Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Hossa Draghiego (jeszcze) trwa

Hossa Draghiego (jeszcze) trwa

2012-08-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek nie ogląda się na słabe dane i niekorzystne informacje. Wczoraj indeks S&P500 był już powyżej lokalnego maksimum z maja i jest coraz bliżej tegorocznych szczytów. Wobec tak dobrych nastrojów na rynku nieco niższe są też rentowności hiszpańskiego długu, co teoretycznie stanowi szansę dla notowań euro względem dolara.
Dodatkowe odcinki serialu greckiego przez kolejne 2 lata?

Dodatkowe odcinki serialu greckiego przez kolejne 2 lata?

2012-08-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek to przede wszystkim poranna publikacja danych dotyczących wzrostu Francji i Niemiec w II kwartale. Ponieważ dane te były lepsze od oczekiwań wprowadziły na giełdach pozytywny nastrój. Entuzjazm szybko został ostudzony przez wskaźnik ZEW oraz informację, że PKB całej strefy euro w II kwartale spadło o 0.2%.

Ceny ropy znów rosną

Ceny ropy znów rosną

2012-08-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mimo iż wzrost gospodarczy na świecie wyraźnie zwolnił, a to oznaczać będzie mniejszy popyt na surowce, ceny ropy ponownie rosną. Baryłka ropy gatunku brent jest już o 25 USD droższa niż przed dwoma miesiącami – rynek spekuluje o ataku na Iran.
Czy amerykańscy konsumenci zakończyli strajk?

Czy amerykańscy konsumenci zakończyli strajk?

2012-08-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja była niemal lustrzanym odbiciem notowań piątkowych i kontynuacją konsolidacji po wzrostach w pierwszej części ubiegłego tygodnia. Nad rynkiem ciążyło widmo słabych danych dotyczących GDP Japonii.
Kolejna porcja danych

Kolejna porcja danych

2012-08-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek w ostatnim czasie niespecjalnie przejmował się publikowanymi danymi, które ogólnie nie były najlepsze. Dlatego też nie ma gwarancji, iż tym razem będzie inaczej. Mimo to warto zwrócić uwagę na serię publikacji zaplanowanych na trzy najbliższe dni.
dane o PKB zmuszą BoJ do działania?

dane o PKB zmuszą BoJ do działania?

2012-08-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W nocy z niedzieli na poniedziałek zostały opublikowane ws. dane nt. japońskiego Produktu Krajowego Brutto (PKB). W ujęciu zannualizowanym wzrósł on w II kwartale 2012 roku o 1,4%, po tym jak w pierwszych trzech miesiącach roku wzrost ten sięgnął 5,5%.
Odreagowanie wzrostów z zeszłego tygodnia

Odreagowanie wzrostów z zeszłego tygodnia

2012-08-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowania Europa kończyła na nieznacznych minusach (DAX - 0.29%, FTSE 100 – 0.008%, a CAC 40 – 0.61%). Notowania w Warszawie natomiast w piątek przyniosły korektę czwartkowego optymizmu i WIG 20 zakończył dzień spadkiem -0.27%. Dopiero sesja w USA tchnęła trochę optymizmu w decyzje inwestorów, kończąc ostatni dzień tygodnia na plusach (DOW +0.32%, S&P +0.22%).
Warszawski parkiet gwiazdą na tle międzynarodowej stagnacji

Warszawski parkiet gwiazdą na tle międzynarodowej stagnacji

2012-08-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartek był dla inwestorów dniem wytchnienia. Główne indeksy w Europie zmieniły się nieznacznie. DAX zakończył sesję na minusie -0.02%, FTSE 100 wzrósł o 0.10%, a CAC40 zakończył notowania na plusie + 0.54%. Podobna stagnacja widoczna była za oceanem: DOW spadł o 0.08% a S&P wzrósł o 0.04%.
Fatalne dane z Chin

Fatalne dane z Chin

2012-08-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu z gospodarek strefy euro i Chin napłynęło kilka nienajlepszych raportów. Słabe raporty z niemieckiego przemysłu, spadek włoskiego PKB, niższa produkcja i sprzedaż w Chinach. Opublikowane w nocy dane są jednak największym rozczarowaniem.
Dzień bez historii

Dzień bez historii

2012-08-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja nie dostarczyła inwestorom zbyt wielu emocji. Stabilna sytuacja na rynkach obligacji krajów PIGS przełożyła się na brak znaczących ruchów na światowych parkietach. Rynki giełdowe w większości utrzymywały poziomy z wtorku.
Rozdwojenie jaźni

Rozdwojenie jaźni

2012-08-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach globalnych nadal obserwujemy swoiste rozdwojenie jaźni. Część rynków, z amerykańskim rynkiem akcji na czele, wykorzystuje relatywnie lekki kalendarz pozostając w błogostanie i nie reagując na negatywne impulsy. Z kolei na niektórych rynkach (w tym EURUSD) obserwujemy problemy choćby z wyrysowaniem korekty wzrostowej. Opublikowane właśnie dane z Chin wspierają obóz niedźwiedzi.
EBC chce leczyć zakupami obligacji…

EBC chce leczyć zakupami obligacji…

2012-08-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek to kolejny dzień pozytywnych nastrojów panujących na giełdach krajów wysokorozwiniętych. Wzrosty indeksów w Europie (DAX wzrósł o 0.71%, CAC 40 o 1.52%, FTSE 100 o 0.56%) kontynuowane były na parkietach amerykańskich (S&P 500 + 0.51%, DOW + 0.39%, NASDAQ +0.87%).
Wall Street odpłynęła

Wall Street odpłynęła

2012-08-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatnie dwa tygodnie na rynkach finansowych to niemal niezmącony optymizm. Początkowo można było go tłumaczyć nadziejami po wypowiedziach przedstawicieli EBC. Obecnie jednak coraz trudniej jest znaleźć sensowne uzasadnienie.
RBA obserwuje koniunkturę w Chinach

RBA obserwuje koniunkturę w Chinach

2012-08-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek na rynkach globalnych był relatywnie spokojny. Rynki akcji kontynuowały zwyżkę z ubiegłego tygodnia, choć euro nie zyskiwało już wobec dolara. Wyraźnie zyskiwał natomiast złoty, co jest konsekwencją przełamania wsparć na parach USDPLN i EURPLN w piątek. Nadal bardzo drogi jest dolar australijski po tym, jak RBA zdecydował się nie obniżać stóp procentowych.
Wtorek - szwajcarskie rezerwy walutowe

Wtorek - szwajcarskie rezerwy walutowe

2012-08-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałek okazał się faktycznie dniem delikatnej kontynuacji zakupów z piątku. Giełdy europejskie opanował kolor zielony. DAX wzrósł o 0.77%, CAC 40 o 0.81%, FTSE 100 o 0.37%. Gwiazdą wzrostów była jednak giełda w Madrycie – IBEX 35 wzrósł o 4.41% . Hiszpańskim wzrostom towarzyszyły plotki, że Hiszpania uzgadnia ostateczne szczegóły uzyskania oficjalnej pomocy dla kraju.
Poniedziałek …kontynuacja zakupów?

Poniedziałek …kontynuacja zakupów?

2012-08-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowania były bardzo optymistycznym akcentem zeszłego tygodnia. Cały tydzień można podsumować dwoma słowami: oczekiwanie i rozczarowanie. Ani FED, ani EBC nie wykonał żadnych ruchów tak bardzo oczekiwanych przez inwestorów. Stąd piątkowe wzrosty indeksów: DAX o 3.93%, CAC 40 o 4.38% czy FTSE 100 o 2.21% były raczej zaskoczeniem.
Rynki zignorowały europejskie problemy

Rynki zignorowały europejskie problemy

2012-08-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo bierności Europejskiego Banku Centralnego tydzień na rynkach zakończył się w wybornych nastrojach. Inwestorzy zdecydowali się zignorować europejskie problemy, a lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy posłużyły za pretekst do kupowania ryzykownych aktywów.
 Nadzieja, oczekiwanie….i wielkie rozczarowanie…

Nadzieja, oczekiwanie….i wielkie rozczarowanie…

2012-08-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nadzieja, oczekiwanie, strach, chciwość i na koniec wielkie rozczarowanie… tak można w skrócie opisać czwartkowe wydarzenia rynkowe. W zeszłym tygodniu Mario Draghi w świetle reflektorów i błysku fleszy zapowiadał, że to, co zrobi EBC dla ratowania strefy euro będzie „wystarczające”… Do zespołu interwencji słownych dołączyła nawet Pani Merkel i Pan Hollande.
EBC w rękach Budesbanku

EBC w rękach Budesbanku

2012-08-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mario Draghi czuje potrzebę nowej jakości polityki EBC i chętnie zbliżyłby ją do polityki Fed czy Banku Anglii. Jednak wczorajsza konferencja dała jasno do zrozumienia jak silny jest głos niemieckiego Bundesbanku.
FED powiedział „pass”. Teraz ruch EBC.

FED powiedział „pass”. Teraz ruch EBC.

2012-08-02 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zgodnie z oczekiwaniami, środa była dniem wyczekiwania na decyzje FOMC oraz na czwartkowe spotkanie EBC. Notowania giełdowe w Europie przebiegały w atmosferze niepewności, nie obierając określonego, zdecydowanego kierunku.