Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inwestorzy pod ścianą

Inwestorzy pod ścianą

2007-11-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rodzimi inwestorzy zostali dziś postawieni pod ścianą. Nie mają wyboru. Muszą dziś kupować akcje. Środowa, bazująca na oczekiwania na obniżki stóp procentowych przez Fed, euforia na Wall Street, która przełożyła się na wzrost indeksu S&P500 o 2,86 proc., Nasdaq Composite o 3,18 proc., a Średniej Przemysłowej o 2,55 proc., musi dziś znaleźć odbicie w wyraźnym ruchu do góry warszawskiej giełdy.
Warto spojrzeć na szeroki rynek

Warto spojrzeć na szeroki rynek

2007-11-29 Komentarz poranny DM IDMSA
W mocnych falach spadkowych po kilkunastosesyjnej konsolidacji ustanowienie nowego minimum powinno przynieść przyspieszenie zniżki. W takiej niebezpiecznej sytuacji znalazł się wczoraj WIG20 schodząc poniżej poziomu 3450 punktów.

Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2007-11-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zazieleniło się w środę na warszawskiej giełdzie. Mocno na wartości zyskały wszystkie indeksy. Grupujący największe spółki WIG20 zyskał 2,34 proc., kończąc dzień na poziomie 3529,26 pkt. Wśród tworzących go spółek spadły ceny akcji tylko trzech (CEZ, GTC i TVN).
RPP podniosła stopy procentowe

RPP podniosła stopy procentowe

2007-11-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Środa okazała się bardzo udanym dniem dla inwestorów. Dzisiejszy dzień na giełdzie w Warszawie zakończył się dużym wzrostem wszystkich głównych indeksów. Inwestorzy podobnie jak wczoraj nie przejawiali jednak zbyt dużej ochoty do handlu, najwyraźniej część graczy nadal wstrzymuje się z decyzjami do czasu publikacji ważnych danych makroekonomicznych z USA.
Oczekiwane wzrosty w środę

Oczekiwane wzrosty w środę

2007-11-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna przynieść wyraźny ruch do góry wszystkich indeksów. Podstawy do oczekiwania takiego wzrostu daje wtorkowa zwyżka na Wall Street, która może zapowiadać przynajmniej kilkudniowe odbicie.
Nic nowego, nic dobrego

Nic nowego, nic dobrego

2007-11-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Druga sesja tygodnia nie przyniosła nic dobrego dla inwestorów. Ponownie przeważała strona podażowa i choć w ciągu dnia pojawiły się próby odreagowania spadków, to jednak popyt jest teraz bardzo osłabiony i nawet przy umiarkowanej wyprzedaży nie jest w stanie udźwignąć rynku.
Mała aktywność inwestorów na GPW

Mała aktywność inwestorów na GPW

2007-11-27 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesję ponownie zdominował kolor czerwony, który towarzyszył wszystkim indeksom przez cały dzień. Inwestorzy podczas dzisiejszego dnia nie wykazywali dużej ochoty do handlu i oczekiwali na rozwój sytuacji za oceanem oraz na publikacje danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.
Jeden spadek do wyroku

Jeden spadek do wyroku

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Doniesienia o tym, że fundusz Abu Dhabi Investment Authority dokapitalizuje amerykańskiego giganta Citigroup kwotą 7,5 mld dolarów, poprzez zakup obligacji zamiennych na akcje, poprawiła nieco nastroje na rynkach finansowych, wyraźnie popsute poniedziałkową silną przeceną na Wall Street.
NewConnect w skrócie

NewConnect w skrócie

2007-11-27 Komentarz FMCM
Mimo planowanej dużej liczby debiutów rynek powoli podąża w dół. Bardzo niski poziom obrotów nie nastraja inwestorów optymizmem. Na dzisiejszej sesji indeks rynku NewConnect NCX spadł o 1,75%, do poziomu 90,17 punktów. Spadki napędzało dziś aż 10 spółek.
Koniec korekty i kontynuacja spadków

Koniec korekty i kontynuacja spadków

2007-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia zakończyła się trwająca od kilku dni korekta. Indeks WIG20 po kolejnym nieudanym ataku na 3600 pkt, zniżkował zgodnie z prognozą w okolice 3500 pkt tracąc na zamknięciu 1,59%. Zniżkowały również pozostałe indeksy europejskich giełd. FTSE 100 -1,30%, CAC 40 -1,10%, DAX 0,60%.
Zwycięży strach czy nadzieja?

Zwycięży strach czy nadzieja?

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
To jak zakończą się wtorkowe notowania na warszawskiej giełdzie pozostaje dużą zagadką. Po prawdopodobnym spadku na otwarciu, co zresztą sugerują kontrakty terminowe na indeks WIG20, możliwa jest zarówno silna przecena, jak i powolne odrabianie strat i niewielkie spadki na zamknięciu.
Sprzedaż detaliczna nie pomogła

Sprzedaż detaliczna nie pomogła

2007-11-27 Komentarz poranny DM IDMSA
Indeks WIG20 posiada niesamowitą przypadłość, potrafi bowiem często w zaskakujący sposób przewidywać ruchy indeksów amerykańskich. Gdy na początku wczorajszej sesji sprzyjające czynniki zewnętrzne wskazywały na prawdopodobny wzrost indeksu największych spółek, ten po nieco pozytywnym otwarciu zaczął kierować się na coraz niższe poziomy i do końca sesji pozostawał jednym z najgorszych europejskich parkietów.
Czerwień powróciła na GPW

Czerwień powróciła na GPW

2007-11-26 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po dwóch udanych sesjach dzisiejszy dzień na giełdzie w Warszawie przyniósł spadki na całym rynku. Dobre nastroje wśród inwestorów utrzymywały się jedynie na początku sesji, dalsza część dnia upłynęła pod znakiem przeceny wszystkich indeksów. Dzisiejszym spadkom towarzyszyły umiarkowane obroty.
Brak chętnych na akcje

Brak chętnych na akcje

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Miłe złego początki, tak najkrócej można opisać poniedziałkowe zachowanie warszawskiej giełdy. Po ponad 5,5 godzinach handlu na wartości tracą wszystkie indeksy. Najmocniej, bo aż o 1,56 proc., testując o godzinie 15:08 poziom 3509,74 pkt. tracił WIG20.
Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

2007-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Miniony tydzień minął pod znakiem odreagowania spadków na warszawskiej giełdzie, jednakże opór na WIG20 zlokalizowany w rejonie 3600 pkt nie został pokonany. Podczas piątkowej sesji indeks zamknął się 0,24% poniżej kreski. Kupujący nie wykorzystali dobrego otwarcia sesji.
Ostrożny optymizm

Ostrożny optymizm

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda powinna rozpocząć tydzień od wzrostów. Sprzyjać temu będą lepsze nastroje związane z czwartkowo-piątkowym odbiciem na GPW, a przede wszystkim poprawa klimatu inwestycyjnego na światowych parkietach.
Odbicie może potrwać

Odbicie może potrwać

2007-11-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień inwestorzy mogą zaliczyć do nienajgorszych. W czwartek zatrzymana została przecena na szerokim rynku, a segment małych i średnich spółek ma wreszcie szansę na uspokojenie oraz odreagowanie strat. WIG20 również zachował się nienajgorzej i powinien próbować wzrostowego odbicia.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-11-24 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek minionego tygodnia na giełdzie w Warszawie zdecydowanie nie był udany dla posiadaczy małych i średnich spółek. Pierwsza dni tygodnia przyniosły dalszą przecenę spółek z tego segmentu. Lepiej sytuacja wyglądała w przypadku indeksu WIG20, spadek indeksu dużych spółek zatrzymał się w okolicy 3500 punktów.
Odbicie małych i średnich spółek trwa dalej

Odbicie małych i średnich spółek trwa dalej

2007-11-24 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsza sesja przyniosła ponownie największy wzrost wśród małych i średnich spółek. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zyskiwały wczoraj przez cały dzień. Znacznie słabiej zachowywały się wczoraj duże spółki, jednak indeksowi WIG20 udało się zakończyć dzień na plusie. Dzisiejszej sesji towarzyszyły mniejsze obroty, najwyraźniej niektórzy inwestorzy oczekują na dalszy rozwój sytuacji w USA.
Wzrost i stabilizacja na GPW

Wzrost i stabilizacja na GPW

2007-11-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek warszawska giełda kontynuuje rozpoczęte wczoraj odreagowanie ostatnich silnych spadków. Przy czym słowo kontynuują jest mocno na wyrost, gdyż szeroki rynek po początkowej zwyżce, dość szybko ugrzązł w marazmie czekając na nowe impulsy.