra sprawdzonym scenariuszem?

Donald Trump gra sprawdzonym scenariuszem?

2019-11-12 Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: W piątek po południu Donald Trump stwierdził, że nie zgadza się na cofnięcie części nałożonych wcześniej ceł na Chiny, a zapytany, czy w takim razie uważa, że dojdzie do jego spotkania z Xi Jinping’iem stwierdził „zobaczymy”.
Trump wie lepiej

Trump wie lepiej

2019-11-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez wczorajsze święto w USA nie musimy dziś dużo nadrabiać do zmian zaistniałych na rynkach finansowych. Mimo to prezydent USA Donald Trump zdołał przygasić zeszłotygodniowy optymizm w kwestii szans na cofnięcie ceł importowych. Z kolei funt ożywił się, gdyż przedwyborcze szachy w Wielkiej Brytanii umniejszają ryzyko bezumownego brexitu.
Brexit już przesądzony?

Brexit już przesądzony?

2019-11-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Do wyborów w Wielkiej Brytanii został dokładnie miesiąc. Jednak wczoraj mogło dojść do wydarzenia, które znacznie wzmocni Partię Konserwatywną. Ta chce zdobyć bezwzględną większość i zakończyć wreszcie temat Brexitu.
PLN w konsolidacji, rynek wyczekuje kolejnych informacji

PLN w konsolidacji, rynek wyczekuje kolejnych informacji

2019-11-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi powrót krajowych inwestorów na rynek, nieznacznie słabszego PLN. Globalnie inwestorzy czekają na kolejne doniesienia z frontu negocjacji handlowych. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2723 PLN za euro, 3,8719 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8811 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9748 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,165% w przypadku obligacji 10-letnich.
Trump nie zgadza się na cięcia stawek celnych

Trump nie zgadza się na cięcia stawek celnych

2019-11-08 Bilans dnia DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta nadal radzi sobie dobrze, świetnie kończąc tydzień. Na koszyku BOSSA USD mamy już wyraźny powrót ponad linię trendu i zbliżamy się w okolice psychologicznej bariery 83 pkt. Być może to jej mocnego wybicia potrzebne będą lepsze dane makro w przyszłym tygodniu, albo… wyraźne pogorszenie się nastrojów w relacjach amerykańsko-chińskich.
Siedem do dwóch

Siedem do dwóch

2019-11-08 Raport poranny FMCM
Walutowe przetasowania: Siedmiu z dziewięciu brytyjskich decydentów monetarnych było wczoraj za utrzymaniem obecnej stopy procentowej 0,75 proc. - i istotnie ją utrzymano. Dwóch opowiedziało się za obniżką z uwagi na pewne osłabienie gospodarcze. Zresztą, także i p. Carney, szef Banku, mówił o tym, że wzrost gospodarczy zszedł poniżej potencjalnie możliwego, konsumenci są ostrożni, a inwestycje stanowią źródło niepewności.
Za wcześnie by przesądzać

Za wcześnie by przesądzać

2019-11-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy chcieliby nadal optymistycznie patrzeć na stan negocjacji handlowych, ale jednocześnie nerwowo reagują na informacje wskazujące, ze postęp rozmów jest nikły. Tydzień nie przynosi zatem jednoznacznego rozstrzygnięcia w notowaniach wielu par walutowych, które znajdują się w newralgicznym położeniu. Sytuacja przypomina pojedynek bokserski, w którym jeden z walczących jest na linach, ale jego przegranej nie można przesądzić.
Co poszło nie tak?

Co poszło nie tak?

2019-11-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Przekaz informacji związanych z relacjami handlowymi USA-Chiny staje się powoli operą mydlaną. Donald Trump pewnie nie tak wyobrażał sobie przebieg rozpoczętego przez siebie konfliktu handlowego. Czy ze względu na kalkulacje wyborcze Chiny wygrają to starcie?
Nadzieje, cierpliwość i coś jeszcze?

Nadzieje, cierpliwość i coś jeszcze?

2019-11-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Wczoraj wieczorem pojawiły się informacje (źródło powołujące się na wysoko postawionego urzędnika w Białym Domu), że do spotkania prezydentów USA i Chin może dojść dopiero w grudniu, a nie w listopadzie. Jednocześnie odrzucona miała zostać lokalizacja spotkania w USA.
Może za miesiąc

Może za miesiąc

2019-11-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Uwaga rynków pozostaje skupiona na relacjach USA-Chiny, więc informacja o odroczeniu do grudnia podpisania porozumienia pierwszej fazy studziła wczoraj optymizm. Dziś rano nastroje odmieniają doniesienia, że strony uzgodniły zniesienie wzajemnych ceł w ramach postępów nad umową handlową. Bałagan w przekazie tylko potwierdza, jak kruche są relacje między USA i Chinami, a cena porozumienia jeszcze nie została do końca ustalona.
NBP obniża prognozy wzrostu

NBP obniża prognozy wzrostu

2019-11-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Najnowsza projekcja inflacyjna NBP przynosi nieuniknione – rewizję prognoz wzrostu gospodarczego oraz inflacji. Niestety w obydwu przypadkach w niekorzystnym kierunku. Za taki stan rzeczy odpowiada m.in. spowolnienie w Europie, które właśnie zostało potwierdzone kolejnymi bardzo słabymi danymi z Niemiec. Zasypywane informacjami o rychłym porozumieniu handlowym rynki są jednak odporne na złe informacje.
Handel kryptowalutami – nowe źródła finansowania

Handel kryptowalutami – nowe źródła finansowania

2019-11-07 Informacje rynkowe
Czym są kryptowaluty? Kryptowaluta, jak wskazuje nazwa, to waluta bazująca na kryptografii. Mówiąc inaczej to wirtualny pieniądz oparty na skomplikowanej technologii o nazwie blockchain. Wszelkie transakcje, jak kupno i sprzedaż czy płatności odbywają się za pomocą użytkowników systemu opartego na sieci peer-to-peer oraz ich komputerów.
Chwiejny optymizm?

Chwiejny optymizm?

2019-11-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Szef działu ekonomicznego chińskiego dziennika Global Times wprowadził wczoraj nieco niepewności poprzez stwierdzenia, że Chiny uzależniają podpisanie umowy handlowej z Trumpem w listopadzie od realizacji scenariusza obustronnego zniesienia części nałożonych do tej pory ceł (nie tylko rezygnacji z ich kolejnych podwyżek).
Kruchy spokój

Kruchy spokój

2019-11-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Aktualnie rynki potrzebują ciągłego dostarczania pozytywnych informacji dotyczących postępów w rozmowach handlowych USA-Chiny, w przeciwnym wypadku inwestorów zaczynają ogarniać wątpliwości. Jedna doba bez nowych wieści i obserwujemy korektę ryzykownych aktywów. To potwierdza nasze przekonanie, jak niestabilny jest bieżący pozytywny sentyment.
Co dalej z koniunkturą?

Co dalej z koniunkturą?

2019-11-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Za nami seria październikowych publikacji indeksów koniunktury. Po okresie słabości globalnej gospodarki dane te są niezwykle cenne, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co dalej? Październikowe dane nie dają tu niestety jasnej odpowiedzi.
Sprzeczne sygnały i niejasny obraz

Sprzeczne sygnały i niejasny obraz

2019-11-06 Raport poranny FMCM
Na wielkim rynku: Pan Kaplan z Fed twierdzi, że mało prawdopodobne (albo wręcz - nieprawdopodobne) jest, aby w roku 2020 pojawiła się w USA recesja. Z drugiej strony p. Barkin z tej samej instytucji stwierdził, że w ogóle trudno jest rozpoznać aktualny stan gospodarki, albowiem sygnały, które dochodzą, są sprzeczne.