Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PKN i Lotos mogą pomóc

PKN i Lotos mogą pomóc

2007-11-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja była dziewiąta z rzędu, na której warszawskie indeksy giełdowe traciły na wartości. To niechlubny rekord, bardzo rzadko zdarzający się na naszym parkiecie, potwierdzający z jednej strony determinację części sprzedających, a z drugiej strony skrajne emocje skłaniające wielu inwestorów do panicznej wyprzedaży.
Krótkie podsumowanie sesji na GPW

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

2007-11-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nowy tydzień rozpoczął się na warszawskiej giełdzie od przeceny. Na wartości straciły wszystkie indeksy. Najmocniej, bo o 1,9 proc. zapikował mWIG40, kończąc dzień na poziomie 4176,65 pkt. Indeks małych spółek sWIG80 spadł o 1,1 proc., WIG o 1,68 proc., WIG20 o 1,74 proc., a TechWIG o 0,73 proc.

Przecena na GPW trwa dalej

Przecena na GPW trwa dalej

2007-11-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po piątkowych przecenach w USA oraz dzisiejszych spadkach w Azji również giełda w Warszawie zaczęła dzień od zniżek. Indeksy rozpoczęły dzień wyraźnie poniżej wtorkowego zamknięcia, w miarę upływu czasu spadki na giełdzie zaczęły się pogłębiać. Dzisiejszym zniżkom towarzyszyły jednak znacznie mniejsze obroty w porównaniu z piątkową sesją.
GPW rozpocznie tydzień od spadków

GPW rozpocznie tydzień od spadków

2007-11-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nastroje na światowych giełdach nie są najlepsze. Akcje w Chinach staniały dziś o prawie 6 proc., w Japonii o 2,5 proc., a w Hong Kongu o 3,6 proc. Do tego można dodać piątkowy spadek Średniej Przemysłowej o 1,7 proc., S&P500 o 1,4 proc. oraz Nasdaq Composite o 2,5 proc.
Przebicie ważnych poziomów na WIG20

Przebicie ważnych poziomów na WIG20

2007-11-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła dynamiczne spadki na warszawskim parkiecie. Po otwarciu na poziomie 3702 pkt, indeks zniżkował ponad 150 pkt do 3545 pkt. Bykom dopiero w końcówce sesji udało się podciągnąć indeks w okolice 3600 pkt. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień 1,92% poniżej kreski.
Jeden z najgorszych tygodni na giełdzie

Jeden z najgorszych tygodni na giełdzie

2007-11-12 Komentarz poranny DM IDMSA
Mamy za sobą jeden z najgorszych tygodni na giełdzie. Problemy rynku amerykańskiego przełożyły się na wszystkie światowe parkiety, w tym i na GPW. Mimo już dość głębokiej przeceny, perspektywy nadal są słabe, przede wszystkim ze względu na to, że trudno doszukiwać się poważniejszych argumentów za zatrzymaniem się zniżki w Stanach.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-11-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia nie zapowiadał, aż tak dramatycznej sytuacji na GPW w tym tygodniu. Pierwsza sesja tego tygodnia zakończyła się niewielkim spadkami indeksów. Kluczową informacją dla przebiegu poniedziałkowych notowań okazał się komunikat podany przez Citigroup.
Duże spadki na koniec tygodnia

Duże spadki na koniec tygodnia

2007-11-09 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja w tym tygodniu przyniosła znaczną przecenę na GPW. Początek dnia wyglądał jednak zupełnie inaczej. Warszawska giełda w ślad za innymi europejskimi rynkami rozpoczęła sesję od wzrostów. Jednak miarę upływu czasu podaż stawała się coraz bardziej aktywna, co powodowało spadki indeksów przez cały dzień.
Czerwony piątek w Warszawie

Czerwony piątek w Warszawie

2007-11-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na dwie godziny przed zakończeniem piątkowej sesji na GPW, rynek zdominowany jest przez sprzedających. Na wartości tracą wszystkie indeksy. Najmocniej spada reprezentujący 20 największych spółek indeks WIG20, który o godzinie 14:24 testował poziom 3595,32 pkt., tracąc ponad 2,2 proc. Wśród spółek z tego indeksu tylko czeski CEZ jest na plusie.
Kolejny dzień pod kreską

Kolejny dzień pod kreską

2007-11-09 Komentarz giełdowy Money Expert
Większość indeksów na warszawskiej giełdzie kolejny dzień z rzędu notuje straty. Część inwestorów liczyła zapewne, że po ostatniej fali spadkowej nadejdzie odreagowanie. Tak też się stało. Niestety spodziewane odbicie miało symboliczne rozmiary i już przed południem indeksy znowu poszły w dół.
Oczekiwane odbicie na GPW

Oczekiwane odbicie na GPW

2007-11-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowe notowania na warszawskiej giełdzie powinna rozpocząć się od wzrostów. Takie oczekiwania uzasadnia wczorajsza sesja na GPW, która rozpoczęła się od silnego tąpnięcia, ala przyniosła systematyczną, chociaż nie do końca udaną, redukcję strat.
Rynek musi zdecydować o dalszym kierunku

Rynek musi zdecydować o dalszym kierunku

2007-11-09 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym spadki na GPW zostały pogłębione. WIG20 rozpoczął notowania z 50-cio punktową luką na poziomie 3642 pkt. Po osiągnięciu minimum na 3619 pkt nastąpiło odbicie, jednakże kupującym nie udało się pokonać rejonu 3690 pkt. Ostatecznie zamknięcie miało miejsce na poziomie 3677 pkt, indeks tracił 1,35%.
Nadal w trendzie spadkowym

Nadal w trendzie spadkowym

2007-11-09 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek wczorajszych notowań był klasyczną paniką wśród inwestorów. Takie błyskawiczne zejście pozwoliło później rynkowi na wygenerowanie sporego odbicia od dziennych minimów, co w przypadku wielu walorów oznaczało bardzo duże zmiany cen.
Czerwień na GPW

Czerwień na GPW

2007-11-08 Komentarz giełdowy Gold Finance
Duże spadki na Wall Street oraz w Azji spowodowały, że warszawskie indeksy rozpoczęły dzisiejszy dzień od dużych spadków. Jednak poprawiająca się sytuacja na giełdach europejskich spowodowała, że indeksy odrobiły w ciągu dnia dużą część strat. Szczególnie widoczne było to w przypadku indeksów mWIG40 oraz sWIG80, które ponownie powróciły do łask inwestorów.
Przecena na

Przecena na "dzień dobry"

2007-11-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Fatalne nastroje, zwłaszcza wśród posiadaczy małych i średnich spółek, po wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. Przynosząca mocne sygnały sprzedaży środowa wyprzedaż akcji na Wall Street (S&P500 -2,94 pkt.). Dzisiejsza przecena na giełdach azjatyckich (Nikkei -2,02 proc.).
GPW Spadki nabierają siły

GPW Spadki nabierają siły

2007-11-08 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z bardzo wyraźnym pogorszeniem nastrojów na rynkach globalnych. Nastroje z rynków światowych przeniosły się, i to ze zwiększoną siłą, również na GPW w Warszawie. Główne indeksy notowały straty od godzin porannych, potem było już tylko gorzej.
Wyprzedaż

Wyprzedaż

2007-11-08 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek wczorajszej sesji nie zapowiadał dużych zmian na rynku. Brak wyraźniejszych impulsów zewnętrznych i dość spokojne spadki w Europie sugerowały, że ponownie będziemy świadkami lekko spadkowej sesji i dojdziemy do minimów z początku tygodnia. Wydarzenia na sesji okazały się być dużym zaskoczeniem.
Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2007-11-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na Wall Street, podobnie jak na większości światowych giełd, przyniosła spadki. Spadki bardzo silne, których konsekwencje mogą być daleko idące. Indeks szerokiego rynku S&P500 spadł o 2,94 proc. do 1475,62 pkt., Średnia Przemysłowa straciła 2,64 proc. kończąc dzień na poziomie 13300,01 pkt., natomiast technologiczny Nasdaq Composite został przeceniony o 2,7 proc. i na zamknięciu miał wartość 2748,76 pkt.
Dramat małych i średnich spółek

Dramat małych i średnich spółek

2007-11-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze wzrosty w USA przełożyły się zaledwie na początek sesji na giełdzie w Warszawie. Po pozytywnym otwarciu, dalsza część dnia należała w całości do sprzedających. Indeksy przez cały dzień traciły mocno na wartości. Przecena dotknęła najbardziej małe i średnie spółki, indeksy sWIG80 i mWIG40 straciły podczas dzisiejszego dnia po kilka procent.
Wall Street rozpoczyna od spadków

Wall Street rozpoczyna od spadków

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks S&P500 rozpoczął dzień od zdecydowanych spadków. O godzinie 15:40 testował on poziom 1506,85 pkt., tracąc 0,9 proc. Czynniki fundamentalne, w tym m.in. rekordowo słaby dolar, rekordowo droga ropa i wczorajsze doniesienia o stratach General Motors, nie dają dziś popytowi większych szans.