Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynki zadowolone z doraźnych działań

Rynki zadowolone z doraźnych działań

2012-06-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przywódcy strefy euro, którzy zebrali się po zakończeniu pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej (UE), porozumieli się w sprawie doraźnego wsparcia Hiszpanii i Włoch. Oba te kraje mają problemy wywołane rosnącymi kosztami obsługi długu.
Czy Europę stać na dalsze kupowanie czasu?

Czy Europę stać na dalsze kupowanie czasu?

2012-06-28 Komentarz codzienny Saxo Bank
Dziś rozpoczyna się długo oczekiwany szczyt przywódców europejskich. Właściwie przez cały tydzień inwestorzy zachowują spokój oczekując na przebieg szczytu. Podobnie sytuacja wyglądała w środę. Mimo wysokiego ryzyka braku porozumienia między przywódcami unijnymi na rynkach obyło się bez spektakularnych ruchów i dużych emocji.

Szczyt UE trwale nie poprawi nastrojów

Szczyt UE trwale nie poprawi nastrojów

2012-06-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W czwartek rozpoczyna się dwudniowy szczyt przywódców Unii Europejskiej. Stał się on zarówno źródłem rynkowych nadziei, jak i równie dużych obaw. Szczyt powinien być krokiem w kierunku głębszej integracji fiskalnej. Nie przyniesie on jednak wielu rozwiązań krótkoterminowych, które pozwoliłby zażegnać kryzys w strefie euro i poprawiłyby nastroje na rynkach finansowych.
Niewygodne fakty na koniec kwartału

Niewygodne fakty na koniec kwartału

2012-06-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mimo wzrostu awersji do ryzyka czerwiec jest miesiącem nadziei i miesiącem odreagowania. Z pewnością wielu inwestorów tak chciałoby go zamknąć, ratując w pewnym stopniu nieudany drugi kwartał. Jednak informacje, które docierają na rynek nie budują optymizmu – ostatnio jest to nie tylko Europa, ale także coraz gorsze dane z USA.
Szczyt bez perspektyw

Szczyt bez perspektyw

2012-06-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jakby przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem panowała przesadna euforia, niemiecka kanclerz pozbawiła inwestorów resztek nadziei dając do zrozumienia, iż spotkanie czwórki przywódców w Rzymie było bezproduktywne.
Trudne zadanie europejskich polityków

Trudne zadanie europejskich polityków

2012-06-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobre nastroje, które panowały na rynku po wynikach wyborów w Grecji nie utrzymały się do końca tygodnia. Winne są przede wszystkim dane, które po prostu były bardzo słabe. Jednak mimo to czerwiec ciągle przynosi odreagowanie po bardzo słabym maju.
Powrót do rzeczywistości

Powrót do rzeczywistości

2012-06-22 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Większa część czerwca upłynęła rynkom na wyczekiwaniu na decyzję greckich wyborców i decyzję amerykańskiego Fed. Rynki z obydwoma wydarzeniami wiązały nadzieje i o ile w przypadku Grecji zostały one w dużym stopniu spełnione, w przypadku Fed były po prostu nierealne.
Fed nie zaskoczył, dane z Chin słabe

Fed nie zaskoczył, dane z Chin słabe

2012-06-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fed nie zaskoczył i zdecydował o przedłużeniu operacji Twist do końca roku, wylewając nieco zimnej wody na tych, którzy już teraz widzieli decyzję o kolejnym programie skupu obligacji (QE3). Zamknięcie tematu polityki Fed, słabsze dane makro, a także niechybny powrót tematu Hiszpanii powinny przełożyć się na pogorszenie nastrojów na rynkach w niedługim czasie.
Rynek liczy na Fed

Rynek liczy na Fed

2012-06-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynki na moment zapomniały o Hiszpanii. A to dlatego, że głos zabierze dziś Ben Bernanke. Wśród inwestorów panuje przekonanie, iż Fed musi coś zrobić, gdyż w tym miesiącu kończy się operacja Twist. Rynek może jednak liczyć na zbyt dużo, zaś niezależnie od tego co dziś postanowi Komitet Otwartego Rynku, decyzja ta nie zmieni długoterminowych perspektyw dla rynku.
Rynek nie odpuszcza Hiszpanii

Rynek nie odpuszcza Hiszpanii

2012-06-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zmniejszenie ryzyka politycznej niestabilności w Grecji powinno być pozytywnie odebrane przez rynki, również rynki obligacji. Jednak inwestorzy dają ewidentnie do zrozumienia, iż to zbyt mało aby z większym optymizmem patrzeć w przyszłość Europy. Wczoraj rentowność hiszpańskich 10-latek oscylowała już wokół poziomu 7,2%.
Koalicja a wakacyjna hossa

Koalicja a wakacyjna hossa

2012-06-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przecieki nie są niczym nowym nie tylko w Grecji i pomimo dwutygodniowej ciszy dotyczącej sondaży, końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła poprawę nastrojów wobec pogłosek wskazujących, iż nieoficjalne sondaże wskazują na możliwość utworzenia koalicji ND-Pasok.
Greckie wybory nie budzą już dużych obaw

Greckie wybory nie budzą już dużych obaw

2012-06-15 Raport Home Broker
Przed zaplanowanymi na ten weekend wyborami w Grecji i w obliczu przypadającego dziś wygasania czerwcowej serii instrumentów pochodnych na akcje i indeksy, tradycyjnie zwanym Dniem Trzech Wiedźm, trudno liczyć na radykalne ruchy na rynkach.
Rynek czeka już na niedzielę

Rynek czeka już na niedzielę

2012-06-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek chce wierzyć w pozytywne rozdania. Widać to w notowaniach, gdzie od wtorku pomimo serii złych informacji złoty i akcje zyskują, zaś euro umacnia się wobec dolara. Inwestorzy chcieliby wierzyć, iż Grecy wybiorą proeuropejsko, zaś Fed wspomoże gospodarkę ekspansją monetarną.
Rynek zignorował decyzję Moody’s

Rynek zignorował decyzję Moody’s

2012-06-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nie milkną echa weekendowej prośby o pomoc ze strony Hiszpanii. Pomoc, która najpierw wywołała euforyczną reakcję szybko obróconą w zwątpienie, tym razem skłoniła agencję Moody’s do obniżenia oceny wiarygodności Hiszpanii.
Rekordowy wzrost cen ziemi rolnej – 20% w kwartał

Rekordowy wzrost cen ziemi rolnej – 20% w kwartał

2012-06-13 Raport Home Broker
W I kwartale cena ziemi rolnej niespodziewanie wzrosła aż o 20,2% - wskazują dane GUS udostępniane przez ARMiR. To największy kwartalny wzrost od końca 2004 roku, od kiedy dane są gromadzone. Ziemia rolna jeszcze nigdy nie była tak droga.
Czekanie na Grecję

Czekanie na Grecję

2012-06-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po kilku dniach dużej zmienności wtorek był na rynkach dość monotonny. Inwestorzy wszystkie swoje decyzje rozpatrują już w kontekście niedzielnych wyborów parlamentarnych w Grecji. Ten czas oczekiwania „umilą” im dane z USA i to one mogą mieć w tym tygodniu jeszcze jakikolwiek wpływ na rynki.
Euforia szybko zniknęła

Euforia szybko zniknęła

2012-06-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Euforia na rynkach finansowych po przyznaniu Hiszpanii pomocy szybko przerodziła się w zwątpienie. To nie powinno dziwić. Poprzednie podobne programy zawodziły i tak jak pisaliśmy wczoraj, nie ma powodu, aby tym razem miało być inaczej. Aczkolwiek pamiętajmy, iż pomoc dla Hiszpanii będzie oceniana przez pryzmat wyników parlamentarnych w Grecji.
Na sprzedaż mieszkania czeka się prawie pół roku

Na sprzedaż mieszkania czeka się prawie pół roku

2012-06-11 Raport Home Broker
Do rekordowego poziomu 168 dni wydłużył się czas sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym – wskazują najnowsze dane Home Broker. O ile po stronie sprzedających widać znaczny wzrost gotowości do obniżania cen, co ułatwia zawarcie transakcji, to problemem staje się szybkie uzyskanie kredytu.
Pomoc nie zakończy kryzysu, ale…

Pomoc nie zakończy kryzysu, ale…

2012-06-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po fatalnym maju rynek szukał pretekstu do odreagowania. W ubiegłym tygodniu po części dały go Bank Chin i wiceprezydent Fed, ale Bernanke nieco schłodził nastroje. Dlatego rynki wykorzystają fakt udzielenia Hiszpanii pomocy do krótkoterminowego odreagowania… mimo, iż faktycznie nie jest to dobra informacja, a konstrukcja pomocy może wpędzić Hiszpanię w większe kłopoty.
Banki centralne zdominowały tydzień

Banki centralne zdominowały tydzień

2012-06-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nadzieje na wsparcie ze strony banków centralnych, o których pisaliśmy na początku tygodnia zostały spełnione przez Bank Chin. Tymczasem z Fed dotarł niespójny sygnał. Wiceprezes Fed dała w środę inwestorom nadzieje, które nie zostały podtrzymane w czwartek przez Bernanke. Ogółem te sygnały przełożyły się na odbicie na Wall Street oraz wyjątkowo silne umocnienie złotego.