W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

Po wczorajszym dniu, który przyniósł zdecydowane umocnienie dolara wobec walut krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się, dziś inwestorzy czekają na godz. 14:30 i dane z amerykańskiego rynku pracy.
Po dobrych tygodniowy danych o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych, raporcie ADP i raporcie Challenger’a rynek oczekuje, że dane z USA będą bardzo dobre. Rynek oczekuje odczytu zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na poziomie 200 tys. Jednakże by dolar mógł się dalej umacniać (do poniżej 1,37 na EURUSDU i powyżej 104 na USDJPY) odczyt musiałby wynieść dużo powyżej 200 tys. Bardzo wysoki odczyt mógłby upewnić rynki w przekonaniu, że FED nie zawaha się kilkukrotnie podnieść stóp już w 2015 r.
Wydarzenia w innych gospodarka w zasadzie schodzą na drugi plan przy publikacji tak ważnych figur z USA. Rynek przetrawił już wczorajsze słowa M. Draghiego, które osłabiły euro do dolara oraz podbił notowania franka w stosunku do większości walut. Szczególnie ciekawy był właśnie wzrost franka szwajcarskiego, który rósł pod wpływem nadziei inwestorów na luzowanie polityki monetarnej w Szwajcarii, albowiem szef jej banku centralnego zapowiedział, że bank odpowie luzowaniem na luzowanie przez EBC.
O poranku jak na razie najciekawszym wydarzeniem są słowa premiera Turcji, który wezwał bank centralny do nadzwyczajnego spotkania i natychmiastowej obniżki stóp. Czynnik ten oczywiście podbił notowania dolara do lity tureckiej o ponad 0,5%.
Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze
Skromny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA
2018-10-01 Komentarz surowcowy DM BOŚNa rynku ropy naftowej wciąż wyraźną przewagę ma strona popytowa. Notowania amerykańskiej ropy WTI zakończyły wrzesień silnym wzrostowym akcentem, docierając do okolic 73,50 USD za baryłkę i poruszając się w tych okolicach także dzisiaj rano. Tymczasem cena europejskiej ropy Brent dotarła do okolic 83 USD za baryłkę, tym samym wzbijając się na najwyższy poziom od 2014 roku.
Miesiąc w gospodarce - listopad 2017
2017-11-30 Komentarz TMS BrokersInflacja wróciła do celu: Wstępny szacunek inflacji CPI za listopad należy traktować jako wysoce zaskakujący, bowiem ankietowani ekonomiści nie byli za bardzo przygotowani na uplasowanie się rocznej zmiany dynamiki cen konsumenta na tegorocznych maksimach (2,5 proc. r/r, konsensus: 2,3 proc.).
Miliarderzy, którzy zaczynali od zera
2017-09-04 Ciekawostki inwestycyjneNajbogatsi ludzie świata. Skąd mają swoje potężne majątki? Jak dorobili się fortuny? Najłatwiej mieli dziedzice majątków wypracowanych przez poprzednie pokolenia. Jednak największe wrażenie robią ci, którzy spełnili swój amerykański sen i przeszli drogę od zera do miliardera. Przyjrzyjmy się sylwetkom kilku z nich.
Dywersyfikacja działalności - wady i zalety
2017-03-24 Inwestycje alternatywneO tym, że dywersyfikacja w inwestycjach jest ważna, wiemy wszyscy. Każdy ekonomista i prawdopodobnie każdy laik chociaż odrobinę zainteresowany tematem pomnażania swoich pieniędzy wie, że trzymanie „wszystkich jajek w jednym koszyku” to zły pomysł.
Rekodowe poziomy na Wall Street
2016-07-13 Komentarz ekonomiczny Patron FXNa rynkach utrzymuje się optymizm i odrabianie strat z ubiegłego tygodnia. W przypadku giełdy na Wall Street, po rekordowo wysokim (najwyższym od 2015 r.) poniedziałkowym zamknięciu, wtorek przyniósł kontynuację wzrostów. Świetny dzień odnotowały również indeksy w Azji, gdzie między innymi japoński Nikkei225 zyskał prawie 2,5%.
Wembley, godzina 21.00
2016-06-21 Komentarz ekonomiczny Saxo BankNawet bez głosowania w sprawie Breksitu, i tak dzień zapowiada się bardzo ciekawie. Przed południem zostanie opublikowany indeks instytutu ZEW, czyli wskaźnik nastrojów panujących wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych. Po południu szef EBC, Mario Draghi, będzie mówił w Parlamencie Europejskim o polityce pieniężnej.
Cameron, mistrz thrillerów
2016-06-20 Komentarz ekonomiczny Saxo BankBrytyjczycy zgotowali rynkom całkiem udany thriller. Jego autorem jest oczywiście David Cameron, który sam wymyślił scenariusz. Na razie nie wiadomo, czy przejdzie do historii jako polityk, który wyprowadził Wielką Brytanię z UE, ale na pewno zapisze się w dziejach Imperium (nad którym nigdy nie zachodzi słońce) jako genialne dziecko Alfreda Hitchcocka.
Amerykański koniec tygodnia
2016-01-15 Komentarz ekonomiczny Saxo BankKoniec tygodnia należy do USA. Dziś pojawi się pokaźny pakiet danych, m.in. o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Amerykański blok zamknie indeks Uniwersytetu Michigan. Wszystkie wskaźniki z USA zostaną opublikowane w czasie, gdy Europa jeszcze pracuje, więc giełdy będą mogły na nie zareagować.
Chiny i USA: oni zaczną Nowy Rok
2015-12-31 Komentarz ekonomiczny Saxo BankDziś dzieje się oczywiście niewiele, bo rynki albo nie pracują w ogóle, albo działają krótko. Wydarzeniami wartymi uwagi są dwie popołudniowe publikacje z USA: jedna to wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, a druga - indeks Chicago PMI. Gdyby mocno odbiegały od konsensusu, mogłyby pogorszyć nastroje na rynkach.
Kto przekona Fischera?
2015-10-02 Komentarz ekonomiczny Saxo BankInwestorzy będę mieli pełne ręce roboty tuż przed weekendem. Pracowitą końcówkę tygodnia zafundowała rynkom Ameryka: o 14.30 pojawi się hit dnia, czyli wskaźnik zatrudnienia w sektorze pozarolniczym we wrześniu - non-farm payrolls (NFP). Inwestorzy czekali na niego już od września, czyli od ostatniego posiedzenia Fed.