Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niedźwiedzie dominują na GPW

Niedźwiedzie dominują na GPW

2007-11-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek warszawska giełda spada, podążając ścieżką wyznaczoną przez europejskie parkiety i kontrakty na główne amerykańskie indeksy. Po godzinie 14-ej indeks dużych spółek tracił 1,2 proc., testując poziom 3515,10 pkt. Poziom nie oglądany od połowy września.
Spadki częściowo zdyskontowane

Spadki częściowo zdyskontowane

2007-11-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks dużych spółek, nieco paniczną wyprzedażą w samej końcówce środowych notowań, która sprowadziła go do poziomu 3558,57 pkt. (-1,59 proc.), w dużej mierze zdyskontował wczorajsze spadki w USA (S&P500 -0,7 proc.; Nasdaq Composite -1,1 proc.) i dzisiejsze w Azji (Nikkei –0,67 proc.), przebiegające wg podobnego co w przypadku WIG20 scenariusza.

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

2007-11-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsza sesja na warszawskiej giełdzie zaskoczyła słabością strony popytowej w sytuacji, gdy klimat inwestycyjny na światowych parkietach, nieco się poprawił na skutek odreagowania wcześniejszych silnych spadków. Odreagowania, które jeżeli tylko nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, ma szanse być kontynuowane przynajmniej do końca tygodnia.
Spadki indeksów na GPW

Spadki indeksów na GPW

2007-11-14 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze silne wzrosty na Wall Street spowodowały, że dzisiejsza sesja na giełdzie w Warszawie zaczęła się od wzrostów. Indeksy otworzyły się z dużą luką w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Zwyżka indeksów na początku notowań była szczególnie widoczna w przypadku indeksów mWIG40 oraz sWIG80.
Ostatnie wyniki kwartalne

Ostatnie wyniki kwartalne

2007-11-14 Komentarz poranny DM IDMSA
Dobre wyniki finansowe opublikowane przez Lotos i PKN były siłą napędową wczorajszych notowań w Warszawie. Spółki zyskały na wartości odpowiednio 6,4% i 4,3% pomagając indeksowi WIG20 wzrosnąć na koniec sesji o 2%.
Odreagowanie spadków

Odreagowanie spadków

2007-11-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 po otwarciu na poziomie 3577 pkt zniżkował w okolice tygodniowych minimów, po czym nastąpiło dynamiczne odbicie do 3628 pkt. Na zakończeniu notowań indeks znajdował się na poziomie 3616 pkt zyskując 2,04% w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.
Czas na odbicie małych i średnich spółek

Czas na odbicie małych i średnich spółek

2007-11-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajszy wzrost indeksu S&P500 o 2,9 proc. i prawie 3,5 proc. zwyżka Nasdaq Composite, jak również dzisiejszy wzrost Nikkei o 2,5 proc., czy Hang Seng o 4,5 proc., prowadzi do zdecydowanej poprawa klimatu inwestycyjnego na świecie.
Wzrosty w końcu powróciły na GPW

Wzrosty w końcu powróciły na GPW

2007-11-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po serii spadków dzień przyniósł inwestorom długo oczekiwane odbicie. Na giełdzie w Warszawie od początku dnia przeważali kupujący. GPW zachowywała się dzisiaj znacznie lepiej niż inne giełdy w Europie. Wzrosty dotyczyły jednak dużych spółek, znacznie gorzej radziły sobie te małe i średnie, a indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zakończyły dzień na niewielkim minusie.
Dzień powrotów na GPW

Dzień powrotów na GPW

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem powrotów. Po ostatnich spadkach na rynek wróciły bowiem wzrosty. Wrócił też obserwowany od lata podział na bardzo słabo spisujące się małe i średnie spółki oraz na dające nieco więcej satysfakcji posiadaczom akcje giełdowych tuzów.
Możliwe odbicie na GPW

Możliwe odbicie na GPW

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie, pomimo zdecydowanych spadków dzień wcześniej, jak również słabej sesji na Wall Street, może stać pod znakiem wzrostów. Wzrostów, które będą jedynie korekcyjnym odreagowanie ostatniej przeceny, niż początkiem tendencji mogącej przynieść trwałą poprawę koniunktury.
PKN i Lotos mogą pomóc

PKN i Lotos mogą pomóc

2007-11-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja była dziewiąta z rzędu, na której warszawskie indeksy giełdowe traciły na wartości. To niechlubny rekord, bardzo rzadko zdarzający się na naszym parkiecie, potwierdzający z jednej strony determinację części sprzedających, a z drugiej strony skrajne emocje skłaniające wielu inwestorów do panicznej wyprzedaży.
Krótkie podsumowanie sesji na GPW

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

2007-11-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nowy tydzień rozpoczął się na warszawskiej giełdzie od przeceny. Na wartości straciły wszystkie indeksy. Najmocniej, bo o 1,9 proc. zapikował mWIG40, kończąc dzień na poziomie 4176,65 pkt. Indeks małych spółek sWIG80 spadł o 1,1 proc., WIG o 1,68 proc., WIG20 o 1,74 proc., a TechWIG o 0,73 proc.
Przecena na GPW trwa dalej

Przecena na GPW trwa dalej

2007-11-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po piątkowych przecenach w USA oraz dzisiejszych spadkach w Azji również giełda w Warszawie zaczęła dzień od zniżek. Indeksy rozpoczęły dzień wyraźnie poniżej wtorkowego zamknięcia, w miarę upływu czasu spadki na giełdzie zaczęły się pogłębiać. Dzisiejszym zniżkom towarzyszyły jednak znacznie mniejsze obroty w porównaniu z piątkową sesją.
GPW rozpocznie tydzień od spadków

GPW rozpocznie tydzień od spadków

2007-11-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nastroje na światowych giełdach nie są najlepsze. Akcje w Chinach staniały dziś o prawie 6 proc., w Japonii o 2,5 proc., a w Hong Kongu o 3,6 proc. Do tego można dodać piątkowy spadek Średniej Przemysłowej o 1,7 proc., S&P500 o 1,4 proc. oraz Nasdaq Composite o 2,5 proc.
Przebicie ważnych poziomów na WIG20

Przebicie ważnych poziomów na WIG20

2007-11-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła dynamiczne spadki na warszawskim parkiecie. Po otwarciu na poziomie 3702 pkt, indeks zniżkował ponad 150 pkt do 3545 pkt. Bykom dopiero w końcówce sesji udało się podciągnąć indeks w okolice 3600 pkt. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień 1,92% poniżej kreski.
Jeden z najgorszych tygodni na giełdzie

Jeden z najgorszych tygodni na giełdzie

2007-11-12 Komentarz poranny DM IDMSA
Mamy za sobą jeden z najgorszych tygodni na giełdzie. Problemy rynku amerykańskiego przełożyły się na wszystkie światowe parkiety, w tym i na GPW. Mimo już dość głębokiej przeceny, perspektywy nadal są słabe, przede wszystkim ze względu na to, że trudno doszukiwać się poważniejszych argumentów za zatrzymaniem się zniżki w Stanach.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-11-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia nie zapowiadał, aż tak dramatycznej sytuacji na GPW w tym tygodniu. Pierwsza sesja tego tygodnia zakończyła się niewielkim spadkami indeksów. Kluczową informacją dla przebiegu poniedziałkowych notowań okazał się komunikat podany przez Citigroup.
Duże spadki na koniec tygodnia

Duże spadki na koniec tygodnia

2007-11-09 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja w tym tygodniu przyniosła znaczną przecenę na GPW. Początek dnia wyglądał jednak zupełnie inaczej. Warszawska giełda w ślad za innymi europejskimi rynkami rozpoczęła sesję od wzrostów. Jednak miarę upływu czasu podaż stawała się coraz bardziej aktywna, co powodowało spadki indeksów przez cały dzień.
Czerwony piątek w Warszawie

Czerwony piątek w Warszawie

2007-11-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na dwie godziny przed zakończeniem piątkowej sesji na GPW, rynek zdominowany jest przez sprzedających. Na wartości tracą wszystkie indeksy. Najmocniej spada reprezentujący 20 największych spółek indeks WIG20, który o godzinie 14:24 testował poziom 3595,32 pkt., tracąc ponad 2,2 proc. Wśród spółek z tego indeksu tylko czeski CEZ jest na plusie.
Kolejny dzień pod kreską

Kolejny dzień pod kreską

2007-11-09 Komentarz giełdowy Money Expert
Większość indeksów na warszawskiej giełdzie kolejny dzień z rzędu notuje straty. Część inwestorów liczyła zapewne, że po ostatniej fali spadkowej nadejdzie odreagowanie. Tak też się stało. Niestety spodziewane odbicie miało symboliczne rozmiary i już przed południem indeksy znowu poszły w dół.