Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Surowce – Brazylia tnie prognozy zbiorów

Surowce – Brazylia tnie prognozy zbiorów

2009-02-06 X-Trade Brokers Daily
Po ostatnich kilku dniach spadków wczoraj kukurydza zyskała 6%, zaś pszenica i soja po 4%, odpowiednio do 376, 562 i 989 USD za 100 buszli. Poza ogólnym nastrojem rynkowym, który był wczoraj dla surowców sprzyjający ta zwyżka to efekt nowych prognoz zbiorów w Brazylii.
Znów duży przyrost zapasów ropy

Znów duży przyrost zapasów ropy

2009-02-05 X-Trade Brokers Daily
Mimo coraz większych starań OPEC i w sumie sprzyjających okoliczności na rynkach akcji w ostatnich dniach cena baryłki ropy gatunku Brent nie jest w stanie wzrosnąć powyżej 45 USD, poniżej których spadła na przełomie miesiąca.

Rynek ropy czeka na dane o zapasach

Rynek ropy czeka na dane o zapasach

2009-02-04 X-Trade Brokers Daily
Notowania ropy gatunku Brent ciągle znajdują się na poziomach z końcówki stycznia, od dwóch dni nie mogąc wybić się powyżej 45 USD za baryłkę. Tym samym póki co ropa nie wykorzystała nieco lepszego sentymentu na rynku akcji, odbicia na EURUSD oraz informacji płynących z samego rynku.
Zróżnicowane nastroje na rynku surowców

Zróżnicowane nastroje na rynku surowców

2009-02-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień na rynku surowcowym upłynął w atmosferze zróżnicowanych nastrojów. Rynek ropy naftowej pozostawał w konsolidacji, ceny miedzi zniżkowały, a notowania złota zanotowały zwyżkę o 55 dolarów.
Niewielkie wzrosty cen ropy i miedzi

Niewielkie wzrosty cen ropy i miedzi

2009-02-03 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj notowania ropy naftowej nieznacznie wzrastały wykorzystując odbicie na parze EURUSD, a także wyniki badań Bloomberga, z których wynika, że w styczniu kraje OPEC rzeczywiście ograniczały produkcję.
Uwaga na złocie

Uwaga na złocie

2009-02-02 X-Trade Brokers Daily
Na rynku surowcowym coraz większa uwaga koncentruje się na złocie, o którym i my ostatnio pisaliśmy już kilka razy, jako że sytuacja techniczna sugerowała marsz w kierunku oporu na poziomie ok. 930 USD. Cel został osiągnięty w piątek.
Złoto na łatwy pieniądz?

Złoto na łatwy pieniądz?

2009-01-30 X-Trade Brokers Daily
Coraz częściej można usłyszeć na rynku opinie, iż złoto jest w chwili obecnej jedną z ciekawszych alternatyw inwestycyjnych. Biorąc pod uwagę jak wiele pieniądza zostanie wpompowanego do gospodarki przez rządy i banki centralne, cena – przynajmniej teoretycznie, powinna wzrosnąć wobec ograniczonej podaży złota.
Cena ryżu silnie zniżkuje

Cena ryżu silnie zniżkuje

2009-01-29 X-Trade Brokers Daily
Styczeń jest miesiącem stabilizacji dla większości ziaren, ale nie dla ryżu. Cena tego ziarna od końca minionego roku obniżyła się z 15,62 USD do 12,27 USD za cetnara. Powód tak dużych spadków na tym rynku w porównaniu do rynków innych ziaren może być jeden – ryżu będzie w tym roku dużo.
Indonezja ma kakaowe ambicje

Indonezja ma kakaowe ambicje

2009-01-28 X-Trade Brokers Daily
Niewiele jest surowców, na których da się obecnie nakreślić dłuższy ruch wzrostowy. O kakao pisaliśmy wielokrotnie i znów jest ono obiektem zainteresowania. Towar ten nie uniknął panicznej wyprzedaży na całym rynku z października, ale od tamtego czasu, ceny systematycznie odrabiają straty.
Wysoka zmienność na rynku surowcowym

Wysoka zmienność na rynku surowcowym

2009-01-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich dniach na rynku surowcowym panowała dość wysoka zmienność. Cena notowanej w Londynie ropy Brent wzrosła na przestrzeni tygodnia o 5 dolarów z poziomu 43,60 USD do 48,60 USD. W ciągu ostatnich dni ścierały się ze sobą dwie fale czynników przemawiających za spadkiem i zwyżką cen surowca.
Wzrosty na rynku surowców, miedź i złoto drożeje

Wzrosty na rynku surowców, miedź i złoto drożeje

2009-01-27 X-Trade Brokers Daily
Początek tygodnia przyniósł wzrosty na większości rynków surowcowych, które już od dłuższego czasu pozostają pod przemożnym wpływem sytuacji na innych rynkach. O ile ropa naftowa drożała już w piątkowe popołudnie i wczoraj jej cena już tak dynamicznie nie rosła, zyskiwały metale przemysłowe.
Zapasy paliw dalej rosną

Zapasy paliw dalej rosną

2009-01-23 X-Trade Brokers Daily
Rosnące zapasy surowca to zawsze kula u nogi, a raczej u wykresu cenowego, zwłaszcza jeśli wzrost zapasów ma charakter trwały. W przypadku ropy uważa się, że słabość ceny, zwłaszcza gatunku WTI jest wynikiem znacznej przewagi podaży nad popytem na amerykańskim rynku, ale dłuższe kontrakty zapowiadają jej wzrost.
Ropa tanieje po danych o zapasach

Ropa tanieje po danych o zapasach

2009-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny ropy Brent zareagowały spadkiem z poziomu 44,66 dol. do 43,38 dol., na publikację tygodniowych danych o zapasach paliw w Stanach Zjednoczonych. Jak poinformował amerykański Departament Energii, w ostatnim tygodniu zapasy ropy wzrosły o 6,1 mln baryłek, zapasy benzyny były wyższe o 6,5 mln baryłek, a destylatów o 800 tys. baryłek.
Chińczycy ograniczają produkcję bawełny

Chińczycy ograniczają produkcję bawełny

2009-01-22 X-Trade Brokers Daily
Ograniczenia w produkcji, mniejsze areały uprawne to coraz częstsze ostatnio reakcje na spadające ceny na rynku surowców. Ostatnio problem dotknął bawełny, która jeszcze w marcu notowała cenę ponad 93 USD za 100 funtów, a obecnie kosztuje mniej więcej połowę.
Cukier znów w cenie

Cukier znów w cenie

2009-01-21 X-Trade Brokers Daily
Większość surowców noworoczną zwyżkę ma już dawno za sobą, trwa ona jednak konsekwentnie na cukrze. Wczoraj cukier podrożał o 4% i 100 funtów kosztuje już prawie 12,60 USD, 20% więcej niż na początku grudnia, od kiedy można datować trwające wzrosty.
Chińskie konglomeraty mają problemy

Chińskie konglomeraty mają problemy

2009-01-20 X-Trade Brokers Daily
Wyniki za czwarty kwartał rzadko kiedy będą zachwycać. Jednak problemy mają nie tylko instytucje z krajów rozwiniętych. Chińskie konglomeraty produkujące metale przemysłowe zapowiedziały drastyczny spadek zysków.
Ropa naftowa traci na fali obaw o popyt

Ropa naftowa traci na fali obaw o popyt

2009-01-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ostatnim czasie notowania ropy naftowej bardzo silnie związane są z fundamentami globalnej gospodarki – w reakcji na wszelkie dane, potwierdzające spowolnienie gospodarcze, obserwujemy zniżkę cen.
Trzeci miesiąc wzrostów na złocie

Trzeci miesiąc wzrostów na złocie

2009-01-19 X-Trade Brokers Daily
Reputacja złota jako kruszcu odpornego na kryzys, a wręcz korzystającego w trudnych czasach ucierpiała w październiku minionego roku. Wtedy złoto nie oparło się ogólnym tendencjom na rynku surowców i z powodu ucieczki inwestorów do najbardziej bezpiecznych i płynnych aktywów uncja potaniała z 930 USD do 680 USD w zaledwie dwa tygodnie.
OPEC obniża prognozę popytu

OPEC obniża prognozę popytu

2009-01-16 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj na rynku ropy mieliśmy do czynienia ze sporą zmiennością. Początkowo cena baryłki Brent wzrastała, później jednak obniżyła się z poziomu 49,55 USD do 45 USD, po czym na koniec dnia znów wzrosła w rejony 47 USD.
OPEC znów wkroczy do akcji?

OPEC znów wkroczy do akcji?

2009-01-14 X-Trade Brokers Daily
Ceny ropy, które z perspektywy średnioterminowej nieco się ustabilizowały, odnotowały dziś rano spory wzrost. Po wcześniejszych spadkach, wczoraj w pierwszej części dnia za baryłkę ropy gatunku Brent płacono 42-44 USD.