Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane makro pokierują rynek

Dane makro pokierują rynek

2007-09-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę dane makroekonomiczne, ze wskazaniem na lipcowy raport o liczbie podpisanych umów sprzedaży domów w USA, miały kluczowe znaczenie dla kształtowania się sytuacji na rynkach finansowych, powodując m.in. silny wzrost EUR/USD. Dziś na rynek napłynie kolejna fala publikacji makroekonomicznych.
Rynek czeka na ECB

Rynek czeka na ECB

2007-09-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Środowa sesja na rynku krajowym nie przyniosła większych zmian. Złoty po początkowym lekkim osłabieniu, w końcówce dnia powrócił w okolice zamknięcia z wtorku. Inwestorzy wstrzymują się jeszcze z poważniejszymi decyzjami czekając na rozstrzygnięcie na rynku międzynarodowym.

Słabe dane przyczyną przeceny dolara

Słabe dane przyczyną przeceny dolara

2007-09-06 Raport poranny FMCM
roda przyniosła ze sobą spore osłabienie się dolara względem wspólnej waluty, które było wynikiem złych informacji z amerykańskiej gospodarki, które dotyczyły rynku pracy oraz rynku nieruchomości. Dolarowi zaszkodził również opublikowany wczoraj FED raport na temat sytuacji w gospodarce, tzw. Beżowa Księga, który pokazał, że kryzys na rynku kredytów hipotecznych negatywnie odbija się na rynku nieruchomości, a więc pogłębia trawiącą ten segment gospodarki dekoniunkturę.
Decyzje banków w sprawie stóp procentowych

Decyzje banków w sprawie stóp procentowych

2007-09-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dwa banki centralne, EBC i BoE podejmują dziś decyzje w sprawie stóp procentowych. Europejski Bank Centralny może pozostawić stopy bez zmian na poziomie 4,00%, po wpompowaniu ogromnej płynności do europejskiego sektora finansowego podwyżka stóp procentowych byłaby jak strzelanie sobie w kolano – jej efekty negowałyby wcześniejsze działania banku.
Złoty traci podobnie jak cały region

Złoty traci podobnie jak cały region

2007-09-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę złoty, podobnie jak inne waluty regionu, traci na wartości. O godzinie 14:54 kurs USD/PLN testował poziom 2,8115 zł, kurs EUR/PLN 3,8207 zł, a CHF/PLN 2,3189 zł. Oznacza to osłabienie złotego o 0,6 grosza w stosunku do dolara i szwajcarskiego franka oraz o 0,3 grosza wobec euro.
Rynek pracy w USA niepokoi inwestorów

Rynek pracy w USA niepokoi inwestorów

2007-09-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Środowa sesja światowych rynków nie napawa optymizmem. Przez większość dnia kursy walut były stabilne, a inwestorzy zaczęli już wyczekiwać jutrzejszej decyzji ECB w sprawie wysokości stóp procentowych oraz komentarza przedstawicieli tej instytucji odnośnie jej przyszłych posunięć. Jednak kolejna porcja negatywnych informacji makroekonomicznych, która została dostarczona w drugiej połowie dzisiejszej sesji szybko może zburzyć ten pozorny spokój oczekiwania.
Ciekawa sytuacja techniczna EUR/USD

Ciekawa sytuacja techniczna EUR/USD

2007-09-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W lipcu sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca i 0,5 proc. rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o odpowiednio 0,3 proc. i 1 proc. Dane z czerwca zostały natomiast zrewidowane w górę do +0,6 proc. w relacji miesięcznej i 1 proc. w relacji rocznej z odpowiednio 0,4 proc. i 0,9 proc. szacowanych przed miesiącem.
Ceny akcji rosną, rynek oczekuje obniżki stóp

Ceny akcji rosną, rynek oczekuje obniżki stóp

2007-09-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Po dłuższej przerwie spowodowanej świętem pracy giełda w USA kontynuowała wzrosty, które rozpoczęły się w zeszłym tygodniu, po opublikowaniu założeń planu pomocy rządu federalnego dla osób mających problemy z obsługą kredytów hipotecznych. Związku z tym także na rynkach walutowych widać było uspokojenie nastrojów. Na uwagę zasługuje także ogólny wzrost wartości surowców, złota, ropy, pszenicy, choć w przypadku każdego rynku przyczyny wzrostów były inne.
Japońskie ostrzeżenia

Japońskie ostrzeżenia

2007-09-05 Komentarz poranny TMS Brokers
We wtorek na krajowym rynku wciąż panowały mieszane nastroje. Przedpołudniowy wzrost awersji do ryzyka i spowodowane nim osłabienie polskiej waluty doprowadziło cenę dolara do poziomu 2,82 zł a euro do 3,8260 zł. W drugiej połowie dnia złoty, niesiony chwilowym powrotem optymizmu na światowe rynki, uległ aprecjacji wracając do wartości z początku tego tygodnia.
Dane z amerykańskiego rynku pracy

Dane z amerykańskiego rynku pracy

2007-09-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzień dzisiejszy upłynie pod znakiem oczekiwania na otwarcie amerykańskich giełd oraz na dane z amerykańskiego rynku pracy. W dniu wczorajszym optymistyczne nastroje amerykańskich inwestorów giełdowych (indeks S&P zyskał wczoraj, podobnie jak NASDAQ, ponad 1%) spowodowały niewielki spadek awersji do ryzyka, wskutek czego po południu obserwowaliśmy umacnianie się złotego do dolara oraz euro. Dziś spokojne otwarcie na wyższych niż wczoraj wieczorem poziomach pozwala myśleć o podobnym scenariuszu.
Spadek eurodolara podczas spokojnej sesji

Spadek eurodolara podczas spokojnej sesji

2007-09-04 Raport wieczorny FMCM
Dzisiejsza sesja wpisuje się w zapoczątkowaną w piątek po wystąpieniu Bena Bernanke tendencję umocnienia amerykańskiej waluty. Eurodolar, który pod koniec ubiegłego tygodnia najpierw przełamał silny opór w okolicy 1,3680 po czym wzrósł w okolice 1,3720, by na koniec odwrócić się i skierować na południe w dniu dzisiejszym bez większych trudności pokonywał kolejne poziomy wsparcia i w efekcie zanurkował w rejony 1,3550.
Odczyt PKB za II kwartał oraz PPI za sierpień

Odczyt PKB za II kwartał oraz PPI za sierpień

2007-09-04 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Swoje piętno na rynku odcisnęła dziś awersja do ryzyka – inwestorzy nie wiedzą czego spodziewać się po odczytach danych z USA, które rozpoczęły się dziś od publikacji indeksu ISM o godzinie 16:00 (odczyt to 52,9%). Również o 16:00 poznaliśmy dane o wydatkach w sektorze budowlanym: spadły o 0,4% m/m (prognozowano spadek o 0,1%), a spadek byłby większy, gdyby nie wydatki administracji publicznej, które były rekordowo wysokie.
Dane z USA bez wpływu na rynek walutowy

Dane z USA bez wpływu na rynek walutowy

2007-09-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W sierpniu wskaźnik aktywności w amerykańskim przemyśle podawany przez Instytut Zarządzania Podażą spadł do 52,9 pkt. z 53,8 pkt. zanotowanych w lipcu i miał najniższą wartość od marca br. Opublikowane dane są nieznacznie gorsze od średniej prognoz na poziomie 53 pkt.
Ofensywa dolara może jeszcze potrwać

Ofensywa dolara może jeszcze potrwać

2007-09-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiegała pod dyktando wzrostu wartości dolara amerykańskiego. Kurs EUR/USD zniżkował z poziomu 1,3625 do 1,3550. Do dzisiejszego umocnienia amerykańskiej waluty przyczyniły się lekkie spadki kursów USD/JPY oraz EUR/JPY.
Wybicie USD/JPY dołem ze stabilizacji

Wybicie USD/JPY dołem ze stabilizacji

2007-09-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Spadki na rynkach akcji, najpierw w nocy w Azji, a obecnie na głównych europejskich parkietach (DAX -0,4 proc.; CAC -0,5 proc.; FTSE -0,3 proc.), przekłada się na wzrost awersji do ryzyka. To niemal natychmiast znajduje odbicie w mniejszej atrakcyjności operacji carry trade, polegających na pożyczaniu środków w walutach nisko oprocentowanych i inwestowaniu w instrumenty mogące dać większą stopę zwrotu, a więc automatycznie znajduje to odbicie we wzmocnieniu jena do głównych walut.
Początek września korzystny dla dolara

Początek września korzystny dla dolara

2007-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym, podobnie jak na świecie, przebiegała wyjątkowo spokojnie. Absencja amerykańskich dealerów sprawiła, że kursy walut nie odnotowywały większych wahań. Warszawska GPW zakończyła dzień wzrostami, m. in. WIG20 zyskał 0,33%. Jednak po piątkowej optymistycznej sesji w Stanach Zjednoczonych nie jest to imponujący wynik.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2007-09-04 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W poniedziałek na rynku zapanował świąteczny nastrój ze względu na Święto Pracy obchodzone w USA. Kursy walut pozostawały w dość wąskich zakresach wahań, a indeksy pozostawały stabilne. Pomimo tego, że początek tygodnia rozpoczął się bardzo spokojnie, to środek i końcówka tygodnia będzie z pewnością dużo ciekawsza ze względu na oczekiwane decyzję banków centralnych i publikowane istotne dane z amerykańskiego rynku pracy.
Echo osłabienia euro do dolara

Echo osłabienia euro do dolara

2007-09-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty rozpoczyna dzisiejszy dzień wyżej niż wczorajszy – jest to echo osłabienia euro do dolara, będącego skutkiem ogłoszenia przez niektóre europejskie banki strat, jakie poniosły one na inwestycjach w aktywa oparte na kredytach hipotecznych. Najmocniej dotknięty bank – niemiecki IKB – poda najprawdopodobniej, że poniósł stratę w wysokości 700 mln EUR.
W dalszym ciągu spokojnie

W dalszym ciągu spokojnie

2007-09-04 Raport poranny FMCM
Dzisiejszy dzień powinien przynieść już pewne ożywienie handlu, gdyż popołudniu na rynek powrócą inwestorzy z USA, którzy wczoraj świętowali Dzień Pracy. Do większej aktywności może dziś inwestorów skłonić także kalendarz wydarzeń, a zwłaszcza dwie pozycje się w nim znajdujące: rewizja dynamiki PKB Strefy Euro w II kwartale oraz indeks ISM dla amerykańskiej gospodarki, które to dane rzucą nieco światła na koniunkturę gospodarczą w obu tych obszarach gospodarczych.
Inwestorzy odpoczywali po nerwowym sierpniu

Inwestorzy odpoczywali po nerwowym sierpniu

2007-09-03 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień, w związku z Dniem Pracy, a więc świętem w USA miał spokojny przebieg, jednak nie uchroniło to eurodolara przed kontynuacją zapoczątkowanych w piątek spadków. Azjatycka część sesji i poranne godziny przyniosły konsolidacje na rynku pary EURUSD, jednak z technicznego punktu widzenia konsolidacja ta miała charakter flagi w trendzie spadkowym, co oznaczało, że wzrosty eurodolara są zagrożone.