Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Poprawa nastrojów

Poprawa nastrojów

2007-08-23 Komentarz walutowy Money Expert
Wczorajszy dzień nie przyniósł publikacji żadnych wyjątkowo istotnych danych makroekonomicznych, jednak działo się sporo. Co istotne – generalnie mieliśmy do czynienia z polepszeniem nastrojów na światowych rynkach. Inwestorzy, sądząc po umiarkowanych reakcjach rynku, być może nie do końca uwierzyli w zapewnienia płynące z USA, że wszystko jest pod kontrolą.
Jen traci na fali spadku awersji do ryzyka

Jen traci na fali spadku awersji do ryzyka

2007-08-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii zdecydował dziś o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 0,5 proc. Ta, oczekiwana przez rynek decyzja, nie miała wpływu na notowania japońskiej waluty. Takowy wpływ miała natomiast dalsza poprawa klimatu inwestycyjnego na światowych giełdach. To w prosty sposób prowadzi do spadku awersji do ryzyka i zachęca do ponownego otwierania pozycji carry trade, polegających na pożyczaniu środków w walutach nisko oprocentowanych, a więc m.in. w jenie i inwestowaniu ich w instrumenty, które mogą dać większą stopę zwrotu.

Złoty zyskuje na wartości

Złoty zyskuje na wartości

2007-08-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek złoty, podobnie jak inne waluty regionu, zyskuje na wartości na fali rosnącego apetytu na ryzyko w następstwie wyraźnej poprawy sytuacji na głównych światowych parkietach. Aktywna rola czołowych banków centralnych w przeciwdziałaniu rozszerzeniu się kryzysu na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, ze szczególnym uwzględnieniem piątkowej decyzji Fed o obniżeniu stopy dyskontowej o 50 pb do 5,75 proc., co rodzi spekulacje nt. obniżki głównej stopy procentowej, pozwoliły w ostatnich dniach zapomnieć inwestorom z rynku akcji o skutkach wspomnianego kryzysu.
Lepsze nastroje na giełdzie, decyzja BoJ

Lepsze nastroje na giełdzie, decyzja BoJ

2007-08-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Środowa sesja pokazała, że inwestorzy częściowo zapomnieli o negatywnych czynnikach i informacjach, jakie napływały jeszcze w zeszłym tygodniu. Dwudniowa stabilizacja na giełdzie zachęciła do ponownych zakupów bardzie ryzykownych aktywów a także inwestycji typu carry-trade, na skutek globalnego spadku awersji do ryzyka. Spekulacje na temat obniżki głównej stopy procentowej przez Fed na najbliższym wrześniowym posiedzeniem, a także nadzieja, że to co najgorsze, jeśli chodzi o rynki kredytowe mamy już za sobą powodują powrót płynności.
Odreagowanie gwałtownej ucieczki od ryzyka

Odreagowanie gwałtownej ucieczki od ryzyka

2007-08-23 Raport poranny FMCM
Wydarzenia ostatnich dni zwiększyły nieco szanse na większy zasięg obserwowanego obecnie odreagowania gwałtownej ucieczki od ryzyka, jaka miała miejsce tydzień temu. Najważniejsze czynniki, które powinny wpłynąć kojąco na nerwy inwestorów to sygnały docierające z USA, że FED jest gotowy w razie konieczności działać szybko obniżając stopy procentowe.
Poprawa sentymentu na rynkach kapitałowych

Poprawa sentymentu na rynkach kapitałowych

2007-08-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wskazania analizy technicznej co do kierunku EURUSD świetnie zgrały się z poprawą sentymentu na rynkach kapitałowych. Po wielu dniach spadków wreszcie to zielony kolor dominuje na parkietach. Giełdowi gracze zdążyli już chyba zapomnieć, czym jest głęboka korekta – kilka dni spokoju wystarcza im do wznowienia zakupów.
Poważniejsze odreagowanie spadków na GPW

Poważniejsze odreagowanie spadków na GPW

2007-08-22 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień przyniósł w końcu poważniejsze odreagowanie ubiegłotygodniowych spadków na GPW w Warszawie. Muszę przyznać, że gdy dziś rano pisałem o szansach na powrót byków na parkiet nie spodziewałem się aż tak silnych wzrostów głównych indeksów warszawskiego parkietu, a raczej myślałem, że osiągnięcie okolic 3550 pkt. na wykresie WIG20 zajmie rynkowi 2-3 dni, jednak nie mogłem przewidzieć decyzji EBC o podjęciu jutro kolejnej interwencji na rynku pieniężnym.
Stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów

Stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów

2007-08-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Notowania giełdowe, deprecjacja jena – to stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów na globalnym rynku finansowym. Wynika stąd niewielkie umocnienie złotego – danych makroekonomicznych nie mieliśmy dziś praktycznie żadnych, tak więc technika i nastroje rządzą rynkiem.
Złoty częściowo odrobił straty

Złoty częściowo odrobił straty

2007-08-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na światowych rynkach nie obfituje w natłok nowych informacji, które mogłyby wpływać na rozwój wydarzeń w sektorze finansowym. Inwestorzy na całym świecie żyją nadzieją, że FED obniży stopy procentowe, zapobiegając w ten sposób możliwości nastąpienia spowolnienia gospodarczego. Dzięki tym oczekiwaniom indeksy większości giełd wzrosły o ponad 1%. Podczas środowej sesji na rynku obserwowany był nieśmiały powrót do bardziej ryzykownych inwestycji.
Przewaga popytu na USD/JPY

Przewaga popytu na USD/JPY

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa przynosi zdecydowane wzrosty cena akcji na europejskich parkietach oraz kontraktów terminowych na główne amerykańskie indeksy. Poprawa klimatu inwestycyjnego budowana jest na oczekiwaniach obniżki głównej stopy procentowej przez Fed, po tym jak wczoraj przewodniczący Komisji Bankowej Senatu USA, Christopher Dodd po spotkaniu z Sekretarzem Skarbu USA Henrym Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke oświadczył, że ten ostatni zgodził się użyć wszystkich instrumentów, aby przywrócić stabilizację na rynkach finansowych.
Szanse na spadki i wzrosty EUR/USD podobne

Szanse na spadki i wzrosty EUR/USD podobne

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Plotki nt. ewentualnej obniżki głównej stopy procentowej przez Fed, wywindowały wczoraj kurs EUR/USD do poziomu 1,3519 dolara. Popyt nie zdołał jednak utrzymać rynku ponad poziomem 1,35 dolara. Nawet pomimo wypowiedzi Christopher'a Dodd'a (przewodniczący Komisji Bankowej Senatu USA), który po wczorajszym spotkaniu z Sekretarzem Skarbu USA Henrym Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke stwierdził, że ten ostatni zgodził się użyć wszystkich instrumentów, aby przywrócić stabilizację na rynkach finansowych.
Silny wzrost zamówień bez wpływu na EUR/USD

Silny wzrost zamówień bez wpływu na EUR/USD

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czerwcu zamówienia przemysłowe wzrosły w strefie euro o 4,4 proc. w relacji miesięcznej i 13,8 proc. w relacji rocznej, wobec oczekiwanego wzrostu o odpowiednio 2 proc. i 12,4 proc. Majowe dane zrewidowano natomiast w dół do poziomu 1,5 proc. miesiąc do miesiąca i 7,5 proc. rok do roku, z szacowanych wcześniej odpowiednio 1,7 proc. i 9,1 proc.
Złoty mocniejszy w środę

Złoty mocniejszy w środę

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowy poranek przynosi umocnienie złotego. O godzinie 9:54 kurs USD/PLN testował poziom 2,8484 zł, natomiast EUR/PLN 3,8426 zł, co oznacza odpowiednio spadek o 1 i 0,7 grosza wobec poziomów z wtorkowego zamknięcia. Polska waluta podąża dziś śladem innych walut regiony, które również zyskują na wartości.
Wrzawa na rynkach nieco ucichła

Wrzawa na rynkach nieco ucichła

2007-08-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja na giełdzie nie zmieniła się znacząco od wczoraj. Indeksy giełdowe znajdują się obecnie blisko oporów, w tym indeks DJIA oscyluje blisko poziomu 13 200pkt. To uspokojenie może być wynikiem ostatnich silnych ruchów, a także oczekiwaniem na najważniejsze w tym tygodniu dane na temat sprzedaży detalicznej z USA.
Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

2007-08-22 Raport poranny FMCM
Przebieg wczorajszego dnia świetnie wpisał się w scenariusz wydarzeń przewidziany na początek tygodnia, a więc uspokojenie nastrojów, które przekłada się na spokojny handel oraz próbę odreagowania wydarzeń z ubiegłego tygodnia. Co prawda w dalszym ciągu nad rynkiem wisi spora niepewność a inwestorzy niechętnie podejmują ryzyko, co jest zapewne związane z oczekiwaniem na decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, która ma zapaść dziś w nocy.
Rynki czekają na ruchy banków centralnych

Rynki czekają na ruchy banków centralnych

2007-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki czekają na ruchy banków centralnych w obliczu panującej na rynkach sytuacji: dziś rozpoczyna się posiedzenie Banku Japonii, wielu komentatorów uważa zaś, że FOMC na swoim następnym posiedzeniu w dniu 18 września obniży stopy w USA, niektórzy zaś nastawiają się na zwołanie specjalnego posiedzenia Komitetu.
Względnie stabilne kursy walutowe

Względnie stabilne kursy walutowe

2007-08-21 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym w zasadzie nie wydarzyło się nic co zmieniłoby obraz rynku, gdyż nawet zaskakująco słaby wynik indeksu ZEW nie był w stanie wywołać większej reakcji inwestorów. W konsekwencji obserwowaliśmy względnie stabilne kursy walutowe, choć trzeba przyznać, że ich zmienność była wyższa niż w dniu wczorajszym.
Podwyżka stóp procentowych w Chinach

Podwyżka stóp procentowych w Chinach

2007-08-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynków finansowych nie opuszcza niepokój. Co prawda przez pewien czas niektóre z europejskich indeksów giełdowych notowały wzrosty ze względu na pogłoskę jakoby FED miałby dzisiaj dokonać obniżki stóp, jednakże szybko informację tę zdementowano, a parkiety starego kontynentu powróciły do poziomu z wczorajszej sesji.
Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół

Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół

2007-08-21 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół, kurs USDTRY stracił ponad figurę co zaszkodziło również złotemu i forintowi. Naszej krajowej walucie na pewno nie pomaga już praktycznie przesądzona decyzja o wyborach parlamentarnych (dzisiejsze wystąpienie Ludwika Dorna pozwala przypuszczać, że wybory odbędą się najwcześniej pod koniec października). Na przeciwnej szali leży bardzo prawdopodobna podwyżka stóp procentowych w Polsce.
Złoty traci, ale mniej niż rano

Złoty traci, ale mniej niż rano

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty, który rozpoczął wtorkowe notowania od zdecydowanego osłabienia do dolara i euro, po południu odrobił część strat. O godzinie 14:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,8511 zł, natomiast kurs EUR/PLN 3,8490 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 0,3 i 1 grosz wobec poziomów z poniedziałku.