Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynek antycypuje silniejszą korektę na EURUSD
2008-09-12 Codzienny Puls Rynku IDM SARynek odzwyczaił się od silnych wahań kursu złotego. Od wielu miesięcy zmienność (w tym zmienność implikowana opcji) na złotym była w trendzie spadkowym, a złoty konsekwentnie się umacniał. Od początku sierpnia zmienność wyraźnie rosła w miarę jak złoty się osłabiał. W najbliższym czasie spodziewamy się utrzymania silnych wahań i gwałtownych zmian nastrojów.
Korekcyjne osłabienie dolara
2008-09-12 Komentarz poranny TMS BrokersOd godzin porannych dzisiejszej sesji złoty się umacnia. Kurs EUR/PLN odnotował spadek poniżej 3,3600 (o godzinie 9.00), wartość dolara wyrażona w polskiej walucie zniżkowała do 2,3900. Dla obu par walutowych złoty odrobił z nawiązką wczorajsze osłabienie.
Pogłębianie spadków eurodolara
2008-09-12 Raport poranny FMCMSłabe dane zza oceanu bez znaczenia: Wczorajszy dzień to dalszy ciąg spadków EUR/USD. Przyczyn umacniania amerykańskiej waluty, w głównej mierze, należy upatrywać w spadającej cenie ropy naftowej. Cena za baryłkę tego surowca kształtuje się na poziomie lekko powyżej 101 dolarów, testując wczoraj psychologiczną granicę 100 dolarów.
EURUSD powrócił w nocy nieznacznie ponad poziom 1,40
2008-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFSPKB Japonii skurczyło się w 2. kwartale 2008 o 0,7%, a wielu ekonomistów uważa, że również przez następne dwa-trzy kwartały obserwować będziemy odczyty mówiące o nieznacznym spadku tej miary. Rynki finansowe zareagowały na tę publikację w mało zdecydowany sposób: nieznacznym umocnieniem JPY wobec USD, obecnie na poziomie ok. 107,20 USDJPY.
Gorsze dane nie osłabiły dolara
2008-09-11 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW pierwszej części dzisiejszej sesji na międzynarodowym rynku walutowym kurs EUR/USD odnotował kolejne istotne minima. Inwestorom udało się sprowadzić kurs tej pary walutowej poniżej istotnego wsparcia 1,3900.
Dolar nieczuły na słabe dane
2008-09-11 Raport popołudniowy FMCMGorszy bilans handlowy USA: Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze spadki pary EUR/USD. Popyt na amerykańską walutę pozostaje silny, nawet mimo słabszych danych nadchodzących z gospodarki USA.
Euro poniżej 1,40 za dolara, ale nie na długo
2008-09-11 Puls Walutowy FIT DMTa magiczna do niedawna bariera padła jeszcze w środę wieczorem, a w czwartek spadki EUR/USD były kontynuowane. Przed południem doszło do naruszenia poziomu 1,39 i ustanowienia minimum na 1,3894. Wyznaczany wczoraj poziom 1,3950 został tym samym naruszony.
Napięcie na rynku finansowym może jeszcze potrwać
2008-09-11 Codzienny Puls Rynku IDM SADolar nadal zyskuje do większości walut, chociaż trudno znaleźć obecnie konkretne powody fundamentalne dla dalszego wzmocnienia amerykańskiej waluty. Rynek spodziewa się, że gospodarka europejska spowolni / wejdzie w recesję szybciej niż amerykańska.
Kurs EUR/USD poniżej 1,4000
2008-09-11 Komentarz poranny TMS BrokersW środę dokonało się dynamiczne umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN odnotował spadek o ponad 7 groszy i znalazł się poniżej poziomu 3,4000. Nieco mniejsza, z uwagi na umocnienie dolara na światowych rynkach, była zniżka kursu USD/PLN.
Nie widać sygnałów zmiany trendu
2008-09-11 Raport poranny FMCMPoziom 1,40 przełamany: W dniu wczorajszym eurodolar zachowywał się niepewnie. Najpierw obserwowaliśmy wzrosty, by pod koniec sesji europejskiej znaleźć się ponownie w okolicach otwarcia. Jednak sesja amerykańska oraz azjatycka przyniosły dalsze umocnienie dolara ze względu na rosnące obawy inwestorów o sytuację ekonomiczną w Europie.
Bardzo silne wsparcie dla naszej waluty
2008-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFSPremier Donald Tusk zapewnił wczoraj po południu bardzo silne wsparcie naszej walucie. Deklaracja o dążeniu do wejścia do strefy euro w 2011 roku spowodowała spadek EURPLN o ponad 7 groszy w ciągu kilku minut, później zaś nasza waluta zyskała wobec euro kolejne dwa grosze.
Data przyjęcia euro wsparła złotego
2008-09-10 Komentarz popołudniowy TMS BrokersJeszcze przed godziną 15.00 wydawało się, że dzisiejsza sesja na rodzimym rynku upłynie w spokojnym rytmie. Kurs EUR/PLN poruszał się w kanale 3,4500-3,4750, a wartość dolara względem polskiej waluty kształtowała się na zbliżonym do otwarcia poziomie.
Korekta eurodolara
2008-09-10 Raport popołudniowy FMCMCena ropy wzrosła: Środa stała pod znakiem umacniania się euro względem dolara. Ostatnio rzadko spotykany wzrost wartości wspólnotowej waluty był spowodowany wzrostem ceny ropy naftowej na światowych rynkach.
Złoty się ustabilizował, rynek czeka na impuls
2008-09-10 Puls Walutowy FIT DMWe wtorek, po raz pierwszy od początku września, złoty nie stracił na wartości. Czy ta „względna” stabilizacja może zwiastować zbliżającą się wyraźniejszą korektę ostatniego ruchu? Poniekąd tak, jednak odpowiedź na to pytanie tkwi w rynku EUR/USD.
Rynek obawia się bankructwa Lehman Brothers
2008-09-10 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczoraj kolejny raz ujawniły się obawy o kondycję sektora finansowego. Mocno spadały na giełdach akcje Lehman Brothers (spadek o 45%) powycofaniu się koreańskiego banku z oferty dokapitalizowania zagrożonej instytucji. Lehman będzie prawdopodbnie zmuszony do sprzedaży kolejnych aktywów.
Eurodolar w kleszczach
2008-09-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuEurodolar znalazł się we wtorek w swoistych kleszczach. Z jednej strony mocno taniejącej ropy stanowiła zdecydowany impuls do przeceny. Z drugiej obawy o kondycję amerykańskiej gospodarki, podsycone wtorkową publikacją lipcowych danych o zapasach hurtowników i indeksie podpisanych umów kupna domu, prowokowały wzrost notowań tej pary.
Niezdecydowanie na rynku
2008-09-10 Komentarz poranny TMS BrokersWobec osłabienia dolara w stosunku do euro, złoty zaczął się umacniać względem waluty amerykańskiej i pozostał względnie stabilny wobec euro. Wcześniej jednak notowania złotego cechowały się brakiem zdecydowania. Dopiero ok. 9.00 kurs EUR/PLN odnotował spadek poniżej istotnego poziomu 3,4600.
Wczorajsza sesja przyniosła pewne nadzieje
2008-09-10 Poranny Szkic Walutowy AFSW związku z brakiem istotnych raportów makroekonomicznych trudno nakreślić dominujący scenariusz dla dzisiejszego handlu. Brak impulsów fundamentalnych otwiera rynek na jednostronne przepływy związane ze spekulacyjnym nastawieniem uczestników rynku.
Sentyment do dolara jest mocny
2008-09-10 Raport poranny FMCMSłabe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości: Wtorek to kolejny dzień, podczas którego kurs eurodolara spadł. Mimo gorszych od prognoz danych zza oceanu dotyczących indeksu podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym jak również dynamiki zapasów hurtowych, EUR/USD zamknął się niżej niż dzień wcześniej.
Brak sił na większe odreagowanie
2008-09-09 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNa światowym rynku walutowym kolejna sesja upłynęła pod znakiem siły dolara. Jest to dziewiąta pod rząd sesja, podczas której nie doszło choćby do lekkiego korekcyjnego ruchu na parze EUR/USD. Uczestnicy rynku jak mantrę powtarzają, ...