Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Huśtawka nastrojów na Wall Street
2008-04-17 Komentarz poranny DM IDMSAW środę drugi dzień z rzędu mieliśmy do czynienia z rozwarstwieniem się rynku – duże spółki zakończyły dzień wzrostem, natomiast na szerokim rynku większość walorów traciła na wartości. Ponownie niewielka skala obrotów wskazuje na brak chętnych do poważnych zakupów, co stawia GPW w gronie bardzo słabych parkietów.
Wzrosty przy zwiększonych obrotach
2008-04-16 Komentarz giełdowy Gold FinanceDzisiejszą sesję indeksy rozpoczęły od niewielkich wzrostów, które nie trwały jednak zbyt długo. Nastroje w całej Europie pogorszyły się po informacjach o wyższym od oczekiwań wzroście inflacji w strefie euro w marcu.
Odreagowanie bez obrotów
2008-04-16 Komentarz poranny DM IDMSAWtorkowa sesja przyniosła odreagowanie w segmencie największych spółek, głównie dzięki pozytywnej reakcji na dane makroekonomiczne z USA. Gorzej zachował się szeroki rynek, gdyż traciły na wartości indeksy małych i średnich spółek, a statystyka sesji wskazuje na przewagę spółek spadających.
Dobre wyniki spółek wspierają giełdowe parkiety
2008-04-16 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajszą sesję należy zaliczyć do udanych dla popytu, do czego przyczyniły się dobre wyniki Johnson&Johnson oraz optymistyczne dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Panująca huśtawka nastrojów może już niedługo popsuć rynkowy sentyment.
Dane i wyniki istotne dla GPW
2008-04-16 X-Trade Brokers - Puls RynkuLicznie publikowane w środę dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych oraz wyniki amerykańskich spółek, będą w głównej mierze wpływać na kształtowanie się sytuacji na warszawskiej giełdzie w dniu dzisiejszym.
Popyt przypomniał o sobie
2008-04-15 Komentarz giełdowy Gold FinanceWtorkową sesję na GPW indeksy rozpoczęły na lekkim plusie pod wpływem pozytywnego otwarcia na innych europejskich parkietach. Znikoma aktywność inwestorów i wyczekiwanie na doniesienia zza Oceanu – tak krótko można opisać przebieg porannej części sesji na giełdzie w Warszawie.
Powrócił niepokój
2008-04-14 Komentarz giełdowy Money ExpertDzisiaj na GPW można było odczuć te same negatywne nastroje, co pod koniec ubiegłego tygodnia. Wywołało je ogłoszenie niezwykle słabych wyników amerykańskiego potentata General Electric. Zysk za pierwszy kwartał 2008 roku ukształtował się znacznie poniżej zakładanego poziomu. Wiadomość ta przypomniała światowym giełdom o skutkach amerykańskiego kryzysu.
Spadków ciąg dalszy
2008-04-14 Komentarz giełdowy Gold FinanceDzisiejsza sesja na GPW rozpoczęła się od niewielkich spadków pod wpływem negatywnego zakończenia piątkowych notowań na Wall Street. Przed południem na warszawskim parkiecie nie działo się zbyt wiele. Indeks WIG20 oscylował w okolicy wczorajszego zamknięcia, a inwestorzy oczekiwali na dalszy rozwój sytuacji w Europie i za Oceanem.
Wachovia
2008-04-14 X-Trade Brokers Puls RynkuW piątek wyniki General Electric zszokowały inwestorów na całym świecie. Ten amerykański konglomerat poinformował, że jego kwartalny zysk wyniósł 43 ceny na akcje, podczas gdy rynkowy konsensus mówił o 51 centach.
Giełdy mogą czekać dalsze spadki
2008-04-14 Komentarz poranny TMS BrokersSesja w piątek pokazała jak bardzo rynek jest wrażliwy na informacje z amerykańskich spółek. Oczekiwania inwestorów na słabe wyniki za pierwszy kwartał nie dotyczyły konglomeratu General Electric. Tutaj spodziewano się naprawdę niezłych wyników, a ich publikacja okazała się zimnym prysznicem.
Wyniki GE popsuły dobry sentyment
2008-04-14 Komentarz poranny DM IDMSAW ubiegłym tygodniu aż do sesji piątkowej na warszawskim parkiecie niewiele się działo. Pierwsze publikowane wyniki finansowe amerykańskich spółek nie wypadły najlepiej, były jednak raczej zgodne z często niższymi oczekiwaniami rynku.
Spokojnie, to tylko silna korekta
2008-04-14 X-Trade Brokers Puls RynkuPiątkowa, wywołana publikacją wyników przez GE, przecena na GPW, podobnie zresztą jak i na parkietach we Frankfurcie, Paryżu czy Nowym Jorku, psuje nastroje. Długie czarne świece, jakie zostały wówczas wyrysowane na wykresach indeksów WIG i WIG20, mogą stanowić realną zapowiedź spadków w tym tygodniu.
Katastrofalny koniec tygodnia na GPW
2008-04-11 Komentarz giełdowy Gold FinanceDzisiejszą sesję indeksy rozpoczęły od wzrostów, które utrzymywały się przed południem na warszawskim parkiecie. Podobnie sytuacja wyglądała w całej Europie, gdzie rano indeksy także zyskiwały. Przełomowym dla losów dzisiejszej sesji na GPW okazał się jednak opublikowany przed sesją w na Wall Street raport kwartalny General Electric.
General Electric
2008-04-11 X-Trade Brokers Puls RynkuW piątek oczy inwestorów są zwrócone na General Electric. Spółka poinformowała, że w I kwartale jej zyski spadły o 6 proc. do 43 centów na akcję, podczas gdy rynek oczekiwał ich wzrostu do 53 centów. Dodatkowo obniżyła prognozę zysków na rok 2008.
Mocny złoty, w przyszłym tygodniu możliwa korekta
2008-04-11 X-Trade Brokers Puls RynkuW piątek złoty pozostaje mocny do głównych walut. Przed południem kurs dolara w relacji do złotego spadł do poziomu 2,1567 zł, co jest najniższym poziomem od stycznia 1994 roku. Natomiast euro, spadając do 3,4130 zł, było najtańsze od lipca 2000 roku.
Dolar i giełdy w dół po wynikach GE
2008-04-11 X-Trade Brokers Puls RynkuDolar zareagowała osłabieniem, a europejskie indeksy oraz kontrakty na główne amerykańskie indeksy spadkiem, na wyniki kwartalne opublikowane przez General Electric.
Giełdy bez kierunku
2008-04-11 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze spadki na europejskich parkietach i powrót popytu w godzinach popołudniowych pokazują jak trudno będzie wyjść giełdom z konsolidacji. U nas WIG20 pozostał wyżej poziomu 2970pkt. Dziś nastroje są z kolei lepsze i możemy znajdować się przy górnym ograniczeniu, czyli poziomie 3070pkt.
WIG20 w trendzie bocznym
2008-04-11 X-Trade Brokers Puls RynkuPoprawa klimatu inwestycyjnego na głównych światowych parkietach, powinna w piątek umożliwić indeksowi WIG20, grupującemu duże spółki, powrót powyżej psychologicznego poziomu 3000 pkt. Taki powrót jednak w żadnym stopniu nie zmieni krótkoterminowej sytuacji technicznej.
Komentarz do sesji w USA
2008-04-11 X-Trade Brokers Puls RynkuCzwartek był na rynkach finansowych dniem banków centralnych. Decyzję ws. stóp procentowych podejmował Bank Anglii i Europejski Bank Centralny. W obu przypadkach zaskoczenia nie było. Główna stopa procentowa na Wyspach została obniżona o 25 punktów bazowych do 5 proc., natomiast w strefie euro utrzymana na poziomie 4 proc.
Tydzień w kierunku bocznym
2008-04-11 Komentarz poranny DM IDMSACzwartkowe notowania zakończyły się na GPW spadkami indeksów, które były odpowiedzią na analogiczne zachowanie giełd światowych. Sesja należała do mało emocjonujących, gdyż właściwie cały ruch spadkowy skończył się przed południem i po dotarciu przez WIG20 w okolice technicznego wsparcia mieliśmy do czynienia z zastojem do końca sesji.