Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mało obiecujące perspektywy

Mało obiecujące perspektywy

2007-12-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatni przed świętami tydzień powinien na warszawskiej giełdzie upłynąć pod znakiem zmniejszonej aktywności inwestorów. Nie musi to jednak iść w parze ze zmniejszoną zmiennością. Duża ilość publikowanych w najbliższych dniach danych makroekonomicznych, pogorszenie nastrojów oraz wygasające w piątek grudniowe kontrakty terminowe to czynniki, które mogą w sposób istotny zwiększyć zmienność w tym tygodniu.
Głęboka przecena dużych spółek

Głęboka przecena dużych spółek

2007-12-14 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja w tym tygodniu zakończyła się mocnym spadkiem indeksu WIG20. Podobnie jak wczoraj indeks dużych spółek stracił najwięcej i zakończył dzień na poziomie 3560 punktów. Znacznie lepiej wypadły indeksy małych i średnich spółek, które zakończyły dzień blisko wczorajszego zamknięcia.

Czy renifery dostały zadyszki?

Czy renifery dostały zadyszki?

2007-12-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się spadkami, które zaskoczyły „grudniowych optymistów”. WIG20 po otwarciu na poziomie 3682 pkt i nieudanym ataku na 3700 pkt zniżkował do 3619 pkt. Na koniec dnia indeks odrobił część strat, zamknięcie miało miejsce na poziomie 3646 pkt 1,86% poniżej kreski.
Inflacja w USA rozstrzygnie piątkową sesję na GPW

Inflacja w USA rozstrzygnie piątkową sesję na GPW

2007-12-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowym spadkiem indeksu WIG o 1,52 proc. do 57736,5 pkt. i WIG20 o 1,86 proc. do 3646,84 pkt., rodzimi inwestorzy zdyskontowali oczekiwaną przecenę na Wall Street. Tymczasem przeceny nie było. Indeks S&P500 zyskał w czwartek 0,12 proc., DJIA wzrósł o 0,33 proc., na minusie zakończył dzień jedynie Nasdaq Composite, tracąc 0,1 proc.
Syzyfowa praca

Syzyfowa praca

2007-12-14 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja nie przyniosła poprawy na warszawskim parkiecie, a główne indeksy zanotowały przecenę. Wyprzedaż jaka pojawiła się w drugiej części sesji, choć początkowo wyglądała groźnie nie nabrała na szczęście rozpędu i udało się bykom odrobić część strat.
WIG20 przełamał wsparcie

WIG20 przełamał wsparcie

2007-12-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Czwartkowa sesja na GPW zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęła się od spadków. W ciągu dnia sytuacja zaczęła się pogarszać, a indeksy systematycznie zniżkowały. Największa przecena dotknęła indeksu WIG20, który zakończył dzień poniżej 3650 punktów.
GPW: Huśtawka nastrojów na giełdach

GPW: Huśtawka nastrojów na giełdach

2007-12-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowe, mocne spadki na giełdzie amerykańskiej zapowiadały podobne zachowanie indeksów w Warszawie. Obawy te jednak okazały się płonne. Indeks WIG wzrósł o 0,4% a WIG 20 zyskał na wartości 0,81% kończąc dzień z dorobkiem 3715,91 pkt.
Trzynasty pechowy dla posiadaczy akcji?

Trzynasty pechowy dla posiadaczy akcji?

2007-12-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Trzynasty grudnia może okazać się pechowy dla posiadaczy akcji. Sygnały płynące ze światowych giełd wskazują, nie tylko na możliwość spadków polskich indeksów w dniu dzisiejszym, ale nawet na trwałą zmianę nastrojów, zapowiadającą słabą końcówkę roku.
Utracony raj

Utracony raj

2007-12-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Chciałaby dusza do raju, ale grzechy nie pozwalają. Chyba mniej więcej w ten sposób można określić przebieg wczorajszej sesji za oceanem. Byki podjęły bowiem całkiem waleczną próbę walki ze swoim przeznaczeniem, aczkolwiek nie udało im się zmienić jego torów.
Duża aktywność inwestorów na GPW

Duża aktywność inwestorów na GPW

2007-12-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Środa na GPW rozpoczęła się od głębokich spadków. Inwestorzy przestraszyli się wczorajszej reakcji amerykańskich inwestorów na decyzję FED w sprawie obniżki stóp procentowych. W trakcie dnia sytuacja na giełdzie w Warszawie zdecydowanie zaczęła się poprawiać, indeksy przez cały dzień odrabiały straty z porannego otwarcia.
Fed... i wszystko jasne

Fed... i wszystko jasne

2007-12-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Informacja o wspólnych wysiłkach Rezerwy Federalnej, Europejskiego Banku Centralnego, Banku Centralnego Kanady, Banku Anglii i Szwajcarskiego Banku Narodowego zmierzających do podjęcia działań mających zasilić rynki finansowych dodatkową płynnością, a polegających m.in. na organizowaniu przetargów na pożyczki dla banków, rozgrzały rynki finansowe w środę po południu.
Po spadkach nie ma już śladu

Po spadkach nie ma już śladu

2007-12-12 Komentarz X-Trade Brokers
Patrząc na to co dzieje się na zamknięciu europejskich parkietów, można się zastanawiać, czy przypadkiem obserwowane wczoraj dramatyczne spadki w USA nie były tylko złym snem. Giełdy w Europie nie tylko nie kończą dnia wysokimi zniżkami, ale są już na około 1% plusach. Zwyżce przoduje niemiecki DAX, który jest już naprawdę blisko tegorocznych rekordów.
Spadki w ślad za zachodem, niepokój sytuacją w USA

Spadki w ślad za zachodem, niepokój sytuacją w USA

2007-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła na GPW odreagowanie zapoczątkowanych w zeszłym tygodniu wzrostów. Indeks WIG20 po otwarciu na poziomie 3724 pkt zniżkował stopniowo kończąc dzień na poziomie 3686 pkt ze stratą 0,61%.
Sytuacja jeszcze nie podbramkowa

Sytuacja jeszcze nie podbramkowa

2007-12-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy spadek S&P500 o 2,53 proc., Nasdaq Composite o 2,45 proc. i DJIA o 2,14 proc., w reakcji na obniżkę stóp procentowych w USA o 25 punktów bazowych do najniższego poziomu od prawie dwóch lat, może budzić obawy rodzimych posiadaczy akcji.
Kluczowa sesja

Kluczowa sesja

2007-12-12 Komentarz poranny DM IDMSA
Tuż przed decyzją FED trudno było spodziewać się nadmiernego optymizmu na warszawskim parkiecie. Choć handel walorami największych spółek był dość aktywny, to jednak nie doszło do przewagi jakiejkolwiek ze stron, a indeks WIG20 stracił na tej spokojnej sesji 0,6%.
Rynek oczekuje na decyzję FOMC

Rynek oczekuje na decyzję FOMC

2007-12-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Druga sesja w tym tygodniu przyniosła spadek wszystkich indeksów. Dzisiejszym zniżkom nie towarzyszył jednak zbyt duży obrót. Część inwestorów zdecydowała się zrealizować wcześniejsze zyski, większość graczy z dalszymi decyzjami wstrzymuje się do wieczornego komunikatu FOMC w sprawie stóp procentowych.
GPW: Dobre nastroje na giełdach

GPW: Dobre nastroje na giełdach

2007-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł wzrosty na głównych parkietach zarówno w Europie, USA jak i Azji. Takie zachowanie dyskontuje z pewnością dzisiejszą obniżkę stóp procentowych w USA. O ile rynek spodziewa się spadku głównej stopy procentowej o z 4,5% do 4,25%, o tyle w przypadku stopy redyskontowej cięcie może być głębsze.
WIG20: Skazany na wzrost?

WIG20: Skazany na wzrost?

2007-12-11 Komentarz X-Trade Brokers
Polska giełda znowu zaskakuje. Podczas gdy na rynkach bazowych ostatnia fala optymizmu została już chyba wyczerpana i inwestorzy trochę błędnym wzrokiem patrzą na Fed, warszawski indeks bluechipów pnie się w górę.
Fed w centrum uwagi

Fed w centrum uwagi

2007-12-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek na pierwszy plan wysuwa się posiedzenie Fed. Budowane na oczekiwanej dziś obniżce stóp procentowych w USA i jej zbawiennym wpływie na amerykańską gospodarkę, nastroje na światowych rynkach akcji są w ostatnich dniach tak dobre, że teoretycznie decyzja o oczekiwanej obniżce stóp o 25 punktów bazowych może zostać przyjęta z rozczarowaniem.
Inwestorzy skupili się na dużych spółkach

Inwestorzy skupili się na dużych spółkach

2007-12-10 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia na giełdzie w Warszawie zakończył się wzrostem głównych warszawskich indeksów. W trakcie sesji największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszyły się duże spółki, które radziły sobie dzisiaj zdecydowanie lepiej niż popularne MiŚie. Poniedziałek na GPW upłynął spokojnie, inwestorzy oczekują na jutrzejszą decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych w USA.