Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tym razem Hiszpania

Tym razem Hiszpania

2012-07-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W dniu wczorajszym na rynkach można było obserwować kontynuację trendów z poprzednich sesji. Eurodolar zakończył dzień na poziomie 1,2237 wobec otwarcia na 1,2249. Dalej relatywnie mocna pozostawała złotówka, kończąc dzień na poziomie 4,1797. Na rynkach akcji obyło się bez spektakularnych ruchów.
Wracają obawy o spowolnienie, czekamy na dane z Chin

Wracają obawy o spowolnienie, czekamy na dane z Chin

2012-07-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Protokół z posiedzenia Fed okazał się pretekstem do wyprzedaży euro i akcji – na QE3 bowiem jeszcze poczekamy. Polityka pieniężna rozluźniana jest w Azji, ale to dziś nie cieszy rynków. Dominują obawy o spowolnienie chińskiej gospodarki i jego wpływ na globalny wzrost. W nocy dane o PKB.

Słabe Euro – mocny złoty

Słabe Euro – mocny złoty

2012-07-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zjawisko, które mogliśmy zaobserwować na wczorajszej sesji rynku walutowego nie należy do szczególnie częstych. Wraz z osłabiającym się euro do dolara (minimum sesyjne na poziomie 1,2235), polski złoty umacniał się i do euro i do dolara.
Protokół FOMC i raport USDA kluczowymi wydarzeniami środy

Protokół FOMC i raport USDA kluczowymi wydarzeniami środy

2012-07-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do tracącego systematycznie euro wczoraj dołączyła przecena na Wall Street. Spadki wynikały z obaw, czy rozpoczynający się sezon wyników sprosta oczekiwaniom rynku. Spółka AMD podała prognozę słabszych wyników i w rezultacie jej akcje taniały o ponad 11%, ciągnąc w dół sektor technologiczny.
Ciąg dalszy konsolidacji

Ciąg dalszy konsolidacji

2012-07-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym zgodnie z oczekiwaniami nie obfitowała w spektakularne wydarzenia. Po piątkowej przecenie na EURUSD notowania zatrzymały się w okolicach 1,23000 i przy braku ważnych publikacji makro zakres dziennych wahań nie przekraczał 50 „pipsów”.
100 mld EUR dla Hiszpanii… na razie pożyczone

100 mld EUR dla Hiszpanii… na razie pożyczone

2012-07-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jak przewidywaliśmy wczorajsze spotkanie Eurogrupy nie przyniosło istotnych rozstrzygnięć. Hiszpania naturalnie pomoc dostała, ale według „starej” formuły, co „na razie” powiększy jej dług publiczny. Rynki naturalnie nie są zachwycone – rentowność hiszpańskich 10-latek przekroczyła wczoraj 7%. Dane z Chin też nie rozpieściły, choć kluczowa publikacja dopiero w piątek.
Nowy tydzień – te same problemy

Nowy tydzień – te same problemy

2012-07-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Niedzielne votum zaufania dla nowego premiera Grecji (178 z 300 deputowanych głosowało za) oznacza ostateczne potwierdzenie zwycięstwa obozu pro-unijnego i dalsze próby restrukturyzacji Grecji. Antoni Samaras w swoim expose przedstawił plan restrukturyzacji kraju zgodny z dotychczasowymi założeniami pakietów pomocowych.
Niesnasek na starym kontynencie cd.

Niesnasek na starym kontynencie cd.

2012-07-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zaledwie w tydzień po kolejnym „przełomowym” szczycie UE rentowności hiszpańskich 10-latek znów oscylują wokół 7%. Kiedy wydawało się, iż część postulowanych przez rynek rozwiązań została wprowadzona, brak zgody co do istotnych detali stawia pod znakiem zapytania wartość tego porozumienia.
Pierwszy piątek miesiąca

Pierwszy piątek miesiąca

2012-07-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po dość spokojnym początku tygodnia głodni zmienności i ryzyka traderzy doczekali się w końcu dużych emocji w trakcie wczorajszej sesji. Dzień zdominowały decyzje i komunikaty banków centralnych, które mocno namieszały w notowaniach głównych par walutowych.
Etap nadziei za nami

Etap nadziei za nami

2012-07-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EBC obniżył stopy, Bank Anglii dodrukuje pieniądz, nieoczekiwanie niższe stopy będziemy mieć też w Chinach. To naturalnie dobre wiadomości dla rynków, wiadomości na które część inwestorów czekała od tygodni.
W oczekiwaniu na decyzję EBC

W oczekiwaniu na decyzję EBC

2012-07-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień przebiegał bez spektakularnych ruchów na rynkach. Sesja mijała w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego. Na mniejszą aktywność inwestorów wpłynęło oczywiście święto niepodległości za oceanem.
Europejskie banki centralne pomogą, ale co dalej?

Europejskie banki centralne pomogą, ale co dalej?

2012-07-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W czwartek zdecydowanie na pierwszy plan wysuwają się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (ECB) i Banku Anglii (BoE). Rynek dość powszechnie oczekuje, że w obu przypadkach dojdzie do dalszego łagodzenia polityki monetarnej.
Dzień niepodległości

Dzień niepodległości

2012-07-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ze względu na obchody jednego z najważniejszych świąt w USA, dzisiejsza sesja nie powinna zaskoczyć inwestorów nadzwyczajną zmiennością. Po wczorajszych umiarkowanych wzrostach na parkietach europejskich (CAC+0,96%, FTSE+0,87%, DAX+1,26%), rynki akcyjne w USA kontynuowały marsz w górę (SP500+0,62%, DJIA+0,56%, NASDAQ+0,84%).
Na rynkach utrzymują się dobre nastroje

Na rynkach utrzymują się dobre nastroje

2012-07-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Środa jest dniem wolnym w USA, co w przeważającej ilości przypadków oznacza spadek obrotów i zmienności na rynkach finansowych. Dzisiejszy dzień nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Tyle tylko, że spokojnie będzie dopiero w drugiej jego połowie.
Poniedziałkowe uspokojenie

Poniedziałkowe uspokojenie

2012-07-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po bardzo emocjonującej i okraszonej spektakularnymi wzrostami praktycznie wszystkich ryzykownych aktywów ostatniej sesji ubiegłego tygodnia w dniu wczorajszym na rynki powrócił względny spokój. Być może inwestorzy znaleźli chwilę na dokładniejszą analizę postanowień szczytu europejskiego i emocje zastąpił zdrowy rozsądek.
Orkiestra wciąż gra, ale Titanic już tonie

Orkiestra wciąż gra, ale Titanic już tonie

2012-07-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tytuł komentarza najlepiej obrazuje to co obecnie można obserwować na rynkach finansowych. W poniedziałek inwestorzy w dalszym ciągu żyli zeszłotygodniowymi ustaleniami europejskich przywódców, nie zważając zupełnie uwagi na pojawiające się wątpliwości wokół tych ustaleń.
Czekanie na ECB może podtrzymać dobre nastroje na rynkach

Czekanie na ECB może podtrzymać dobre nastroje na rynkach

2012-07-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegłotygodniowy szczyt przywódców Unii Europejskiej (UE) niespodziewanie zakończył się małym sukcesem Hiszpanii i Włoch. Politycy zdecydowali, że europejskie fundusze ratunkowe mogą zostać wykorzystany do stabilizacji sytuacji na rynkach obligacji, a także do bezpośredniego dokapitalizowania banków.
I po Euro

I po Euro

2012-07-02 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ostatni dzień zeszłego tygodnia pokazał, jak zmienne i nieprzewidywalne potrafią być rynki finansowe. Wystarczyła jedna informacja ze szczytu państw strefy euro o uwolnieniu funduszy EFSM dla Włoch i Hiszpanii, żeby inwestorów ogarnął zakupowy szał.
Szczyt europejski przyniósł zadowolenie

Szczyt europejski przyniósł zadowolenie

2012-06-29 Raport Home Broker
Piątkowe przedpołudnie na rynkach finansowych przebiegało pod znakiem reakcji na wieczorne korzystne ustalenia szczytu europejskiego. Szczególne zadowolenie budzą ustalenie warunków pomocy dla hiszpańskich banków, jak również wsparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego 10 mld euro, by dzięki temu wspierać wzrost gospodarczy.
Europejscy politycy wprawili rynki w ruch

Europejscy politycy wprawili rynki w ruch

2012-06-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Tak jak wspominałem we wczorajszym komentarzu wszelkie wydarzenia na rynkach kapitałowych są w chwili obecnej podporządkowane informacjom płynącym z Brukseli. Inwestorzy z napięciem czekają na kolejne komunikaty i wypowiedzi polityków biorących udział w spotkaniu na szczycie i natychmiast na nie reagują.