Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czerwień na GPW

Czerwień na GPW

2007-11-08 Komentarz giełdowy Gold Finance
Duże spadki na Wall Street oraz w Azji spowodowały, że warszawskie indeksy rozpoczęły dzisiejszy dzień od dużych spadków. Jednak poprawiająca się sytuacja na giełdach europejskich spowodowała, że indeksy odrobiły w ciągu dnia dużą część strat. Szczególnie widoczne było to w przypadku indeksów mWIG40 oraz sWIG80, które ponownie powróciły do łask inwestorów.
Przecena na

Przecena na "dzień dobry"

2007-11-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Fatalne nastroje, zwłaszcza wśród posiadaczy małych i średnich spółek, po wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. Przynosząca mocne sygnały sprzedaży środowa wyprzedaż akcji na Wall Street (S&P500 -2,94 pkt.). Dzisiejsza przecena na giełdach azjatyckich (Nikkei -2,02 proc.).

GPW Spadki nabierają siły

GPW Spadki nabierają siły

2007-11-08 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z bardzo wyraźnym pogorszeniem nastrojów na rynkach globalnych. Nastroje z rynków światowych przeniosły się, i to ze zwiększoną siłą, również na GPW w Warszawie. Główne indeksy notowały straty od godzin porannych, potem było już tylko gorzej.
Wyprzedaż

Wyprzedaż

2007-11-08 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek wczorajszej sesji nie zapowiadał dużych zmian na rynku. Brak wyraźniejszych impulsów zewnętrznych i dość spokojne spadki w Europie sugerowały, że ponownie będziemy świadkami lekko spadkowej sesji i dojdziemy do minimów z początku tygodnia. Wydarzenia na sesji okazały się być dużym zaskoczeniem.
Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2007-11-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na Wall Street, podobnie jak na większości światowych giełd, przyniosła spadki. Spadki bardzo silne, których konsekwencje mogą być daleko idące. Indeks szerokiego rynku S&P500 spadł o 2,94 proc. do 1475,62 pkt., Średnia Przemysłowa straciła 2,64 proc. kończąc dzień na poziomie 13300,01 pkt., natomiast technologiczny Nasdaq Composite został przeceniony o 2,7 proc. i na zamknięciu miał wartość 2748,76 pkt.
Dramat małych i średnich spółek

Dramat małych i średnich spółek

2007-11-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze wzrosty w USA przełożyły się zaledwie na początek sesji na giełdzie w Warszawie. Po pozytywnym otwarciu, dalsza część dnia należała w całości do sprzedających. Indeksy przez cały dzień traciły mocno na wartości. Przecena dotknęła najbardziej małe i średnie spółki, indeksy sWIG80 i mWIG40 straciły podczas dzisiejszego dnia po kilka procent.
Wall Street rozpoczyna od spadków

Wall Street rozpoczyna od spadków

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks S&P500 rozpoczął dzień od zdecydowanych spadków. O godzinie 15:40 testował on poziom 1506,85 pkt., tracąc 0,9 proc. Czynniki fundamentalne, w tym m.in. rekordowo słaby dolar, rekordowo droga ropa i wczorajsze doniesienia o stratach General Motors, nie dają dziś popytowi większych szans.
Powtórka z wakacji?

Powtórka z wakacji?

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pogorszenie koniunktury obserwowane dziś na światowych parkietach, dotknęło również warszawską giełdę. O godzinie 14:17 indeks WIG20, grupujących 20 największych spółek tracił 1,7 proc., testując poziom 3738,71 pkt. Jeszcze mocniej, bo 2,5 proc. tracił WIG.
Inwestorzy powinni być ostrożni

Inwestorzy powinni być ostrożni

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dziś rodzimi gracze staną przed dylematem czy reagować na wczorajszą, zakończoną solidnymi wzrostami głównych amerykańskich indeksów, sesją na Wall Street. Czy może reagować na to co wydarzyło się później, czyli na niepokojące doniesienia z General Motors czy też spadki na tokijskiej giełdzie (Nikkei -0,94 proc.)?
Bez zmian

Bez zmian

2007-11-07 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkowa sesja nie była dużo lepsza od notowań z poniedziałku. Choć indeksowi największych spółek udało się powstrzymać trwający od piątku spadek, to zakończenie sesji w okolicy zera trudno traktować jako sukces. Na rynku zdecydowana większość spółek ponownie traciła na wartości odzwierciedlając w ten sposób słabość naszego parkietu.
GPW: Stabilizacja po spadkach

GPW: Stabilizacja po spadkach

2007-11-06 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od niewielkiej zwyżki głównych indeksów giełdowych. Wzrosty innych europejskich indeksów spowodowały, że inwestorzy w Warszawie zaczęli dzień z optymizmem.
„Byczy” sygnał z Wall Street

„Byczy” sygnał z Wall Street

2007-11-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja powinna przynieść wzrosty na warszawskiej giełdzie. Podobnie jak to dość często ma miejsce w ostatnim czasie, impuls każąc przyjąć takie założenie napłynął z Wall Street.
Żegnaj Elektrimie?

Żegnaj Elektrimie?

2007-11-06 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja zakończyła się spadkiem głównych indeksów, a liczba spółek tracących na wartości była niemal trzykrotnie większa od tych, którym udało się zakończyć notowania na plusie. Potwierdzony został piątkowy negatywny sygnał świadczący o rozpoczęciu się krótkoterminowego trendu spadkowego indeksu WIG20.
Krótkie podsumowanie sesji na GPW

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

2007-11-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda, jak większość rynków akcji na świecie, rozpoczęła nowy tydzień od spadków. Indeks dużych spółek stracił dziś 0,43 proc., kończąc dzień na poziomie 3796,19 pkt. Na wartości straciły też pozostałe indeksy. Najwięcej, bo 0,98 proc. spadł sWIG80.
GPW ponownie na czerwono

GPW ponownie na czerwono

2007-11-05 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po znacznych spadkach na giełdach azjatyckich, sesja na GPW rozpoczęła się poniżej piątkowego zamknięcia. Od początku dnia na giełdzie dominowali sprzedający. Indeksy traciły na wartości, jednak zniżkom nie towarzyszyły zbyt wysokie obroty. Ostatecznie skala dzisiejszej przeceny została w końcówce sesji znacznie zmniejszona, w czym pomogły dobre dane makroekonomiczne z USA.
Kontrakty zapowiadają spadki na Wall Street

Kontrakty zapowiadają spadki na Wall Street

2007-11-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy sugerują, że nowy tydzień na Wall Street rozpocznie się od wyraźnych spadków. Humory inwestorów przede wszystkim psują weekendowe doniesienia z Citigroup.
Problem kredytowy znów straszy inwestorów

Problem kredytowy znów straszy inwestorów

2007-11-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Po kolejnych informacjach Citigroup, który przyznał że zawirowania na rynku kredytów hipotecznych zmuszą go do poczynienia dalszych odpisów w kwocie od 8 do 11 mld USD giełdy azjatyckie zakończyły dzień mocno na minusie. Również w europie główne indeksy rozpoczęły notowania pod kreską.
Citigroup popsuje nastroje na GPW

Citigroup popsuje nastroje na GPW

2007-11-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda rozpocznie nowy tydzień od spadków wywołanych niepokojącymi weekendowymi doniesieniami z Citigroup. Ta największa instytucja finansowa na świecie poinformowała, że może utworzyć dodatkowe 11 mld dol. rezerw kredytowych w związku ze stratami wywołanymi kryzysem na rynku ryzykownych kredytów hipotecznych. W sumie więc straty Citigroup sięgnęłyby 17,5 mld dol.
Korekta WIG20

Korekta WIG20

2007-11-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień zakończył się negatywnym akcentem, ponownie wywołanym przez impuls pochodzący z USA. Ciągłe problemy sektora finansowego i rekordowo wysoka cena ropy są bardzo dużym zagrożeniem dla amerykańskich indeksów, a co za tym idzie również dla wszystkich innych giełd światowych.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-11-03 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia na giełdzie w Warszawie zaczął się dla inwestorów bardzo udanie. Pierwsza sesja w tym tygodniu upłynęła pod znakiem nowego rekordu wszech czasów indeksu WIG20. Poniedziałkowe zwyżki w Azji oraz piątkowe wzrosty w USA spowodowały, że początek notowań w Warszawie rozpoczął się bardzo dobrze. Kupujący rozpoczęli dzień od mocnego uderzenia.