Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek pod wpływem niepewności

Rynek pod wpływem niepewności

2007-08-30 Raport poranny FMCM
Nerwowość zwiększa zmienność rynku: Początek tygodnia potwierdził, że inwestorzy w ostatnim czasie kierują się emocjami przy podejmowaniu decyzji, co gorsza ulegając pewnej huśtawce nastrojów. Przez pierwsze dwa dni tygodnia rynek poddał się obawom i choć może nie doprowadziło to do panicznej ucieczki od ryzyka, ale zdecydowaną przewagę na rynku mieli w tym czasie pesymiści.
Rozpoczyna się ruch inwestorów

Rozpoczyna się ruch inwestorów

2007-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze przez kilka tygodni nie uciekniemy od reperkusji wydarzeń związanych z amerykańskim rynkiem kredytów hipotecznych i papierami wartościowymi, które były na tych kredytach oparte. Banki w USA oraz w Eurolandzie wciąż odczuwają braki płynności, wzmacniane niekorzystnymi informacjami: wczoraj Merrill Lynch obniżył rekomendacje dla akcji banków oraz instytucji kredytowych, szacuje się również, że spółki sektora hipotecznego odnotują dwucyfrowe (procentowo) spadki zysków.

Podwyżka stóp stała się faktem

Podwyżka stóp stała się faktem

2007-08-30 Komentarz walutowy Money Expert
Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła po raz trzeci w tym roku wszystkie stopy procentowe o 25 pb. Oznacza to, że główna stopa NBP będzie na poziomie 4,75%. Wprawdzie podwyżka była oczekiwana, ale potwierdzenie przypuszczeń z pewnością wzmocniło złotego. Rano za dolara płacono już bowiem 2,830 zł, a za euro 3,8450 zł, co stanowiło pokłosie złych informacji, jakie napłynęły we wtorek z USA. Tymczasem o godz. 16:30 wartości te wynosiły odpowiednio – 2,810 zł i 3,8345 zł.
Brak danych sprzyjał uspokojeniu

Brak danych sprzyjał uspokojeniu

2007-08-29 Raport popołudniowy FMCM
Huśtawki nastrojów ciąg dalszy: Dzisiejszy dzień przyniósł odreagowanie wczorajszej ucieczki z ryzykownych aktywów i to pomimo iż słabe otwarcie europejskich giełd wcale nie zapowiadało poprawy nastrojów.
Dolar znowu traci

Dolar znowu traci

2007-08-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja miała dość zaskakujący przebieg. Po wczorajszym silnym umocnieniu japońskiego jena i dużych spadkach na giełdach w USA i Azji wydawało się, że proces ten będzie dziś kontynuowany i bardziej prawdopodobna była deprecjacja złotego oraz zniżka kursu głównej pary walutowej. Także wczorajsze osłabienie pod koniec sesji na warszawskiej giełdzie w połączeniu z nocnymi spadkami zagranicą sugerowało przecenę polskich akcji.
Całodzienne umocnienie euro wobec dolara

Całodzienne umocnienie euro wobec dolara

2007-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek spadki na giełdach i związany z tym wzrost awersji do ryzyka, a nie jak się zakłada publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, gdzie wciąż wiele miejsca poświęca się zagrożeniu wzrostem inflacji w USA, stał się powodem do spadku kursu EUR/USD.
Wyższe stopy w Polsce

Wyższe stopy w Polsce

2007-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rady Polityki Pieniężnej, zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, podwyższyła na kończącym się dziś posiedzeniu główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 4,75 proc. Jest to już trzecia podwyżka kosztu pieniądza w podobnym wymiarze w tym roku. Wcześniej, w obawie przed wzrostem inflacji, Rada zdecydowała się na taki krok na kwietniowym i czerwcowym posiedzeniu.
Rośnie ryzyko, złoty traci

Rośnie ryzyko, złoty traci

2007-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe spadki na giełdach, ze szczególnym wskazaniem na Wall Street, ponownie zwiększyły globalną awersję do ryzyka, tym samym przekładając się na osłabienie złotego wobec głównych walut. Dodatkowym impulsem był wczoraj spadek kursu EUR/USD, co tradycyjnie negatywnie odbija się na notowaniach polskiej waluty.
Notatki FOMC nie spełniły oczekiwań

Notatki FOMC nie spełniły oczekiwań

2007-08-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Opublikowane wczoraj notatki z posiedzenia FOMC z 7 sierpnia zawiodły oczekiwania wielu inwestorów liczących na obniżkę stóp procentowych we wrześniu. Notatki dotyczyły już okresu, w którym zmienność na rynkach była bardzo duża i liczyli oni na to, że FED przejdzie na tamtym posiedzeniu do trybu neutralnego lub zasugeruje, że może użyć polityki monetarnej do zarządzania kryzysem kredytowym.
Stosunkowo wysokie otwarcie rynku lokalnego

Stosunkowo wysokie otwarcie rynku lokalnego

2007-08-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Stosunkowo wysokie otwarcie rynku lokalnego (eurozłoty powyżej 3,84, USDPLN przebił 2,82) to efekt wczorajszych informacji z USA – indeks nastrojów konsumenckich publikowany przez Conference Board spadł do 105 punktów (poprzednie odczyty na poziomie 111-112 punktów) podsycając nerwową spekulację o „rozlewaniu się” kryzysu w sektorze subprime mortgages.
Wzrost stóp może nie pomóc złotemu

Wzrost stóp może nie pomóc złotemu

2007-08-29 Raport poranny FMCM
Obawy biorą górę: Wczorajszy dzień potwierdził, że w wyniku kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w umysłach inwestorów kłębią się obawy o stan gospodarki USA, które w obecnych warunkach, a więc w okresie sporej niepewności, skłaniają ich do zachowania ostrożności i stopniowego wychodzenia z ryzykownych pozycji.
Obawy biorą górę

Obawy biorą górę

2007-08-28 Raport popołudniowy FMCM
Niepokój i wyczekiwanie: Przebieg dzisiejszego dnia był w dalszym ciągu odzwierciedleniem niepewności, jaka zagościła w umysłach inwestorów po huśtawce nastrojów w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Inwestorzy nie wiedzą, w którą stronę w najbliższym czasie podąży rynek, gdyż nie są pewni, czy nieśmiały powrót apetytu na ryzyko w ubiegłym tygodniu zakończył już etap wywołanej kryzysem na rynku kredytów hipotecznych ucieczki kapitału z ryzykownych aktywów.
Kurs złotego stabilny

Kurs złotego stabilny

2007-08-28 Komentarz walutowy Money Expert
Wtorek przyniósł niewielkie umocnienie euro względem dolara. Przed godz. 14 kurs USD/EUR wynosił nawet 1,3666, jednak po godz. 15:30 powrócił do poziomu 1,3640 dolara.
Gorsze nastroje Amerykanów

Gorsze nastroje Amerykanów

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks zaufania amerykańskich konsumentów, podawany przez Conference Board, spadł w sierpniu do 105 pkt. z 111,9 pkt. (po korekcie z 112,6 pkt.) w lipcu, kiedy to niespodziewanie zanotował najwyższą wartość od 6 lat.
Euro umacnia się do dolara

Euro umacnia się do dolara

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek przynosi umocnienie euro wobec dolara. O godzinie 12:58 kurs EUR/USD testował poziom 1,3668 dolara, wobec 1,3617 rano. Dzisiejsze wzrosty eurodolara oznaczają powrót do trendu, po wczorajszym korekcyjnym cofnięciu. W tym powrocie pomogła publikacja, obrazującego nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, indeksu klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo.
Euro nieco mocniejsze po publikacji indeksu Ifo

Euro nieco mocniejsze po publikacji indeksu Ifo

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, spadł w sierpniu do najniższego poziomu od 10 miesięcy, osiągając wartość 105,8 pkt. Średnia prognoz analityków zakładała spadek tego indeksu do 105,4 pkt. z 106,4 pkt. w lipcu.
Czy głównym zagrożeniem dla Fed będzie nadal inflacja?

Czy głównym zagrożeniem dla Fed będzie nadal inflacja?

2007-08-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałkowa sesja przebiegała nadzwyczaj spokojnie. Do czasu publikacji danych z rynku nieruchomości kursy przebywały w wąskim zakresie wahań, po czym dolar zaczął umacniać się w stosunku do euro i funta. Dane na temat sprzedaży domów pokazały spadek o 0.2% w lipcu i był to odczyt nieco powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie minus 1%.
Kluczowa publikacja indeksu Ifo

Kluczowa publikacja indeksu Ifo

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi wzrost kursu EUR/USD, który od wczoraj systematycznie się osuwał spadając z poziomu 1,3683 do 1,3617 dolara. O godzinie 9:56 para ta testowała poziom 1,3638 dolara. Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD od piątku preferuje stronę popytową.
EURUSD spada dzięki danym

EURUSD spada dzięki danym

2007-08-28 Raport poranny FMCM
Poniedziałek miał w zasadzie spokojny przebieg a handel odbywał się w oczekiwaniu na informacje natury fundamentalnej, co ograniczyło zmienność kursów w ciągu dnia. Rynek eurodolara odreagował wczoraj część ostatnich wzrostów spadając po danych z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz po wystąpieniu szefa EBC Jean Claud Tricheta w okolice 1,3720.
Delikatne osłabienie złotego

Delikatne osłabienie złotego

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pod nieobecność świętujących inwestorów z Londynu, wczorajsze notowania na krajowym rynku walutowym upłynęły pod znakiem spokojnego handlu, który przyniósł nieznaczne osłabienie złotego do dolara i podobne umocnienie do euro i szwajcarskiego franka.