Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

2007-08-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Przebieg dzisiejszej sesji na rynku walutowym do godziny 14.30 nie wyróżniał się niczym szczególnym. Zgodnie z naszymi porannymi rekomendacjami główna para walutowa przebywała w konsolidacji natomiast złotówka lekko odrabiała ostanie straty. Jednak wspomniana godzina wprowadziła ogromne zamieszanie zarówno na rynku walutowym jak i kapitałowy. Powodem tego było niespodziewane ogłoszenie przez FED obniżki stopy dyskontowej o 50 punków.
EUR/USD może rosnąć

EUR/USD może rosnąć

2007-08-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od wczoraj stabilizuje się w przedziale, który na wykresie godzinowym tej pary można od dołu ograniczyć poziomem 1,3394, a od góry 1,3442 dolara. Podejmowane zarówno w czwartek, jak i dziś próby wybicia dołem z tej stabilizacji kończyły się niepowodzeniem. To plus dla popytu, który po ponad 4 centowym spadku eurodolara w ciągu 1,5-tygodnia, ma szanse doprowadzić do silniejszego odreagowania tej przeceny.

Zaskakująca końcówka sesji w USA

Zaskakująca końcówka sesji w USA

2007-08-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj najbardziej zmiennymi parami walutowymi były crossy z jenem. Jen spektakularnie umacniał się, zbliżając się do kilkumiesięcznych maksimów w czasie sesji azjatyckiej, czemu towarzyszyło pogłębienie spadków na tokijskiej giełdzie. Problemy z płynnością oraz globalny wzrost awersji do ryzyka zniechęca inwestorów do inwestowania w wysoko oprocentowane aktywa i finansowanie się tanim jenem.
Konsolidacja na rynku jena

Konsolidacja na rynku jena

2007-08-17 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień na rynku walutowym przyniósł stabilizację sytuacji, którą zawdzięczamy konsolidacji na rynku jena, a także względnie stabilnemu zachowaniu się eurodolara. Kurs EURUSD podjął wczoraj przed południem próbę pokonania istotnego poziomu wsparcia z okolic 1,3350-1,3375, jednak po szybkim zejściu tego kursy w rejon 1,3360 nastąpiła zdecydowana odpowiedź ze strony popytu, która wydźwignęła kurs tej pary ponownie w okolice 1,34.
Na rynku dominuje niepewność

Na rynku dominuje niepewność

2007-08-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zwykle dzień taki jak dziś – gdy w kalendarzu tylko indeks nastroju uniwersytetu Michigan – moglibyśmy potraktować jak „na pewno spokojny”. W obecnej sytuacji jednak barometr nastroju biznesowego przejdzie kompletnie bez echa. Na rynku dominuje niepewność związana z niewypłacalnościami kredytobiorców, co z japońskiego jena uczyniło gwiazdę tygodnia: wczoraj wieczorem umocnienie jeszcze przyspieszyło i pozwoliło osiągnąć 112,07 USDJPY oraz 150,34 EURJPY, po czym nastąpiło nieznaczne cofnięcie z tych poziomów.
Rzeź byków na warszawskim parkiecie

Rzeź byków na warszawskim parkiecie

2007-08-16 Raport popołudniowy FMCM
Inwestorzy krajowi, których podczas wczorajszego Święta Wojska Polskiego ominęły znaczące ruchy na światowych rynkach finansowych nadrabiali dziś zaległości, czego rezultatem była „rzeź byków” na warszawskim parkiecie. Rynek akcyjny otworzył się już znacznie poniżej wtorkowego zamknięcia, a w trakcie sesji inwestorzy kontynuowali wyprzedaż walorów, tym bardziej, że umacniający się w godzinach przedpołudniowych jen zwiększał niepokój panujący na rynku.
Ciężka próba nerwów uczestników rynków finansowych

Ciężka próba nerwów uczestników rynków finansowych

2007-08-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy czwartek wystawił na ciężką próbę nerwy uczestników rynków finansowych, w szczególności tych inwestujących na giełdzie. Po wręcz katastrofalnych spadkach w Korei Południowej (-6,93%) oraz w Tokio (-1,6%) nadszedł czas na Warszawę oraz inne europejskie giełdy. Indeksy naszego parkietu oddawały pole bardzo łatwo: WIG stracił 6,06%, WIG20 zaś 4,30%. Od godziny 14:30 obserwowaliśmy jednak początek nieśmiałego odrabiania strat. Ten trend nie powinien być jutro kontynuowany – giełdy amerykańskie nie rozpoczęły o 15 zbyt dobrze, tracąc średnio około 0,7%.
Panika na giełdach, złoty wciąż traci

Panika na giełdach, złoty wciąż traci

2007-08-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym jest kontynuacją bardzo nerwowej atmosfery, jaka zapanowała na rynku od początku tego tygodnia. W największym stopniu dało się to zauważyć na japońskim jenie, który po przebiciu ważnych wsparć przyśpieszył proces umacniania się i w ciągu dnia kurs USD/JPY spadał nawet do 113,56 natomiast EUR/JPY 151,94.
Złoty słabnie pod wpływem dolara i giełd

Złoty słabnie pod wpływem dolara i giełd

2007-08-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Umocnienie dolara wobec europejskich walut oraz globalny wzrost awersji do ryzyka wywołany, mającymi już znamiona paniki spadkami na giełdach, przekłada się na osłabienie walut krajów zaliczanych do emerging markets. W tej grupie sytuuje się również złoty, który dziś solidarnie traci do dolara i euro. Waluty te są dziś najdroższe od odpowiednio 15 i 13 czerwca br.
Duża nerwowość na rynku walutowym

Duża nerwowość na rynku walutowym

2007-08-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania złotego na pierwszej sesji po wczorajszym święcie przynoszą dawno nieobserwowane poziomu w stosunku do euro oraz dolara. Pokonanie punków oporu 2,82 dla USD/PLN oraz 3,8150 dla pary EUR/PLN przyczyniło się do zwiększenia dynamiki deprecjacji rodzimej waluty. W czwartkowy poranek za jednego dolara płacimy 2,8560 natomiast euro kosztuje 3,8390. Na takie zachowanie złotego w największym stopniu miał wpływ rynek zagraniczny.
Coraz bardziej dramatyczna sytuacja na giełdach

Coraz bardziej dramatyczna sytuacja na giełdach

2007-08-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Środowa sytuacja na rynkach dostarczyła dużych emocji inwestorom. Pomimo tego, iż banki centralne interweniowały kolejnymi zastrzykami płynności, na giełdzie nastroje były bardzo nerwowe i przyczyniły się do kolejnej fali wyprzedaży akcji. To co najgorsze wydaje się być jeszcze przed nami bowiem sytuacja na rynkach kredytowych nie unormowała się. W ciągu ostatnich tygodni apetyt inwestorów zmienił się o 180 stopni.
EUR/USD najniżej od 8 tygodni

EUR/USD najniżej od 8 tygodni

2007-08-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy ze środy na czwartek kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,3383 dolara i był najniższy od 22 czerwca br. Na przestrzeni ostatnich sześciu dni kurs EUR/USD spadł łącznie już o ponad 4 centy. Notowania dolara wobec euro i innych europejskich walut są windowane w górę na fali obaw o finansowe konsekwencje kryzysu na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych o podwyższonym ryzyku, który powoli z kryzysu lokalnego, staje się kryzysem globalnym.
Inwestorzy nerwowo reagują na subprime mortgages

Inwestorzy nerwowo reagują na subprime mortgages

2007-08-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Giełda w Korei straciła 7%, notowania indeksów w Japonii również spadały. Eurojen znajduje się obecnie na poziomie 155,50 podczas gdy niecałe trzy tygodnie temu ta para atakowała szczyt na 168 EURJPY. Dolar umocnił się do euro, próbując przebijania 1,34 EURUSD. Więcej dowodów na skalę problemu, z którym borykają się obecnie rynki finansowe raczej nie trzeba – inwestorzy nerwowo reagują na załamanie sektora subprime mortgages.
Obawy o rynek kredytów hipotecznych w USA

Obawy o rynek kredytów hipotecznych w USA

2007-08-16 Raport poranny FMCM
Inwestorzy krajowi, którzy z powodu Święta Wojska Polskiego nie mogli uczestniczyć w handlu w dniu wczorajszym z niepokojem śledzili wydarzenia z szerokiego rynku, na którym ponownie zagościły obawy o rynek kredytów hipotecznych w USA. Duża niepewność co do skali możliwych negatywnych efektów kryzysu na tym rynku sprawia, że światowi inwestorzy redukując ryzyko uciekają w kierunku bezpiecznych aktywów.
Wspólna waluta traciła na wartości

Wspólna waluta traciła na wartości

2007-08-14 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień jest kolejnym, w którym na wartości traciła wspólna waluta, której w dalszym ciągu ciąży podjęta przez EBC interwencja na rynku pieniężnym. Zasilanie sektora bankowego gotówką jest sprzeczne z obowiązującym obecnie kursem zacieśniania przez EBC polityki monetarnej, jednak w obecnej sytuacji tynkowej wydaje się konieczne, gdyż sporo banków może być zagrożonych utratą płynności związaną z kryzysem na rynku kredytów w USA.
Eurodolar potwierdza formację zapowiadającą spadki

Eurodolar potwierdza formację zapowiadającą spadki

2007-08-14 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Eurodolar potwierdza formację zapowiadającą spadki (podwójny szczyt) – zamknięcie w Europie będzie poniżej 1,36. Co więcej, otwarcie giełdy na Wall Street bynajmniej nie napawa optymizmem. Rynek waży znaczenie wyższego od oczekiwań odczytu PPI bazowego na szali z kiepskimi informacjami płynącymi od największych detalistów. Nasdaq jeszcze się broni, ale DJIA już prawie 0,5% na minusie. Wraz z otwarciem w USA eurozłoty zaatakował 3,79, a USDPLN przebijał 2,79. Potwierdza to nasze poranne oczekiwania co do dalszych wzrostów głównych par złotego.
Złoty pod presją eurodolara

Złoty pod presją eurodolara

2007-08-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorek przyniósł kontynuację spadku eurodolara, który rano zniżkował do 1,3665 USD. Strefa oporu 1,3605-1,3610 nie wytrzymała presji sprzedających, podobnie jak 1,3590. Amerykańskiej walucie pomagał umacniający się jen, zaś przebicie 55-dniowej średniej potwierdziło sygnał spadkowy.
Prodolarowe dane z USA

Prodolarowe dane z USA

2007-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD zareagował lekkim spadkiem na opublikowane o godzinie 14:30 dane o amerykańskiej inflacji PPI i bilansie handlu zagranicznego. Ceny producentów (PPI) w USA wzrosły w lipcu o 0,6 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, wobec oczekiwanego wzrostu o 0,1 proc. Inflacja bazowa (PPI core) natomiast wzrosła o 0,1 proc., wobec oczekiwanego wzrostu o 0,2 proc.
Inflacja niższa, podaż wyższa, złoty nie reaguje

Inflacja niższa, podaż wyższa, złoty nie reaguje

2007-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W lipcu inflacja konsumencka (CPI) w Polsce spadła o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i wzrosła o 2,4 proc. w relacji rocznej (w czerwcu 2,6 proc.). Dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny są niższe od szacunków analityków, których zakładały spadek cen o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca i wzrost o 2,4 proc. rok do roku. Dane są natomiast zbieżne ze ostatnimi wskazaniami, publikowanego przez BIEC, Wskaźnika Przyszłej Inflacji, który od kilku miesięcy notuje spadek, informując o malejącej presji inflacyjnej.
Złoty pod presją sprzedających

Złoty pod presją sprzedających

2007-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Polska waluta znajduje się we wtorek pod presją sprzedających. O godzinie 13:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,7866 zł, kurs EUR/PLN 3,7869 zł, a CHF/PLN 2,3052 zł, rosnąc odpowiednio o 1,5 gr, 1,2 gr i 0,6 gr wobec poziomów z poniedziałku.