Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zły dzień dla złotego

Zły dzień dla złotego

2007-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Poniedziałkowa sesja w Polsce przyniosła lekkie wzrosty indeksów giełdowych. WIG zyskał 0,45% natomiast WIG 20 0,27%. Świadczy to o tym, że w szeregach inwestujących na polskim parkiecie nie zagościł jeszcze optymizm i, tak jak oczekiwaliśmy, po chwilowym uspokojeniu spadki mogą powrócić.
Złoty nieznacznie słabnie

Złoty nieznacznie słabnie

2007-08-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś rano – mimo spokojnej sytuacji na kluczowej dla naszego rynku parze EURUSD – 1,3475 – złoty nieznacznie słabnie, głównie wskutek nieśmiałego odrabiania strat z ostatnich dwóch dni przez jena – obecnie EURJPY 154,40, USDJPY 114,54. Wskaźniki techniczne sugerują, że jen nie ma już zbyt wiele miejsca na umocnienie wobec euro, przyglądajmy się jednak uważnie wycenie ryzyka przez inwestorów na światowych rynkach.

Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian

Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian

2007-08-21 Raport poranny FMCM
Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian na rynku, nawet pomimo względnego uspokojenia nastrojów inwestorów w wyniku piątkowej interwencji FED. Duża niepewność, która w dalszym ciągu wisi nad rynkiem nie pozwala inwestorom na odważniejsze posunięcia, co z jednej strony skutkuje niemrawym popytem na rynkach akcyjnych, a z drugiej presją na waluty krajów wschodzących, w tym złotówki.
Optymizm powrócił na giełdowe parkiety

Optymizm powrócił na giełdowe parkiety

2007-08-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po interwencji amerykańskiego banku centralnego optymizm powrócił na giełdowe parkiety. Giełdy w Azji odnotowały wysokie wzrosty (Korea Płd., Japonia), ale złoty raczej nie odczuł poprawy sentymentu do bardziej ryzykownych aktywów. Eurozłoty wzrósł z 3,82 do 3,8380, a USDPLN zwyżkował do 2,8480. Rynki najwięcej uwagi poświęcają analizowaniu słuszności dotychczasowej polityki Fed punktując (teoretycznie) pewne nieścisłości w decyzjach FOMC.
Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję

Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję

2007-08-20 Raport popołudniowy FMCM
Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję, w czasie której inwestorzy nieśmiało zwracali się w kierunku ryzykownych aktywów, jednak na rynku dominowała postawa wyczekiwania na rozjaśnienie obrazu obecnej sytuacji rynkowej. Piątkowa decyzja FED, który w celu zapewnienia płynności sektora bankowego i uniknięcia dalszej wyprzedaży przez banki swoich aktywów zdecydował się na obcięcie stopy dyskontowej o 0,5 pkt. proc powstrzymała spadki na rynkach akcyjnych, jednak z drugiej strony nie wyrwała rynku z niepewności i niechęci do ryzyka.
LEI bez wpływu na eurodolara

LEI bez wpływu na eurodolara

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę (LEI) w USA wzrósł w lipcu o 0,3 proc., wobec spadku o 0,3 proc. w czerwcu. Kurs EUR/USD nie zareagował na opublikowane dane. O godzinie 16:03 para ta testowała poziom 1,3478 dolara, pozostając od rana w stabilizacji w przedziale 1,3470-1,3500 dolara. Wybicia z tej stabilizacji wskaże kierunek zmian w krótkim terminie.
Złoty słabszy do euro

Złoty słabszy do euro

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Spadek awersji do ryzyka wywołany wzrostami na światowych rynkach akcji, nie przekłada się na poniedziałkowe notowania złotego. Polska waluta traci dziś wobec euro i testuje poziomy z piątku w relacji do dolara i szwajcarskiego franka. O godzinie 12:25 kurs EUR/PLN testował poziom 3,8280 zł, USD/PLN 2,8355 zł, a CHF/PLN 2,3479 zł.
Złoty już nie odrabia strat

Złoty już nie odrabia strat

2007-08-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja tylko na początku przebiegała pod znakiem kontynuacji piątkowego odreagowania. Eurodolar po dotarciu w okolice 1,3505 – 1,3510 powracał do wsparcia na poziomie 1,3480. Także europejskie giełdy, które po udanej ostatniej sesji na Wall Street i azjatycko – australijskiej euforii otworzyły się na wyraźnych „plusach”, zwalniały, oddając część zysków. Powstrzymane zostało też odrabianie strat przez pary „jenowe”.
Stabilizacja EUR/USD

Stabilizacja EUR/USD

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poprzedni tydzień przyniósł mocny spadek notowań EUR/USD. Silne spadki na światowych giełdach prowokowały bowiem powrót amerykańskich kapitałów zaangażowanych poza granicami USA.
Umocnienie dolara zostało powstrzymane w czwartek wraz ze zdecydowanym zwrotem na Wall Street, kiedy czołowe amerykańskie indeksy wybroniły się przed silną przeceną, dając nadzieję na ustabilizowanie sytuacji na giełdach.
Na jak długo piątkowa decyzja Fed uspokoi sytuacje?

Na jak długo piątkowa decyzja Fed uspokoi sytuacje?

2007-08-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Miniony tydzień charakteryzował się dużą zmiennością wszystkich par walutowych z jenem. Waluta japońska umacniała się spektakularnie, zbliżając się do kilkumiesięcznych maksimów. W piątek sytuacja na giełdach była dość stabilna, po nieco lepszym czwartkowym zamknięciu amerykańskich indeksów rynku. Zaskoczeniem dla rynku była decyzja Fed o obniżeniu stopy dyskontowej o 50 punktów bazowych do 5.75%.
Odreagowania spadków ciąg dalszy

Odreagowania spadków ciąg dalszy

2007-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Podczas piątkowej sesji największy wpływ na zachowanie rynku krajowego jak i zagranicznego miało obniżenie przez FED stopy dyskontowej o 50 punktów. Ta niespodziewana decyzja spowodowała bardzo szybką reakcje szczególnie rynku kapitałowego. Indeksy warszawskiej giełdy, które były już na sporych minusach szybko odrobiły straty i zakończyły dzień wzrostami.
Nowa perspektywa polityki monetarnej w USA

Nowa perspektywa polityki monetarnej w USA

2007-08-20 Raport poranny FMCM
Najlepszym dowodem na nerwowość panującą na rynku jest przebieg końcówki ubiegłego tygodnia, gdy po gwałtownej przecenie akcji na świecie w czwartek, piątek przyniósł decyzję FED o obcięciu stopy dyskontowej o 0,5 pkt. proc., która pomogła rynkom odrobić część strat.
Fed ma zamiar zapewnić bankom płynność

Fed ma zamiar zapewnić bankom płynność

2007-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe obniżenie przez Fed stopy dyskontowej – jasny sygnał, że Fed ma zamiar zapewnić amerykańskim bankom płynność – sprawiło, że inwestorzy ze znacznie większym optymizmem patrzą w przyszłość. Dzięki ruchowi Fedu zyskały giełdy amerykańskie, wszystkie parkiety europejskie, a dziś w nocy – giełdy w Korei Południowej (+5,7%) oraz w Tokio (+3% Nikkei). Ten ruch najprawdopodobniej przełoży się na GPW, jednak już nie z taką siłą – nasi inwestorzy już na dobrych wiadomościach ze Stanów skorzystali.
Podsumowanie ciekawego tygodnia

Podsumowanie ciekawego tygodnia

2007-08-17 Analiza weekendowa FMCM
Tydzień, który właśnie dobiega końca był kolejnym etapem ucieczki inwestorów od ryzyka. Motorem napędzającym inwestorów były oczywiście obawy o stan rynku kredytów hipotecznych w USA, oraz jego możliwe negatywne konsekwencje dla rynków finansowych na całym świecie.
Obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed

Obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed

2007-08-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Najważniejsze wydarzenia dnia to obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed oraz korzystne wyniki parkietów w Europie oraz w Stanach, a także w Warszawie. O poranku obserwowaliśmy jeszcze znaczne umocnienie jena, które wywindowało złotego na dawno nie widziane poziomy: 3,85 EURPLN i 2,87 USDPLN, później jednak sytuacja wracała do normy. Rynki finansowe zdają się uspokajać, choć w ciągu najbliższych tygodni spotka nas zapewne kilka nadchodzących z sektora nieruchomości niespodzianek.
Panika na rynkach

Panika na rynkach

2007-08-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się tydzień na rynku krajowym przebiegał pod znakiem znacznego osłabienia złotego. Kursu EUR/PLN oraz USD/PLN wzrosły do poziomów odpowiednio 2,8782 oraz 3,8481, gdzie doszło do zatrzymania deprecjacji rodzimej waluty. W piątek efekt końca tygodnia wpłynął korzystnie na złotego, co powstrzymało dalszy spadek jej wartości.
Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

2007-08-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Przebieg dzisiejszej sesji na rynku walutowym do godziny 14.30 nie wyróżniał się niczym szczególnym. Zgodnie z naszymi porannymi rekomendacjami główna para walutowa przebywała w konsolidacji natomiast złotówka lekko odrabiała ostanie straty. Jednak wspomniana godzina wprowadziła ogromne zamieszanie zarówno na rynku walutowym jak i kapitałowy. Powodem tego było niespodziewane ogłoszenie przez FED obniżki stopy dyskontowej o 50 punków.
EUR/USD może rosnąć

EUR/USD może rosnąć

2007-08-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od wczoraj stabilizuje się w przedziale, który na wykresie godzinowym tej pary można od dołu ograniczyć poziomem 1,3394, a od góry 1,3442 dolara. Podejmowane zarówno w czwartek, jak i dziś próby wybicia dołem z tej stabilizacji kończyły się niepowodzeniem. To plus dla popytu, który po ponad 4 centowym spadku eurodolara w ciągu 1,5-tygodnia, ma szanse doprowadzić do silniejszego odreagowania tej przeceny.
Zaskakująca końcówka sesji w USA

Zaskakująca końcówka sesji w USA

2007-08-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj najbardziej zmiennymi parami walutowymi były crossy z jenem. Jen spektakularnie umacniał się, zbliżając się do kilkumiesięcznych maksimów w czasie sesji azjatyckiej, czemu towarzyszyło pogłębienie spadków na tokijskiej giełdzie. Problemy z płynnością oraz globalny wzrost awersji do ryzyka zniechęca inwestorów do inwestowania w wysoko oprocentowane aktywa i finansowanie się tanim jenem.
Konsolidacja na rynku jena

Konsolidacja na rynku jena

2007-08-17 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień na rynku walutowym przyniósł stabilizację sytuacji, którą zawdzięczamy konsolidacji na rynku jena, a także względnie stabilnemu zachowaniu się eurodolara. Kurs EURUSD podjął wczoraj przed południem próbę pokonania istotnego poziomu wsparcia z okolic 1,3350-1,3375, jednak po szybkim zejściu tego kursy w rejon 1,3360 nastąpiła zdecydowana odpowiedź ze strony popytu, która wydźwignęła kurs tej pary ponownie w okolice 1,34.