Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Udany tydzień

Udany tydzień

2007-10-15 Komentarz poranny DM IDMSA
Najważniejszą sesją ostatniego tygodnia na giełdzie była sesja wtorkowa. Doszło na niej do przełamania przez WIG20 technicznego oporu na poziomie 3763 punktów. Ten techniczny sygnał kupna zbiegł się z atakiem bardzo agresywnego popytu, co spowodowało powiększenie wybicia i wytworzenie bardzo pozytywnej w wymowie długiej białej świecy na indeksie. Zasadniczo ta jedna sesja przesądziła o dobrych nastrojach w całym tygodniu.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-10-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia okazał się niezbyt udany dla inwestorów. Inwestorzy po znacznych wzrostach na innych giełdach światowych oczekiwali udanego poniedziałku również na GPW. Notowania rozpoczęły się od dobrego otwarcia, jednak dobre nastroje nie trwały zbyt długo, a indeksy powoli zaczęły się osuwać, w czym pomagało zachowanie się innych rynków w Europie.

GPW: Spadki na koniec tygodnia

GPW: Spadki na koniec tygodnia

2007-10-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Gwałtowne zniżki w USA oraz Azji spowodowały, że początek dzisiejszej sesji w Warszawie również rozpoczął się od spadków. Po wczorajszym rekordowym dniu końcówka tygodnia należała do sprzedających. Część inwestorów realizowała zyski, jednak dzisiejszym spadkom nie towarzyszyły zbyt wysokie obroty, a na giełdzie było dosyć spokojnie.
Korekta na Wall Street tak, długa wyprzedaż nie

Korekta na Wall Street tak, długa wyprzedaż nie

2007-10-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Opublikowane dziś wrześniowe dane o sprzedaży detalicznej w USA, która wzrosła o 0,6 proc., wobec oczekiwanego wzrostu o 0,2 proc., nie potwierdziły obaw podnoszonych przez uczestników rynków finansowych, że kryzys na rynku kredytów hipotecznych i generalnie na rynku nieruchomości, negatywnie odbije się na aktywności konsumentów.
Przebudzenie GPW o 14:30

Przebudzenie GPW o 14:30

2007-10-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pierwsza część piątkowej sesji na warszawskim parkiecie upływa w dość nudnej atmosferze. Indeks największych spółek, po sprowokowanej przez wczorajszą niespodziewaną wyprzedaż na Wall Street przecenie na otwarciu, w kolejnych godzinach stabilizuje się na niskich poziomach, praktycznie nie podejmując prób odrobienia strat.
Korekta po rekordach indeksu WIG20

Korekta po rekordach indeksu WIG20

2007-10-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpocznie się od wyraźnej korekty ostatnich wzrostów, które wczoraj wyniosły indeks dużych spółek do poziomu 3910 pkt. (+2,03 proc.), czyli najwyższego w historii zamknięcia tego indeksu. Potwierdzają to pierwsze notowania grudniowych kontraktów terminowych na indeks WIG20, które o godzinie 9:04 testowały poziom 3902 pkt., spadając o 0,96 proc.
GPW: WIG20 pobił dotychczasowy rekord

GPW: WIG20 pobił dotychczasowy rekord

2007-10-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wtorkowym ataku popytu na GPW w Warszawie nie musieliśmy długo czekać na kontynuację wzrostów. W dniu wczorajszym, po sesji przebiegającej pod kontrolą giełdowych „byków”, główny indeks GPW zakończył notowania na poziomie 3910 punktów, o 2.03 procent wyższym niż w czwartek.
Czas na korektę

Czas na korektę

2007-10-12 Komentarz poranny DM IDMSA
W czwartek na warszawskiej giełdzie byliśmy świadkami kontynuacji pozytywnych tendencji z ostatnich dni. Indeks WIG20 ponownie wzrósł przy sporym obrocie, co potwierdza dalsze zainteresowanie się walorami największych polskich spółek przez bardzo mocny kapitał. Biorąc pod uwagę ciągłe umacnianie się złotówki, nadal obstawiam, że źródłem tego kapitału są gracze zagraniczni.
Historyczne zamknięcie indeksu WIG20 powyżej 3900 punktów

Historyczne zamknięcie indeksu WIG20 powyżej 3900 punktów

2007-10-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja w końcu przyniosła rekordowe zamknięcie indeksu WIG20 powyżej poziomu 3900 punktów. Udany atak na historyczne poziomy nastąpił w samej końcówce sesji. Inwestorzy mogą być zadowoleni, ponieważ dzisiejsze znaczne wzrosty na GPW widoczne były na całym szerokim rynku.
Historyczny rekord indeksu WIG20

Historyczny rekord indeksu WIG20

2007-10-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
O początku dnia wszystko wskazywało na to, że dzisiaj możemy spodziewać się rekordu wszech czasów ustanowionego przez indeks WIG20. Już na samym początku notowań silny atak popytu spowodował, że rano WIG20 otarł się o granicę 3900 punktów.
Czy wracamy do wzrostów?

Czy wracamy do wzrostów?

2007-10-11 Komentarz giełdowy Money Expert
Po wtorkowych imponujących wzrostach indeksów największych spółek wywołanych przede wszystkim działaniami spekulacyjnymi dużych inwestorów zachodnich w środę nastąpiło ochłodzenie i normalizacja sytuacji na warszawskim parkiecie. Cieszy przebudzenie giełdowych graczy i ich większa aktywność. Stanowić to może pewnego rodzaju przełamanie zastoju i niewiary we wzrosty na GPW.
Dobry klimat do wzrostów

Dobry klimat do wzrostów

2007-10-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na GPW powinna rozpocząć się od wzrostów indeksu WIG20, które mają dużą szansę utrzymać się do końca dnia. Takie oczekiwania potwierdzają m.in. nieco przypadkowy spadek indeksu dużych spółek w samej końcówce wczorajszych notowań, wczorajsza nieudana korekta na Wall Street świadcząca o dominacji popytu oraz poprawiająca klimat inwestycyjny, a wynikająca z podniesienia ratingu, silna zwyżka na tokijskiej giełdzie.
W pobliżu historycznych szczytów

W pobliżu historycznych szczytów

2007-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji warszawska giełda skorygowała nieco wtorkowe wzrosty. Indeks po otwarciu w okolicy 3880 pkt nie zdołał pokonać tego obszaru i pozostawał w konsolidacji 3850 – 3880 pkt. W końcówce sesji nastąpił spadek na skutek gorszego otwarcia giełdy w USA. Indeks zamknął się ostatecznie na 3832 pkt tracąc 0,63%.
Niewielkie rozczarowanie

Niewielkie rozczarowanie

2007-10-11 Komentarz poranny DM IDMSA
O środkowej sesji tygodnia można mówić jako o lekkim rozczarowaniu. Choć początek dnia zgodnie z oczekiwaniami wypadł nieźle, to jednak w dalszej części sesji indeksowi WIG20 nie udało się utrzymać wysokich poziomów z otwarcia.
Słaba końcówka sesji na GPW, WIG20 bez rekordu

Słaba końcówka sesji na GPW, WIG20 bez rekordu

2007-10-10 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wbrew oczekiwaniom dzisiejsza sesja nie zakończyła się historycznym rekordem indeksu WIG20. Przez większą część dnia na giełdzie utrzymywały się wzrosty, które zostały skutecznie stłumione w końcówce notowań.
Sezon wyników w USA rozpoczęty

Sezon wyników w USA rozpoczęty

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Alcoa, największy producent aluminium na świecie, publikując wczoraj wieczorem wyniki za III kwartał otworzył sezon wyników na Wall Street. Zysk netto Alcoa zarobiła w III kwartale 555 mln dol., czyli 63 ceny na akcje, wobec 537 mln dol. i 61 centów na akcje przed rokiem. Był to wyniki gorszy od średniej rynkowych prognoz, która zakładała zysk na poziomie 65 centów.
Otwarta droga na szczyty hossy

Otwarta droga na szczyty hossy

2007-10-10 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja na GPW minęła pod znakiem dynamicznych wzrostów. Na WIG20 otwarcie miało miejsce na poziomie 3738 pkt. Po godzinie 11:00 indeks dynamicznym ruchem wybił się z konsolidacji. Przez pewien czas opór stanowiły okolice 3800 pkt, jednakże i tutaj walkę wygrały byki. Maksimum zostało osiągnięte na 3870 pkt natomiast ostateczne zamknięcie na poziomie 3856 pkt. Pod koniec sesji indeks zyskiwał 2,97%.
Szansa na rekord GPW

Szansa na rekord GPW

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na GPW powinna stać pod znakiem wzrostów. Zwłaszcza spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, który to indeks ma szanse dziś pokonać rekord wszech czasów w cenach zamknięcia na poziomie 3899,59 pkt. z 6 lipca br., a w sprzyjających warunkach nawet bezwzględnego rekordu wszech czasów na poziomie 3919,10 pkt. z 9 lipca br.
Strzał z zagranicy

Strzał z zagranicy

2007-10-10 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja należała do bardzo udanych, szczególnie w segmencie największych spółek. Kontrakty terminowe na indeks WIG20 pobiły swoje historyczne maksimum, a sam indeks dotarł na zamknięciu do 3856 punktów notując 3% wzrost.
Euforia na GPW, indeks WIG20 blisko rekordu wszech czasów

Euforia na GPW, indeks WIG20 blisko rekordu wszech czasów

2007-10-09 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na GPW zakończyła dużymi wzrostami indeksów. Dzisiejszy dzień okazał się bardzo udany dla inwestorów. Główne indeksy giełdowe zakończyły dzień na dużych plusach, a indeks WIG20 jest o krok od ustanowienia nowego rekordu wszech czasów. Warto odnotować, że dzisiejszym wzrostom towarzyszyły bardzo wysokie obroty.