Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

AS Hansapank z Estonii zdalnym członkiem Giełdy

AS Hansapank z Estonii zdalnym członkiem Giełdy

2007-09-22 Giełda Papierów Wartościowych
18 września br. Zarząd Giełdy dopuścił estoński bank AS Hansapank z siedzibą w Tallinie do działania na GPW w charakterze zdalnego członka giełdy. To drugi, po AS Suprema Securitem, estoński członek Giełdy.
Realizacja zysków

Realizacja zysków

2007-09-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W dniu dzisiejszym indeks WIG20 systematycznie piął się w górę. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3804 pkt. Po osiągnięciu 3829 pkt nastąpiła realizacja zysków. O godzinie 16.30 WIG20 znajduje się na poziomie 3775 pkt i zamyka się spadkiem o 0,75%.

Trzy wiedźmy na GPW

Trzy wiedźmy na GPW

2007-09-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po ponad pięciu nudnych godzinach notowań na warszawskiej giełdzie, krótko po godzinie 15-tej nastąpił przełom. Indeks dużych spółek, który oscylował w przedziale 3800-3829 pkt., nagle runął w dół. W czasie dwóch kwadransów indeks ten spadł do poziomu 3736,21 pkt., tracąc prawie 1,8 proc. w stosunku do wczorajszego zamknięcia, podczas gdy przed tym spadkiem zyskiwał 0,3 proc.
Uspokojenie nastrojów

Uspokojenie nastrojów

2007-09-21 Komentarz poranny Expandera
Giełdy akcji pozostawały w czwartek w cieniu notowań na innych rynkach. Rekordy słabości bił dolar, drożały towary, szczególnie metale szlachetne, w dół szły ceny obligacji (rosła rentowność). Amerykańska waluta spadła poniżej psychologicznej granicy 1,4 USD za euro.
Odpoczynek przed dalszym wzrostem

Odpoczynek przed dalszym wzrostem

2007-09-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła uspokojenie nastrojów po euforycznym wzroście we wtorek. Pod wpływem impulsu jaki dał FED obniżając stopę procentową aż o 50 punktów nastąpiło wybicie z trwającej dłuższy czas konsolidacji.
W piątek oczekiwana realizacja zysków na GPW

W piątek oczekiwana realizacja zysków na GPW

2007-09-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskiej giełdzie, powinna przynieść realizację zysków. Wskazuje na to pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie, co przełożyło się na spadki na parkietach w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europy.
Trzy wiedźmy

Trzy wiedźmy

2007-09-21 Komentarz poranny DM IDMSA
Trzeci piątek września to jeden z czterech dni w roku, w których wygasa najbliższa seria kontraktów terminowych. Kluczowa tego dnia jest ostatnia godzina handlu, zwana też na globalnym rynku kapitałowym godziną trzech wiedźm.
Euforia po decyzji Fed

Euforia po decyzji Fed

2007-09-20 Komentarz Expandera
Po nieoczekiwanej decyzji Komitetu Otwartego Rynku w USA z wtorkowego wieczora o mocnym cięciu stóp procentowych i huraoptymistycznej reakcji inwestorów na nią, wczorajsze sesje w Europie nie mogły wyglądać inaczej. Przez cały dzień utrzymywał się optymizm, który podsycały dodatkowo nadzieje na kolejną dobrą sesję na amerykańskim parkiecie.
Wybicie z konsolidacji

Wybicie z konsolidacji

2007-09-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji indeks WIG20 wybił się z konsolidacji otwierając się z przeszło 100 punktową luką. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3770 pkt po czym indeks powoli kontynuował wzrosty zamykając się ostatecznie na 3801 pkt zyskując na wartości 3,92%.
Stabilizacja lub niewielka korekta na GPW

Stabilizacja lub niewielka korekta na GPW

2007-09-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły od niewielkiej korekty. O godzinie 9:16 najbardziej płynna obecnie grudniowa seria kontraktów, testowała poziom 3806 pkt., tracąc 0,24 proc. w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Taka korekta po wczorajszej euforycznej zwyżce, która raczej powinna przyjąć formę stabilizacji na poziomach z środowego zamknięcia, może być dziś udziałem całego rynku.
Powrót popytu

Powrót popytu

2007-09-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Środowa sesja była naturalną konsekwencją wydarzeń na giełdach światowych. Raczej niespodziewana wyraźna reakcja amerykańskiego banku centralnego, który obniżył stopy procentowe o 50 punktów bazowych, spowodowała chwilową globalną euforię, do której dołączył również warszawski parkiet.
Prawdopodobne wybicie górą z konsolidacji

Prawdopodobne wybicie górą z konsolidacji

2007-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia akcje na warszawskim parkiecie przez cały dzień zyskiwały na wartości w oczekiwaniu na decyzje Fed'u co do obniżki stóp procentowych. Indeks WIG20 po otwarciu na poziomie 3604 pkt zamknął się na 3658 pkt zyskując 1,19%.
Euforia dosięgnie również GPW

Euforia dosięgnie również GPW

2007-09-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Euforycznie przyjęta przez inwestorów, wczorajsza decyzja o obniżce stóp procentowych w USA, nie pozostawia żadnych wątpliwości co do losów dzisiejszej sesji na GPW. Wtorkowy wzrost indeksu S&P500 o 2,92 proc., Nasdaq Composite o 2,71 proc., Średniej Przemysłowej o 2,51 proc., czy dzisiejsza zwyżka Nikkei o 3,67 proc., każe się jedynie zastanowić czy na zamknięciu indeks dużych spółek zyska 2, 3 czy może 5 proc.
Dzień byków

Dzień byków

2007-09-19 Komentarz poranny DM IDMSA
We wtorek tematem dnia było oczekiwanie na decyzję FED. W związku z tym nasz rynek nie imponował zbyt dużymi obrotami, choć popytowi udało się wygenerować wzrost na całej szerokości rynku.
Wzrostowy początek na Wall Street, koniec niepewny

Wzrostowy początek na Wall Street, koniec niepewny

2007-09-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie indeksy rozpoczęły wtorkowe notowania od wzrostów. O godzinie 15:48 technologiczny indeks Nasdaq Composite rósł o 0,25 proc., Średnia Przemysłowa o 0,36 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 o 0,38 proc.
Niskie obroty w oczekiwaniu na FED

Niskie obroty w oczekiwaniu na FED

2007-09-18 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajszego dnia zarówno obroty jak i przedział wahań indeksu WIG20 były nad wyraz niskie. Po otwarciu na poziomie 3602 pkt powoli obsuwał się osiągając dzienne minimum na 3578 pkt. W godzinach popołudniowych inwestorom udało się nieco podnieść jego wartość. Zamknięcie miało miejsce na 3615 pkt, 4 punkty niżej od dziennego maksimum. Ostatecznie indeks zamknął się praktycznie z minimalnym wzrostem o 0,07%.
Decyzja FOMC w centrum uwagi

Decyzja FOMC w centrum uwagi

2007-09-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nakreślenie scenariusza na dzień dzisiejszy dla GPW jest obarczone pewnym ryzykiem. Uwagę rynków finansowych będzie dziś ogniskować decyzja Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC) ws. stóp procentowych w USA (inne czynniki powinny zejść na drugi plan).
Środa może być przełomowa

Środa może być przełomowa

2007-09-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwszy dzień tygodnia przebiegł w dość nerwowej atmosferze na głównych parkietach europejskich, która jednak nie przełożyła się na notowania w Warszawie. Nasza giełda ponownie zachowała spokój i przy bardzo pasywnej postawie inwestorów obserwowaliśmy umiarkowane spadki na szerokim rynku i ostateczne wyjście na zero indeksu największych spółek.
Brytyjska wyprzedaż

Brytyjska wyprzedaż

2007-09-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kłopoty brytyjskiego banku hipotecznego Northern Rock i związane z tym obawy, że Wielką Brytanią wstrząśnie podobny kryzys jak USA, oraz obniżenie przez Citigroup rekomendacji dla 9-ciu europejskich banków (m.in. Bradford & Bingley i Alliance & Leicester), prowadzi w poniedziałek do wyprzedaży brytyjskich aktywów.
Marazm w oczekiwaniu na FOMC

Marazm w oczekiwaniu na FOMC

2007-09-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Marazm na poziomach zbliżonych do piątkowego zamknięciu lub nieznacznie wyższych, którego źródłem będzie oczekiwanie na jutrzejsze wyniki posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC) ws. stóp w USA, to podstawowy scenariusz dla warszawskiej giełdy na poniedziałek.