Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Uspokojenie nastrojów

Uspokojenie nastrojów

2007-12-04 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza sesja tygodnia była dość spokojna. WIG20 stracił na wartości 0,8% przy dość umiarkowanym obrocie, a największą aktywność dużych inwestorów można było zaobserwować na akcjach TPSA, które przy 170 milionach obrotów zyskały 3,5%.
Korekta na początku miesiąca

Korekta na początku miesiąca

2007-12-03 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pierwsza sesja w tym miesiącu zakończyła się spadkami głównych warszawskich indeksów. Zniżkom nie towarzyszyły jednak duże obroty, inwestorzy w ciągu dnia nie wykazywali dużej ochoty do handlu i oczekiwali na dalszy rozwój sytuacji w USA. Najlepiej podczas dzisiejszych notowań spisywały się spółki średnie, a indeks mWIG40 zakończył dzień na lekkim plusie.

GPW: Walka z poziomem oporu

GPW: Walka z poziomem oporu

2007-12-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Po czwartkowym odbiciu w piątek mieliśmy na GPW w Warszawie do czynienia z sesją w miarę spokojną, ale przy całkiem pokaźnym obrocie. Indeks WIG 20 przez większość dnia przebywał w wąskim przedziale 3.570 – 3.590 punktów, kończąc ostatecznie dzień nieco niżej na poziomie 3.545,73 punktów.
Akcje jeszcze mogą drożeć

Akcje jeszcze mogą drożeć

2007-12-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Utrzymujący się dobry klimat inwestycyjny na świecie ma szanse przynieść w poniedziałek dalsze, chociaż z uwagi na brak nowych popytowych impulsów, raczej ograniczone wzrosty na warszawskiej giełdzie.
WIG20 w konsolidacji

WIG20 w konsolidacji

2007-12-03 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień inwestorzy mogą zaliczyć do udanych. Choć listopad był dla posiadaczy akcji bardzo ciężkim miesiącem, półtora tygodnia temu w czwartek powstał sygnał do powrotu popytu na szerokim rynku i ten powrót trwa do dziś.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-12-02 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia rozpoczął się od spadków. Inwestorzy realizowali zyski z końca poprzedniego tygodnia, a na rynku widoczna była duża nerwowość. W ciągu dnia Główny Urząd Statystyczny poinformował, że sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła aż o 19,4% (prog.15,5%) w porównaniu z zeszłym rokiem.
Wypowiedź Bena Bernanke pomogła rynkom

Wypowiedź Bena Bernanke pomogła rynkom

2007-11-30 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja w tym miesiącu okazała się najbardziej udana dla posiadaczy małych i średnich spółek. Najlepiej podczas dzisiejszego dnia zachowywały się indeksy mWIG40 oraz sWIG80, które zyskiwały przez całą sesję, zdecydowanie gorzej prezentowały się duże spółki, indeks WIG20 zakończył dzień na niewielkim plusie.
Kto straci na zmianie regulaminu NewConnect

Kto straci na zmianie regulaminu NewConnect

2007-11-30 Analiza Ipo.pl
Mija czwarty miesiąc od uruchomienia nowego rynku, a mamy już 18 debiutantów. Zarówno wśród inwestorów, jak i emitentów wzrasta zainteresowanie alternatywnym rynkiem GPW. NewConnect jest z zasady rynkiem prostszym i bardziej liberalnym niż rynek regulowany.
Początek sesji bez rozstrzygnięć - WIG20 poniżej 3600 pkt

Początek sesji bez rozstrzygnięć - WIG20 poniżej 3600 pkt

2007-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji WIG20 po raz kolejny nie zdołał pokonać poziomu 3600 pkt. Pierwsza połowa sesji mogła napawać inwestorów optymizmem, GPW w porównaniu z giełdami w Europie Zachodniej wypadała dobrze. Podczas gdy tam wzrosty oscylowały w granicach 0,50%, WIG20 zyskiwał około 1,50%.
W piątek oczekiwane wzrosty na GPW

W piątek oczekiwane wzrosty na GPW

2007-11-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek nastroje wśród rodzimych inwestorów wciąż będą dobre, co powinno gwarantować przynajmniej niewielkie wzrosty w dniu dzisiejszym. Tych nastrojów raczej nie popsują publikowane o godzinie 10-tej przez Główny Urząd Statystyczny szacunkowych danych na temat wzrostu Produktu Krajowego Brutto w III kwartale 2007 roku.
Komentarz do sesji na Wall Street

Komentarz do sesji na Wall Street

2007-11-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na Wall Street upłynęła pod znakiem oscylacji głównych indeksów wokół poziomu z zamknięcia dzień wcześniej. Ostatecznie indeks S&P500 zakończył notowania śladowym, bo sięgającym zaledwie 0,05 proc., wzrostem. Technologiczny Nasdaq Composite wzrósł natomiast o 0,2 proc.
3600 ważnym oporem

3600 ważnym oporem

2007-11-30 Komentarz poranny DM IDMSA
Przedostatnia sesja bieżącego tygodnia zakończyła się wzrostem indeksów. Inwestorzy mogą czuć jednak lekkie rozczarowanie, bowiem rano wzmożony apetyt na ryzyko wywindował ceny wielu akcji na bardzo wysokie poziomy, które w dalszej części sesji sukcesywnie się obniżały.
Udana sesja MiSiów

Udana sesja MiSiów

2007-11-29 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po wczorajszych pokaźnych wzrostach w USA, dzisiejsza sesja na GPW również zaczęła się od zwyżek. Wszystkie indeksy rozpoczęły dzień ze luką w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Dobre nastroje wśród inwestorów utrzymywały się przez cały dzień, wzrostów na giełdzie w Warszawie nie zniwelowały również dzisiejsze publikacje danych makroekonomicznych z USA.
WIG20: Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

WIG20: Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

2007-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł silne odreagowanie na wszystkich światowych giełdach. WIG20 po kiepskim początku sesji, kiedy to naruszył strefę wsparcia 3450 pkt, odrobił straty w drugiej części dnia, maksimum znajdowało się na poziomie 3538 pkt. Notowania indeks zakończył 10 pkt niżej zyskując 2,34%.
Inwestorzy pod ścianą

Inwestorzy pod ścianą

2007-11-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rodzimi inwestorzy zostali dziś postawieni pod ścianą. Nie mają wyboru. Muszą dziś kupować akcje. Środowa, bazująca na oczekiwania na obniżki stóp procentowych przez Fed, euforia na Wall Street, która przełożyła się na wzrost indeksu S&P500 o 2,86 proc., Nasdaq Composite o 3,18 proc., a Średniej Przemysłowej o 2,55 proc., musi dziś znaleźć odbicie w wyraźnym ruchu do góry warszawskiej giełdy.
Warto spojrzeć na szeroki rynek

Warto spojrzeć na szeroki rynek

2007-11-29 Komentarz poranny DM IDMSA
W mocnych falach spadkowych po kilkunastosesyjnej konsolidacji ustanowienie nowego minimum powinno przynieść przyspieszenie zniżki. W takiej niebezpiecznej sytuacji znalazł się wczoraj WIG20 schodząc poniżej poziomu 3450 punktów.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2007-11-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zazieleniło się w środę na warszawskiej giełdzie. Mocno na wartości zyskały wszystkie indeksy. Grupujący największe spółki WIG20 zyskał 2,34 proc., kończąc dzień na poziomie 3529,26 pkt. Wśród tworzących go spółek spadły ceny akcji tylko trzech (CEZ, GTC i TVN).
RPP podniosła stopy procentowe

RPP podniosła stopy procentowe

2007-11-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Środa okazała się bardzo udanym dniem dla inwestorów. Dzisiejszy dzień na giełdzie w Warszawie zakończył się dużym wzrostem wszystkich głównych indeksów. Inwestorzy podobnie jak wczoraj nie przejawiali jednak zbyt dużej ochoty do handlu, najwyraźniej część graczy nadal wstrzymuje się z decyzjami do czasu publikacji ważnych danych makroekonomicznych z USA.
Oczekiwane wzrosty w środę

Oczekiwane wzrosty w środę

2007-11-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna przynieść wyraźny ruch do góry wszystkich indeksów. Podstawy do oczekiwania takiego wzrostu daje wtorkowa zwyżka na Wall Street, która może zapowiadać przynajmniej kilkudniowe odbicie.
Nic nowego, nic dobrego

Nic nowego, nic dobrego

2007-11-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Druga sesja tygodnia nie przyniosła nic dobrego dla inwestorów. Ponownie przeważała strona podażowa i choć w ciągu dnia pojawiły się próby odreagowania spadków, to jednak popyt jest teraz bardzo osłabiony i nawet przy umiarkowanej wyprzedaży nie jest w stanie udźwignąć rynku.