Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW: Nerwowa sesja z neutralnym zakończeniem

GPW: Nerwowa sesja z neutralnym zakończeniem

2007-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym GPW w Warszawie znajdowała się pod wpływem dwóch czynników. Duże spadki w USA z piątku zachęcały do sprzedaży akcji również w Warszawie. Z drugiej strony, wyniki wyborów zostały odebrane pozytywnie. W rezultacie sesja miał dość nerwowy przebieg.
Opanowanie sytuacji

Opanowanie sytuacji

2007-10-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Mocna przecena podczas piątkowej sesji w USA miała odzwierciedlenie w spadkach na wszystkich głównych światowych parkietach, w związku z czym i polski rynek rozpoczął tydzień od przeceny. Choć ostateczny wynik notowań był nienajgorszy, nie wiązałbym tego z wygranymi wyborami przez Platformę Obywatelską.

Zniżki na początku tygodnia

Zniżki na początku tygodnia

2007-10-22 Komentarz giełdowy Gold Finance
Znaczne przeceny na giełdach w Azji oraz USA spowodowały, że pierwsza w tym tygodniu sesja na GPW zakończyła się zniżką głównych indeksów. Na początku notowań mogło się wydawać, że dzisiejsza sytuacja na rynku będzie wyglądać trochę inaczej.
Kluczowa sesja na Wall Street

Kluczowa sesja na Wall Street

2007-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie indeksy rozpoczęły poniedziałkowe notowania od spadków, które w kolejnych minuta został zmniejszone. O godzinie 15:59 technologiczny indeks Nasdaq Composite już zyskiwał 0,2 proc., Średnia Przemysłowa spadła o 0,3 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 tracił 0,2 proc.
Wall Street ważniejsze niż wybory

Wall Street ważniejsze niż wybory

2007-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Powyborcza rzeczywistość w Polsce przynosi zmianę władzy. Nieoficjalne wyniki wyborów wskazują na wyraźną przewagę Platformy Obywatelskiej. Po przeliczeniu głosów z 73,7 proc. komisji wyborczych wynika, że Platforma zdobyła 41 proc. głosów i 205 mandatów w Sejmie, natomiast dotychczas rządzące Prawo i Sprawiedliwość 32 proc. głosów i 166 mandatów.
Blisko 3-procentowe zniżki podczas sesji azjatyckiej

Blisko 3-procentowe zniżki podczas sesji azjatyckiej

2007-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas piątkowej sesji indeks WIG20 odrobił część strat. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3766 pkt. W dalszej części dnia małą przewagę zyskały byki podciągając indeks do 3827 pkt. Zamknięcie ostatecznie miało miejsce na 3813 pkt (+0,96%).
Po wyborach

Po wyborach

2007-10-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień na naszym rynku został „ustawiony” przez poniedziałkową, spadkową sesję w USA. Ona wzbudziła uzasadnione oczekiwania do przedłużenia się korekty amerykańskich indeksów i spowodowała również umiarkowane spadki na GPW.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-10-20 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia zaczął się dla inwestorów pomyślnie. Piątkowa sesja w USA wpłynęła na dobre otwarcie poniedziałkowych notowań w Warszawie. Podczas dnia indeks WIG20 był blisko ustanowienia nowego historycznego rekordu podczas sesji.
Wzrosty na koniec tygodnia

Wzrosty na koniec tygodnia

2007-10-19 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja zaczęła się bardzo spokojnie, handel na początku notowań był praktycznie znikomy, a obroty w pierwszej godzinie sesji były niewielkie. Początek dnia zaczął się od lekkich spadków, jednak początkowe zniżki zostały dosyć szybko zniwelowane, a indeksy zaczęły stopniowo rosnąć. Zwyżki utrzymywały się przez cały dzień, co pozwoliło zakończyć dzisiejsze notowania wzrostami wszystkich indeksów.
Giełdowy piątek w kratkę

Giełdowy piątek w kratkę

2007-10-19 Komentarz giełdowy Money Expert
Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie dokładnie oddaje sytuację, z jaką mamy do czynienia od początku tygodnia – jednego dnia wzrosty, następnego straty indeksów. Przepychanka między bykami i niedźwiedziami trwała od rozpoczęcia notowań. Ostatecznie tę rozgrywkę wygrały byki.
Spadki na otwarciu, później zdecydują wyniki spółek

Spadki na otwarciu, później zdecydują wyniki spółek

2007-10-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda pozostaje pod wpływem impulsów z zagranicy. Dziś ten wpływ ponownie ma szanse być mocno widoczny. Negatywny wpływ należy dodać. Środowe zdecydowane spadki na GPW, które m.in. obniżyły wartość indeksu WIG o 1,7 proc.
Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2007-10-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajsza sesja na Wall Street rozpoczęła się od spadków. Pretekstem do tego były wyniki Bank of America. W III kwartale, z uwagi na straty na rynku kredytów, zysk tego banku spadł o 32 proc., wywołując zaniepokojenie inwestorów.
Pogarszające się nastroje na giełdach

Pogarszające się nastroje na giełdach

2007-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł spadek WIG20 o 1,94%. Początek sesji przebiegał w miarę spokojnie (otwarcie na poziomie 3851 pkt). Do wyprzedaży doszło po godzinie 14:00, pod wpływem niepokojących danych z za oceanu. Jeden z najważniejszych banków w USA – Bank of America, podał wynik finansowy za III kwartał.
Spadek może się przedłużyć

Spadek może się przedłużyć

2007-10-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja na GPW zdecydowanie zaskoczyła. Mimo spokojnego rozpoczęcia notowań, później na rynku dochodziło do spokojnego, lecz systematycznego spadku indeksów. W późniejszym etapie sesji spokojne schodzenie w dół przerodziło się w bardzo duży, ponad 2% spadek.
Znaczne spadki na GPW

Znaczne spadki na GPW

2007-10-18 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszej sesji rozpoczął się neutralnie. Wczorajsza słaba końcówka notowań w USA spowodowała jednak, że indeksy zaraz po otwarciu zaczęły tracić na wartości. Spadkom nie towarzyszył duży obrót, który w pierwszej godzinie nie przekroczył 100 mln złotych.
GPW: Kolejny dzień konsolidacji

GPW: Kolejny dzień konsolidacji

2007-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Przebieg wczorajszej sesji na GPW w Warszawie nie różnił się znacząco od dni poprzednich. Do godzin południowych indeksy lekko osuwały się. Później rozpoczęły dla odmiany delikatny wzrost, który doprowadził do zakończenia sesji na plusach.
GPW pod wpływem USA

GPW pod wpływem USA

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły czwartkowe notowania do wzrostów. Podobne wzrosty powinny też stać się udziałem rynku kasowego, chociaż raczej nie należy oczekiwać przesadnie dużej przewagi kupujących.
To tylko korekta

To tylko korekta

2007-10-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza faza wczorajszej sesji przyniosła spadki na rynku, które jednak miały dość spokojny przebieg i tak jak w poprzednich dniach pokazały, że strona podażowa nie jest teraz zbyt silna. Po południu nastroje poprawiły się m.in. dzięki publikacji lepszych od oczekiwań wyników finansowych przez Morgan Stanley. To podniosło wszystkie europejskie indeksy i pozwoliło na zakończenie sesji w Warszawie na plusie.
Zwyżki indeksów na GPW

Zwyżki indeksów na GPW

2007-10-17 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesję indeksy rozpoczęły minimalnie poniżej wczorajszego zamknięcia. Początek notowań zaczął się bardzo spokojnie, a obroty były niewielkie. Na początku sesji indeksy utrzymywały się na lekkich plusach. Jednak mocniejszy atak podaży zapoczątkował systematyczne osuwanie indeksów. W drugiej części dnia sytuacja się odmieniała i ostatecznie dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostami.
Jeszcze trochę w dół

Jeszcze trochę w dół

2007-10-17 Komentarz poranny DM IDMSA
Spadkowy impuls z giełdy amerykańskiej zgodnie z oczekiwaniami przełożył się na notowania na warszawskim parkiecie. Wyraźna przecena na całej szerokości rynku i dość spore spadki indeksów spowodowały, że większość inwestorów nie może zaliczyć wtorkowej sesji do udanych.