Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW: Delikatne wzrosty przy niewielkich obrotach

GPW: Delikatne wzrosty przy niewielkich obrotach

2007-12-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie nie należała do szczególnie ekscytujących. W ciągu dnia mieliśmy do czynienia z całkiem pokaźnymi wzrostami, które niestety popołudniu zostały w sporej części „oddane”. W konsekwencji główny indeks na zamknięciu zwyżkował o 0,18% do poziomu 56514,37 pkt a WIG 20 o 0,41% kończąc dzień w rejonie 3530,44 pkt.
W środę oczekiwane wzrosty na GPW

W środę oczekiwane wzrosty na GPW

2007-12-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie, jeżeli uwzględnić że obecny tydzień głownie upływa pod znakiem wyczekiwania na przyszłotygodniową decyzję Fed ws. stóp procentowych (prognozowana jest ich obniżka), niewiele może różnić się od sesji poniedziałkowej i wtorkowej. Z tą małą różnicą, że za sprawą lekkiej poprawy nastrojów w Azji, dziś niewielką przewagę powinni mieć kupujący.

Bioton na celowniku dużych graczy

Bioton na celowniku dużych graczy

2007-12-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Podobnie jak podczas poniedziałkowych notowań, również druga sesja tygodnia nie należała do najbardziej emocjonujących. Wśród spółek z indeksu WIG20 niskie obroty przez niemal całą sesję świadczyły o tym, że najwięksi gracze wyczekują na impulsy z zagranicy, a na szerokim rynku wśród większości walorów trwała realizacja zysków z kilku wcześniejszych sesji.
Bioton pomógł indeksowi WIG20

Bioton pomógł indeksowi WIG20

2007-12-04 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja podobnie jak wczoraj przebiegała bardzo spokojnie. Inwestorzy ponownie nie przejawiali wielkiej ochoty do handlu. Lekka przewaga kupujących i brak mocnej presji ze strony podażowej spowodował, że indeksowi WIG20 udało się zakończyć dzień wzrostem.
Przedfedowski marazm

Przedfedowski marazm

2007-12-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie, która po wczorajszym słabszym zamknięciu zarówno na GPW, jak i na Wall Street prawdopodobnie rozpocznie się od niewielkich spadków, powinna charakteryzować się ograniczoną zmiennością, której powinny towarzyszyć ograniczone obroty. Tym samym wpisywałaby się ona w specyfikę całego tygodnia.
Brak chętnych do zakupów akcji

Brak chętnych do zakupów akcji

2007-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja upłynęła na powolnym osuwaniu się indeksów, zarówno na GPW jak i na pozostałych parkietach. Indeks WIG20 rozpoczął notowania na poziomie 3563, zniżkując systematycznie do końca sesji zakończył notowania na 3516 pkt tracąc 0,84%. Najbardziej w dół ciągnęły indeks KGHM oraz PKN Orlen, a to za sprawą spadku cen kontraktów na miedź oraz na ropę.
Uspokojenie nastrojów

Uspokojenie nastrojów

2007-12-04 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza sesja tygodnia była dość spokojna. WIG20 stracił na wartości 0,8% przy dość umiarkowanym obrocie, a największą aktywność dużych inwestorów można było zaobserwować na akcjach TPSA, które przy 170 milionach obrotów zyskały 3,5%.
Korekta na początku miesiąca

Korekta na początku miesiąca

2007-12-03 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pierwsza sesja w tym miesiącu zakończyła się spadkami głównych warszawskich indeksów. Zniżkom nie towarzyszyły jednak duże obroty, inwestorzy w ciągu dnia nie wykazywali dużej ochoty do handlu i oczekiwali na dalszy rozwój sytuacji w USA. Najlepiej podczas dzisiejszych notowań spisywały się spółki średnie, a indeks mWIG40 zakończył dzień na lekkim plusie.
GPW: Walka z poziomem oporu

GPW: Walka z poziomem oporu

2007-12-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Po czwartkowym odbiciu w piątek mieliśmy na GPW w Warszawie do czynienia z sesją w miarę spokojną, ale przy całkiem pokaźnym obrocie. Indeks WIG 20 przez większość dnia przebywał w wąskim przedziale 3.570 – 3.590 punktów, kończąc ostatecznie dzień nieco niżej na poziomie 3.545,73 punktów.
Akcje jeszcze mogą drożeć

Akcje jeszcze mogą drożeć

2007-12-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Utrzymujący się dobry klimat inwestycyjny na świecie ma szanse przynieść w poniedziałek dalsze, chociaż z uwagi na brak nowych popytowych impulsów, raczej ograniczone wzrosty na warszawskiej giełdzie.
WIG20 w konsolidacji

WIG20 w konsolidacji

2007-12-03 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień inwestorzy mogą zaliczyć do udanych. Choć listopad był dla posiadaczy akcji bardzo ciężkim miesiącem, półtora tygodnia temu w czwartek powstał sygnał do powrotu popytu na szerokim rynku i ten powrót trwa do dziś.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-12-02 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia rozpoczął się od spadków. Inwestorzy realizowali zyski z końca poprzedniego tygodnia, a na rynku widoczna była duża nerwowość. W ciągu dnia Główny Urząd Statystyczny poinformował, że sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła aż o 19,4% (prog.15,5%) w porównaniu z zeszłym rokiem.
Wypowiedź Bena Bernanke pomogła rynkom

Wypowiedź Bena Bernanke pomogła rynkom

2007-11-30 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja w tym miesiącu okazała się najbardziej udana dla posiadaczy małych i średnich spółek. Najlepiej podczas dzisiejszego dnia zachowywały się indeksy mWIG40 oraz sWIG80, które zyskiwały przez całą sesję, zdecydowanie gorzej prezentowały się duże spółki, indeks WIG20 zakończył dzień na niewielkim plusie.
Kto straci na zmianie regulaminu NewConnect

Kto straci na zmianie regulaminu NewConnect

2007-11-30 Analiza Ipo.pl
Mija czwarty miesiąc od uruchomienia nowego rynku, a mamy już 18 debiutantów. Zarówno wśród inwestorów, jak i emitentów wzrasta zainteresowanie alternatywnym rynkiem GPW. NewConnect jest z zasady rynkiem prostszym i bardziej liberalnym niż rynek regulowany.
Początek sesji bez rozstrzygnięć - WIG20 poniżej 3600 pkt

Początek sesji bez rozstrzygnięć - WIG20 poniżej 3600 pkt

2007-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji WIG20 po raz kolejny nie zdołał pokonać poziomu 3600 pkt. Pierwsza połowa sesji mogła napawać inwestorów optymizmem, GPW w porównaniu z giełdami w Europie Zachodniej wypadała dobrze. Podczas gdy tam wzrosty oscylowały w granicach 0,50%, WIG20 zyskiwał około 1,50%.
W piątek oczekiwane wzrosty na GPW

W piątek oczekiwane wzrosty na GPW

2007-11-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek nastroje wśród rodzimych inwestorów wciąż będą dobre, co powinno gwarantować przynajmniej niewielkie wzrosty w dniu dzisiejszym. Tych nastrojów raczej nie popsują publikowane o godzinie 10-tej przez Główny Urząd Statystyczny szacunkowych danych na temat wzrostu Produktu Krajowego Brutto w III kwartale 2007 roku.
Komentarz do sesji na Wall Street

Komentarz do sesji na Wall Street

2007-11-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na Wall Street upłynęła pod znakiem oscylacji głównych indeksów wokół poziomu z zamknięcia dzień wcześniej. Ostatecznie indeks S&P500 zakończył notowania śladowym, bo sięgającym zaledwie 0,05 proc., wzrostem. Technologiczny Nasdaq Composite wzrósł natomiast o 0,2 proc.
3600 ważnym oporem

3600 ważnym oporem

2007-11-30 Komentarz poranny DM IDMSA
Przedostatnia sesja bieżącego tygodnia zakończyła się wzrostem indeksów. Inwestorzy mogą czuć jednak lekkie rozczarowanie, bowiem rano wzmożony apetyt na ryzyko wywindował ceny wielu akcji na bardzo wysokie poziomy, które w dalszej części sesji sukcesywnie się obniżały.
Udana sesja MiSiów

Udana sesja MiSiów

2007-11-29 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po wczorajszych pokaźnych wzrostach w USA, dzisiejsza sesja na GPW również zaczęła się od zwyżek. Wszystkie indeksy rozpoczęły dzień ze luką w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Dobre nastroje wśród inwestorów utrzymywały się przez cały dzień, wzrostów na giełdzie w Warszawie nie zniwelowały również dzisiejsze publikacje danych makroekonomicznych z USA.
WIG20: Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

WIG20: Kolejna nieudana próba pokonania 3600 pkt

2007-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł silne odreagowanie na wszystkich światowych giełdach. WIG20 po kiepskim początku sesji, kiedy to naruszył strefę wsparcia 3450 pkt, odrobił straty w drugiej części dnia, maksimum znajdowało się na poziomie 3538 pkt. Notowania indeks zakończył 10 pkt niżej zyskując 2,34%.